Lokata SKARBONKA PLUS w Idea Banku – 2,75% (na 1 lub 3 miesiące) oraz Nest Lokata na Nowe Środki – 2,7% (od 6 do 24 miesięcy)

Od pewnego czasu trwa stopniowy odpływ depozytów ulokowanych w polskich bankach. Sytuacja ta jest pokłosiem rekordowo niskich stóp procentowych oraz rosnącej inflacji. Gospodarstwa domowe rezygnują z lokat bankowych ze względu na bardzo niskie, a niekiedy wręcz ujemne realne oprocentowanie. Banki z pewnością dostrzegły tę sytuację i starają się jej zaradzić. Potwierdzeniem tych słów jest nowa oferta lokat bankowych w Idea Banku oraz Nest Banku. W obu instytucjach możecie ulokować środki na przyzwoite 2,7% – 2,75% w skali roku (z różnymi terminami zapadalności).

 

 

Nest Lokata na Nowe Środki

Nowa tabela oprocentowania pojawiła się na stronie Nest Banku 24 października 2017 roku. Wraz z nią mamy do czynienia z podwyżkami oprocentowania Nest Lokaty na Nowe Środki. Obecna oferta wygląda następująco:

  • 3 miesiące – 2,3% w skali roku (słabo),
  • 6 miesięcy – 2,7% w skali roku,
  • 12 miesięcy – 2,7% w skali roku,
  • 18 miesięcy – 2,7% w skali roku,
  • 24 miesiące – 2,7% w skali roku.

Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, zaś maksymalnej…nie stwierdzono, zatem w brązowym banku możecie ulokować dowolną kwotę. Warto jednak pamiętać o gwarancjach BFG, które wynoszą 100% dla kwot do 100.000 euro (obecnie około 423.000 zł).

Kluczowym elementem jest definicja nowych środków. Zgodnie z regulaminem:

Nowe środki – nowe środki pieniężne Klienta w złotych, zdeponowane w Banku celem założenia Lokaty, które stanowią nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień poprzedzający dzień bazowy…

W obecnej edycji promocji dniem bazowym jest 15 października 2017 roku. Zatem całkowita kwota wpłacona do Nest Banku z zewnątrz po dniu bazowym będzie traktowana jako dopływ świeżych środków. Lokaty dostępne są online po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Szczegóły na stronie banku, w regulaminie oraz w tabeli oprocentowania.

 

Jeśli dopiero co zaczynacie przygodę z Nest Bankiem, na początek polecam Wam Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem wynoszącym 4% w skali roku. Możecie na niej ulokować od 1000 zł do 10.000 zł na 3 lub 6 miesięcy. Nest Lokata Witaj dostępna jest w ciągu 30 dni od momentu założenia konta. Akurat jeśli chodzi o otwarcie Nest Konta, jest ku temu bardzo dobry powód. W świetnej promocji „Coraz bliżej Święta” przewidziano karty podarunkowe do Rossmanna o wartości 200 zł oraz masę innych benefitów.

 

Lokata SKARBONKA PLUS

W Idea Banku pojawiła się bardzo ciekawa propozycja „lokaty bez haczyków” dla obecnych posiadaczy konta osobistego. Lokata SKARBONKA PLUS zapewnia oprocentowanie wynoszące 2,75% w skali roku. Do wyboru macie dwa okresy zapadalności: 1 lub 3 miesiące. Największym plusem lokaty jest wysoki górny pułap kwoty, jaką możecie zdeponować (do 1 miliona złotych). Lokata dostępna jest po zalogowaniu w bankowości online lub bankowości mobilnej. Ma ona charakter nieodnawialny. Po zakończeniu lokaty, środki wracają na konto w Idea Banku, z którego został zasilony depozyt. Promocja trwa od 24 października 2017 roku do odwołania.

Szczegóły na stronie Lokaty SKARBONKA PLUS oraz w regulaminie.

 

Jeśli dopiero co zaczynacie przygodę z Idea Bankiem, na pierwszy rzut proponuję bestsellerową Lokatę Happy z oprocentowaniem 4% w skali roku na okres 2 miesięcy. Zakres kwot jakie można zdeponować w ramach lokaty wynosi 1000 zł – 10.000 zł. Ponadto w obecnie trwającej promocji możecie dodatkowo zdobyć bon do fly.pl o wartości 200 zł.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
Getin Bank: do 180 zł zwrotu w formie 5% moneyback
 
Karnet OK System (warty 756 zł) za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 240 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *