Bancovo.pl: sprawdź za darmo swoją zdolność kredytową w bazach Biura Informacji Kredytowej

Dzisiejszy wpis skierowany jest do osób, które interesują się kwestią budowania pozytywnej historii kredytowej w bazach BIK-u. Otóż oprócz raportu z BIK-u, który standardowo kosztuje 39 zł, swój scoring możecie również sprawdzić za pośrednictwem platformy internetowej Bancovo (należącej do Alior Banku). Serwis ten zajmuje się przede wszystkim porównywaniem ofert kredytów bankowych i pożyczek pozabankowych. Jednak Bancovo udostępnia również możliwość sprawdzenia swojej sytuacji kredytowej w BIK-u za darmo i bez żadnych zobowiązań. Jak skorzystać z tego dobrodziejstwa, dowiecie się z dzisiejszego artykułu 🙂

 

 

Jak działa platforma Bancovo?

Platforma Bancovo zadebiutowała w marcu 2018 roku. Nie jest to jednak typowa porównywarka kredytów, jakie dotychczas znaliśmy. Tradycyjne porównywarki odsyłają nas na strony banków, gdzie odbywa się cały proces kredytowy. Mało tego, zawierają one ogólne informacje, które mogą się różnić w zależności od klienta. W przypadku Bancovo wszystko odbywa się w ramach platformy. Oferty są “zasysane” od banków i instytucji pożyczkowych, dlatego nie różnią się od tych, zaciąganych bezpośrednio w danej instytucji.

Z racji, że cała procedura odbywa się w pełni online, pieniądze wypłacane są bardzo szybko (poprzez przelew ekspresowy). Bardzo ciekawa jest również forma porównywania kredytów. Na początku podajecie wszelkie niezbędne dane, by potem instytucje niejako biły się o Was, przedstawiając swoje spersonalizowane oferty. Oczywiście ostateczny wybór należy do Was, aczkolwiek w przejrzysty sposób sprawdzicie, która propozycja jest dla Was najkorzystniejsza. Swoje dane weryfikujecie poprzez przelew inicjujący, zaś umowę otrzymujecie na skrzynkę mailową.

Wiarygodności platformie Bancovo dodaje fakt, iż jej właścicielem jest spółka NewCommerce Services, należąca do Alior Banku (zarówno bank, jak i spółka zarejestrowane są nawet pod tym samym adresem). Obecnie w ramach platformy możecie uzyskać pożyczkę od 15 podmiotów: Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Santander Bank, eurobank, InBank, TFBank, Wonga, kredytmarket, Monedo Now, PoVo, SMEO, TakTo Finance, SuperGrosz, Hapi Pożyczki i SMS Kredyt.

 

Jak sprawdzić za darmo swoją zdolność kredytową w BIK

Platforma Bancovo wprowadza dwie rewolucyjne zmiany do kwestii zaciągania zobowiązań. Pierwszą z nich omówiłem wcześniej, a mianowicie chodziło o fakt wnioskowania o kredyt “wewnątrz porównywarki”, bez odsyłania na stronę pożyczkodawców. Druga sprawa to możliwość bezpłatnego i bez żadnych zobowiązań sprawdzenia waszej zdolności kredytowej w BIK. Bezpłatnego, bo standardowo taka usługa kosztuje 39 zł, zaś “bez zobowiązań”, ponieważ status w BIK sprawdzicie bez potrzeby zaciągania kredytu. Ba, nie musicie nawet wnioskować o pożyczkę za pośrednictwem platformy. Możecie sprawdzić sam BIK i podziękować za współpracę, jeśli taka będzie wasza wola. Co tu kryć, to bardzo ważna zmiana…dobra zmiana. Dzięki niej będziecie świadomie mogli oceniać swoje zdolności kredytowe jeszcze przed zawnioskowaniem o produkt. Platforma Bancovo odciska zatem dość mocne piętno w zakresie odpowiedzialnego zaciągania długów. Nie da się ukryć, iż jest to również bardzo wygodne. Od teraz nie będziecie musieli składać wniosków bez jakiejkolwiek wiedzy na temat swojej sytuacji w zakresie wiarygodności kredytowej, dzięki czemu do BIK-u nie będą spływały wasze kolejne zapytania kredytowe po złożonym wniosku.

Co prawda, dane udostępnione za pośrednictwem Bancovo nie są tym samym, co pełny raport BIK, aczkolwiek w dużym stopniu rozjaśnią Wam waszą zdolność kredytową. Aby zdobyć dane, zarejestrujcie się na dedykowanej stronie u góry w sekcji STATUS BIK. Po wypełnieniu danych osobowych, zaznaczcie 8 wymaganych zgód. Ostatnia dotyczy przesyłania informacji handlowych przez Bancovo, zatem możecie ją sobie darować. Na koniec zostanie wysłanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł.

Po rejestracji  otrzymacie:

 • wskaźnik wiarygodności płatniczej (zielony, żółty lub czerwony – w zależności od terminowego spłacania rat),
 • informację o aktywnych zobowiązaniach (liczba spłacanych kredytów i pożyczek wraz z kwotą początkową oraz kwotą pozostałą do spłaty),
 • ocenę punktową BIK (w skali od 0 do 100 punktów).

Zrozumienie swojego statusu w BIK jest bardzo proste, nie jest potrzebna do tego żadna specjalistyczna wiedza. Wystarczy rzut oka i od razu widać, czy wszystko jest w porządku, czy też mamy problem w postaci opóźnienia w regulowaniu zobowiązań. Przykładowy raport w ramach Bancovo wygląda tak:

 

 

Jeśli będziecie chcieli otrzymać pełną wersję raportu, wystarczy, że dopłacicie 39 zł. W tym przypadku nie będziecie musieli ponownie rejestrować się na platformie BIK-u. Skorzystacie z procedury ułatwionej już jako dotychczasowi klienci.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Rekordowa premia od Banku Pekao S.A., czyli 200 zł na start
 
Credit Agricole: kredyt do 3000 zł z RRSO 0% na platformie FinAi
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 380 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
250 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 10 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
1700 zł premii w promocji iKonta Biznes od Alior Banku
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląski: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

16 Comments

 1. “Voucher otrzymacie mailowo w ciągu 7 dni od momentu przelewu kwoty pożyczki.” Jesteście pewni? Według regulaminu ( https://www.bancovo.pl/wp-content/uploads/2018/10/regulamin-showmax.pdf ):
  Ҥ 4 Warunki przyznania Nagrody
  1. Organizator przekazuje Nagrodę Uczestnikowi Programu po spełnieniu przez niego warunków określonych w § 3 ust. 1 “
  czyli:
  “1. Uczestnikiem Programu, jest osoba, która:
  d) nie odstąpiła od zawartej skutecznie Umowy”
  Według tego zapisu po odstąpieniu od umowy nie spełniam warunków aby otrzymać nagrodę.
  Natomiast w regulaminie jest też zapis:
  Ҥ 4 Warunki przyznania Nagrody
  2. Organizator, w terminie 7 dni od dnia zaksięgowania na rachunku bankowym Uczestnika Kwoty netto Produktu, przekazuje Uczestnikowi na podany we wniosku o Produkt adres e-mail jednorazowy Kod Promocyjny.”
  Na odstąpienie jest 14 dni. Dopiero po tym okresie Bancovo będzie wiedzieć czy spełniam kryteria aby otrzymać nagrodę. Natomiast zobowiązuje się ją wysłać wcześniej przed tym okresem. Strasznie nieprecyzyjny ten regulamin :-/

  • Co do darmowego sprawdzenia w bazie BIK przez bancowo, otrzymałem taką odpowiedź, cyt.:

   “Status BIK z określonego dnia prezentowany na platformie BANCOVO jest identyczny ze statusem z tego samego dnia, który można obejrzeć w platformie Biura Informacji Kredytowej. Dane dot. statusu BIK, odświeżają się po 15 dniach od wygenerowania poprzedniego raportu, dzięki czemu usługa jest bezpłatna i nie trzeba składać nowego wniosku na BANCOVO.”

   “co 15 dni może Pan zalogować się na naszą Platformą i odświeżyć status BIK, klikając przycisk “Odśwież””

 2. mi pokazuje pomarańczowy kolor i opóźnienia w płatnościach mimo że wszystkie raty zazwyczaj spłacam przed czasem. Ocena 68/100

  • Tak, w międzyczasie była inna promocja Bancovo, stąd zamieszanie. Już poprawione. Dzięki za czujnośc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *