Allegro.pl – nowe kupony 10 zł, darmowe wystawianie oraz przykład jak racjonalnie robić zakupy taniej niż inni

Nowy obraz (16)Kolejna edycja kuponów rabatowych w serwisie Allegro.pl. Analogicznie do poprzednich edycji promocji, zniżka i tym razem wynosi 10 zł. Jednocześnie allegro prowadzi kampanię “Darmowe wystawianie”. Trwa ona od 5 do 22 marca i przeznaczona jest dla dla wszystkich użytkowników Allegro ze zwykłym kontem (bez statusu Firma). Na koniec wpisu – praktyczny przykład jak racjonalnie dokonywać zakupów, korzystając z dostępnych zniżek i rabatów.

 

  Na temat promocji kuponów allegro pisałem już wielokrotnie. Analogicznie do poprzednich edycji, i tym razem zniżka wynosi 10 zł, zaś minimalna wartość zakupów to 50 zł. Czas na pobranie kuponu to 8-10 marca, zaś okres przez jaki możecie go zrealizować wynosi dwa tygodnie. Jeżeli potrzebujecie więcej informacji na temat skorzystania z kuponu, odsyłam Was do wpisu z poprzedniej edycji Nowa edycja promocji kupony.allegro.

Regulamin promocji

 

  Jeżeli zaś interesuje Was kwestia sprzedawania poprzez allegro, możecie na tym zaoszczędzić w najbliższym czasie. Aż do 22 marca trwa promocja “Darmowe wystawianie”.


  Akcja promocyjna przeznaczona jest dla zarejestrowanych Użytkowników serwisu Allegro.pl, którzy na dzień 4 marca spełnili poniższe warunki:

a) posiadają pełną aktywację konta,

b) konto nie posiada statusu Firma,

c) dokonali zakupu w Serwisie Allegro co najmniej 1 towaru w okresie od dnia 1 marca 2014 roku do dnia 4 marca 2015 roku,

d) w okresie od 5 stycznia 2015 do 4 marca 2015, z konta nie wystawiono więcej niż 50 ofert.

Screen Shot 03-08-15 at 12.19 AM

  Jeżeli spełniacie te dosyć proste warunki – możecie wystawiać za darmo. Pamiętajcie, aby podczas wystawiania aukcji. w podsumowaniu sprawdzić czy opłata to rzeczywiście zero. Oczywiście chodzi o usługi, które powinny być darmowe, gdyż część opcji jest wyłączona spod darmowości jak na przykład Wyróżnienie czy Cena minimalna. Więcej na temat promocji pod linkiem AKCJA PROMOCYJNA DARMOWE WYSTAWIANIE 5-22 III

 

Na koniec przykład z życia jak racjonalnie robić zakupy.

  W grudniu ubiegłego roku, w okresie przedświątecznym postanowiłem kupić prezent dla członków rodziny. Wybór padł na mikrofalówkę. W tym czasie co 30 sekund w większości stacji telewizyjnych emitowana była pewna reklama sklepów AGD RTV. Z ciekawości przeszedłem się do jednego z nich. Postanowiłem wybrać mikrofalówkę. Wybór padł na polską markę ZELMER (Zakłady Elektro-Mechaniczne w Rzeszowie). Cena modelu, który mnie zainteresował to 229 zł, była to promocja bodajże z 249 zł. Ponadto na mikrofalówce stała plakietka informująca o jakiejś dodatkowej promocji świątecznej.

  Po powrocie do domu postanowiłem poszukać dany model mikrofalówki w Internecie. Moje kroki podążyły ku porównywarkom internetowym, jak i allegro.pl. Okazało się, iż mikrofalówkę można najtaniej kupić za 185 zł. Ofertę odnalazłem właśnie w najpopularniejszej platformie handlu elektronicznego w Polsce, sprzedającym zaś był jeden z największych sklepów AGD RTV. Powiecie pewnie, że do ceny musiałem doliczyć koszty wysyłki. Otóż nie, w tych dniach sklep ten oferował darmową wysyłkę kurierem – pod same drzwi.
Zakupiłem wytypowany wcześniej sprzęt. Od 185 zł odliczony został rabat wynoszący 20 zł (taką wówczas wartość miały kupony od allegro). Od 165 zł, które wpłaciłem – dostałem zwrot moneyback od BNP Paribas. 3% * 165 zł = ok. 5 zł (4,95 dokładnie mówiąc). W tym momencie kwota za jaką nabyłem mikrofalówkę to 160 zł. Za chwilę przypomniała mi się etykieta jaką zaobserwowałem w sklepie. Okazało się, iż w okresie przedświątecznym ZELMER prowadzi akcję “Promocja z gwiazdką”. W jej ramach, klienci, którzy kupili sprzęt marki ZELMER otrzymają 20% zwrotu kwoty podanej na fakturze. Promocja obejmowała wybrane modele, traf chciał że moja mikrofala była na tej liście. Kolejny rabat to 20% * 185 zł (kwota z faktury) = 37 zł. Pieniądze przelewano na wskazane w formularzu konto.

  Ostateczna kwota, którą zapłaciłem za prezent to -> 185  – 20 – 5 – 37 = 123 zł. W dodatku kurier przyniósł mi paczkę pod same drzwi. Cena sklepowa (promocyjna) to 229 zł. Oszczędność ponad 100 zł (106 zł) robi wrażenie.

  Jedyny minus? Akurat nie było mnie w domu i paczkę odebrał… adresat prezentu. Zamiast od Św. Mikołaja, spod choinki – prezent wręczony został przez pana kuriera. Na potwierdzenie tej historii, link do nieaktualnej już Promocji z gwiazdką.
PS wspominałem o moneyback od banku BNP. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Sprawdź również:

200 zł premii za wyrobienie karty kredytowej Citibanku, czyli jak zarabiać na długu

 

 

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

One Comment

  1. Pogratulować…możemy sobie podać ręce…ja wszystkie zakupy staram się robić w podobny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *