Idea Bank: Lokata TYLKO TERAZ na 3% w skali roku dla kwoty od 500 zł do nawet 1 miliona złotych (bez zakładania konta)

Na miły prezent tuż przed świętami zdecydował się Idea Bank. Tym razem zarówno obecni klienci niebieskiego banku, jak i „osoby z zewnątrz” mogą zdeponować od 500 zł do nawet 1 miliona złotych na lokacie z oprocentowaniem 3% w skali roku. Głównym plusem oferty jest fakt, iż nie musicie zakładać/posiadać konta w Idea Banku. Minusem jest zaś krótki, bo tylko 1-miesięczny okres lokaty. Pamiętajcie również o Lokacie na Nowe Środki Plus, o której pisałem tutaj. Co prawda jest to oferta przeznaczona wyłącznie dla klientów Idea Banku, aczkolwiek zapewniająca wybór pomiędzy 3 lub 6-miesięcznym okresem oszczędzania.

 

 

Jak założyć lokatę

Lokatę możecie otworzyć w pełni online na stronie banku. Jeżeli posiadacie już dostęp do bankowości elektronicznej (lokata jest dostępna zarówno dla byłych, obecnych, jak i całkiem nowych klientów), zostaniecie przeniesieni na stronę logowania. Jeśli zaś nie macie dostępu do systemu internetowego Idea Banku, wypełnijcie wniosek internetowy. Lokata nie wymaga zakładania konta osobistego, a jedynie posiadanie dostępu do bankowości online, który pozwoli Wam na zarządzanie lokatami. Jeśli jeszcze nie posiadacie takowego dostępu, zapoznajcie się z śródtytułem „Jak zacząć przygodę z Idea Bankiem”.

Po złożeniu wniosku, otrzymacie na maila numer rachunku, na który należy przelać środki. Lokata zostanie aktywowana, gdy środki dotrą do Idea Banku. Na przelanie pieniędzy będziecie mieli 2 dni od momentu złożenia wniosku. Jeśli się spóźnicie – wniosek zostanie odrzucony.

Promocja trwa od 22 grudnia 2017 roku do odwołania,  jednak nie krócej niż do 23 grudnia 2017 roku. Nie sądzę, aby lokata została wycofana przed świętami, bo byłoby to raczej bez sensu.

Szczegóły w regulaminie Lokaty TYLKO TERAZ oraz na stronie Idea Banku.

 

Jak zacząć przygodę z Idea Bankiem

Jeśli dopiero co zaczynacie przygodę z Idea Bankiem, na pierwszy rzut proponuję bestsellerową Lokatę Happy z oprocentowaniem 4% w skali roku na okres 2 miesięcy. Zakres kwot wynosi 1000 – 10.000 zł. Korzystając z Lokaty Happy nie musicie zakładać konta osobistego, całość odbywa się w pełni online. Co więcej, obecnie trwa promocja Lokaty Happy, w której w łatwy sposób możecie zdobyć bon o wartości 200 zł do wykorzystania na fly.pl.

W przypadku posiadania większych środków (od 10.000 zł do 25.000 zł) możecie skorzystać z Lokaty Happy Pro. W tym przypadku oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku lub 2,7% w skali roku dla środków od 25.000 zł do 100.000 zł.

Pamiętajcie również o kwestiach związanych z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Depozyty gwarantowane są w 100% do kwoty wynoszącej równowartość 100 tys. euro. Jeżeli posiadacie znaczne oszczędności, warto podzielić je na kilka części (w różnych bankach). Więcej ofert depozytów znajdziecie w rankingu lokat bankowych.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
Getin Bank: do 180 zł zwrotu w formie 5% moneyback
 
Karnet OK System (warty 756 zł) za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 240 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *