ING Bank Śląski: ponownie 100 zł w promocji “regularne inwestowanie” + 240 zł dla nowych klientów w pozostałych promocjach banku

W ING Banku Śląskim ruszyła kolejna edycja bardzo fajnej promocji “100 zł za regularne inwestowanie”. Ponownie angażując niewielki kapitał (tym razem będzie to łącznie 600 zł) możecie w łatwy sposób uzyskać solidną premię. ING nie narzuca, w jakie fundusze należy zainwestować, zatem możecie wybrać na przykład jeden z funduszy pieniężnych, które uchodzą za najbezpieczniejsze. Z promocji mogą skorzystać zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci banku. W przypadku obecnych klientów nie ma wykluczeń co do kwestii uczestnictwa w poprzednich edycjach promocji “regularnego inwestowania”. Wystarczy, iż w chwili rozpoczęcia promocji nie będziecie posiadać jednostek funduszy inwestycyjnych na rejestrach w ramach ING Banku Śląskiego. Nowi klienci mogą natomiast skorzystać z całego zestawu promocji: 140 zł za założenie Konta z Lwem, 100 zł w promocji “regularne oszczędzanie” oraz 100 zł w niniejszej akcji. Do zdobycia jest zatem solidne 340 zł premii 🙂

 

 

Uczestnicy promocji “100 zł za regularne inwestowanie”

Z promocji mogą skorzystać w zasadzie wszyscy klienci ING Banku Śląskiego. Tak naprawdę jedynym wyłączeniem są pracownicy banku, co jest raczej standardem w tego typu promocjach. Warto jednak pamiętać, iż w dniu wypłaty premii należy posiadać aktywny ROR i/lub konto oszczędnościowe, zatem niezbędne będzie założenie takowego rachunku.

Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w ramach umowy pośrednictwa z bankiem ING w momencie rozpoczęcia promocji, czyli 19 lutego 2018 roku. Jeśli zatem korzystaliście z poprzednich edycji promocji lub po prostu inwestowaliście w fundusze w ramach ING Banku Śląskiego, wówczas w dniu startu promocji wasze rejestry powinny być puste (choć nadal mogą być aktywne).

 

Jak wziąć udział w promocji

Pierwszy krok jaki musicie wykonać to zapisanie się w promocji po zalogowaniu w bankowości elektronicznej (macie na to czas od 19 lutego 2018 roku do 15 kwietnia 2018 roku). W tym celu przejdźcie do zakładki Oferta ING, za następnie Promocje. Odszukajcie teraz promocję Zyskaj 100 zł za regularne inwestowanie i kliknijcie na “Sprawdź jak zyskać”. Poniżej screen baneru z bankowości online:

 

W tym momencie otrzymacie wiadomość w ramach poczty wewnętrznej z potwierdzeniem udziału w promocji. W dalszym kroku wypełnijcie ankietę inwestycyjną za pomocą której bank określi wasz profil inwestora, a następnie podpiszcie umowę pośrednictwa. Ankieta ma na celu sprawdzić stan waszej wiedzy na temat inwestowania oraz określić wasz profil inwestycyjny. Jej wypełnienie jest jednym z warunków promocji z 100 zł bonusu. Po wypełnieniu ankiety należy zaakceptować umowę ramową oraz umowę pośrednictwa w nabyciu jednostek funduszy (otwarcie rejestru). Nie zdziwcie się, jeśli wynikiem ankiety będzie formułka “produkt jest dla Ciebie nieodpowiedni”. Tego typu ocena pojawia się w przypadku, gdy nigdy dotychczasowo nie korzystaliście z funduszy inwestycyjnych. W ten sposób bank musi Was dość dosadnie poinformować o ryzyku związanym z inwestowaniem. Co do podpisywania umowy pośrednictwa, jeśli wykonaliście tę czynność wcześniej, wówczas nie ma potrzeby jej powtarzania.

 

Gdy dopełnicie powyższe formalności, w okresie trwania promocji:

 • złóżcie zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych,
 • dokonajcie wpłaty za nabycie jednostek na wymieniony rejestr za minimum 150 zł,
 • złóżcie dyspozycję regularnego inwestowania w ramach rejestru na kwotę minimum 150 zł.

 

Jeżeli z promocji korzystacie po raz pierwszy, w tym miejscu krok po kroku omówię w jaki sposób ustawić regularne inwestowanie. Jeśli natomiast zagadnienie to nie jest Wam obce, wówczas możecie przejść do warunków wypłaty bonusu.

 

Instrukcja “krok po kroku” + wybór funduszu

Po kliknięciu w Ustaw regularne inwestowanie i wypełnieniu ankiety możecie przejść do wyboru funduszu. Do wyboru macie całą paletę funduszy, które możecie posegregować według różnych kryteriów. Załóżmy, iż wybiorę typ funduszy uznawanych za najbezpieczniejsze, czyli – fundusze pieniężne. Teraz z listy funduszy wybieram ten, który najbardziej mnie interesuje (po zapoznaniu się z dokumentami określającymi dany fundusz). Po kliknięciu Wybierz pojawi się pole do wpisania kwoty pierwszej wpłaty (minimum 150 zł, choć niektóe TFI ustanawiają wyższe progi wejścia) w zależności od wymogów danego TFI). W drugim kroku, po lewej stronie należy zaznaczyć sposób wpłat Ustaw regularne inwestowanie (to warunek promocji z bonusem). Teraz określacie kwotę (minimum 150 zł) oraz termin regularnych wpłat.

 

Kwestię wyboru danego funduszu zostawiam dla Was. Analiza wszystkich dostępnych funduszy oczywiście wykracza poza ramy niniejszego artykułu. Musicie mieć świadomość możliwości utraty części lub nawet całości środków zainwestowanych w dany fundusz. Obowiązkowo zapoznajcie się również z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz. Z mojej strony przedstawiam jedynie, jak technicznie skorzystać z promocji, natomiast wszelkie decyzje inwestycyjne należą już do Was i musicie być w pełni ich świadomi. Ogólnie rzecz biorąc, warto wybrać fundusz, który nie pobiera opłat z tytułu zakupu i umorzenia jednostek uczestnictwa oraz pobiera względnie niską opłatę za zarządzanie. Akurat w przypadku opłaty za nabycie jednostek, sprawa jest prosta, ponieważ w ramach dodatkowej promocji „0 zł za zakup funduszy w Moim ING” zakup wszystkich funduszy oferowanych przez ING zwolniony jest z opłaty manipulacyjnej.

Przejrzałem oferty kilku funduszy pieniężnych, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy przyniosły najlepszą stopę zwrotu. Opłat za nabycie i umorzenie jednostek nie pobierają między innymi: UniKorona Pieniężny, MetLife Pieniężny, NN Lokacyjny Plus, Investor Płynna Lokata, Investor Gotówkowy, czy MetLife Subfundusz Lokacyjny (Światowy SFIO).

Jeśli zależy Wam głównie na uzyskaniu premii, wówczas fundusze pieniężne są najlepszym rozwiązaniem. Być może przynoszą one symboliczne zyski (szczególnie przy tak małych kwotach alokacji), aczkolwiek ryzyko straty w ich przypadku jest bardzo niskie. W ten sposób, przy niskim ryzyku, zainkasujecie 100 zł premii, co bardzo pozytywnie wpłynie na rentowność inwestycji.

 

Warunki wypłaty 100 zł bonusu

Aby uzyskać prawo do otrzymania premii należy w okresie od 19 lutego 2018 roku do 29 czerwca 2017 roku co najmniej trzy razy nabyć jednostki uczestnictwa w ramach dyspozycji Regularnego inwestowania (na przykład w lutym, marcu i kwietniu). Ponadto w dniu wypłaty premii – 16 lipca 2018 roku należy posiadać aktywne konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz jednostki na rejestrze (nie możecie ich odkupić do 16 lipca 2018 roku, później możecie z nimi zrobić, co wam się podoba).

Dodatkowo w regulaminie znajdziemy zapis:

Uczestnik korzystający z Promocji deklaruje, że będzie regularnie nabywać jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania otwartej zgodnie z ust.1.4) przez okres min. 12 miesięcy; począwszy od dnia otwarcia rejestru.

Na szczęście jest to tylko luźna deklaracja, a nie warunek od którego uzależniona jest wypłata premii. Fakt ten dodatkowo potwierdziłem w banku. Oprócz tego poprzednie edycje promocji pokazały, iż w przypadku wyłączenia regularnego inwestowania przed upływem 12 miesięcy, nic się nie działo. Oznacza to, iż w celu spełnienia warunków promocji wystarczy zaangażować 600 zł (150 zł na start i trzy regularne składki po 150 zł).

Bonus w wysokości 100 zł jest kwotą netto, tyle zostanie przelane na wasze konta. Bank załatwi za Was wszelkie sprawy związane z opodatkowaniem (dodaje nagrodę dodatkową, którą w formie podatku przekazuje na konto odpowiedniego urzędu).

Po szczegóły odsyłam na stronę promocji oraz do regulaminu promocji „100 zł za regularne inwestowanie”.

 

140 zł za założenie Konta z Lwem

Nowi klienci ING Banku Śląskiego mogą skorzystać z dość łatwej promocji konta osobistego, w której do zdobycia jest 140 zł premii na start. Warunki uzyskania bonusu są zróżnicowane ze względu na wiek klienta otwierającego konto. Szczególnie łatwe zasady obowiązują osoby przed ukończeniem 26. roku życia. Konto z Lwem Direct zapewnia między innymi bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie rachunku oraz możliwość uniknięcia opłaty z tytułu użytkowania karty. Szczegóły promocji w osobnym artykule.

 

100 zł za regularne oszczędzanie

Kolejna z promocji dostępna dla klientów ING Banku Śląskiego to „100 zł za regularne oszczędzanie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym”. Głównym warunkiem uzyskania premii jest dwukrotne zapewnienie wpływów na konto oszczędnościowe w kwocie co najmniej 200 zł. Zatem angażując w promocję 400 zł, uzyskacie 100 zł premii. Bardzo ładny moneyback 🙂

W ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego możecie ulokować środki na 2,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez 4 pierwsze miesiące od momentu otwarcia OKO. Później oprocentowanie będzie naliczane już według standardowej stawki. Na chwilę obecną jest to 0,7% w skali roku. Identyczne oprocentowanie obowiązuje od początku dla nadwyżki ponad 100.000 zł. 

Aby nie dublować treści, od razu odsyłam Was do szczegółowej analizy promocji dostępnej pod tym linkiem.

 

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję czytelnikowi Januszowi 🙂

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
Citi Handlowy: 400 zł premii do Decathlona z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
150 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

8 Comments

 1. Czy posiadanie IKE w ING z włączonym RI (z podobnej promocji ING) nie wyklucza z tej promocji?

  • Premia 140 zł za konto zostanie wypłacona do 8 sierpnia 2018 roku (jeśli masz <26 lat) lub 10 października w przeciwnym wypadku. Pozostałe premie:
   16 lipca 2018 roku - regularne inwestowanie
   20 maja 2018 roku - regularne oszczędzanie

   Wychodzi na to, że konto możesz zamknąć po 8.08 lub po 10.10. 2018 roku 🙂

 2. Jeżeli mam umowę pośrednictwa w zakupie,czy nie trzeba jej wypowiedzieć a następnie zawrzeć nową?Gdzieś wyczytałem że tak należy uczynić aby załapać się na promocję.

 3. Mam dwa pytania;
  Czy umowę pośrednictwa (inwestycyjną) podpisujemy przez internet, czy potrzebna wizyta w oddziale banku ?

  Czy w przypadku otwarcia Konta Funduszowego i wybrania np. Pakietu Ostrożnego konieczny jest jeszcze wybór poszczególnych funduszy, czy to jest już zawarte i ustalone w Pakiecie ?

  • 1) Przez Internet
   2) W tej edycji Konta Funduszowe nie biorą udziału, tylko tradycyjne fundusze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *