Getin Bank: 2,7% w skali roku (do 200.000 zł) na koncie oszczędnościowym oraz analiza nowego rachunku osobistego Konto Proste Zasady

Wraz z początkiem października, Getin Bank zaskoczył nas nową, bardzo uczciwą i korzystną ofertą swoich podstawowych produktów. Na koncie oszczędnościowym będziecie mogli ulokować środki z oprocentowaniem wynoszącym 2,7% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez pierwsze 4 miesiące. Jeszcze ciekawiej prezentuje się wprowadzenie do oferty nowego rachunku osobistego Konto Proste Zasady. Jak sama nazwa wskazuje, warunki na jakich prowadzone jest konto są bardzo klarowne. Wystarczy jedna płatność kartą w miesiącu, by prowadzenie konta, obsługa karty debetowej, przelewy oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce były w zupełności za darmo. Konto w Getinie jako główny rachunek rozliczeniowy? Tego już dawno nie grali, zapraszam do analizy!

 

 

Konto oszczędnościowe na 2,7% w skali roku

Zacznę od przyjrzenia się nowej ofercie konta oszczędnościowego, ponieważ jest ona dostępna zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów banku. Ci pierwsi, po prostu zakładają konto osobiste wraz z kontem oszczędnościowym i cieszą się promocyjnym oprocentowaniem dla całości środków (do 200.000 zł) przez 4 pierwsze miesiące. Nadwyżka oprocentowana jest na standardowych warunkach, zgodnie z tabelą oprocentowania.

W przypadku dotychczasowych klientów, promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. W tym miejscu warto przytoczyć kilka niezbędnych terminów z regulaminu promocji.

Data Salda początkowego – dzień wyliczenia Salda początkowego dla Uczestnika określony jako 28.09.2017 r.

Nowe środki – środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych.

Produkty depozytowe – rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki przejściowe służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

A teraz wyjaśniamy. Sprawdzacie ile środków mieliście na wymienionych produktach depozytowych 28 września 2017 roku. Oprocentowanie 2,7% w skali roku będzie obowiązywało dla nadwyżki (środków przelanych z zewnątrz) wpłaconej od 29 września 2017 roku. “Stare środki” będą natomiast pracowały według standardowej stawki.

Okres przystąpienia do promocji trwa od 1 października 2017 roku do 15 listopada 2017 roku. Regulamin zawiera dodatkowo dwa wykluczenia dla obecnych klientów:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać Uczestnik poprzedniej edycji Oferty, któremu w okresie od 01.10.2017 r. do 15.11.2017 r. zakończył się Okres trwania poprzedniej Oferty Specjalnej.

Oferta nie łączy się z Ofertą specjalną Na dobry początek.

 

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Bank zapewnia jedną darmową wypłatę środków z konta. Kolejne związane są z kosztem równym 9 zł. Więcej w:

 

Złóż wniosek o konto oszczędnościowe + Konto Proste Zasady

 

Analiza Konta Proste Zasady

Przez ostatnie kilka lat flagowym rachunkiem Getin Banku było konto Getin Up. Był to typowy rachunek doceniający lojalność. W zamian za wpływy na kwotę 1000 zł oraz wykonanie płatności na 300 zł, większość usług otrzymywaliście za darmo. W przypadku Konta Proste Zasady w jeszcze łatwiejszy sposób możecie uniknąć opłat za podstawowe usługi. Wystarczy, że wykonacie 1 płatność kartą w miesiącu, a w zamian otrzymacie:

  • 0 zł za prowadzenie konta,
  • 0 zł za kartę debetową,
  • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
  • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach w oddziałach banku,
  • 0 zł za wpłatę i wypłatę gotówki w kasie banku,
  • 0 zł prowizji za przyznanie limitu kredytowego w koncie.

W przypadku niewykonania co najmniej jednej płatności kartą, bank pobierze opłatę ryczałtową w wysokości 8 zł miesięcznie. Inne opłaty na które warto zwrócić uwagę to wypłaty gotówki z bankomatu zagranicznego (4,5% kwoty transakcji, minimum 10 zł), wpłaty w obcych wpłatomatach (0,6% od kwoty wpłaty minimum 1 zł), czy opłata za sprawdzenie salda w bankomacie (0,99 zł).

Ogólnie rzecz biorąc, korzystając w dość tradycyjny sposób z usług Getin Banku, nie zapłacicie ani złotówki z tytułu posiadania konta. Czy jest to dobry kandydat na “główny rachunek”? Myślę, że tak, szczególnie dla osób, które lubią korzystać z gotówki. Darmowe bankomaty stają się pomału rarytasem, dostępnym w coraz mniejszej liczbie banków.

 

Warto również wspomnieć o innej wartości dodanej, jaką niesie za sobą posiadanie Konta Proste Zasady. Chodzi o pakiet assistance, któremu bank nadał imię Pakietu Niezawodnego. Pakiet ten umożliwia skorzystanie z nagłej pomocy medycznej oraz assistance domowego. Pomoc medyczna obejmuje między innymi wizytę domową lekarza lub pielęgniarki, telefoniczną konsultację medyczną, dostawę podstawowych artykułów spożywczych, transport medyczny, czy pomoc domową. Assistance domowy sprawdzi się w przypadku potrzeby wizyty specjalisty AGD RTV, ślusarza, IT, pomocy sprzątającej, czy też dozoru mienia. Szczegóły dotyczące limitów znajdziecie w karcie produktu Pakiet Niezawodny oraz Warunkach Ubezpieczenia.

Przez pierwsze 6 miesięcy Pakiet Niezbędny będzie dla Was w zupełności darmowy. Później składka miesięczna wynosi 6 zł. Będzie ona pobrana z konta automatycznie. Jeśli będziecie chcieli zrezygnować z pakietu, możecie to zrobić poprzez infolinię banku. Więcej na temat pakietu na stronie banku.

 

Złóż wniosek o konto oszczędnościowe + Konto Proste Zasady

 

Moja opinia, czyli “gdzieś już to widziałem”

Nowa oferta Getin Banku dość mocno przypomina to co od dłuższego czasu serwuje nam Bank Millennium. Nie ma w tym chyba przypadku, ponieważ prezesem Getin Banku jest Artur Klimczak, przez lata związany właśnie z Millennium. Zarówno Konto Proste Zasady, jak i Konto 360° zapewniają “full darmochę” po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków, darmowy (okresowo) pakiet assistance oraz dobre (z odnawialnymi okresami promocji) oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Te dwa banki łączy jeszcze coś. Oba są dość mocno umoczone w kredyty frankowe. Tylko, czy o Banku Millennium słyszymy coś złego w mediach? Oj, rzadko. Za to Getin jest od kilku lat chłopcem do bicia number one. Być może nowa strategia Getinu sprawi, że pozytywne skojarzenia z zielonym bankiem wezmą górę nad tymi negatywnymi. Warto mu kibicować, w końcu to bank z polskim (i to prywatnym) kapitałem.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
Voucher 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową Simplicity
 
150 zł premii za założenie konta Citi Priority + absolutny brak opłat
 
Aż 280 zł premii za założenie konta w Santander Banku!
 
Kredyt z RRSO 0% do 3000 zł od Credit Agricole
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
BGŻ BNP Paribas: 200 zł łatwej premii za założenie konta
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,44%
 
ING Bank Śląśki: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
15 zł premii dla obu stron w programie poleceń aplikacji Wolt
 
Po 50 zł premii dla obu stron w programie poleceń Azimo
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *