Analiza oferty telekomunikacyjnej a2mobile, czyli nielimitowane minuty do wszystkich sieci, SMS-y, MMS-y i Internet za 19,90 zł miesięcznie!

Analizę oferty na kartę a2mobile opublikowałem na blogu w maju tego roku. W dniu dzisiejszym postanowiłem zaktualizować wpis ze względu na promocję, w której pakiet niewyczerpalny otrzymacie w pierwszym miesiącu za 9,95 zł! Jednak i bez tego oferta a2mobile pozwala “w pełni najeść się do syta”. Za 19,90 zł miesięcznie otrzymacie nielimitowane minuty do wszystkich krajowych sieci komórkowych i na numery stacjonarne, SMS-y, MMS-y oraz Internet. W przypadku pakietu internetowego, pierwsze 5 GB otrzymujecie bez limitu prędkości. Następnie a2mobile stosuje tak zwany lejek, przez co prędkość ograniczona jest do 3 Mb/s (do 10 GB), do 1 Mb/s (do 15 GB) oraz do 512 kb/s (powyżej 15 GB). Oferta a2mobile to prawdopodobnie najtańsza opcja pod względem ofert typu “no limit”. Warto mieć na uwadze fakt, iż jest to oferta pre-paid, która nie wiąże Was długoterminową umową. W każdej chwili będziecie mogli przenieść numer do innego operatora, jeśli oferta nie spełni waszych oczekiwań. Co do samego a2mobile, jest to marka należąca do spółki Aero2, odpowiedzialnej za Bezpłatny Dostęp do Internetu, o którym pisałem trzy lata temu na blogu. a2mobile korzysta z infrastruktury własnej Aero2 oraz nadajników sieci Plus. Na koniec info o promocji, w ramach której startery a2mobile dostarczane są przez kuriera za 0 zł, konto ważne jest przez 12 miesięcy po aktywacji numeru oraz po każdym doładowaniu, a przy przeniesieniu numeru otrzymujecie dodatkowo 10 zł na start. a2mobile to również ciekawa opcja dla minimalistów, którzy potrzebują dodatkowego numeru telefonu do różnego rodzaju promocji. Wystarczy doładować telefon za 5 zł, a wasze konto będzie aktywne przez kolejne 12 miesięcy.

 

 

Promocja: Pakiet Niewyczerpalne Wszystko na start za 9,95 zł!

Promocja obowiązuje zarówno w przypadku nowego startera, jak i dla przeniesienia numeru. Oferta trwa od 9 listopada 2018 roku do odwołania. Aby skorzystać z promocji, należy w okresie 31 dni od dokonania aktywacji karty SIM, wpisać kod USSD *222*1#, co spowoduje aktywację „Pakietu Niewyczerpalne Wszystko na start” za 9,95 zł. Pakiet ten musi zostać włączony jako pierwszy spośród jakichkolwiek pakietów po aktywacji numeru w a2mobile. Pakiet zostanie przyznany w ciągu dwóch dni roboczych od aktywacji numeru. Po upływie 31 dni, pakiet odnowi się już po standardowej cenie, czyli 19,90 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji Pakiet Niewyczerpalne Wszystko na start.

 

Analiza oferty Niewyczerpalne Pakiety

a2mobile to typowa oferta na kartę, którą możecie doładowywać w systemie pre-paid (przez Internet lub też  stacjonarnie w kioskach, sieciach handlowych, bankomatach, czy na stacjach benzynowych). “Goła” oferta zapewnia następujące ceny: 10 gr/min, 10 gr/SMS/MMS, 4 gr/MB. Jednak to co wyróżnia propozycję a2mobile to bardzo korzystne pakiety. Do wyboru macie Pakiet Rozmowy (niewyczerpalne minuty na komórki i stacjonarne), Pakiet Wiadomości (niewyczerpalne SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci) oraz Pakiet Internet (w technologii LTE i LTE Advanced). Każdy z pakietów kosztuje standardowo 9,90 zł. Możecie wybrać jeden, dwa lub wszystkie pakiety razem. Wybierając 2 pakiety (np. minuty i Internet) zapłacicie 15,90 zł, zamiast 19,80 zł, natomiast w przypadku aktywacji wszystkich pakietów, łączny koszt wyniesie preferencyjne 19,90 zł, zamiast niemal 30 zł. To właśnie tej ostatniej opcji przyjrzę się w dzisiejszym wpisie, no bo po co się ograniczać. No chyba, że szukacie taniej alternatywy dla waszych babć i dziadków. 15,90 zł za no limit minut i SMS-ów to wręcz idealna propozycja na kieszeń emeryta. Dorzucając do tego 4 zł, senior może sobie sprawdzić dodatkowo pogodę, czy też wyniki Lotto 🙂 Warto dodać, iż ważność pakietów to 31 dni.

Dodatkowo, dużym plusem oferty jest rok ważności konta po aktywacji numeru oraz po każdym doładowaniu. To bardzo ważna opcja dla osób, które skorzystają z “minimalistycznej” oferty a2mobile. Możecie przykładowo używać tego startera tylko do promocji, loterii, konkursów i tym podobnych akcji, w których nie chcecie podawać swojego głównego numeru telefonu. Wystarczy doładować konto za 5 zł, przez co zyskacie aktywny numer przez kolejne 12 miesięcy.

Co do minut, czy SMS-ów, nie ma tu większej filozofii. Mocniej przyjrzyjmy się kwestii paczki Internetu. Co prawda, jest on nieograniczony, aczkolwiek a2mobile stosuje tak zwany lejek prędkości. Wygląda to w ten sposób:

 • do 5 GB – brak ograniczeń,
 • 5 – 10 GB – prędkość max. 3 Mb/s,
 • 10 – 15 GB – prędkość max. 1 Mb/s,
 • powyżej 15 GB – prędkość max. 512 kb/s.

Do 5 GB możecie śmigać w technologii LTE i LTE Advanced. Jeśli w miarę standardowo korzystacie z Internetu w smartfonie (nie pobieracie dużych plików, a w domu korzystacie z WiFi), podstawowa paczka powinna Wam wystarczyć. Przy 3 Mb/s też bez problemu  obejrzycie filmik na YT. Przy 1 Mb/s będziecie mogli posłuchać muzyki, odebrać pocztę, czy po prostu przeglądać strony. Jeśli prędkość będzie dla Was zbyt niska, ograniczenia możecie wyłączyć za jedyne 5 zł. Wówczas po wpisaniu kodu USSD: *200*1#, naliczanie transferu danych do 5, 10 i 15 GB rozpoczyna się od nowa, podobnie jak ograniczenia prędkości maksymalnej Internetu.

To jeszcze nie wszystko. W ramach opcji Niewyczerpalne Pakiety a2mobile zapewnia darmowy pakiet społecznościowy. Transmisja danych dla aplikacji KATZ, Facebook, Messenger i Frifon nie obciąży pakietu internetowego ani płatnej transmisji danych. Nie da się ukryć, iż to na fejsbuniu i messendżerku spędzamy większość czasu na swoich smartfonach 🙂

 

Jak skorzystać z oferty

Starter a2mobile możecie zamówić bez wychodzenia z domu, składając wniosek przez Internet. Możecie wybrać nowy numer lub przeniesienie numeru od obecnego operatora. Korzystając z linku zamieszczonego na blogu, dajesz mi szansę na zdobycie prowizji w zamian za polecenie oferty. Oczywiście możesz również skorzystać ze strony głównej a2mobile, jednak w obu przypadkach korzystasz z tej samej oferty.

Kupując nowy starter, podczas finalizacji zamówienia otrzymacie link do uiszczenia opłaty w wysokości 10 zł. Oczywiście kwota ta zasili wasze konto i będziecie mogli ją wykorzystać na dowolne usługi. Jedynie w przypadku SMS Premium niezbędne będzie dodatkowo minimum jedno doładowanie konta. W przypadku przeniesienia numeru nie musicie nic płacić, 10 zł na start otrzymacie w prezencie. Po przejściu na podstronę do przenoszenia numeru ukaże Wam się krótka instrukcja, obrazująca w jaki sposób zostanie dokonane przeniesienie numeru. Dostawa startera oraz aktywacja są w pełni darmowe.

Po aktywacji startera, sami będziecie mogli wybrać, który pakiet chcecie uruchomić. Służą do tego kody USSD, które znajdziecie na stronie a2mobile. Do wyboru macie jednorazowe uruchomienie pakietu lub pakiety cykliczne, które będą się odnawiać automatycznie. W razie pytań, zachęcam do pozostawiania komentarzy pod artykułem.

 

Złóż wniosek i zamów starter lub przenieś numer do a2mobile

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

25 Comments

 1. Proszę zobaczyć analizę w plush minimum 2 nr wtedy 20zl jest i 10giga oraz 3 miesiące za darmo zanprzeniesienie na kartę.

 2. Po likwidacji przez play darmowego internetu LTE bez ograniczeń i analizie ofert przenoszę 10 kart do a2.

 3. wali się równo – resetujesz ten ich lejek i często się zacina i odcina człowieka zupełnie od internetu. Działało bardzo dobrze ale ostatnio odstro nawala i irytuje.

 4. No tanio i co z tego LTE kilka razy dziennie zmienia się na H+, nawet wtedy gdy mam 5GB w pełnej prędkości. Wolę dopłacić i mieć internet a nie wyrób internetopodobny.

  • to niekoniecznie ich wina tylko nadajnika. W Redbull mobile też są miejsca gdzie przeskakuje z LTE na H+

   • Jestem użytkownikiem tej sieci już trzeci rok. Gdy brałem ich nolimit za mniej niż 20 zł, wtedy byli bezkonkurencyjni. Nawet technicznie nie było źle. Ostatnio jest tylko gorzej. Internet na LTE działa, ale gdy tylko zejdę poniżej LTE… można uznać, że internetu już nie ma. na 3G nic nie mogę zrobić. Teraz zmieniłem sieć, gdzie za nolimit płace 25 zł. Mam rozmowy HD, internet 15GB pełną prędkością, który też dobrze działa poza LTE. Odnoszę wrażenie, że po zmianie właściciela a2mobile działa awaryjniej.

 5. brak roamingu przez 7 dni dopytywałem wkońcu właczyli. Ale wracając przez Austię i Niemcy nie maiałem też roamingu. Nie polecam

 6. Parę pytań:
  1) Można tę taryfę “na kartę” kupić na firmę ?
  2) roaming UE w cenie ?
  3) jak wygląda serwis, bo na darmowym aero fatalnie ?
  4) czym się różni LTE od LTE advanced ? To tylko kit marketingowy ?

 7. Proszę o info co mam zrobić(konkretnie) mając kartę a2mobile , pakiet 19,90 zł i wyruszam do Berlina a chcę korzystać z Google Mapy w telefonie.Sorry ale nie jestem “biegły” tych waszych wpisach.

  • Wpisz w google “a2mobile konfiguracja internetu za granicą” oraz “a2mobile roaming w unii europejskiej”.

 8. Jestem w sieci od 3-4 miesięcy i jestem zadowolony. Internet chodzi płynnie. Brak problemów przy rozmowach. Pokazuję mi ciągle zasięg od 1/3 do 1/2 – jednak nie zauważyłem by to przeszkadzało w jakiś sposób. Wszystko za 20 zł. Polecam.

 9. W lutym 2019 przeniosłem do a2 numer z Virgin. Na początku było OK, ale potem:
  – w maju’19 a2 nie oferuje darmowego roamingu UE (po to przechodziłem z Virgin)
  – pod koniec maja miała miejsce 1 skandaliczna wpadka operatora: otóż na koncie czekała doładowana kwota 20zł na automatyczne odnowienie. 2 dni później kwota została pobrana ale usługi wstrzymane.Musialem jeszcze raz doładować konto. Wyjaśniliśmy po weekendzie.Pieniądze wróciły na konto ale wpadka to wpadka
  – druga skandaliczna wpadka w czerwcu’19: bez powodu mój nr tel został wyrejestrowany/wyłączony z sieci! Będąc w mieście zostałem komunikacyjnie odcięty!!! Dopiero po powrocie do domu, zadzwoniłem na BOK z innego telefonu.Wyjaśniło się, że mój nr został wylogowany przez ich serwer.Coś tam odświeżyli a mnie poproszono o restart telefonu. Skandal! Co by było gdybym wyjechał gdzieś dalej bez dostępu do drugiego telefonu?
  NIE POLECAM. Przeniosłem nr do opa z wielkiej 4ki

  • nie tylko na kieszeń, ale i na każdy możliwy sposób korzystania z telefonu jest coś przygotowane od a2mobile, szanuję, że mają taki dobry obraz klienta. Zróżnicowany co do grupy wiekowej czy zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *