Otwórz darmowe EnveloKonto i odbierz 100 zł łatwej premii na start, 200 zł w programie poleceń oraz do 200 zł w ramach moneyback

Po raz pierwszy na blogu – 100 zł łatwej premii za założenie darmowego EnveloKonta. W promocjach bankowych nareszcie powiało świeżością. O ile w dotychczas analizowanych promocjach bankowych kluczowym aspektem był okres karencji determinujący definicję nowego klienta, o tyle w przypadku EnveloBanku nowymi klientami są w zasadzie wszyscy (EnveloBank został uruchomiony pod koniec września tego roku, jako internetowa odnoga Banku Pocztowego). Oprócz 100 zł łatwej premii na start możecie zyskać 200 zł w programie poleceń oraz do 200 zł zwrotów w zamian za korzystanie z usług Poczty Polskiej. Samo EnveloKonto prezentuje się równie okazale. Jego największe zalety to brak opłat z tytułu: prowadzenia rachunku, wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewów internetowych i mobilnych. Karta debetowa będzie natomiast bezpłatna po spełnieniu banalnych warunków – zapewnieniu wpływów na 1000 zł oraz wykonaniu 1 płatności kartą (dla osób do 26. roku życia karta jest darmowa bezwarunkowo). Wisienką na torcie w przypadku EnveloKonta są bardzo korzystne rozwiązania w zakresie płatności zagranicznych. Bank nie pobiera żadnych opłat za przewalutowanie transakcji oraz stosuje bardzo korzystny kurs przeliczeniowy udostępniany przez organizację VISA. Być może dla części z Was będzie to główny motyw do założenia EnveloKonta, będącego wygodnym narzędziem płatniczym podczas wakacyjnych wojaży. UWAGA – pula promocyjnych wniosków wynosi wyłącznie 2000 sztuk, warto się zatem pospieszyć.

 

 

Uczestnicy promocji

Z promocji mogą skorzystać nowi klienci EnveloBanku, którzy nie posiadają EnveloKonta lub konta w Banku Pocztowym oraz wobec których nie jest już procesowany wniosek o EnveloKonto. Na szczęście EnveloBank jest nowym tworem, dlatego z pewnością wiele osób będzie mogło skorzystać z promocji. Fajnie, że na rynku bankowym pojawiają się nowe “świeżynki”, dzięki którym możemy kultywować misję zarabiania na bankach 🙂

Standardowo z promocji wykluczeni są pracownicy partnera – Banku Pocztowego oraz organizatora – spółki Yieldbird (nowego gracza na rynku promocji bankowych, powiązanego z Agorą).

 

Jak założyć promocyjne konto

Aby założyć promocyjne EnveloKonto należy postępować według następującego schematu. Na początek zarejestrujcie się na dedykowanej stronie promocji, tworząc w ten sposób profil uczestnika akcji. Macie na to czas od 30 listopada 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku. Organizator zastrzega jednak, iż promocja może zostać zakończona przed czasem, zatem lepiej nie zwlekać z rejestracją. Pula promocyjnych wniosków wynosi jedynie 2000 sztuk i moim zdaniem rozejdzie się dość szybko! Oczywiście dopóki rejestracja jest otwarta – macie pewność uczestnictwa w promocji. [aktualizacja: na stronie promocji widnieje licznik dostępnych wniosków, przyznam szczerze, że promocja cieszy się ogromnym zainteresowaniem].

Podczas rejestracji wystarczy podać imię, nazwisko, adres e-mail oraz zaakceptować regulamin wraz ze zgodą na przetwarzanie danych przez Bank Pocztowy w celach związanych z realizacją promocji (wystarczy zaznaczyć wyłącznie pierwsze i drugie okienko, pozostałe są nieobowiązkowe). Podczas rejestracji nie musicie wpisywać kodu rekomendacyjnego. Kod wpisujecie tylko w przypadku, gdy promocję polecił Wam jej inny uczestnik. O programie poleceń opowiadam w dalszej części artykułu.

 

Tradycyjnie, złożenie wniosku z innego źródła (na przykład ze strony głównej banku) nie uprawnia Was do zdobycia bonusu. Jeżeli z waszego komputera, w promocji będzie się rejestrowało kilka osób, pamiętajcie, iż każda z nich musi zarejestrować się osobno na unikalny adres e-mail (pomiędzy poszczególnymi rejestracjami warto też wyczyścić cookies, użyć trybu incognito lub wykorzystać inną przeglądarkę).

Po rejestracji, na waszą skrzynkę mailową trafi wiadomość z linkiem aktywacyjnym oraz danymi do logowania na stronie promocji. Hasło posłuży do logowania w przyszłości, gdy będziecie uzupełniali dane do wypłaty premii. Natomiast w tym momencie zostaniecie zalogowani automatycznie. Teraz wystarczy, że złożycie wniosek o EnveloKonto wraz z EnveloKartą debetową za pośrednictwem linku udostępnionego w profilu, klik: WYPEŁNIJ WNIOSEK INTERNETOWY.

 

Wniosek o EnveloKonto należy złożyć do ostatniego dnia promocji, czyli do 31 grudnia 2017 roku. Na podpisanie umowy o konto i kartę macie natomiast czas do 19 stycznia 2018 roku. Możecie to zrobić na trzy sposoby:

 • Przelewem weryfikacyjnym – najszybciej, ponieważ konto będzie aktywne już po 15 minutach. Pamiętajcie jednak, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku. Chociaż najmniejsza różnica w imieniu, czy adresie sprawi, iż wniosek zostanie odrzucony. Pamiętaj, iż przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał Twój wzór podpisu). Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z konta założonego w następujących bankach: Alior Bank, BZ WBK, eurobank, mBank, Nest Bank, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe.
 • Kurierem – kurier dostarczy Ci umowę w ciągu kilku dni roboczych. Umowa może być dostarczona zarówno do Twojego miejsca zamieszkania, jak i do pracy, szkoły, czy też innego miejsca, w którym będzie Ci wygodnie podpisać dokumenty. To chyba najbardziej optymalna forma podpisania umowy. Podczas wyboru tego wariantu należy przesłać skany dowodu osobistego w trakcie składania wniosku.
 • W placówce banku lub na poczcie – po wypełnieniu wniosku internetowo, umowę możesz podpisać podczas wizyty w placówce. Z relacji jednego z moich czytelników wiem, iż jest to droga przez mękę (czekanie w kolejce + sama realizacja umowy). Ponadto pracownik może chcieć wygenerować umowę na nowo na tradycyjnych warunkach, co uniemożliwi udział w promocji. Oczywiście jeśli pasuje Ci akurat ta forma finalizacji umowy – możesz z niej korzystać. Pamiętaj jednak o poinformowaniu pracownika placówki o realizacji tego konkretnego wniosku o konto.

 

Aktualizacja: w przypadku, gdy przelew weryfikacyjny zostanie odrzucony, poczekajcie na kontakt telefoniczny z banku. Otrzymacie propozycję podpisania umowy za pośrednictwem kuriera lub w placówce 🙂

 

Warunki uzyskania 100 zł premii na start

Gdy konto i karta będą już aktywne, wystarczy, że do 9 lutego 2018 roku wykonacie co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 100 zł (przykładowo 53 zł, 24 zł i 14 zł). Do tej kwoty nie będą zaliczane płatności anulowane lub zwrócone.

Regulamin nie precyzuje w jakich miejscach należy wykonać płatności, zatem śmiało możemy przyjąć, iż zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie spełniają warunki promocji.

 

“Polecaj konto i zarabiaj” – do 200 zł premii dodatkowej w programie poleceń

To jeszcze nie wszystko. Oprócz bonusu za założenie konta, dodatkowe dochody możecie uzyskać w ramach programu poleceń. Za skuteczne polecenie oferty swoim bliskim otrzymacie 50 zł. Maksymalnie możecie polecić promocję 4 osobom, co daje sumaryczną wartość 200 zł premii dodatkowej. Poleceni natomiast będą mogli zdobyć bonus wynoszący 100 zł na start w zamian za założenie konta i spełnienie warunków promocji. Zgodnie z regulaminem, dopuszczalne jest bycie najpierw poleconym, a następnie polecającym, dzięki czemu możecie stworzyć istny “łańcuszek poleceń”.

Kod polecenia wygenerujecie po rejestracji na dedykowanej stronie promocji. Osoba, której polecicie konto wpisuje uzyskany kod podczas rejestracji.

Premię dodatkową otrzymacie w przypadku spełnienia warunków dla premii głównej (chodzi o 3 transakcje kartą na minimum 100 zł). 

 

Wypłata 100 zł bonusu oraz premii dodatkowej

Finalizacją akcji będzie powiadomienie Was o otrzymaniu prawa do wypłaty premii. Stosownego maila od organizatora otrzymacie do 21 lutego 2018 roku

Następnie do 28 lutego 2018 roku będziecie musieli zalogować się na stronie promocji (link będzie podany w mailu) w celu uzupełnienia danych do wypłaty premii (podstawowe dane do zrealizowania przelewu). Premia główna oraz premie dodatkowe zostaną wypłacone w terminie do 9 marca 2018 roku jednym przelewem na EnveloKonto założone w ramach promocji.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji “EnveloKonto z premią”.

 

 

Kalendarium promocji:

 • Od 30 listopada do 31 grudnia 2017 – rejestrujecie się w promocji

 • Do 31 grudnia 2017 – składacie wniosek o konto

 • Do 19 stycznia 2018 – podpisujecie umowę o konto wraz z kartą debetową

 • Do 9 lutego 2018 – wykonujecie 3 płatności kartą na minimum 100 zł

 • Do 21 lutego 2018 – otrzymujecie maila z prośbą o wypełnienie danych

 • Do 28 lutego 2018 – wypełniacie dane do wypłaty premii

 • Do 9 marca 2018 – bonus ląduje na waszych kontach 🙂

 

 

EnveloKonto – charakterystyka

EnveloKonto to obecnie jeden z najlepszych rachunków osobistych na rynku. Jego najważniejsze cechy to bezwarunkowo darmowe: prowadzenie konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewy internetowe i mobilne. Karta do konta jest bezpłatna bez spełniania żadnych warunków jeżeli macie mniej niż 26 lat. Jeśli jesteście starsi, wystarczy, że wykonacie minimum 1 płatność kartą w miesiącu oraz zapewnicie wpływy z zewnątrz na łączną kwotę co najmniej 1000 zł (przykładowo ze swojego konta w innym banku). EnveloBank umożliwia również wykonywanie przelewów natychmiastowych. Co ciekawe, koszt takiego przelewu zleconego przez bankowość mobilną wynosi jedynie 2,50 zł, co jest bardzo intratną propozycją w porównaniu do innych banków. Być może część z Was postanowi pozostawić EnveloKonto jako główny rachunek rozliczeniowy. Warto dodać, iż tradycjonaliści mogą również za darmo korzystać z obsługi gotówkowej. Bank nie pobiera ani złotówki za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu oraz w placówkach Banku Pocztowego / Poczty Polskiej.

 

Najważniejsze opłaty związane z obsługą EnveloKonta

0 zł za prowadzenie konta,

0 zł za kartę VISA dla osób powyżej 26 lat przy 1 płatności kartą i przelewach z innych banków łącznie na minimum 1000 zł w miesiącu poprzedzającym naliczenie opłaty (w przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł miesięcznie),

– 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,

– 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronet,

– 0 zł za wpłaty gotówki w placówce banku lub na poczcie,

1,5 zł za wypłaty gotówki w placówce banku lub na poczcie,

– 0,50 zł za wypłaty gotówki w ramach usługi Cash Back,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

5 zł za internetowe przelewy natychmiastowe, 

2,5 zł za mobilne przelewy natychmiastowe,

– szeroka sieć placówek z obsługą kasową oraz dobra aplikacja mobilna.

 

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji

 

Zarejestruj się w promocji i odbierz nawet 500 zł premii

 

Transakcje zagraniczne i korzystne przewalutowania

Warto również przyjrzeć się zaletom EnveloKonta pod względem transakcji zagranicznych. Wypłaty z zagranicznych bankomatów wiążą się z opłatą równą 1% wartości transakcji (nie mniej niż 5 zł). Możecie jednak skorzystać z opłaty abonamentowej zapewniającej darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie. Koszt takiego abonamentu to tylko 5 zł, czyli równowartość jednej wypłaty z bankomatu (a nawet mniej, jeśli wypłata jest na kwotę ponad 500 zł).

O wiele ciekawszą kwestią jest jednak stosowane przez EnveloBank przewalutowanie transakcji zagranicznych. Po pierwsze, bank nie pobiera żadnej prowizji za dokonanie przewalutowania (jest taki bank w Polsce, który za każde przewalutowanie dolicza sobie aż 5,8% wartości transakcji). Po drugie, EnveloBank przelicza wykonane płatności według średniego kursu oferowanego przez organizację VISA. Nie muszę chyba Was mocno uświadamiać, iż kurs ten jest bardzo korzystny i nie zawiera znaczących spreadów stosowanych przez inne banki. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest cytat z regulaminu prowadzenia EnveloKonta:

Wszystkie transakcje dokonane kartami (w walucie rachunku jak i w innych walutach), rozliczane są przez Bank w walucie rachunku, przy czym transakcje dokonane w walutach innych niż waluta rachunku przeliczane są przez organizacje Visa bezpośrednio na walutę rachunku zgodnie z kursem stosowanych w dniu rozliczenia operacji przez tę organizacje; kursy stosowane przez organizację Visa prezentowane są na stronie internetowej www.visaeurope.com.

 

Kurs po jakim zostanie rozliczona płatność możecie sprawdzać na bieżąco, korzystając z kalkulatora walutowego na stronie VISY. Wysokość opłaty za przewalutowanie pozostawiacie jako 0%. W chwili pisania tego artykułu kurs VISY dla waluty Euro wynosi 4,216847 zł, natomiast średni kurs NBP 4,2074 zł. W przypadku USD VISA proponuje kurs na poziomie 3,542343 zł, zaś NBP 3,5382 zł. Różnice w stosunku do średnich kursów NBP są zatem znikome. Propozycja EnveloBanku jest tak korzystna, iż wyjeżdżając za granicę nie musicie otwierać dodatkowego konta walutowego wraz z kartą walutową, czy też rejestrować się w którymś z kantorów online. Być może część z Was postanowi pozostawić sobie EnveloKonto jako główne narzędzie rozliczeniowe podczas wakacyjnych wojaży.

 

 

200 zł zwrotu za e-zakupy

Promocja „EnveloBonus za e-zakupy” zapewnia dodatkowo do 200 zł w formie zwrotów za zakupy internetowe dostarczone za pośrednictwem Poczty Polskiej w ramach jednej z poniższych usług:

 • Paczka pocztowa,
 • Pocztex,
 • Paczka EKSTRA24,
 • PACZKA24,
 • PACZKA48,
 • List polecony,
 • Przesyłka firmowa polecona.

Za dokonany zakup otrzymacie 2 zł premii pod warunkiem, iż wartość zamawianych produktów wynosi co najmniej 30 zł oraz dokonaliście płatności EnveloKartą lub przelewem Pay-By-Link. Co dziesiąte zgłoszenie przesyłki nagrodzone będzie bonusem w wysokości 10 zł.

Aby otrzymać zwrot należy zarejestrować wykonaną płatność w ramach bankowości online lub mobilnej, podając numer przesyłki. Macie na to do 30 dni od dokonania danego zakupu. Bonus będzie wypłacony już następnego dnia po dokonaniu zgłoszenia.

 

Do programu moneyback możecie przystąpić poprzez bankowość online, akceptując jednocześnie regulamin promocji. Ponadto musicie wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z realizacją promocji oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowych.

Maksymalnie w skali miesiąca możecie zdobyć 20 zł premii, zaś w skali roku 200 zł. Premie zwolnione są z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji „EnveloBonus za e-zakupy”.

 

Zarejestruj się w promocji i odbierz nawet 500 zł premii

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Lokata Bezkarna na 3,5% w skali roku + 50 zł bonusu
 
Citi Handlowy: 400 zł premii na start z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
200 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

47 Comments

  • Regulamin nie wspomina o fakcie utrzymywania karty do wypłaty premii, więc można ją zamknąć po zaksięgowaniu płatności 🙂

 1. Jak chce korzystać z tych 200 zł za e-zakupy to zaznaczać też zgody dla współpracujących czy tylko dla banku?

 2. Zalozylem konto z linku z weryfikacja przez mtransfer,
  ale nie mam zalozonej karty. Popelnilem gdzies blad?
  bo widze ze moge jedynie zostawic kontakt aby zamowic karte teraz…

  • Karta jest zaznaczona domyślnie na samym początku wniosku. W systemie nie jest widoczna, ale spokojnie – dojdzie listem 😀

 3. Czy aby uzyskać dodatkową premię 50 zł za polecenie, to osoba polecona musi załapać się na obecną pule wniosków (2000 szt.)?

 4. Hej, a co zrobić, żeby otworzyć konto w przypadku, gdy wybrałem opcję podpisania umowy przez przelew, natomiast w trakcie ładowania strony banku celem dokonania przelewu komputer się zresetował w związku z czym do przelewu nie doszło, a w e-mailu jest informacja, że mój wniosek o otwarcie konta otrzymał nr XY, a “w następnych wiadomościach email otrzymasz od nas informację o przebiegu procesu weryfikacji Twojego wniosku”?

 5. A czy mogę otworzyć konto od polecającego i będę brał udział w promocji 100zl dla mnie i potem ja będę polecał i Bede dostawał 50zl? Jeśli tak to proszę żeby ktoś mnie polecił i dostaniesz 50zl

 6. No kurcze, ledwo na kompa wpadłem dosłownie i patrzę – ale fajna promka. Bum, już się skończyła – ah to moje szczęście…

 7. Mam dwa pytania 1. Musi być jeden wpływ na sumę 1000 zł, czy będzie wliczała się suma wpływów na nie mniej jak 1000 zł ? 2 pytanie- Konto otworzyłam 30.11. Jeżeli w każdym z tych miesięcy – grudzień , styczeń , początek lutego zrobię jedną płatność kartą w miesiącu, a łączną suma płatności wyniesie nie mniej jak 100 zł to w ten sposób spełnię warunki promocji i nie będzie pobierana opłata za kartę? Pewnie mogę kartę zamknąć po 3 płatnościach, ale nie wiem czy aż tak spieszyć się, a nóż będzie jakaś promocja z kartą. W Aliorze szybko zamknęłam kartę, a ty wyskoczyli z “TAPnij Kasę ” Z góry dzięki za odpowiedź.

 8. Promocja się zakończyła.
  Czy w tym przypadku mogę tak zrobić?
  1. Zakładam konto przez stronę banku.
  2. Polecam konto innej osobie.
  3. 3 transakcje kartą na 100 zł.
  Otrzymamy 50 zł za polecenie i 100 zł za spełnienie warunku transakcji kartą?

  • Promocja nie jest dostępna na głównej stronie banku 🙂 Tam możesz założyć standardowe konto, bez bonusów.

 9. Ostatnia promocja EnveloBanku z 100 zł premii cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem, iż pula 2000 wniosków rozeszła się w ciągu 24 godzin (akcja pierwotnie miała trwać ponad miesiąc).

  Z moich informacji wynika, iż części z Was nie udało się założyć konta ze względu na fakt odrzucenia przez bank przelewu weryfikacyjnego. Mam jednak świetną wiadomość. Organizator promocji rozesłał wczoraj maile z informacją o powtórnej możliwości złożenia wniosku o konto!

  Do wyboru ponownie macie 3 formy zawarcia umowy, jednak organizator rekomenduje podpisanie dokumentów w obecności kuriera. Również moim zdaniem jest to najbardziej optymalna forma finalizacji umowy. We wniosku możecie wybrać miejsce docelowe do którego ma przyjechać kurier. Może to być zarówno wasze miejsce zamieszkania, miejsce pracy, szkoła itd. Wybór należy do Was

 10. Ja niestety nie otrzymałem takiego linku, a po zalogowaniu do konta envelo nadal
  okienko z Opcją złożenia wniosku jest nieaktywne.

  • A składałeś wniosek z przelewem i nie przeszło czy w ogóle wniosku nie złożyłeś?

 11. Pytanie co do miesięcznej opłaty za kartę: Czy płatność kartą debetową przez internet za zakupy (przez PayU) też gwarantuje zwolnienie z opłaty?

  Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *