Program poleceń Azimo, czyli po 50 zł premii dla obu stron za wykonanie darmowego przelewu

Jako, że promocja TransferGo cieszy się sporym zainteresowaniem, w dzisiejszym wpisie przedstawiam kolejny serwis zajmujący się międzynarodowym transferem pieniędzy. Analizowanym serwisem jest Azimo, który pod koniec listopada ubiegłego już roku otworzył się na klientów z Polski. Podobnie jak w przypadku TransferGo możecie zyskać premię jako poleceni i polecający usługi Azimo. Do zdobycia jest po 50 zł za wykonanie przelewu o wartości minimum 500 zł lub odpowiednika w innej walucie (na przykład 10 funtów za wykonanie przelewu na 100 funtów). Funkcjonowanie programu poleceń jest bardzo podobne do programu TransferGo, więc będziecie mogli niemal skopiować stosowaną dotychczas strategię (po 50 zł za bycie najpierw poleconym, a później polecającym). Azimo zapewnia dwa bezpłatne przelewy oraz świetne warunki przewalutowania przelewów, dzięki czemu premię odbierzecie niemal bezkosztowo. Serwis dostępny jest w języku polskim, posiada polski support (biuro znajduje się w Krakowie) oraz rzecz jasna polskie konta bankowe. Przelew z Azimo zazwyczaj trwa jeden dzień roboczy. W bankach transakcja międzynarodowa może zostać zaksięgowana w terminie nawet do 5 dni.

 

 

Kilka słów o Azimo

Serwis Azimo powstał w 2012 roku. Spółka jest wspierana przez kilka renomowanych funduszy inwestycyjnych, w tym między innymi polski MCI Capital, który jest notowany na giełdzie w Warszawie od 1999 roku. Co ciekawe, serwis ma polski akcent, ponieważ jedną z założycielek serwisu była Marta Krupińska. Biura znajdują się w Londynie oraz Krakowie. Fintech obsługuje aż 190 krajów. Jego biznes polega na pośredniczeniu w transferze pieniędzy w ten sposób, iż środki nie wędrują z jednego kraju do drugiego, lecz wpłacane są na konto Azimo w kraju A, zaś w kraju B wypłacane są z lokalnego konta firmy. W ten sposób znacząco redukowane są koszty transakcyjne, gdyż środki nie muszą bezpośrednio wędrować pomiędzy krajami. Dzięki temu Azimo może zaproponować bardzo korzystne kursy przewalutowania, tylko nieznacznie różniące się od kursów NBP. Mało tego, w Azimo otrzymacie dwa pierwsze przelewy zupełnie za darmo, dzięki czemu premię uzyskacie bezkosztowo. Na niektórych rynkach Azimo oferuje również możliwość odbioru gotówki oraz międzynarodowe doładowania telefonów.

Azimo jest licencjonowaną instytucją płatniczą, działającą na podstawie regulacji prawnych wydanych przez Brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych (FCA) oraz nadzorowaną przez brytyjski Urząd Skarbowy. Azimo zapewnia bezpieczeństwo danych między innymi dzięki ich szyfrowaniu. Usługi Azimo przeznaczone są głównie dla osób pracujących za granicą, które chcą przesłać środki dla swoich rodzin, pozostałych w kraju. Z Azimo mogą zatem skorzystać na przykład wasi ukraińscy znajomi. Serwis dostępny jest również w formie wygodnej aplikacji mobilnej na iOS oraz Android

W przypadku Azimo bardzo wygodne jest to, iż raz dodając odbiorcę, nie ma późniejszej potrzeby ponownego wprowadzania danych, a jedynie skorzystanie z gotowego formularza.

 

Program poleceń, czyli po 50 zł dla obu stron

Zasady programu są stosunkowo proste. Aby wziąć udział w promocji jako polecony, musicie zarejestrować się w programie z czyjegoś polecenia. Oczywiście zachęcam w tym celu do użycia mojego linku polecającego. Następnie wykonujecie darmowy przelew na konto walutowe w zagranicznym banku (Azimo zablokowało niestety przelewy do N26 i Revolut), po czym otrzymacie 50 zł premii jako poleceni. Premia wypłacana jest w formie zniżki na kolejny przelew. Zatem w celu wypłaty premii należy wykonać jeszcze jeden przelew.

Teraz to Wy możecie polecić serwis swojemu bliskiemu, korzystając z własnego linku polecającego. Otóż osoba polecona, może zostać również polecającym.

Po rejestracji z waszego linku, znajomy może teraz wykonać do Was przelew zwrotny, za co otrzymacie po 50 zł premii (lub odpowiednim w innej walucie). Dla Was będzie to już druga premia! Oczywiście możecie teraz polecać Azimo kolejnym osobom, tworząc niejako łańcuszek poleceń. 

Pamiętajcie, że regulamin nie zezwala na polecanie usługi samemu sobie. Może to grozić banem oraz niewypłaceniem środków. Taka sama kara grozi za tworzeniu kolejnych kont na tę samą osobę lub co gorsza na fikcyjne dane. Dlatego przygodę z Azimo najlepiej zacząć od skorzystania z polecenia dotychczasowego użytkownika programu. Azimo ma prawo poprosić Was o zweryfikowanie swojego konta, na przykład poprzez wysyłkę skanu/zdjęcia któregoś z dokumentów. Numer konta walutowego musi posiadać numer IBAN zaczynający się od innych liter niż PL, czyli np. DE lub GB. Przelew na konto walutowe założone w polskim banku nie zapewni uzyskania premii.

 

Działamy krok po kroku

Po kliknięciu w link polecający zobaczycie informację o poleceniu usługi Azimo. Teraz zarejestrujcie się, klikając w przycisk Odbierz prezent 50 zł. W pierwszym kroku podajecie podstawowe dane oraz kraj z którego będziecie wysyłali środki (niestety później nie da się już zmienić tej opcji). Jeśli w pierwszym przelewie będziecie przelewali pieniądze z konta w Polsce, wówczas wybieracie walutę PLN. Na następnej stronie podajecie swoje dane osobowe. Za to już w następnym kroku możecie podać dane osoby do której chcecie wysłać pieniądze. Jeśli nie macie zamiaru robić tego od razu po rejestracji, oczywiście, możecie to zrobić później, normalnie po zalogowaniu w serwisie. Moim zdaniem lepszym sposobem na zdobycie pierwszej premii będzie wysyłka środków z konta złotówkowego, ponieważ w przypadku odbiorcy przelewu wystarczy podać wyłącznie jego imię i nazwisko (których i tak żadna instytucja nie jest w stanie zweryfikować), numer konta oraz adres e-mail.

Przejdźmy zatem do dodania pierwszego odbiorcy. Osobiście wysyłam pieniądze do posiadacza konta w Niemczech. W związku z tym, jako kraj odbiorcy wybieram Niemcy, walutę euro, zaś sposób dostarczenia środków Depozyt bankowy. To ostatnie to raczej niefortunne tłumaczenie przelewu bankowego. Oprócz tego dostępna jest jeszcze opcja SWIFT, aczkolwiek jest ona dość droga. Pamiętajcie, iż nawet jeśli odbiorca waszego przelewu mieszka w Polsce, wysyłając środki na konto walutowe otwarte w niemieckim banku i tak jako kraj odbiorcy wybieracie Niemcy. Tam właśnie zarejestrowany jest bank, dzięki czemu konto walutowe nadający numery konta z przedrostkiem DE.

 

 

Po wprowadzeniu danych odbiorcy należy podać kwotę przelewu. W tym miejscu ukaże się Wam kurs po jakim zostanie wykonana transakcja oraz koszt przelewu. Pamiętajcie, iż dwie pierwsze transakcje wykonacie za darmo, co pozwoli Wam uzyskać premię bezkosztowo. Co ciekawe, Azimo stosuje płatności kartą płatniczą (wykluczone są karty prepaid i karty firmowe). To duży plus, ponieważ w ten sposób możecie na przykład zwolnić się z opłaty za kartę, jeśli wasz bank uzależnia to od wartości sumy transakcje bezgotówkowych lub zdobyć jakiś moneyback (zależny od kodów MCC). Ponadto transakcje kartą objęte są procedurą chargeback, gdyby transakcja nie doszła do skutku. Co ważne, Azimo nie nakłada żadnej opłaty manipulacyjnej w przypadku transakcji kartowej.

 

 

W przypadku wysyłki środków na konto w Wielkiej Brytanii, jako kraj wybieracie United Kingdom, zaś walutę GBP. W tym przypadku do wyboru macie wyłącznie opcję Depozyt bankowy. Rachunki brytyjskie mają nieco inną strukturę. Oprócz numeru konta, podaje się również tak zwany sort code.

 

Jak pewnie zauważyliście, na tej stronie znajdziecie również pole Mam kod promocyjny. To dobry moment na to, aby zweryfikować, czy na pewno skorzystaliście z mojego linku polecenia. Klikając na to pole, powinien Wam się ukazać widok dodanego kodu polecenia. Kod polecenia różni się w swojej formie od kodu promocyjnego, najważniejsza jest jednak informacja o zniżce 50 zł. Aby kod promocyjny się aktywował – należy na niego kliknąć!

 

 

Na koniec pozostaje już tylko podanie danych karty i potwierdzenie transakcji oraz oczekiwanie na zaksięgowanie przelewu u odbiorcy. Nie da się ukryć, iż interfejs serwisu Azimo jest prosty aż do bólu, dzięki czemu zapewnia przejrzystość i łatwość obsługi.

Teraz możecie przejść do drugiego etapu naszej strategii. Mianowicie posiadając konto w Azimo, możecie je polecić swojemu znajomemu, który przykładowo wykona do Was przelew zwrotny lub przelew do innej osoby. Mechanizm wykonywania przelewu jest identyczny jak przedstawiony powyżej, natomiast o tym jak polecać usługi Azimo dowiecie się z kolejnego akapitu.

 

Jak polecać znajomych

W tym celu, wystarczy, że zalogujecie się w serwisie i w swoim profilu klikniecie zakładkę Zaproś znajomego. Tam też znajdziecie swój kod/link polecenia. Wygenerowanie linku odbywa się poprzez kliknięcie na kopiuj. Kod możecie przekazywać bezpośrednio, mailowo lub poprzez media społecznościowe z wykorzystaniem funkcji udostępniania. Standardowo zakazane jest umieszczenie linków lub kodów w komentarzach do wpisu. Kwota maksymalnej premii z poleceń jest nieograniczona. Usługę możecie zacząć polecać zaraz po rejestracji w serwisie. Premia w wysokości 50 zł (lub jej równowartości) zostanie Wam przyznane, jeśli polecony wykona przelew międzynarodowy na minimum 500 zł (lub według odpowiednika w innej walucie, na przykład 100 funtów) w dowolnym momencie (kod polecenia nie ma daty ważności). W przeciwieństwie do TransferGo, kwotę należy wysłać w formie pojedynczego przelewu.

Szczegóły promocji w dziale pomocy oraz w regulaminie ogólnym (punkt od 26 do 28). W obu przypadkach nie zostały jeszcze dodane informacje o kwotach wyrażonych w polskim złotym (50 zł premii i 500 zł jako minimalna wartość przelewu). Informacje te zaktualizowane są natomiast po zalogowaniu w profilu.

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

350 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Net Credit: pożycza za darmo do 3000 zł oraz 100 zł premii na zakupy
 
Alior Bank: 200 zł premii za założenie konta + 8 biletów do kina
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 400 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

69 Comments

 1. Witam poinformuj że kod poleceania wpisany jest inny w azimo niż ten co podajesz jacek,wszedłem w kody i jest prawie same cyfry.

  • Racja, kod polecenia to nie to samo co kod promocyjny. Najważniejsze iż widnieje info, iż kod jest dodany.

   • Witam! Owszem kod jest dodany ale czy należy go użyć (kliknąć) podczas pierwszego przelewu co obniży nam koszt przelewu do 450 zł? Bo ja się już pogubiłem… Niestety pierwszy przelew mój wyszedł bez zaznaczenia tego kodu promocyjnego i chyba du..a zbita.

 2. Czy przelew od nich to przelew międzynarodowy,jeśli wysyła się z PL walucie na konto np. w Santander i bank nie pobierze za to opłaty?

  • Nie, bo z konta w PLN wychodzą złotówki. Przewalutowanie następuje dopiero “wewnątrz” Azimo.

 3. Cześć, jak rozumieć wypłaty bonusa w formie zniżki? Następny przelew może być na 90 funtów?

 4. Tak ze względów redakcyjnych i by było jaśniej, gdybyś opisał na czym polega bonus i zniżka – że odejmują 50 zł od tego, co musisz im zapłacić, ale odbiorca dostaje równowartość 500 zł. Bo porównujesz serwisy do TransferGo, a tam trochę inaczej wygląda nagradzanie.

 5. Witam
  Po jakim czasie otrzymuje sie kod obnizajacy przelew o 50 zl po poleceniu ? W momencie kiedy przelew wykonany przez poleconego dotrze do odbiorcy?
  Po jakim czasie przelew dochodzi do odbiorcy? Teoretycznie do.3 dni a w praktyce?

 6. Dobra, to jak przy rejestracji podałem PLN, to już nie mogę wykonać przelewu z konta GB do PL? Mam się rejestrować ponownie?? Teraz utknąłem na okienku, gdzie system podaje mi wysyłasz 501 zł, otrzymuje 0 zł… Jakoś nieintuicyjne to dla mnie wszystko.

  • Powinno się udać. Przy czym konto IBAN w Monese ma przedrostek EE (Monese wywodzi się z Estonii), więc ten kraj trzeba prawdopodobnie użyć do wykonania przelewu.

   • W związku z komentem poniżej (dokument z PL=miejsce nadania PL) posłałem na Monese wpisując GB, bo konto odbiorcy było w funtach i przelew dziś dotarł, czyli następnego dnia po nadaniu. Obawiałem się trochę odkręcania związanego z tą Estonią wspomnianą przez Ciebie, ale obyło się bez problemów.

 7. Z karty polskiego banku do brytyjskiego konta w R. Przelew powiększony o premię dotarł po trzech godzinach. W Azimo słaby kurs PLN > GBR. Ostateczny zysk ok. 42 PLN.

 8. Wysłałem przelew ale niestety nie został wykonany. Nie wiem co było nie tak. Ale wiem, że mam jakieś ograniczenie na płatności kartą w związku z czym nie mogę wykonać teraz żadnej transakcji.

 9. Czy do zapłaty w AZIMO jest tylko jedna opcja możliwa, a mianowicie “karta”. Chciałbym przelewem, ale nie widzę takiej opcji.

 10. Po dokonaniu przelewu konto w azimo zostało zamknięte, bez żadnych wyjaśnień. Napisałem maila w tej sprawie i dostałem taką odpowiedź-
  “Ze względu na wymogi regulacyjne nie możemy zrealizować żadnych transakcji, jakie ustawisz na naszej platformie.
  Przepraszamy za kłopot, ale nie jestem w stanie podać więcej szczegółów. ”
  Korzystałem wcześniej z transfergo i nie było żadnych problemów.
  Zna ktoś odpowiedź, dlaczego konto mogło zostać zamknięte?

 11. Zapewne autor już tego doświadczył. Czy można wykorzystać kilka uzyskanych zniżek (kodów) podczas jednego przelewu?

  • W moim przypadku 450. Przelew PLN > GBP.
   Azimo zarabia m.in. na przewalutowaniu i dlatego tu ustalili minimalną kwotę.

 12. Tak dla porównania, robiłam dziś przelewy: kurs Azimo – dziś PLN/EUR 4,3388, w tym samym momencie Revolut 4,2918, kantor Aliora 4,3039.

  Trochę myląca procedura dostania 50PLN przypierwszym przelewie
  a) użyj linka polecającego do założenia konta – przy zakładaniu konta będzie informacja, kto dostaje nagrodę za polecenie. Tutaj też można wpisać kod polecającego
  b) przy płatności kliknij “mam kod” – pokaże się informacja o “-50 PLN ” – trzeba kliknąć “zastosuj”

  • Wytłuszczoną czcionką napisałem:

   Ważna uwaga: aby kod promocyjny się aktywował – należy na niego kliknąć!

   To nie wystarczy?

 13. Witam
  Mam pytanie czy moge wysłać przelew na swoje konto w Revolult czy musi być definitywnie kogos innego ?

   • HEJ !
    mam problem z tą promocją,nie otrzymałem kodu na email.
    Pisałem z centrum pomocy,to jest ich wina i chca mi pomóc
    Aby to zrobić potrzebują Twojego emalia z którego mam polecenie.
    Możesz go napisać pod postem ? 🙂

    • Na pewno otrzymałeś kod. Oto fragment artykułu:

     Jak pewnie zauważyliście, na tej stronie znajdziecie również pole Mam kod promocyjny. To dobry moment na to, aby zweryfikować, czy na pewno skorzystaliście z mojego linku polecenia. Klikając na to pole, powinien Wam się ukazać widok dodanego kodu polecenia. [jak zwrócił uwagę użytkownik Tomasz, kod polecenia różni się w swojej formie od kodu promocyjnego]

     Ważna uwaga: aby kod promocyjny się aktywował – należy na niego kliknąć!

     Spójrz na grafikę: https://jakdorobic.com/wp-content/uploads/2019/01/screen_azimo_4-768×640.png

 14. Hej,

  Dziś chciałem zrobić drugi przelew po otrzymaniu nagrody i pojawiła mi się opłata za wykonanie takiego przelewu (7,99 zł). Przy pierwszej transakcji zwolniło z tej opłaty. Czy ma ktoś może też taki problem?

  • Dwa przelewy są gratis. Może zdarzyło Ci się zrobić drugi przelew i nie przeszedł i ściągnęło Ci drugi przelew gratis?

 15. Jak przelewacie z azimo do zagranicznych banków?
  Iban N26 ma 22 znaki, Iban Monese też, a azimo w formularzu wymaga 28 znaków i nie puszcza na następną stronę…

 16. Zostało mi 50zł. Jakiś pomysł jak je w tym momencie wyciągnąć? Może płatność prze Curve do naszego banku w PL?

 17. Czy to aktualne jeszcze ? Gdzie jest twój kod poleceń ? Teraz chyba można revolutem czy sie mylę ?

 18. Revolut, Monese, N26- poblokowane. Ktoś ma jakiś pomysł jak wykonać przelew nie mając dostępu do tradycyjnego rachunku z UK ?

  • Poblokowane ale tylko w kierunku z banku w PL do revolut, monese itp? Czy również z kierunku revolut, monese – bank w PL?
   Bo chciałem wypłacić sobie kasę z revoluta czy monese z kont brytyjskich na konta w PL używając tej promocji i teraz nie wiem czy się da skoro są informacje o poblokowaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *