Nest Bank: zapewnij wpływy na konto w ramach programu Rodzina 500+ i odbierz 200 zł premii w promocji „Nest Kieszonkowe”

Nest Bank od początku swojego istnienia kreował się jako „bank dla rodzin”. Potwierdzeniem tego faktu jest z jednej strony przekaz reklamowy, w którym poczciwy dziadziuś uczy swoje wnuki, jak ważne jest oszczędzanie. Z drugiej zaś, Nest Bank posiada w ofercie konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności, w którym premiowane jest oszczędzanie z myślą o przyszłości dziecka. Bank postanowił dołożyć kolejną „rodzinną promocję bankową” dla osób zapewniających wpływy na konto z tytułu programu Rodzina 500+. Promocja „Nest Kieszonkowe” dostępna jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów Nest Banku. W ramach promocji otrzymacie cztery kwartalne premie po 50 zł każda. Dla tych, którzy jeszcze nie znają oferty brązowego banku, przypominam, iż zapewnia on darmowe prowadzenie konta oraz kartę debetową, a także bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Oprócz tego, na start możecie założyć Lokatę Witaj na 4% w skali roku oraz konto oszczędnościowe z solidną premią za regularne oszczędzanie.

 

 

Kto może skorzystać z promocji

Promocja przeznaczona jest dla osób, które posiadają lub założą konto w Nest Banku. Gdy już spełniacie podstawowy warunek, złóżcie wniosek o przystąpienie do promocji w ramach bankowości elektronicznej banku: zakładka Wnioski i umowy, następnie Wypełnij wniosek, Oświadczenia Przystąpienie do promocji Nest Kieszonkowe.

 

Zasady promocji

Łączna premia w promocji składa się z czterech kwartalnych premii po 50 zł każda. Aby otrzymać premię kwartalną należy w każdym miesiącu kalendarzowym danego okresu kwartalnego spełnić kilka warunków.

Po pierwsze uczestnik promocji musi być odbiorcą świadczenia „Rodzina 500 plus” wypłacanego bezpośrednio na ROR prowadzony przez Nest Bank. Wniosek o świadczenie możecie złożyć poprzez bankowość elektroniczną Nest Banku (pod warunkiem, że umowę o konto podpisywaliście w oddziale lub za pośrednictwem kuriera). Inne formy składania wniosku o 500+ to wizyta w odpowiednim urzędzie, bądź skorzystanie z platform PUE ZUS, emp@tia lub ePUAP.

 

Po drugie, musicie posiadać, bądź założyć konto Nest Rodzinne Oszczędności lub Nest Konto Samodzielne. Pierwszy z rachunków jest już dobrze znany czytelnikom bloga. Zapewnia on premię za regularne oszczędzanie kwot z zakresu od 50 zł do 600 zł. Więcej na temat rachunku pisałem tutaj. Natomiast Nest Konto Samodzielne to rachunek młodzieżowy, przeznaczony dla osób w wieku od 13 do 18 lat. Podobnie jak Nest Konto, jest on zupełnie darmowy. Jego cechą szczególną jest oprocentowanie wynoszące do 3% w skali roku dla kwoty do 3000 zł. Zakładając swojemu dziecku Nest Konto Samodzielne wprowadzacie je w świat finansów, tak by samo mogło przekonać się jak w praktyce funkcjonuje konto bankowe. Więcej na temat tego rachunku na stronie banku.

 

Trzecim z warunków jest zaakceptowanie odpowiednich zgód, a mianowicie zgody na przetwarzania danych w celach marketingowych przez bank oraz wyrażenie zgody, aby bank kontaktował się telefonicznie lub za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (np. komputera, tabletu, smartfonu) w celach marketingowych, w tym aby przesyłał informacje handlowe za pomocą ww. urządzeń, w szczególności drogą SMS lub email i taki stan zostanie przez Was utrzymany co najmniej do czasu wypłaty należnej premii.

 

Czwarta kwestia to zapewnianie odpowiednich wpływów na konto. W przypadku standardowego ROR-u, bank wymaga wpływu wynagrodzenia na kwotę co najmniej 2500 zł. Regulamin dość precyzyjnie określa czym jest wpływ wynagrodzenia.

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:

– wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub

– renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub

– stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub

– świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

 

Skoro regulaminowym wpływem jest tak naprawdę suma wpływów, oznacza to, iż w przypadku gdy na wasze konto trafia co miesiąc 500 zł z tytułu 500+, wówczas z pozostałych tytułów (na przykład pensji) musi wpłynąć co najmniej 2000 zł. Jeśli z rządowego programu trafi 1000 zł, wówczas z pozostałych tytułów musicie zapewnić już tylko 1500 zł i tak dalej. Przynajmniej, ja tak rozumuję ten zapis regulaminu.

 

W przypadku posiadaczy konta firmowego należy zapewnić wpływy na rachunek firmowy w kwocie co najmniej 6000 zł oraz zrealizować terminową płatność miesięcznej zaliczki podatku dochodowego, bądź składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Kiedy otrzymam premie

Pierwszy okres kwartalny liczony jest od miesiąca, w którym nastąpi pierwsza wypłata świadczenia w ramach rządowego programu Rodzina 500+. Od sierpnia zaczął się nabór nowych wniosków na kolejny okres świadczeniowy programu (trwa on od 1 października 2017 roku do 30 września 2018 roku). Jeśli zatem wniosek o 500+ złożycie w sierpniu, pierwsza wypłata nastąpi w październiku. Będzie to jednocześnie pierwszy miesiąc kwartału definiowanego przez regulamin promocji. Zgodnie z tym przykładem, premie będziecie otrzymywać za następujące kwartały: październik-grudzień, styczeń-marzec, kwiecień-czerwiec oraz lipiec-wrzesień.

Premia za dany kwartał zostanie wypłacona na konto w terminie 20 dni roboczych od zakończenia okresu kwartalnego (czyli w naszym przykładzie 20 stycznia 2018 roku, 20 kwietnia 2018 roku i tak dalej). W przypadku zamknięcia rachunku przed tym terminem, premia nie będzie wypłacona.

 

Opodatkowanie

Jeśli z promocji będziecie korzystać jako posiadacze konta osobistego, wówczas kwota wypłaconych premii jest kwotą netto. Nie musicie odprowadzać od niej żadnych podatków, ani wykazywać w zeznaniach PIT. Sprzedaż premiowa w ramach tego typu promocji  zwolniona jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Inaczej jest w przypadku konta firmowego. Tutaj samodzielnie musicie samodzielnie rozliczyć i opodatkować przychód uzyskany w ramach promocji, zgodnie z formą opodatkowania stosowaną w waszej firmie. Oprócz tego, bank zostawia sobie w regulaminie furtkę, dzięki której będzie mógł zweryfikować, czy przelew do US lub ZUS na pewno dotyczy wpłaty z tytułu zaliczki lub składek. Bank zapewne skorzysta z tego przywileju, gdy postanowicie opłacać symboliczne kwoty typu 1 zł.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Nest Kieszonkowe” oraz na stronę promocji.

 

Dlaczego warto założyć Nest Konto

Nest Konto to jedno z nielicznych w pełni darmowych kont osobistych na rynku. Oprócz bezwarunkowo darmowego prowadzenia konta oraz użytkowania karty debetowej, za 0 zł możesz między innymi wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, czy wpłacać środki we wpłatomatach Euronet lub kasach banku. Poniżej szczegóły związane z użytkowaniem Nest Konta:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku,
  • 0 zł za użytkowanie karty debetowej,
  • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce,
  • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
  • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach,
  • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet,
  • pozostałe opłaty i prowizje w Tabeli Opłat i Prowizji.

 

Nest Bank oferuje również bardzo korzystne produkty oszczędnościowe. Nest Lokata Witaj to typowa lokata na start, przeznaczona dla osób, które zdecydują się na otwarcie konta w Nest Banku. Oprocentowanie wynoszące 4% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 10.000 zł. Okres deponowania środków to 3 lub 6 miesięcy. Ta druga opcja dostępna jest dla osób, które zapewnią wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w wysokości co najmniej 2500 zł (w ciągu 60 dni od założenia lokaty). Lokatę Witaj można założyć w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. Założenie lokaty odbywa się w pełni online. Więcej na temat Lokaty Witaj w osobnym artykule.

W chwili pisania tego artykułu Nest Bank umożliwia również założenie 6-miesięcznej Nest Lokaty na Nowe Środki z oprocentowaniem wynoszącym 2,6% w skali roku. Na tej lokacie możecie ulokować środki z zakresu od 1000 zł do 2.000.000 zł. Warto jednak pamiętać o zasadzie „nie wsadzaj wszystkich jajek do jednego koszyka”. Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje w 100% depozyty do 100.000 euro (na tę chwilę około 420.000 zł).

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
Getin Bank: do 180 zł zwrotu w formie 5% moneyback
 
Karnet OK System (warty 756 zł) za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 240 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *