BGŻ BNP Paribas: 12 miesięcy korzystania z karnetu OK System (o łącznej wartości 756 zł) oraz do 300 zł w promocji Mobilna Premia

W banku BGŻ BNP Paribas ruszyła bardzo ciekawa konfiguracja promocji Konta Optymalnego. Zamiast tradycyjnej premii na start w formie gotówki lub jakiegoś vouchera, bank zapewnia 12-miesięczny dostęp do karnetu OK System o łącznej wartości 756 zł. Oprócz tego, będziecie mogli skorzystać z “wewnętrznej promocji” Mobilna Premia, gwarantującej do 300 zł moneyback. Rzadko się zdarza, aby po spełnieniu stosunkowo łatwych warunków można było otrzymać ponad 1000 zł za założenie konta, które na dodatek jest darmowe (Konto Optymalne zapewnia bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie rachunku i kartę debetową). Mało? Pamiętajcie, iż w promocji karty kredytowej BGŻ BNP Paribas do zdobycia jest kolejne 400 zł w formie bonów Allegro.

 

 

OK System – co to takiego?

Zaczniemy nietypowo, ponieważ od omówienia co tak naprawdę jest nagrodą w promocji. Na pewno większość z Was kojarzy system motywacyjny MultiSport zapewniający wstęp do obiektów związanych z aktywnością fizyczną: siłowni, pływalni, szkół tańca, ścianek wspinaczkowych, fitnessu, saun, grot solnych, sztuk walki i wielu innych. Na rynku oprócz najbardziej rozpoznawalnego MultiSporta, istnieją również inne systemy motywacyjne, w tym właśnie OK System. Szczerze mówiąc, bardzo spodobała mi się ta promocja. Osobiście aż 5 razy w tygodniu uczęszczam na zajęcia związane z aktywnością fizyczną. Mogę Wam nawet zdradzić, że 3 razy to kursy tańca, a dwa razy to siłownia 🙂

Wy również będziecie mogli żyć aktywnie dzięki OK System, choć nie aż tak jak ja 😉 Otóż nagrodą w promocji jest karnet elektroniczny uprawniający do 2-krotnego wejścia w każdym tygodniu na dowolne zajęcia w obiektach współpracujących z OK System. Oznacza to, iż w każdym miesiącu będziecie mogli “rozruszać się” 8 lub 9 razy. Lista obiektów współpracujących z OK System dostępna jest pod tym linkiem. Interaktywna wyszukiwarka jest natomiast dostępna na stronie systemu. OK System zapewnia dostęp do ponad 4500 obiektów sportowych i rekreacyjnych. Cóż, pozostaje tylko wręczyć medal BGŻ BNP Paribas za krzewienie kultury fizycznej wśród Polaków  🙂

 

Uczestnictwo w promocji

Promocja dostępna jest dla osób, które nie posiadały konta osobistego w BGŻ S.A., BNP Paribas oraz po połączeniu obu banków w ciągu 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku. Jeśli przykładowo złożycie wniosek o konto 16 marca 2018 roku, wówczas wasz poprzedni rachunek powinien być zamknięty przed 16 marca 2015 roku.

Jeżeli w powyższym okresie posiadaliście (lub nadal posiadacie) wyłącznie konto oszczędnościowe w BGŻ Optima, śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji. W przypadku BGŻ Optima podpisywana jest osobna umowa ramowa, a ponadto jest to tylko konto oszczędnościowe, a nie klasyczny ROR.

 

Jak założyć konto w promocji

Tradycyjnie, przed złożeniem wniosku o Konto Optymalne na początek zarejestrujcie się na dedykowanej stronie promocji. W tym miejscu wystarczy podać podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, numer kontaktowy, adres e-mail oraz numer PESEL. Pamiętajcie, aby zaakceptować regulamin oraz wyrazić zgody niezbędne do przeprowadzenia promocji (zaznaczcie wszystkie trzy okienka).

Na zarejestrowanie się w promocji (oraz złożenie wniosku) macie czas do 31 marca 2018 roku lub do wyczerpania puli 1500 promocyjnych wniosków. Nie da się ukryć, iż zainteresowanie promocją może być spore, więc lepiej pospieszyć się ze złożeniem wniosku. Oczywiście w przypadku wyczerpania puli, stosowna informacja pojawi się na stronie akcji i kolejne wnioski nie będą już przyjmowane. Jeśli zatem zdążycie zarejestrować się przed zakończeniem promocji, wówczas macie pewność, iż weźmiecie w niej udział.

Pamiętajcie, iż jednym z warunków promocji jest zawnioskowanie o kartę debetową oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Ponadto promocja “Mobilna Premia 2” (o której piszę nieco niżej) wymaga wyrażenia zgody na przesyłanie mailem dokumentów i informacji związanych z realizacją zawartej umowy z bankiem (czyli tak zwana zgoda na e-korespondencję).

Umowa o konto wraz z kartą debetową (w jednej przesyłce) zostaną dostarczone za pośrednictwem kuriera. Na podpisanie umowy macie czas do 13 kwietnia 2018 roku. Do tego okresu musicie również aktywować konto.

 

Warunki uzyskania dostępu do karnetu OK System

Pierwszy z karnetów (ważny w maju) uzyskacie za samo podpisanie umowy. Przez kolejne 11 miesięcy wasz karnet może być przedłużany, jeśli będziecie spełniali poniższe warunki:

 • wpływ zewnętrzny na co najmniej 1000 zł,
 • transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 200 zł,
 • minimum 1 przelew zewnętrzny aplikacją mobilną GOmobile.

 

Jak sami widzicie, wcale nie trzeba się tak dużo napracować, aby co miesiąc zdobyć nagrodę o wartości 63 zł. Na co warto zwrócić uwagę?

Wymagany przelew na 1000 zł może pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego. Wyłączone są wpłaty gotówkowe, przelewy z konta w BGŻ Optima oraz przelewy z innych waszych rachunków prowadzonych przez BGŻ BNP Paribas (w tym rachunków kredytowych). Co do przelewu poprzez aplikację, może być on wykonany na dowolną kwotę, przykładowo na wasze konto w innym banku. Płatności kartą mogą być wykonane zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Bank wyklucza niektóre klasy kodów MCC, które mogłoby posłużyć do zbyt łatwego “nabijania transakcji”. Należą do nich:

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określający instytucje finansowe,
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 określający płatność rachunków.

 

Pierwszy z karnetów otrzymacie w formie kodu SMS do 17 kwietnia 2018 roku. Następnie do 26 kwietnia 2018 roku waszym zadaniem będzie aktywacja karnetu w panelu użytkownika OK System. Dzięki temu od maja 2018 roku będzie mogli zacząć ostro trenować. Kolejne doładowania karnetu będą odbywały się automatycznie po spełnianiu warunków promocji. Do 18. dnia danego miesiąca otrzymacie mailowe potwierdzenie o przedłużeniu karnetu na kolejny miesiąc. Jeśli osiemnasty wypadnie w dzień wolny od pracy, wówczas potwierdzenie otrzymacie w najbliższym dniu roboczym. Ostatni miesiąc treningów to kwiecień 2019 roku. Oczywiście w dniu wydania danej nagrody (czyli przedłużenia karnetu na kolejny miesiąc) wasze konto i karta muszą być aktywne. Na szczęście spełnienie tego warunku nie będzie problematyczne, ponieważ zarówno prowadzenie konta, jak i obsługa karty debetowej są bezwarunkowo darmowe. 

 

Szczegóły w regulaminie promocji “W formie z kontem”.

 

Złóż wniosek i odbierz nagrody o wartości ponad 1000 zł

 

Do 300 zł moneyback w promocji “Mobilna Premia 2”

Do waszej dyspozycji będzie również stała promocja Konta Optymalnego, w której do zdobycia jest łatwe 300 zł premii. Bonus rozłożony jest na 12 miesięcy, po maksymalnie 25 zł zwrotu w skali miesiąca. Aby zdobyć pełną pulę wystarczy tak naprawdę poświęcić kilka, góra kilkanaście minut w ciągu całego miesiąca. Otóż w ramach promocji “Mobilna Premia 2” otrzymacie 1 zł zwrotu za wykonanie transakcji mobilnej na kwotę co najmniej 5 zł. Do wyboru macie:

 • płatności z wykorzystaniem Android Pay (obecnie Google Pay) lub
 • transakcje wykonane aplikacją mobilną GOmobile (z wyłączeniem transakcji poprzez system BLIK oraz założenia lokaty poprzez aplikację).

Jeśli chodzi o transakcje poprzez aplikację GOmobile, wystarczy tak naprawdę wykonać 25 przelewów po 5 zł każdy, a 25 zł będzie wasze. Bank stosuje tu jednak małe ograniczenie polegające na tym, iż:

“W przypadku kilku Transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samym miesiącu kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję w danym miesiącu”

 

Oznacza to, iż każdy z przelewów powinien być wykonany na inny numer konta. Największymi wygranymi w tej promocji będą oczywiście posiadacze dużej liczby rachunków bankowych. Pamiętajcie, iż indywidualny (niepowtarzalny) numer posiadają też rachunki oszczędnościowe lub rachunki maklerskie otwierane wraz z kontem osobistym. Ba, niektóre banki umożliwiają założenie kolejnych rachunków oszczędnościowych w pełni internetowo. Warto zatem poświęcić teraz nieco czasu na otwarcie dodatkowych kont, by w kolejnych miesiącach powtarzać tylko transakcje mobilne i zgarniać bonusy. Oczywiście możecie również dogadać się z kimś ze swoich bliskich, by nawzajem przesyłać sobie pieniądze. W ten sposób w pełni zoptymalizujecie warunki promocji i to bez wykonywania jakichkolwiek płatności kartą (a wiem, że tych już macie sporo w portfelu 😀 ).

 

Dodatkowym warunkiem wypłacania bonusów w ramach promocji “Mobilna Premia 2” jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia w danym miesiącu lub wykonanie co najmniej dwóch transakcji płatniczych (przelewów) na rachunki przedsiębiorców będących:

 • dostawcami mediów (płatności za telefon, TV, Internet, prąd, gaz, wodę lub ścieki),
 • dostawcami usług płatniczych (np. bank krajowy, biuro usług płatniczych, instytucja płatnicza), w zakresie spłaty kredytu, pożyczki udzielonej przez ten podmiot,
 • uczelniami (szkołami wyższymi), przykładowo płatności za korzystanie z akademików, domów studenckich),
 • placówkami systemu oświaty (np. szkoły, przedszkola), a także żłobkami albo klubami dziecięcymi.

Na szczęście bank ani nie definiuje w regulaminie pojęcia wynagrodzenie, ani nie określa jaka ma być minimalna kwota wymienionych transakcji 🙂

 

Premie będą wypłacane do 8. dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania transakcji lub w najbliższym dniu roboczym, jeśli 8. dzień miesiąca wypada w dzień wolny od pracy. Pierwszy okres spełniania warunków promocji będzie miał charakter cząstkowy. Najlepiej ukazać to na przykładzie:

 

Klient przystąpił do promocji 19 marca 2018 roku. Pierwsza Premia zostanie wypłacona 8 kwietnia 2018 roku za transakcje aplikacją mobilną dokonane od 19 do 31 marca 2018 roku. Ostatnia premia zostanie wypłacona 8 marca 2019 roku za transakcje aplikacją mobilną dokonane w okresie 1 – 28 lutego 2019 roku.

 

Jak wcześniej wspomniałem, na wykonanie wszystkich niezbędnych transakcji będziecie potrzebowali maksymalnie kwadransa, zatem powyższe ograniczenie raczej nie boli 🙂

Szczegóły w regulaminie promocji “Mobilna Premia 2”.

 

Złóż wniosek i odbierz nagrody o wartości ponad 1000 zł

 

Szczegóły Konta Optymalnego

Konto Optymalne zapewnia bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej oraz standardowe przelewy internetowe. Co do bankomatów, darmowe wypłaty gotówki dostępne są z urządzeń należących do banku oraz sieci Planet Cash. Koszt wypłaty z pozostałych bankomatów to 5 zł. Za granicą możecie wypłacać gotówkę bez prowizji z bankomatów należących do grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance. Wpłaty gotówki we wpłatomatach banku są darmowe, zaś wpłata w oddziale wiąże się z kosztem równym 10 zł.

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów BGŻ BNP Paribas oraz sieci Planet Cash,
 • 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych (usługa jest obecnie wdrażana),
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe.

Szczegóły w taryfie opłat i prowizji.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

8 Comments

 1. z tego co mi kobitka mówiła na infolinii specjalnej niby do tej promki to przelew musi być z zewnątrz ale nie z konta należacego do np do mnie bo to samo nazwisko…

 2. zadzwoniłem też na inną infolinię to gość powiedział że z mojego konta może być przelew z innego banku mieszają się w zeznaniach ….

 3. Wczoraj podpisałem umowę kurierem rejestrując się dwa tygodnie temu na stronie promocji. Żadnego papierka ani wzmianki na temat OK System. Poczekam aż przetrawią moją umowę, gdyż zakładałem to konto tylko ze względu na siłkę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *