Bancovo: sprawdź za darmo swoją zdolność kredytową w bazach BIK-u oraz odbierz roczną subskrypcję showmax.com o wartości 179 zł

Dzisiejszy wpis skierowany jest do dwóch grup odbiorców. Z jednej strony możemy zaliczyć go do cyklu budowania pozytywnej historii kredytowej w bazach BIK-u, z drugiej zaś przeznaczony jest dla serialo-maniaków, poszukujących sposobów na darmowe subskrypcje. Do rzeczy. Platforma Bancovo (należąca do Alior Banku) udostępniła darmową możliwość sprawdzenie swojej sytuacji kredytowej w BIK-u i to bez żadnych zobowiązań. Nie musicie wnioskować o żaden produkt. Jeśli jednak zdecydujecie się na zaciągnięcie kredytu lub pożyczki, wówczas otrzymacie bezpłatną subskrypcję showmax.com nawet na 12 miesięcy. Standardowy koszt takowej subskrypcji to 179 zł, zaś standardowy raport z BIK-u kosztuje 39 zł.

 

 

Jak działa platforma Bancovo?

Platforma Bancovo zadebiutowała w marcu 2018 roku. Nie jest to jednak typowa porównywarka kredytów, jakie dotychczas znaliśmy. Tradycyjne porównywarki odsyłają nas na strony banków, gdzie odbywa się cały proces kredytowy. Mało tego, zawierają one ogólne informacje, które mogą się różnić w zależności od klienta. W przypadku Bancovo wszystko odbywa się w ramach platformy. Oferty są “zasysane” od banków i instytucji pożyczkowych, dlatego nie różnią się od tych, zaciąganych bezpośrednio w danej instytucji.

Z racji, że cała procedura odbywa się w pełni online, pieniądze wypłacane są bardzo szybko (poprzez przelew ekspresowy). Bardzo ciekawa jest również forma porównywania kredytów. Na początku podajecie wszelkie niezbędne dane, by potem instytucje niejako biły się o Was, przedstawiając swoje spersonalizowane oferty. Oczywiście ostateczny wybór należy do Was, aczkolwiek w przejrzysty sposób sprawdzicie, która propozycja jest dla Was najkorzystniejsza. Swoje dane weryfikujecie poprzez przelew inicjujący, zaś umowę otrzymujecie na skrzynkę mailową.

Wiarygodności platformie Bancovo dodaje fakt, iż jej właścicielem jest spółka NewCommerce Services, należąca do Alior Banku (zarówno bank, jak i spółka zarejestrowane są nawet pod tym samym adresem). Obecnie w ramach platformy możecie uzyskać pożyczkę od 9 podmiotów: Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Deutsche Bank, InBank, Cross Loan, TakTo Finance, SuperGrosz, Hapi Pożyczki i SMS Kredyt.

 

Jak uzyskać dostęp do platformy showmax.com nawet przez 12 miesięcy

Z promocji mogą skorzystać nowi, jak i obecni klienci zarówno Bancovo, jak i Showmaxa. Aby zdobyć voucher, należy wypełnić wniosek o kredyt/pożyczkę (dalej będę pisał już skrótowo – pożyczka) na dedykowanej stronie promocji oraz zawarcie umowy, oczywiście w pełni online. Długość subskrypcji zależna jest od kwoty uzyskanej pożyczki, a mianowicie:

 • od 3000 zł do 5000 zł – subskrypcja na 3 miesiące (wartość 59 zł),
 • od 5001 zł do 10.000 zł – subskrypcja na 6 miesięcy (wartość 99 zł),
 • powyżej 10.000 zł – subskrypcja na 12 miesięcy (wartość 179 zł).

Co ważne, z promocji możecie skorzystać wielokrotnie, a okresy subskrypcji się sumują, nawet z dotychczas aktywną subskrypcją. Voucher otrzymacie mailowo w ciągu 7 dni od momentu przelewu kwoty pożyczki.

Liczba nagród w promocji jest nielimitowana. Akcja potrwa do 20 stycznia 2019 roku, zaś ostateczny moment podpisania umowy o pożyczkę to 31 stycznia 2019 roku. Pamiętajcie, aby voucher aktywować w ciągu 6 miesięcy od jego przyznania. Poniżej dowiecie się jak to zrobić w praktyce 🙂

 

Jak aktywować voucher od Bancovo

Jeśli nie posiadacie jeszcze konta na Showmaxie, na początek zarejestrujcie się na stronie showmax.com klikając na Wypróbuj za darmo przez 14 dni. W drugim kroku jako formę płatności wybierzcie “Showmax Voucher” i wpiszcie numer kodu promocyjnego. Wszystko potwierdzicie klikając “Wykorzystaj Voucher”. Co ważne, nie musicie podawać danych swojej karty ani konta PayPal. W tym przypadku nie mam 100% pewności, czy otrzymacie również 14 dni okresu próbnego (regulamin jest nieco niejasny w tej kwestii). Jest na to lepszy sposób. Mianowicie, po założeniu konta na showmax.com skorzystajcie z darmowego okresu próbnego, a gdy tylko będzie się on kończył, w zakładce Moje Konto, w sekcji zarządzania subskrypcją wprowadźcie uzyskany kod promocyjny. To samo tyczy się osób, które posiadały konto na Showmaxie przed startem promocji.

Opłacalność całego przedsięwzięcia musicie ocenić sami. Dopiero po wypełnieniu wniosku (co raczej nie boli), dowiecie się jakie są rzeczywiste koszty kredytu. Oczywiście nie mam możliwości przeanalizowana w ramach artykułu wszystkich ofert udostępnianych przez banki i firmy pożyczkowe współpracujące z Bancovo. Oferta jaką otrzymacie uzależniona jest od waszej zdolności kredytowej. Być może będzie tak, iż koszty kredytu będą niższe niż wartość uzyskanego vouchera, szczególnie gdy zdecydujecie się na spłatę kredytu zaraz po jego zaciągnięciu. Co prawda, wymogiem promocji jest nieodstępowanie od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia, aczkolwiek wcześniejsza spłata pożyczki (choćby zaraz po odebraniu vouchera) nie stanowi odstąpienia od umowy. Jest to po prostu wcześniejsze zakończenie umowy spowodowane wyzerowaniem zadłużenia. 

 

Aby zachować pełną transparentność, na koniec zwracam waszą uwagę na fakt, iż organizator promocji roześle Wam formularz informacji podatkowej PIT-8C. Uzyskaną nagrodę należy uwzględnić w rozliczeniu rocznym jako dodatkowy przychód. To trochę dziwna sytuacja, ponieważ praktycznie w każdej tego typu promocji stosuje się przepisy dotyczące sprzedaży premiowej, która zwolniona jest z opodatkowania. Mam zamiar napisać do organizator i zaproponować mu zmiany w regulaminie. Oczywiście w przypadku zmian, zaktualizuję wpis.

Szczegóły w regulaminie promocji.

 

Jak sprawdzić za darmo swoją zdolność kredytową w BIK

Platforma Bancovo wprowadza dwie rewolucyjne zmiany do kwestii zaciągania zobowiązań. Pierwszą z nich omówiłem wcześniej, a mianowicie chodziło o fakt wnioskowania o kredyt “wewnątrz porównywarki”, bez odsyłania na stronę pożyczkodawców. Druga sprawa to możliwość bezpłatnego i bez żadnych zobowiązań sprawdzenia waszej zdolności kredytowej w BIK. Bezpłatnego, bo standardowo taka usługa kosztuje 39 zł, zaś “bez zobowiązań”, ponieważ status w BIK sprawdzicie bez potrzeby zaciągania kredytu. Ba, nie musicie nawet wnioskować o pożyczkę za pośrednictwem platformy. Możecie sprawdzić sam BIK i podziękować za współpracę, jeśli taka będzie wasza wola. Co tu kryć, to bardzo ważna zmiana…dobra zmiana. Dzięki niej będziecie świadomie mogli oceniać swoje zdolności kredytowe jeszcze przed zawnioskowaniem o produkt. Platforma Bancovo odciska zatem dość mocne piętno w zakresie odpowiedzialnego zaciągania długów. Nie da się ukryć, iż jest to również bardzo wygodne. Od teraz nie będziecie musieli składać wniosków bez jakiejkolwiek wiedzy na temat swojej sytuacji w zakresie wiarygodności kredytowej, dzięki czemu do BIK-u nie będą spływały wasze kolejne zapytania kredytowe po złożonym wniosku.

Co prawda, dane udostępnione za pośrednictwem Bancovo nie są tym samym, co pełny raport BIK, aczkolwiek w dużym stopniu rozjaśnią Wam waszą zdolność kredytową. Aby zdobyć dane, zarejestrujcie się na dedykowanej stronie u góry w sekcji STATUS BIK. Po wypełnieniu danych osobowych, zaznaczcie 8 wymaganych zgód. Ostatnia dotyczy przesyłania informacji handlowych przez Bancovo, zatem możecie ją sobie darować. Na koniec zostanie wysłanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł.

Po rejestracji  otrzymacie:

 • wskaźnik wiarygodności płatniczej (zielony, żółty lub czerwony – w zależności od terminowego spłacania rat),
 • informację o aktywnych zobowiązaniach (liczba spłacanych kredytów i pożyczek wraz z kwotą początkową oraz kwotą pozostałą do spłaty),
 • ocenę punktową BIK (w skali od 0 do 100 punktów).

Zrozumienie swojego statusu w BIK jest bardzo proste, nie jest potrzebna do tego żadna specjalistyczna wiedza. Wystarczy rzut oka i od razu widać, czy wszystko jest w porządku, czy też mamy problem w postaci opóźnienia w regulowaniu zobowiązań. Przykładowy raport w ramach Bancovo wygląda tak:

 

 

Jeśli będziecie chcieli otrzymać pełną wersję raportu, wystarczy, że dopłacicie 39 zł. W tym przypadku nie będziecie musieli ponownie rejestrować się na platformie BIK-u. Skorzystacie z procedury ułatwionej już jako dotychczasowi klienci.

 

Szukasz sprytnego sposobu na poprawę lub zbudowanie od podstaw swojej historii kredytowej? Możesz to zrobić za darmo, a do zdobyć  50 zł premii.

Sprawdź promocję pożyczki na start od Credit Agricole z RRSO na poziomie 0% dla kwoty do 3000 zł na okres do 12 miesięcy.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 680 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
150 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego od Alior Banku
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląski: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł na Allegro z darmową kartą kredytową Simplicity
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

16 Comments

 1. “Voucher otrzymacie mailowo w ciągu 7 dni od momentu przelewu kwoty pożyczki.” Jesteście pewni? Według regulaminu ( https://www.bancovo.pl/wp-content/uploads/2018/10/regulamin-showmax.pdf ):
  Ҥ 4 Warunki przyznania Nagrody
  1. Organizator przekazuje Nagrodę Uczestnikowi Programu po spełnieniu przez niego warunków określonych w § 3 ust. 1 “
  czyli:
  “1. Uczestnikiem Programu, jest osoba, która:
  d) nie odstąpiła od zawartej skutecznie Umowy”
  Według tego zapisu po odstąpieniu od umowy nie spełniam warunków aby otrzymać nagrodę.
  Natomiast w regulaminie jest też zapis:
  Ҥ 4 Warunki przyznania Nagrody
  2. Organizator, w terminie 7 dni od dnia zaksięgowania na rachunku bankowym Uczestnika Kwoty netto Produktu, przekazuje Uczestnikowi na podany we wniosku o Produkt adres e-mail jednorazowy Kod Promocyjny.”
  Na odstąpienie jest 14 dni. Dopiero po tym okresie Bancovo będzie wiedzieć czy spełniam kryteria aby otrzymać nagrodę. Natomiast zobowiązuje się ją wysłać wcześniej przed tym okresem. Strasznie nieprecyzyjny ten regulamin :-/

  • Co do darmowego sprawdzenia w bazie BIK przez bancowo, otrzymałem taką odpowiedź, cyt.:

   “Status BIK z określonego dnia prezentowany na platformie BANCOVO jest identyczny ze statusem z tego samego dnia, który można obejrzeć w platformie Biura Informacji Kredytowej. Dane dot. statusu BIK, odświeżają się po 15 dniach od wygenerowania poprzedniego raportu, dzięki czemu usługa jest bezpłatna i nie trzeba składać nowego wniosku na BANCOVO.”

   “co 15 dni może Pan zalogować się na naszą Platformą i odświeżyć status BIK, klikając przycisk “Odśwież””

 2. mi pokazuje pomarańczowy kolor i opóźnienia w płatnościach mimo że wszystkie raty zazwyczaj spłacam przed czasem. Ocena 68/100

  • Tak, w międzyczasie była inna promocja Bancovo, stąd zamieszanie. Już poprawione. Dzięki za czujnośc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *