Jak obniżyć cenę benzyny do 3,90 zł za litr, czyli rachunek firmowy Alior Partner gwarantujący do 100 zł zwrotu z tytułu zakupów na stacjach paliw

W Alior Banku ruszyła bardzo ciekawa promocja dla przedsiębiorców. Otwierając Konto Partner zapewniacie sobie do 100 zł zwrotu z tytułu transakcji wykonanych na stacjach paliw. Nie jest to jednak klasyczny procentowy moneyback. Otóż Alior wypłaci Wam różnicę pomiędzy realną ceną paliwa (choć jak się okaże nie tylko paliwa), a stawką wynoszącą 3,90 zł. Mechanizm naliczania premii jest dość korzystny, o czym przekonacie się w dalszej części wpisu. Jako, że obecne ceny PB95 utrzymują się na poziomie powyżej 4,50 zł, przedsiębiorcy tankujący paliwo na kwotę kilkuset złotych miesięcznie w łatwy sposób mogą zgarnąć pełną pulę. Co ważne, promocja trwa bezterminowo. Oznacza to, że w ciągu roku do zdobycia jest nawet 1200 zł premii.

 

 

Uczestnictwo w promocji

Uczestnikiem promocji mogą być przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, wspólnicy spółek cywilnej, jawnej lub partnerskiej. Dodatkowym warunkiem jest prowadzenie rachunkowości w formie uproszczonej, co oznacza, iż z promocji wykluczeni są przedsiębiorcy prowadzący rachunkowość w formie ksiąg rachunkowych (pełna księgowość).

Promocja przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy przed startem promocji nigdy nie posiadali konta firmowego w Alior Banku. Natomiast posiadanie wyłącznie konta osobistego nie koliduje z uczestnictwem w promocji.

Jeśli spełniacie podstawowy warunek uczestnictwa, pozostaje Wam założenie Konta Partner lub Rachunku Bezpiecznego wraz z kartą debetową MasterCard Commercial.

 

Warunki promocji

Pomimo, że regulamin napisany jest w dość formalnym stylu, postaram się jak najprościej zobrazować warunki promocji. Otóż mechanizm promocji działa w ten sposób, iż bank najpierw zliczy wszystkie wasze transakcje wykonane na stacjach paliw w danym miesiącu. Płatności te będą rozpoznawane dzięki tak zwanym kodom MCC, oznaczającym rodzaj działalności prowadzonej przez danego sprzedawcę. W przypadku stacji paliw są to kody: 5172, 5541, 5542 lub 5983. Pomimo, że w promocji udział biorą wyłącznie zakupy ON, PB95 oraz PB98 (raczej nie muszę rozwijać skrótów :D) to i tak w historii transakcji bank nie ma wglądu, czy kupowaliście wyłącznie benzynę, czy też zatankowaliście gaz, po czym zjedliście hot-doga z kawą.

Gdy bank zsumuje już wartość wydatków na stacjach paliw w danym miesiącu, otrzymany wynik podzieli przez przez wartość średniej ceny paliwa obowiązującej w Polsce za dany miesiąc rozliczeniowy dla PB95, publikowaną przez Polską Izbę Paliw Płynnych (cena ta będzie podana na stronie Alior Banku do 10-dnia kolejnego miesiąca). W ten sposób bank wyliczy ile przeciętnie litrów paliwa zatankowaliście w danym miesiącu (otrzymana wartość podlega zaokrągleniu w dół do pełnego litra). Premia do wypłaty będzie różnicą pomiędzy średnią ceną benzyny PB95 a ceną 3,90 zł, przemnożoną przez liczbę potencjalnie zatankowanych litrów paliwa.

Łatwiej będzie to pokazać na realnym przykładzie. Załóżmy, że na stacjach paliw wydajecie co miesiąc 500 zł. Średnia cena paliwa PB95 w danym miesiącu to 4,50 zł, zaś promocyjna stawka to stałe 3,90 zł. Bank podzieli teraz 500 zł przez 4,50 zł, co da wynik 111 litrów. Następnie otrzymany wynik pomnoży przez różnicę 4,50 zł – 3,90 zł = 0,60 zł. Kwota premii wyniesie zatem 111 litrów x 0,60 zł = 66,6 zł. Oczywiście im więcej wydacie na stacjach paliw (oraz im droższe paliwo w danym miesiącu), tym większy zwrot otrzymacie. Przy średniej cenie PB95 na poziomie 4,50 zł, dla wydatków wynoszących 700 zł, zwrot osiągnie wartość 93 zł, zaś dla wydatków równych 800 zł premia to już 100 zł. Ogólnie rzecz biorąc, w całym okresie promocji tankujecie po bardzo dobrej stawce 3,90 zł. W związku z tym, że promocja dopiero ruszyła i trwa do odwołania, możecie uzyskać naprawdę spore kwoty zwrotów, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów (o zasadach prowadzenia konta opowiadam nieco niżej).

 

Aby w danym miesiącu uzyskać premię należy spełnić następujące warunki:

 • wykonać co najmniej jedną płatność kartą na stacji paliw (warunek oczywisty),
 • dokonać co najmniej 1 przelewu do ZUS i/lub US z konta firmowego,
 • dokonać płatności kartą debetową w dowolnym punkcie usługowo-handlowym na sumę minimum 500 zł.

Co do ostatniego punktu, moim zdaniem dowolność oznacza, iż do sumy 500 zł zaliczają się również transakcje na stacjach paliw, zatem spełnienie tego warunku nie powinno być dla Was żadnym problemem.

Premie wypłacane będą do 10-dnia kolejnego miesiąca. Oczywiście w dniu wypłaty premii konto nie może być zamknięte ani w fazie wypowiedzenia.

Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji Cashback dla Przedsiebiorców.

 

Opodatkowanie premii

Promocje bankowe dla przedsiębiorców rządzą się swoimi prawami w zakresie opodatkowania. W tym przypadku to na Was ciąży obowiązek rozpoznania i rozliczenia przychodu, zgodnie z przyjętą formą opodatkowania. Z doświadczenia wiem, że dla księgowego to bułka z masłem 😉

Premia otrzymana w ramach promocji pozostaje w związku z działalnością gospodarczą Uczestnika. Wartość otrzymanej Premii stanowi przychód podatkowy z tej działalności, który Uczestnik ma obowiązek rozliczyć według właściwych dla siebie zasad opodatkowania.

 

Szczegóły Konta Partner

Standardowa opłata za prowadzenie konta to aż 25 zł miesięcznie. Na szczęście w bardzo łatwy sposób możecie jej uniknąć. Niezbędne do tego będzie spełnienie dwóch warunków. Pierwszy z nich to wykonanie przelewu do ZUS i/lub US. Drugi zaś to zapewnienie wpłaty utargu lub skierowanie wpływów od kontrahentów w łącznej wysokości minimum 2500 zł miesięcznie na rachunek podstawowy lub pomocniczy. Co ważne, nowo założone firmy (do 6 miesięcy od daty rozpoczęcia działalności) mogą korzystać z rachunku bezpłatnie przez pierwszych 6 miesięcy od daty jego otwarcia, po spełnieniu jedynie warunku dotyczącego płatności ZUS lub US.

Promocja “Cashback dla Przedsiębiorców” oprócz zwrotów za paliwo, zapewnia również zwolnienie z:

 • opłaty za użytkowanie karty MasterCard Debit Commercial (standardowa opłata to 3 zł),
 • opłaty dodatkowej z tytułu korzystania z karty (standardowa opłata to 6 zł),
 • opłaty za korzystanie z usługi Cash Back dla przedsiębiorców (standardowa opłata to 15,99 zł).

 

Pozostałe ważne opłaty:

 • 0 zł za wypłaty z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku,
 • 2 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce,
 • 0,5% (minimum 6 zł) za wpłaty we wpłatomatach Euronet,
 • 0,25% (minimum 3 zł) za wpłaty we wpłatomatach Planet Cash,
 • 0 zł za przelewy internetowe Elixir,
 • 0,20 zł za komunikaty autoryzacyjne SMS,
 • 3% prowizji od bezgotówkowych transakcji zagranicznych (nie polecam opłacania kartą Aliora zobowiązań z tytułu reklamy na Facebooku, Google AdWords itp.).

Po szczegóły odsyłam do tabeli opłat i prowizji.

 

W ramach promocji możecie również otworzyć Rachunek Bezpieczny, aczkolwiek koszt jego prowadzenia to aż 100 zł, zatem głębsza analiza oferty jest zbędna. Przy okazji przypominam o innych ciekawych promocjach kont dla przedsiębiorców:

600 zł premii w promocji Idea Banku

1500 zł premii w promocji Alior Banku

200 zł w promocji PKO Banku Polskiego

180 zł w promocji Toyota Banku 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Lokata Bezkarna na 3,5% w skali roku + 50 zł bonusu
 
Citi Handlowy: 400 zł premii na start z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
200 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *