Dokąd zmierza dzisiejsza Bankowość,
test urządzeń mobilnych – tablet
Samsung Galaxy Tab 3

iphone-624709_640Dotychczas prezentowane na blogu wpisy dotyczyły głównie sposobów na osiąganie dodatkowych dochodów. Warto zwrócić uwagę, iż większość z nich związana jest z potrzebą użytkowania Internetu. Jeszcze inne wymagają posiadania urządzeń mobilnych. W dzisiejszym artykule przedstawię kwestię rozwoju bankowości mobilnej.

 

  Jednocześnie rozpoczynam nowy cykl artykułów- testy urządzeń, z których sam korzystam, a które mogę wam polecić z ręką na sercu. Wśród testowanych narzędzi będą na pewno: tablet Samsung Galaxy tab 3 T110 Lite Wifi, smartphone Kazam 4.0 trooper, Darmowy Internet Aero 2. Dzisiaj, na tapetę wzięty będzie tablet Samsunga.

  Zanim jednak opiszę cechy urządzenia, wspomnę pokrótce dlaczego zająłem się akurat tym zagadnieniem. Otóż prezentowany temat ma na celu ukazać fakt, iż korzystanie z urządzeń mobilnych wcale nie musi wiązać się z wydatkowaniem znacznej sumy pieniędzy. Inaczej mówiąc, opisywanymi narzędziami “można się tanio najeść do syta”.

  Obecnie można zaobserwować rozwój bankowości zmierzającej w kierunku obsługi z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. To kolejny krok w ewolucji, której poszczególnymi etapami była bankowość tradycyjna (w oddziałach), obsługa poprzez infolinię oraz dotychczas najnowocześniejsza – bankowość internetowa. Mobilność w finansach pozwala na dokonywanie operacji bez względu na lokalizację. Wystarczy jedynie posiadać urządzenie mobilne z dostępem do Internetu i już można “bankować”. Prostota bankowości mobilnej sprawia, iż jest ona tanią alternatywą dla pozostałych kanałów dostępu. Wiele banków zachęca do wypróbowania swoich aplikacji mobilnych poprzez ciekawe promocje. Konkrety? Proszę bardzo.

 

  • Getin Bank wypłacał bonus 50 zł za wykonanie przelewu poprzez aplikację mobilną banku.
  • Meritum Bank zwiększał premię (o 5 zł ) w pamiętnej promocji Comperia bonus 2. Tutaj również wystarczał dowolny przelew z użyciem aplikacji mobilnej.
  • Bank BNP Paribas cały czas premiuje 3% cashbackiem z tytułu płatności poprzez aplikację mobilną. Wystarczy zrobić zakupy w serwisie allegro lub sklepie internetowym obsługującym płatności poprzez PayU. Następnie należy podać dane karty, przeciągnąć płatność a w przyszłym miesiącu na waszym koncie ląduje 3% zwrotu za dokonane transakcje, maksymalnie 50 zł miesięcznie, 600 zł rocznie. Więcej na ten temat tutaj.
  • Kolejny bank promujący mobilność to BZ WBK. Często można spotkać promocje organizowane przez bank premiujące zakupy mobilne poprzez aplikację.

 

  Przejdźmy jednak do zapowiadanego testu. Pierwszym z opisywanych urządzeń jest tablet Samsung Galaxy Tab 3 T110 Lite. Jest to budżetowa wersja serii tabletów Samsunga, charakteryzująca się wysoką jakością, zachowując jednocześnie rozsądną cenę. Tablet ten jest odpowiedzią na zalewające rynek tanie produkty mniej znanych marek.

DSC_4714

Wyświetlacz

  7-calowy ekran dotykowy w zupełności wystarcza do przeglądania stron czy korzystania z aplikacji mobilnych. Jest on przejrzysty i na prawdę ładnie świeci. Z racji, iż tablet jest zazwyczaj urządzeniem dodatkowym wobec komputera, uważam, iż tej wielkości matryca wystarczy do mobilnego użytkowania. Bez problemu można również oglądać na nim ulubione filmy na przykład podczas podróży autobusem czy pociągiem.

Komunikacja

  Tablet komunikuje się z Internetem poprzez łączność WiFi. Nie posiada on wbudowanego modemu 3G, gdyż taka opcja zwiększa cenę urządzenia niemal dwukrotnie. Powszechność dostępu do tzw. hot-spotów czyli punktów udostępniania Internetu na urządzenia mobilne rośnie z roku na rok. Ze swojego tableta możecie korzystać na przykład w centrach handlowych, restauracjach, szkołach i uczelniach, dworcach, w pojazdach komunikacji zbiorowej, centrach miast i wielu innych miejscach oznaczonych etykietką WiFi.    

11002816_910197012345843_1414156136_o

Wrażenia z codziennego używania… czyli to co najważniejsze

  Tablet Samsunga jest bardzo poręczny. Jeżeli narzekacie, iż  7 cali to zbyt mały rozmiar (mowa o tablecie rzecz jasna), dużą zaletą jest właśnie poręczność. Bez problemu można go utrzymywać w dwóch palcach. Warto zwrócić uwagę na stosunkowo niską wagę urządzenia (310 g). Z racji, iż jestem amatorem, a chcę wam podać rzetelne informacje odnośnie Samsunga Galaxy Tab 3 w zakresie ergonomii, powiem tak: tablet jest w sam raz, będzie pan zadowolony 🙂 Dla tych, których umysły przetwarzają głównie dane liczbowe – grubość tabletu to 9,7 mm.

  Moim zdaniem, pozytywną cechą tego tabletu jest bateria (info dla liczbowców – pojemność baterii 3600 mAh). Wytrzymuje ona naprawdę długo. Wbudowany akumulator zdecydowanie pozwala na cały dzień pracy urządzenia. Tablety typu Manta czy Alcatel (takie posiadałem) to co najwyżej 3 h pracy. Samsung pozwala oglądać filmy czy surfować po Internecie do 8 godzin. Jest to wynik zbliżony do smartphone’ ów, w których pobór energii jest niższy ze względu na mniejszy ekran. Jak się okazuje, brak wbudowanego 3G może być zaletą… gdyż dzięki temu wasz tablet trzyma o wiele dłużej.

  Tablecik bardzo sprawnie reaguje na wszelkie polecenia. Obsługa odbywa się płynnie i bez nadmiernego czekania. Tablety niestety tak mają, iż z czasem ich czas reakcji pogarsza się, zaczynają “mulić”. Nie ma się co oszukiwać, w przypadku Samsunga pewnie będzie podobnie. Dobrze jest wówczas usunąć zbędne aplikacje lub pliki, a nawet przywrócić ustawienia fabryczne. Jest to niejako odpoczynek dla urządzenia. Coś jak powrót po czternastu dniach wakacji. PS Tablet wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz. Co do obsługi, obecnie wszelkie urządzenia mobilne używa się podobnie dzięki wszechobecnemu systemowi Android. Jeżeli umiesz dotykać ikonki i miałeś już do czynienia z systemem Android choćby w swoim telefonie – dasz sobie radę i z obsługą Samsunga Galaxy Tab 3. Zainstalowany system to ponoć Android 4.2.

Podsumowanie

  Design tabletu jest prosty, a jednocześnie elegancki. Mimo tak niskiej ceny urządzenia, nie ma wstydu pokazywać się z nim w towarzystwie. A propos ceny. Jak wspomniałem na początku, testowane urządzenia mają spełniać swoją rolę, jednocześnie nie drenując nadmiernie kieszeni. Prezentowany model – Samsung Galaxy Tab 3 T110 Lite dostępny jest w sklepach internetowych mniej więcej od 399 zł. W serwisie allegro.pl możecie go nabyć taniej, szczególnie od osób prywatnych. Zakup urządzenia w sklepie stacjonarnym to już raczej koszt ponad 400 zł. Jest jednak sposób, aby zdobyć ten tablet za darmo.  Citibank Handlowy proponuje swoim nowym klientom testowany przeze mnie tablet w zamian za wyrobienie karty kredytowej. Karta jest bezpłatna przez pierwszy rok, nie ma również opłat za jej wyrobienie. Wystarczy jedynie wykonać kilka transakcji, by nabyć prawo do tableta. Zainteresowanych odsyłam do wpisu Tablet Samsung Galaxy Tab 3 za założenie karty kredytowej w Citibanku Handlowym

DSC_4726

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *