Credit Agricole: ponownie 200 zł premii za przeniesienie konta + 50 zł w programie poleceń + lokata na 3% w skali roku (do 50.000 zł)

Credit Agricole wyspecjalizował się w promocjach typu “przenieś konto, a dostaniesz premię”. W ten sposób bank nie dość, że zdobywa nowego klienta, to na dodatek czerpie satysfakcję z faktu utraty klienta przez inną instytucję. Wraz z początkiem października ruszyła kolejna edycja promocji “Polacy wybierają Credit Agricole”, w której możecie zdobyć 200 zł premii za przeniesienie konta. Francuski bank pozwala łączyć ze sobą różne promocje, dlatego swoją gratyfikację możecie zwiększyć o 50 zł, jeśli konto założycie w ramach programu poleceń. Później sami będziecie mogli polecać ofertę, co pozwoli Wam zdobyć nawet 500 zł premii dodatkowej za polecenia. Wisienką na torcie jest 60-dniowa lokata powitalna na 3% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł.

 

 

Kto może zostać uczestnikiem promocji

Credit Agricole docenia zarówno całkiem nowych jak i powracających klientów banku. Zgodnie z regulaminem:

Z Promocji nie może skorzystać Klient, który w okresie do 1 roku przed datą otwarcia Konta był Posiadaczem Konta indywidualnego lub jednym z Posiadaczy Konta wspólnego prowadzonego przez Bank.

Przykładowo jeśli umowę podpiszecie 10 października 2017 roku, wówczas wasze poprzednie konto powinno być zamknięte rok wcześniej, czyli przed 10 października 2016 roku. W stosunku do innych banków, Credit Agricole stosuje bardzo uczciwe okresy karencji 🙂

Powyższe warunki obowiązują zarówno w promocji “Polacy wybierając Credit Agricole”, jak i w programie poleceń.

 

Teraz dobierzcie konto według własnych preferencji

  •  1 Konto (dla osób do 27 roku życia)

– prowadzenie konta jest bezpłatne, karta debetowa jest bezpłatna w przypadku wykonania 1 transakcji bezgotówkowej (na minimum 1 zł), w przeciwnym wypadku opłata za kartę to 2,90 zł. Pieniądze z bankomatów wypłacicie za 0 zł z maszyn należących do sieci Euronet, BZWBK24 oraz umieszczonych w placówkach banku. Wypłaty z pozostałych bankomatów kosztują 5 zł.

1 Konto ma również swoją alternatywną promocję, w której do zdobycia jest również 200 zł, aczkolwiek na nieco innych warunkach. Niestety obu promocji nie można ze sobą łączyć (kiedyś się dało, ale teraz bank uciął takową możliwość).

 

  • Konto PROSTOoszczędzające (nie polecam)

– stała opłata za prowadzenie konta 4,90 zł oraz 3,90 zł za kartę debetową.

 

  • Konto PROSTOoszczędzające PLUS 

– opłata za prowadzenie konta 0 zł (jeśli dokonamy wpływ na co najmniej 1500 zł , brak wpłaty – 9,90 zł),

– opłata za kartę debetową 0 zł (przy dokonaniu transakcji bezgotówkowych kartą na co najmniej 500 zł, brak obrotu – 7,90 zł),

– darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

 

  • Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM 

– opłata za prowadzenie konta wyniesie 0 zł, jeśli dokonacie wpływy na łączną kwotę co najmniej 10.000 zł (może być kilka mniejszych wpływów, na przykład 4 x 2500zł), brak wpłaty – 14,90 zł,

– opłata za kartę debetową 0 zł,

– darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

 

Szczegóły kont znajdziecie w Tabeli Opłat i Prowizji. Jeżeli macie mniej niż 27 lat, zdecydowanie polecam 1 Konto. Gdy jesteście starsi, konto w wersji Premium jest najprostsze jeśli chodzi o uniknięcie opłat. Nie musicie posiadać 10.000 zł. Wystarczy, że suma wpływów wyniesie 10.000 zł (np. 5 wpływów po 2000 zł). W przypadku konta Premium karta jest bezwarunkowo darmowa. W przeciwnym wypadku skorzystajcie z konta w wersji PLUS i pamiętajcie o płatnościach bezgotówkowych.

 

Jak przystąpić do obu promocji

Aby wziąć udział w obu promocjach, na początek wypełnijcie wniosek na stronie banku lub dedykowanej stronie programu poleceń. Promocja “Polacy wybierają Credit Agricole” trwa od 1 października 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku, natomiast program poleceń trwa bezterminowo (z miesięcznym okresem powiadomienia o zakończeniu). Credit Agricole ma taką politykę, iż we wniosku podajecie tylko podstawowe dane, zaś wszystkie szczegółowe dane podacie podczas rozmowy z konsultantem telefonicznym, który zadzwoni do Was po złożeniu wniosku. Oprócz samego konta, zawnioskujcie również o kartę debetową, dostęp do bankowości elektronicznej oraz elektroniczne wyciągi. Uczestnictwo w programie poleceń wymaga dodatkowo wyrażenia zgody marketingowej oraz zgody na otrzymywanie informacji handlowych.

Aby podpisać umowę, będziecie musieli pofatygować się do placówki banku. Wizyta nie będzie długa, ponieważ doradca będzie miał już gotowy wniosek, który wypełniliście online/telefonicznie. Oprócz podpisania umowy, w oddziale wypełnicie również pełnomocnictwo do przeniesienia konta. W tym celu musicie mieć ze sobą numer konta, które chcecie przenieść. Lista banków umożliwiających przeniesienie konta rzekomo podana jest w załączniku numer 2 do regulaminu. Niestety takowego załącznika nie ma, a sytuacja ta powtarza się od kilku edycji promocji. Na stronie banku znajdziemy takową listę banków, ale z 2015 roku. Jeśli czyta to jakiś pracownik CA to mam prośbę: ogarnijcie się wreszcie!

 

Aby otrzymać dodatkowe 50 zł za założenie konta w programie poleceń, podczas wypełniania wniosku należy podać kod polecenia. Jeżeli nikt z Twoich znajomych lub członków rodziny nie bierze udziału w Programie Poleceń – Credit Agricole, możesz wykorzystać mój kod polecenia (w sprawie kodu napisz poprzez zakładkę Kontakt)Poniżej screen przedstawiający, w którym miejscu należy wpisać kod podczas wnioskowania o konto.

 

Warunki promocji – 200 zł za przeniesienie konta

Oprócz pełnomocnictwa do przeniesienia konta, podczas wizyty w banku należy również wypełnić „Zlecenie przekazywania środków” na kwotę co najmniej 3000 zł oraz wskazać we wniosku nazwę i adres instytucji przekazującej wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez bank o zmianie rachunku bankowego klienta. Jednak w celu wypłaty premii, wcale nie musicie zapewniać wpływów z wynagrodzenia na wskazaną kwotę. Otóż zgodnie z regulaminem, głównym warunkiem promocji jest zapewnienie stałych wpływów na rachunek. Pomimo wskazywania instytucji przekazującej wynagrodzenie, w ramach promocji wystarczy zapewnić dowolny wpływ na konto na kwotę nie mniejszą niż 3000 zł. Wpływy należy zapewniać przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe. Pierwszy wpływ powinien zostać dokonany najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia konta. Przykładowo podpisując umowę w październiku, wpływy możecie zapewnić w październiku, listopadzie, oraz grudniu lub w listopadzie, grudniu oraz styczniu. Zgodnie z definicją wpływu na konto, może to być na przykład wpłata gotówkowa lub przelew z waszego konta w innym banku:

Wpływ na Konto – suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty, wypłat z Rachunku Oszczędzam, Programu Systematycznego Oszczędzania, Antidotum PRO, Antidotum Progresywnego, przelewów wykonanych w wyniku odkupienia jednostek uczestnictwa w Funduszu Inwestycyjnym dystrybuowanym przez Bank lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank, jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika…

 

Wypłata premii nastąpi nie później niż do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po spełnieniu wszystkich warunków określonych w regulaminie. Zgodnie z naszym przykładem będzie to zatem styczeń lub luty 2018 roku. W dniu wypłaty premii Twoje konto i karta debetowa muszą być aktywne. Premia zwolniona jest z opodatkowania.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji “Polacy wybierają Credit Agricole”.

 

50 zł w programie poleceń

Aby otrzymać 50 zł w programie poleceń wystarczy, że w każdym z trzech następujących po sobie miesięcy kalendarzowych od daty otwarcia konta: 

  • zapewnicie wpływ na konto na kwotę minimum 500 zł w przypadku 1 Konta albo co najmniej 1500 zł w przypadku pozostałych pakietów kont, lub
  • zapewnicie transakcje bezgotówkowe dokonane główną kartą debetową wydaną do konta na łączną kwotę minimum 300 zł.

Oczywiście pierwszy wariant jest o wiele łatwiejszy. Na potrzeby promocji wystarczą przelewy z waszego konta w innym banku. Po tak dokonanym przelewie, środki możecie z powrotem przerzucić na wasze główne konto.

Premia zostanie wypłacona tradycyjnie w miesiącu następującym, po miesiącu, w którym spełnicie po raz ostatni warunki promocji. Oczywiście w tym momencie wasze konto i dostęp do bankowości elektronicznej muszą być aktywne (wraz z wyrażonymi wcześniej zgodami).

Po szczegóły odsyłam do regulaminu programu poleceń.

 

Otwórz konto i odbierz 250 zł premii

 

Do 500 zł premii za polecanie konta znajomym

Jeśli posiadacie już rachunek w Credit Agricole lub macie zamiar założyć go w niniejszej promocji, będziecie mogli polecać konta swoim znajomym. W ten sposób uzyskacie 50 zł za skuteczne polecenie. Maksymalna kwota premii do uzyskania to 500 zł (za 10 poleconych). Program poleceń trwa od 1 marca 2017 roku do odwołania (bank poinformuje o zakończeniu programu z 30-dniowym wyprzedzeniem). Aby zostać polecającym należy zarejestrować się na stronie programu poleceń, wybierając opcję Chcę Polecać Konto. Po rejestracji otrzymacie kod polecenia, który następnie będziecie przekazywać swoim bliskim. Kod otrzymacie w formie wiadomości mailowej oraz SMS. Pamiętajcie, aby wyrazić odpowiednie zgody oraz nie odwoływać ich w czasie trwania programu. Z programu wykluczeni są pracownicy banku.

Premia za polecenie zostanie wypłacona w miesiącu następującym, po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji. Jednorazowa premia wynosi 62 zł, aczkolwiek bank pobiera i odprowadza 19% zryczałtowanego podatku dochodowego, dzięki czemu otrzymujecie 50 zł netto. Skuteczne polecenie ma miejsce wtedy, gdy polecony otworzy konto w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku oraz nie odstąpi lub nie wypowie umowy przed wypłatą premii.

Jeżeli Polecający zawarł umowę Konta tego samego dnia, w którym przystąpił do Programu, to może dokonać Polecenia najwcześniej kolejnego dnia.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu programu poleceń.

 

Lokata w ofercie powitalnej na 3% w skali roku

Na deser, dobrze oprocentowana lokata w ofercie powitalnej. Oferta przeznaczona jest dla nowych klientów, którzy założą poniższą lokatę w ciągu 6 miesięcy od daty otwarcia konta oraz posiadają kartę debetową wydaną do rachunku.

  • Oprocentowanie 3% w skali roku (stałe)
  • Okres – 2 miesiące
  • Kwota minimalna – 1000 zł
  • Kwota maksymalna – 50.000 zł

Oprocentowanie standardowe lokaty wynosi 0,5%. Jednak dzięki promocyjnemu dodatkowi – 2,5 punktu procentowego, ostateczne oprocentowanie lokaty wynosi 3% w skali roku.

Więcej na temat lokaty w regulaminie oferty powitalnej oraz w tabeli oprocentowania.

 

Otwórz konto i odbierz 250 zł premii

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
BZ WBK: 450 zł premii + 2,7% na koncie oszczędnościowym do 120k zł
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Lokata Happy na 4% w skali roku + bon o wartości 200 zł na fly.pl
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *