BZ WBK: darmowe przelewy natychmiastowe, 2,7% w skali roku na Kontach Systematycznych do 100.000 zł oraz 450 zł premii na start

Przez dłuższy czas mobilne konto oszczędnościowe było rynkowym hitem. Oprocentowanie na poziomie 2,7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł w dużym i solidnym banku robiło wrażenie. Niestety było ono gwarantowane wyłącznie do końca lipca. Wielu z nas na pewno oczekiwało przedłużenia promocji preferencyjnego oprocentowania, a tu…klops. Zostało ono obniżone do żenującego 0,4% w skali roku. Na szczęście od 8 sierpnia 2018 roku w BZ WBK zaszło kilka ważnych zmian. Po pierwsze, możecie otworzyć nawet 5 rachunków oszczędnościowych typu “konto systematyczne”. Każdy z nich pozwala ulokować 20.000 zł na 2,7% w skali roku, co sumarycznie daje nawet 100.000 zł na bardzo dobry procent (dotychczas bank umożliwiał otwarcie tylko jednego rachunku tego typu). Oprócz tego BZ WBK wprowadził nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe, co jest ewenementem (pozytywnym rzecz jasna) na skalę krajową. Ponadto zostały zniesione opłaty za Przelew24 oraz zlecenia stałe. Dla nowych klientów – super oferta na start, czyli nawet 450 zł stosunkowo łatwej premii za założenie Konta Jakie Chcę.

 

 

Konto Systematyczne

W ramach promocji Konto Systematyczne z bonusem, BZ WBK oferuje preferencyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego na poziomie 2,7% w skali roku. Oprocentowanie będzie obowiązywało do 29 września 2018 roku. Miejmy nadzieję, iż bank postanowi przedłużyć tę promocję. Wniosek o konto systematyczne możecie wyklikać w zakładce Oferty z poziomu bankowości elektronicznej. W ten sposób możecie otworzyć pierwsze konto systematyczne. Kolejne mogą wymagać wizyty w oddziale. Dajcie znać w komentarzach, czy kolejne wnioski udało się złożyć online.

Zgodnie z regulaminem promocji, preferencyjne oprocentowanie będzie naliczane w przypadku uruchomienia funkcji automatycznego oszczędzania (zakładka Pulpit, ikona: Automatyczne oszczędzanie). Jest to nic innego jak zlecenie stałe w ramach którego comiesięcznie pobierana jest ustalona kwota z Konta Jakie Chcę lub Konta VIP. Kwota w ramach automatycznego oszczędzania może mieć dowolną wartość (minimum 20 zł), zaś Konto Systematyczne możecie również zasilić tradycyjnym przelewem, przykładowo na maksymalną kwotę 20.000 zł.

 

Z preferencyjnego oprocentowania mogą również skorzystać osoby, które otworzyły Konto Systematyczne przed startem promocji. Jeśli na dzień 30 marca 2018 roku spełniliście warunki automatycznego oszczędzania, wówczas promocyjne oprocentowanie będzie Was obowiązywało od startu promocji, czyli od 19 kwietnia 2018 roku. Natomiast bez spełnienia warunku na dzień 30 marca 2018 roku, promocja obejmie Was od kolejnego miesiąca po spełnieniu warunku automatycznego oszczędzania.

Szczegóły:

 

Zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji

8 sierpnia 2018 roku w TOiP BZ WBK zaszły bardzo pozytywne zmiany. Bank umożliwia wykonywanie nielimitowanych przelewów natychmiastowych, zarówno w systemie Blue Cash, jak i Express Elixir. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla posiadaczy wielu rachunków bankowych (w tym oszczędnościowych). W ten sposób szybko i sprawnie rozlokujecie swoje środki tak, by pracowały w jak najbardziej optymalny sposób. UWAGA: darmowe przelewy natychmiastowe obowiązują wyłącznie w przypadku Konta Jakie Chcę oraz Konta VIP. W przypadku starych rachunków, jak na przykład Konto 123, czy też Konto Godne Polecenia, koszt takiego przelewu wynosi 5 zł.

BZ WBK zrezygnował również z opłaty za przelewy typu pay-by-link znane jako Przelew24 oraz opłaty za zlecenie stałe. W obu przypadkach opłata wynosiła 50 groszy, co odbiegało od rynkowych standardów. Nie da się ukryć, iż w większości banków usługi te są darmowe.

Szczegóły w wyciągu z TOiP BZ WBK.

 

Nawet 450 zł premii na start

Czy warto zostać klientem BZ WBK? Moim zdaniem: zdecydowanie tak! Konto, którego użytkowanie może być całkiem darmowe, solidna premia na start, cykliczne promocje dla stałych klientów, czy też solidna oferta oszczędnościowa. Co tu kryć, propozycja banku jest kompletna. 

Zakładając Konto Jakie Chcę w ramach programu poleceń uzyskacie 150 zł premii na start oraz 300 zł za zapewnienie wpływów wynagrodzenia. Oprócz tego będziecie mogli polecać ofertę swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł.

Szczegóły promocji w artykule “Mix promocji od BZ WBK”.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

350 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Net Credit: pożycza za darmo do 3000 zł oraz 100 zł premii na zakupy
 
Alior Bank: 200 zł premii za założenie konta + 8 biletów do kina
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 400 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

6 Comments

 1. witam założyłem 4 konta systematyczne przez internet jest jedna wątpliwość na infolinii powiedzieli że nie jest pewne czy wszystkie będą na 2,7% co ty na to??

  • Nie dzwoń na infolinię, tylko przez pocztę wewnętrzną poproś o oficjalną odpowiedź i daj nam znać 😀

 2. Treść wiadomości:
  dzień dobry założyłem konta systematyczne czy promocyjne oprocentowanie 2,7% dotyczy wszystkich kont i od kiedy obowiązuje po ustaleniu oszczędzania czy od razu. Dzięki za informację

  Odpowiedź banku
  16 sierpnia 2018
  dziękuję za przesłaną wiadomość.

  Nawiązując do przesłanego pytania, informuję, że promocyjne oprocentowanie obowiązuje po realizacji automatycznego oszczędzania, wyjątkiem jest pierwszy miesiąc. W miesiącu otwarcia konta, również obowiązuje podwyższone oprocentowanie.
  Z tego by wynikało że na wszystkich kontach zobaczymy na razie udało mi sie założyć 4 na piątym blikada pozdrawiam

 3. Wg informacji z oddziału: można posiadać maksymalnie pięć kont oszczędnościowych, niezależnie od rodzaju konta oszczędnościowego, zatem jeśli ktoś posiada jakiekolwiek inne konto oszczędnościowe (np. Max Oszczędnościowe), nie będzie mógł założyć pięciu kont systematycznych.
  Po zamknięciu innych kont oszczędnościowych udało mi się założyć przez internet pięć kont systematycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *