BGŻ BNP Paribas: do 400 zł premii za założenie bezwarunkowo darmowego Konta Optymalnego

Kilka dni temu informowałem Was o nowej ofercie kont osobistych banku BGŻ BNP Paribas. Wśród nich znajduje się Konto Optymalne zapewniające bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku oraz obsługę karty debetowej. Oprócz tego, konto gwarantuje 2% moneyback od płatności kartą, do 300 zł zwrotu w ciągu roku. Bank poszedł o krok dalej i dorzuca 100 zł za założenie konta oraz spełnienie banalnych warunków promocji. Ogromną zaletą promocji jest krótki, półroczny okres karencji. Z tej promocji trzeba skorzystać! Uwaga – limit wniosków to tylko 1000 sztuk.

 

 

Uczestnictwo

Gdy analizowałem dotychczasowe promocje BGŻ BNP Paribas to chciało mi się płakać. Notorycznie stosowane, 3-letnie okresy karencji uniemożliwiały udział w promocji większości czytelnikom bloga. Teraz, co najwyżej mogą mi popłynąć łzy szczęścia, ponieważ okres karencji wynosi jedynie pół roku, a datą graniczną jest 26 listopada 2016 roku!

Dobitnie potwierdzają to słowa w regulaminie:

W Promocji może wziąć udział Uczestnik, który łącznie spełnia następujące warunki:

1) nie jest stroną Umowy ramowej na dzień składania wniosku o zawarcie Umowy ramowej oraz otwarcie Konta Osobistego w ramach Promocji;

2) w okresie od dnia 26 listopada 2016 roku do dnia 25 maja 2017 roku (czyli w okresie 6 miesięcy przed datą rozpoczęcia Promocji) nie był posiadaczem ani współposiadaczem rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w Banku…

Wyłączenia nie dotyczą klientów BGŻ Optima. Jeśli posiadacie/posiadaliście lokatę, bądź konto oszczędnościowe tylko w BGŻ Optima – spokojnie możecie wziąć udział w prezentowanej promocji. Tam podpisywana jest osobna umowa ramowa.

 

Jak zdobyć 100 zł za założenie konta

Gdy spełniacie warunki uczestnictwa, czas przejść do konkretów. Wniosek o promocyjne konto dostępny jest po rejestracji na dedykowanej stronie akcji. W tym miejscu wystarczy podać podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, numer kontaktowy oraz adres e-mail. Pamiętajcie, aby zaakceptować regulamin oraz wyrazić zgody niezbędne do przeprowadzenia promocji (wszystkie trzy). Jeżeli konto z premią będzie chciało założyć więcej osób z waszego komputera – każda z tych osób musi zarejestrować się na osobny, unikalny adres e-mail (dla pewności warto również wyczyścić cookies lub zmienić przeglądarkę).

Akcja trwa od 26 maja do 19 czerwca 2017 roku, aczkolwiek jest ona limitowana do 1000 promocyjnych wniosków. Moim zdaniem pula wyczerpie się przed czasem, ponieważ warunki promocji są świetne, zaś konto darmowe. Jeśli chcecie zdobyć bonus, nie warto zwlekać z decyzją o założeniu konta. Póki link jest aktywny – macie pewność, że weźmiecie udział w promocji. 

Po rejestracji pojawi się Wam link promocyjny, prowadzący do wniosku o konto na stronie banku. Wniosek również należy wypełnić do 19 czerwca 2017 roku. Pamiętajcie, iż jednym z warunków promocji jest zawnioskowanie o kartę debetową oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Umowa o konto wraz z kartą debetową zostaną dostarczone za pośrednictwem kuriera. Podpisanie umowy o konto musi nastąpić do 30 czerwca 2017 roku

 

Warunki uzyskania premii

Gdy już aktywujecie swoje konto wystarczy, że w lipcu 2017 roku zapewnicie wpływ na konto w wysokości co najmniej 1000 zł oraz wykonacie transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 300 zł.

Przelew może pochodzić na przykład z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego. Wyłączone są wpłaty gotówkowe, przelewy z konta w BGŻ Optima oraz przelewy z innych waszych rachunków prowadzonych przez BGŻ BNP Paribas (w tym rachunków kredytowych). Płatności kartą mogą być wykonane zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie.

Na koniec pozostaną już tylko formalności. Do 10 sierpnia 2017 roku organizator prześle Wam maile z informacją o potrzebie wypełnienia danych do wypłaty premii na stronie promocji (chodzi o numer Konta Optymalnego, na które ma zostać wypłacona premia). Będziecie mieli na to czas do 17 września 2017 roku. Bonus zostanie natomiast wypłacony na Konto Optymalne do 19 września 2017 roku. W tym czasie wasze konto i karta debetowa koniecznie muszą być aktywne. Oczywiście po tej dacie sami zdecydujecie, co dalej z kontem. Wcześniej, bo do 31 sierpnia 2017 roku otrzymacie informację z potwierdzeniem o przyznaniu nagrody. W przypadku braku takiej informacji, potrzebna będzie reklamacja.

Premie standardowo zwolnione są z opodatkowania. Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji.

 

Kalendarium promocji:

 • Od 26 maja do 19 czerwca 2017 – rejestrujecie się w promocji

 • Do 30 czerwca 2017 – podpisujecie umowę o konto wraz z kartą debetową

 • Lipiec 2017 – zasilacie konto na 1000 zł + wykonujecie płatności na 300 zł

 • Do 10 sierpnia 2017 – otrzymujecie maila z prośbą o wypełnienie danych

 • Do 17 września 2017 – wypełniacie dane do wypłaty premii

 • Do 19 września 2017 – otrzymujecie 100 zł bonusu

 

Moneyback do 300 zł w skali roku

Moneyback wynosi 2% od transakcji wykonanych kartą debetową wydaną do rachunku. Zwroty będą naliczane przez 12 miesięcy, zaś maksymalna kwota zwrotów w ciągu całej promocji wynosi 300 zł (miesięcznie możecie uzyskać 25 zł moneyback). Aby uzyskać maksymalny zwrot w ciągu miesiąca, należałoby wykonać transakcje kartą na kwotę 1250 zł (1250 zł x 2% = 25 zł). Jeśli nawet nie macie zamiaru aż tak aktywnie używać Konta Optymalnego, już za samo spełnienie warunku związanego z transakcjami na 300 zł (w promocji za założenie konta) otrzymacie dodatkowo co najmniej 6 zł w ramach moneyback (300 zł x 2%). 

BGŻ BNP Paribas wyklucza niektóre klasy kodów MCC, które mogłyby posłużyć do zbyt łatwego „nabicia moneyback”:

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określający instytucje finansowe,
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 określający płatność rachunków.

Poza powyższymi wyłączeniami, zwrot naliczany jest zarówno za płatności w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Moneyback naliczany jest od momentu podpisania umowy o konto. Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji konto z moneyback.

 

Szczegóły Konta Optymalnego

Konto Optymalne zapewnia bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta, obsługę karty debetowej oraz standardowe przelewy internetowe. Co do bankomatów, darmowe wypłaty gotówki dostępne są z maszyn należących do banku oraz sieci Planet Cash. Koszt wypłaty z pozostałych bankomatów to 5 zł. Za granicą możecie wypłacać gotówkę bez prowizji z bankomatów należących do grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance. Wpłaty gotówki we wpłatomatach banku są darmowe, zaś wpłata w oddziale wiąże się z kosztem równym 10 zł.

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów BGŻ BNP Paribas oraz sieci Planet Cash,
 • 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych (usługa jest obecnie wdrażana),
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe.

Szczegóły w taryfie opłat i prowizji.

 

Weź udział w promocji i odbierz do 400 zł premii

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Lokata Bezkarna na 3,5% w skali roku + 50 zł bonusu
 
Citi Handlowy: 400 zł premii na start z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
200 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

12 Comments

  • Tak. Nie musisz korzystać z moneyback. Konto można zamknąć już po odebraniu 100 zł premii 🙂

 1. Hehe, jestem “tableciarzem”. Długo bank nie pozwalał mi na jakieś promocje. Dobry moment na powrót do BNP 😀

  • Może być jedna na >300 a może być kilka mniejszych na łaczną kwotę co najmniej 300 zł 🙂

   • OK a jeszcze pytanie techniczne. Złożyłam kiedyś wniosek w Paribasie ale ostatecznie nie podpisałam umowy (problemy z kurierem właśnie). Czy mogę wziąć udział w promocji?

    • Umowa ramowa niepodpisana = konto niezałożone, czyli TAK – możesz 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *