Nest Bank: Lokata na Nowe Środki – 3% w skali roku na okres 3 lub 6 miesięcy

Nest Konto to jeden z najpopularniejszych rachunków wśród czytelników bloga. Zatem skoro już jesteście klientami brązowego banku, warto z tego korzystać. Obecnie w ofercie banku pojawiła się intratna propozycja lokaty zapewniającej oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku dla 3 lub 6-miesięcznego okresu oszczędzania. Podwyżki oprocentowania dotyczą również lokat z dłuższym okresem zapadalności.

 

 

Lokata na Nowe Środki

Nowa tabela oprocentowania pojawiła się na stronie Nest Banku 23 listopada 2017 roku. Wraz z nią mamy do czynienia z podwyżkami oprocentowania Nest Lokaty na Nowe Środki. Obecna oferta wygląda następująco:

 • 3 miesiące – 3% w skali roku,
 • 6 miesięcy – 3% w skali roku,
 • 12 miesięcy – 2,8% w skali roku,
 • 18 miesięcy – 2,85% w skali roku,
 • 24 miesiące – 2,9% w skali roku.

Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, zaś maksymalna to aż 2 miliony złotych. Warto jednak pamiętać o gwarancjach BFG, które wynoszą 100% dla kwot do 100.000 euro (obecnie około 421.000 zł).

Kluczowym elementem jest definicja nowych środków. Zgodnie z regulaminem:

Nowe środki – nowe środki pieniężne Klienta w złotych, zdeponowane w Banku celem założenia Lokaty, które stanowią nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień poprzedzający dzień bazowy…

W obecnej edycji promocji dniem bazowym jest 15 października 2017 roku. Zatem całkowita kwota wpłacona do Nest Banku z zewnątrz po dniu bazowym będzie traktowana jako dopływ świeżych środków. Oprocentowanie dla obecnych środków wynosi zaledwie 1,2% w skali roku. Zatem układ jest prosty – przynosicie do Nest Banku „świeży hajs”, a w zamian dostajecie lepszy procent na lokacie.

Lokaty dostępne są online po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Na takie samo oprocentowanie możecie liczyć również w przypadku założenia lokaty w oddziale. Osoby niebędące klientami Nest Banku mogą natomiast ulokować środki z oprocentowaniem niższym o 0,2 punktu procentowego.

Szczegóły na stronie banku, w regulaminie oraz w tabeli oprocentowania.

 

Jeśli dopiero co zaczynacie przygodę z Nest Bankiem, na początek polecam Wam Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem wynoszącym 4% w skali roku. Możecie na niej ulokować od 1000 zł do 10.000 zł na 3 lub 6 miesięcy. Nest Lokata Witaj dostępna jest w ciągu 30 dni od momentu założenia konta.

 

100 zł premii w kultowej promocji „Mam Inteligo”

Sprawdź szczegóły

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
Getin Bank: do 180 zł zwrotu w formie 5% moneyback
 
Karnet OK System (warty 756 zł) za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 240 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

3 Comments

 1. Dziękuję za podpowiedź o lokatach w Neście, proszę tylko o pomoc i uzupełnienie, bo nie moge się tego doczytać a wczoraj ich infolinia, wyjaśniała mam to tak jakoś mętnie…
  1 – Będąc aktualnie klientem Nesta i mając do dyspozycji wolne środki poza tym kontem, należy je najpierw wpłacić na swoje konto podstawowe… i dopiero z tego konta założyć lokaty o których tu mowa?
  2 – Ile takich lokat na 3% może założyć klient tzn czy mając wolne sto tysięcy, mogę założyć 10 lokat po 10 tysięcy, każda na trzy miesiące i 3% ?

  • Hej, dzięki za zainteresowanie.

   1) Tak, dokładnie.
   2) Można założyć 10 lokat. To rozsądna strategia w przypadku pilnej potrzeby wypłaty kapitału 😉

 2. Cieszy że co raz więcej pojawia się ofert lokat 3%, bo do tej pory banki nie chciały dawać więcej jak 2-2,5%. Tutaj dodatkowy jest wysoki limit wpłaconej kwoty, więc oferta zdecydowanie warta zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *