Alior Bank: 100 zł premii w formie bonów Sodexo za założenie darmowego Konta Internetowego (+2,5% w skali roku na Koncie Lokacyjnym)

Alior Bank to w ostatnim czasie rzadki gość na arenie promocji bankowych. Na szczęście bank przerywa ten impas i rusza z bardzo dobrą promocją Konta Internetowego, w której możecie zdobyć 100 zł premii w formie bonów Sodexo (bony mają tak szeroką akceptowalność, że można je traktować niemal jako gotówkę). Prowadzenie Konta Internetowego jest darmowe, zaś karta będzie bezpłatna po wykonaniu transakcji na kwotę minimum 300 zł. Dużym plusem promocji jest krótki okres karencji. Data definiująca status nowego klienta została ustawiona na 1 stycznia 2017 roku

Aktualizacja: pojawił się kolejny argument przemawiający za założeniem Konta Internetowego. Alior Banku wprowadził do oferty rachunek oszczędnościowy Konto Lokacyjne z bardzo dobrym jak na owe czasy oprocentowaniem wynoszącym 2,5% w skali roku. Oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 100.000 zł, przez 4 kolejne miesiące od aktywacji konta oszczędnościowego.

 

 

Uczestnicy promocji “Konto internetowe z bonem Sodexo”

Uczestnikami promocji mogą być osoby, które od 1 stycznia 2017 roku do dnia złożenia wniosku nie były posiadaczami/ współposiadaczami rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w Alior Banku. Zapis ten nie dotyczy posiadaczy Karty Kibica, Karty Rejestracyjnej oraz Konta Technicznego.

Dodatkowo zapytałem organizatora promocji, czy posiadanie konta w T-Mobile Usługi Bankowe (dostarczane przez Alior Bank) wyklucza z promocji. Na szczęście dostałem bardzo miłą odpowiedź:

Posiadanie konta w T-mobile nie wyklucza z udziału w promocji 🙂

 

Jak złożyć wniosek o promocyjne konto

Składanie wniosków w promocji regulaminowo dostępne jest od 21 lipca 2017 roku do 25 sierpnia 2017 roku włącznie na dedykowanej stronie promocji. Podczas składania wniosku musicie również zawnioskować o kartę debetową. Umowę możecie podpisać na trzy sposoby: kurierem, poprzez przelew weryfikacyjny oraz… (werble)…(uwaga)….poprzez rozmowę Video z pracownikiem banku! Ostatnia opcja to istne novum na rynku usług bankowych w Polsce. Niniejsza promocja to dobry sposób na przetestowanie nowej formy zawierania umowy bankowej.

Czytelnik zwrócił mi uwagę, iż w regulaminie wniosek definiowany jest jako: internetowy wniosek o Konto z Kartą w trybie „Umowa on-line”, „Kurier”. Dla pewności, lepiej na razie wstrzymajcie się z testowaniem otwierania konta przez videorozmowę.

Jeśli wolicie opcję z przelewem weryfikacyjnym, obecnie w tym systemie uczestniczą oprócz Alior Banku: Bank Pekao, BZ WBK, eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, Orange Finanse, PBS Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

 

Warunki promocji

Gdy już zawrzecie umowę o konto, wystarczy, że w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych wykonacie transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę co najmniej 500 zł w każdym miesiącu (łącznie minimum na 1000 zł). Na wykonanie płatności macie 3 miesiące kalendarzowe, licząc od miesiąca, w którym została podpisana umowa o konto i kartę. Przykładowo, zawierając umowę w sierpniu, płatności możecie wykonać w sierpniu i wrześniu, albo we wrześniu i październiku.

Do transakcji bezgotówkowych zapewniających spełnienie warunków promocji nie są wliczane płatności w punktach posiadających kody MCC:

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
 • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określający instytucje finansowe;
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 9406, określający Totalizator Sportowy,
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
 • 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (komentarz: w rzeczywistości kod MCC 4900 oznacza płatności rachunków na przykład poprzez aplikację Sprytny Bill lub serwis MojePlatnosci.pl).

 

Finalizacja promocji

Jeśli spełnicie warunki opisane w regulaminie, bony zostaną do Was wysłane 30 listopada 2017 roku. Bony dostarczone będą Pocztą Polską na adres korespondencyjny podany do wiadomości banku. Listę akceptantów kuponów Sodexo znajdziecie pod tym linkiem. Są to między innymi Lidl, Carrefour, Delikatesy Centrum, CCC, Rossmann, Statoil, Stokrotka, Tesco i wiele wiele innych.

Premia zwolniona jest z opodatkowania, nie ma potrzeby wykazywania jej w deklaracjach PIT.

Szczegóły w regulaminie promocji “Konto internetowe z bonem Sodexo”.

 

Otwórz darmowe konto i odbierz 100 zł bonusu

 

Szczegóły Konta Internetowego w Alior Banku

 • 0 zł za prowadzenie rachunku – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 6 zł,
 • 0 zł za wypłaty gotówki kartą z bankomatów własnych oraz w kasie banku,
 • 0 zł za wypłaty gotówki na kwotę co najmniej 100 zł z bankomatów Euronet,
 • 0 zł za wypłaty gotówki BLIKIEM,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
 • 0 zł za internetowe przelewy Elixir.

Pozostałe opłaty i prowizje znajdziesz w Tabeli Opłat i Prowizji.

 

Otwórz darmowe konto i odbierz 100 zł bonusu

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
Citi Handlowy: 400 zł premii do Decathlona z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
150 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

13 Comments

  • Nie, regulamin mówi tylko o utrzymaniu aktywnego konta. Kartę można zastrzec.

    • Zamknięcie konta możliwe jest w oddziale, korespondencyjnie oraz przez Internet (korzystając z grupy „Zamknięcie konta osobistego/konta oszczędnościowego – Klient Indywidualny”). Ponadto w tym miejscu można podać numer konta do wypłaty nadpłaty na saldzie rachunku w momencie zamknięcia konta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *