Proste i tanie NNW dla ucznia lub przedszkolaka z 10% rabatu dla użytkowników bloga, czyli rozsądna alternatywa dla szkolnych ubezpieczeń

Dość często w wiadomościach prywatnych pytacie mnie o polecenie jakiegoś dobrego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (co prawda nazywacie je naprawdę różnie, ale logika doprowadza mnie do wniosku, że o ten rodzaj ubezpieczeń właśnie chodzi). Wiadomo, nikt nie przewidzi choroby, upadku ze schodów lub nie daj Boże poważnego wypadku. Dlatego jedno jest pewne – warto się ubezpieczać. Nie da się jednak ukryć, iż większość moich odpowiedzi była podobna. Ubezpieczenia NNW są na tyle skomplikowanym produktem, iż nie da się ich obiektywnie porównać. Na stronach towarzystw nie ma klarownych informacji, co i ile kosztuje, jak to ma miejsce w przypadku produktów bankowych. Kalkulacje mają zazwyczaj indywidualny charakter, którym zajmują się agenci lub doradcy w oddziale ubezpieczyciela. Z tym problemem świetnie poradził sobie serwis bezpieczny.pl, oferujący proste ubezpieczenia ze stajni dwóch światowych tuzów, AXA i Generali. Jako, że cały proces odbywa się w pełni online, ubezpieczenie możecie nabyć w ciągu kilku minut. Ma to również spory wpływ na cenę ubezpieczenia. Niskokosztowy model sprzedaży sprawia, iż ceny ubezpieczeń są bardzo konkurencyjne. Na szczególną uwagę zasługują ubezpieczenia szkolne, dlatego to one trafiają jako pierwsze do dzisiejszej analizy. Co tu kryć, propozycje oferowane przez sekretariaty szkół zapewniają iluzoryczną ochronę, o czym mówi się już od wielu lat. Korzystając z linków zamieszczonych na blogu oraz mojego kodu polecenia otrzymacie dodatkowo 10% zniżki od cen podanych w tabelach. Co ważne, ubezpieczyć możecie zarówno ucznia (w wieku do 25 lat), przedszkolaka, jak i dziecko w wieku żłobkowym. Zapraszam do lektury! 

 

 

Ubezpieczenie szkolne

Prawdą jest, że dzieci potrzebują dużo ruchu. I dobrze! Nie jest jednak tajemnicą, iż niebezpieczeństwo chowa się za każdym rogiem. Od wielu lat w polskich szkołach praktykuje się schemat, w którym na pierwszym zebraniu, rodzice otrzymują ofertę ubezpieczenia NNW od ubezpieczyciela, którego wybrał dyrektor danej szkoły. Jakimi kryteriami się on kierował w wyborze danego zakładu ubezpieczeń? Wolę nie wiedzieć… dla własnego spokoju. Tego typu ubezpieczenia są dość tanie, kosztują zazwyczaj od 30 zł do 50 zł. Niestety oferują one pozorną ochronę, gdy dojdzie do wypadku. Sumy ubezpieczeń wynoszą od 5000 zł do 10.000 zł. Zatem za złamanie ręki można otrzymać…100 zł – 200 zł odszkodowania, nie mówiąc już o wielu wyłączeniach z ubezpieczenia. Ponadto pomimo dobrowolności ubezpieczenia, nauczyciele wielokrotnie wywierają presję na zakup polisy, uświadamiając wręcz, że jest ono obowiązkowe. Mało tego, dość często uniemożliwia się rodzicom zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia. Nonsens.

Jeśli zdecydowaliście się na niezawieranie umowy ubezpieczenia NNW oferowanego przez szkołę lub chcecie zapewnić dziecku dodatkową ochronę, warto wykupić NNW Szkolne we własnym zakresie. W dzisiejszym artykule przeanalizuję bardzo prostą ofertę agenta ubezpieczeniowego Bezpieczny.pl Sp. z o.o., będącego właścicielem serwisów bezpieczny.pl oraz bezpieczni.pl. Na pierwszym z nich znajdziecie propozycje AXY, na drugim zaś Generali. To co łączy oba serwisy to prostota oraz szybkość zawarcia umowy, który dostarczana jest na maila. W obu przypadkach polisy zawierane są na 12 miesięcy.

 

Ubezpieczenie szkolne AXA i Generali – analiza

W przypadku ubezpieczenia szkolnego AXA, składka roczna waha się od 32 zł do 138 zł. Oczywiście, im wyższa składka, tym większa suma ubezpieczenia. To co najbardziej Was interesuje to zapewne wartość wypłacana za 1% uszczerbka na zdrowiu. Otóż wynosi ona od 120 zł do nawet 500 zł! Ponadto AXA wypłaci odszkodowanie za każdy dzień pobytu waszego dziecka w szpitalu (od 20 zł do 100 zł za dzień). Ubezpieczenie gwarantuje również wypłatę świadczenia za takie zdarzenia jak śmierć rodzica, odbudowa zęba stałego, rehabilitacja, poważne zachorowanie, czy też zakup protezy. Co ciekawe, ubezpieczenie działa również w przypadku wyczynowego uprawiania sportów. W zakres ochrony wchodzą sportowe zajęcia szkolne, pozaszkolne oraz sporty uprawiane w życiu prywatnym, w tym między innymi sporty walki, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, jazda konna, pływanie. Wykupując opcję dodatkową za 55 zł lub 115 zł rocznie możecie zapewnić dziecku wypłatę świadczenia w przypadku operacji (1000 zł lub 2500 zł), a także zapewnić ochronę assistance na wypadek ukąszenia przez kleszcza.

Zakres ubezpieczenia NNW Generali jest zbliżony do oferty AXY. Nie zawiera ona, co prawda ochrony dodatkowej w przypadku operacji, aczkolwiek w składce podstawowej zawiera już ochronę na wypadek ukąszenia przez kleszcza. Generali jest nieco droższe, ponieważ składki wahają się od 38 zł do 155 zł. Na moje oko, Generali wypłaca za to nieco wyższe odszkodowania w konsekwencji śmierci dziecka w wypadku komunikacyjnym. To co najważniejsze, to kwota za 1% uszczerbku na zdrowiu, która jest identyczna, jak w AXIE (od 120 zł do 500 zł).

Jak sami widzicie, pomimo, że oba ubezpieczenia oferowane są przez tego samego agenta, porównanie jeden do jednego już zaczyna nastręczać nieco problemów. A co w przypadku, gdybyście chcieli porównywać oferty kilkunastu ubezpieczycieli? Zajęłoby to Wam wiele godzin, a różnice pewnie nie okazałyby się zbyt duże. Nie da się ukryć, iż oba warianty zapewniają ogromną wygodę, dzięki zawarciu umowy w pełni online. Mało tego, na jednej polisie możecie zawrzeć od razu ubezpieczenie dla kilkorga dzieci. To co łączy oferty AXY i Generali to fakt, iż wasze dzieci objęte będą ochroną 24 godziny na dobę na całym świecie. Ochrona trwa przez 12 miesięcy, licząc od godziny 0:00 następnego dnia po opłaceniu składki.

 

Jak nabyć ubezpieczenie z rabatem?

Pomimo bardzo konkurencyjnych cen, użytkownicy bloga mogą nabyć kolejne 10% zniżki od stawek przedstawianych w tabeli. Aby otrzymać rabat należy na stronie promocji kliknąć na “Rabat 10%”.

Oferta NNW AXA dostępna jest na stronie bezpieczny.pl kod zniżkowy: 02346.

Oferta NNW Generali dostępna jest na stronie bezpieczni.pl – wystarczy skorzystać z tego linku.

Po wyborze odpowiedniego wariantu, wypełnijcie dość intuicyjny wniosek, po czym umowa trafi na waszego maila. Którą stawkę wybrać? Ta kwestia należy już do Was. Warto zauważyć, iż nawet najdroższe opcje, w ujęciu miesięcznym kosztują tylko nieco ponad 10 zł. Natomiast przykładowa wypłata odszkodowania za 4% uszczerbku na zdrowiu wyniesie aż 2000 zł, czyli wielokrotnie przewyższy kwotę opłaconej składki.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Rekordowa premia od Banku Pekao S.A., czyli 200 zł na start
 
Credit Agricole: kredyt do 3000 zł z RRSO 0% na platformie FinAi
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 380 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
250 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 10 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
1700 zł premii w promocji iKonta Biznes od Alior Banku
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląski: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *