Konto Lokacyjne na 2,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł oraz 100 zł za założenie Konta Internetowego w Alior Banku

Jakiś czas temu pisałem o bardzo dobrej promocji Alior Banku, w której możecie zdobyć 100 zł w bonach Sodexo w zamian za założenie Konta Internetowego. Obecnie pojawił się kolejny argument przemawiający za tym, aby skorzystać z promocji. Otóż Alior Bank wprowadził do oferty rachunek oszczędnościowy Konto Lokacyjne z bardzo dobrym jak na owe czasy oprocentowaniem wynoszącym 2,5% w skali roku. Oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 100.000 zł, przez 4 kolejne miesiące od aktywacji konta oszczędnościowego. Co ważne, z promocyjnego oprocentowania mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Alior Banku. W ofercie depozytowej Alior Banku znajdziemy również Lokatę na nowe środki z oprocentowaniem 2,25% w skali roku oraz 9-miesięcznym okresem zapadalności.

 

 

Konto Lokacyjne – oprocentowanie

Konto Lokacyjne możecie otworzyć najłatwiej poprzez bankowość elektroniczną, ewentualnie w placówce lub na infolinii banku. Każdy klient banku może posiadać tylko jeden rachunek tego typu. Promocyjne oprocentowanie wynoszące 2,5% w skali roku obowiązuje dla nowych środków. Bank będzie weryfikował łączne saldo zgromadzone na koncie osobistym, rachunkach oszczędnościowych, rachunkach walutowych oraz lokatach w dniu 1 sierpnia 2017 roku. Nowi klienci banku, którzy otworzyli konto po tej dacie nie musza przejmować się kwestią weryfikacji. W ich przypadku saldo ustalane jest jako 0,00 zł i wszystkie wpłacone środki będą pracowały według promocyjnego oprocentowania. W przypadku osób, które posiadały konto przed datą weryfikacji, promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało dla nadwyżki środków ponad saldo z dnia weryfikacji. W ten sposób bank ewidentnie chce, abyście “przynieśli do niego świeże środki”. Jeśli w dniu weryfikacji wasze łączne saldo wynosiło 0 zł, wówczas oprocentowanie będzie obejmowało wszystkie wpłacone środki.

Oprocentowanie poza promocją oraz dla kwoty ponad 100.000 zł jest zmienne. Ustala się je co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca (lub poprzedniego dnia roboczego) pomniejszoną o 0,5 punktu procentowego. W chwili pisania tego artykułu wynosi ono 0,96% w skali roku. W przypadku modyfikacji parametrów Konta Lokacyjnego, promocyjne oprocentowanie wygaśnie. 

 

Konto Lokacyjne – opłaty

Prowadzenie Konta Lokacyjnego jest darmowe. W ciągu miesiąca możecie wykonać jeden bezpłatny przelew internetowy z konta oraz jedną wypłatę w kasie banku. Każdy kolejny przelew (również ten w placówce banku) będzie się wiązał z opłatą wynoszącą 10 zł. Do Konta Lokacyjnego można wyrobić kartę debetową. Odradzam jednak ten pomysł, ponieważ wydanie karty kosztuje 10 zł, zaś jej miesięczna obsługa 3 zł. Wniosek o Konto Lokacyjne dostępny jest po zalogowaniu w zakładce “Centrum produktów”.

 

100 zł premii w bonach Sodexo za założenie Konta Internetowego

Pomimo, że Konto Lokacyjne można założyć bez posiadania klasycznego ROR-u, obecnie jest świetna okazja, aby w Alior Banku założyć również konto osobiste. W ramach promocji “Konto Internetowe z bonem Sodexo” możecie zdobyć 100 zł w formie vouchera, akceptowanego przez wiele sklepów, czy punktów usługowych. Alior Bank w ostatnich latach nie rozpieszczał nas promocjami z premią na start, dlatego warto połączyć obie promocje i z jednej strony zdobyć bonus za założenie konta, a z drugiej ulokować środki korzystając z dobrego oprocentowania. W promocja Konta Internetowego, nowy klient definiowany jest jako osoba nieposiadająca ROR w Alior Banku po 1 stycznia 2017 roku, zatem okres karencji jest bardzo krótki.

 

Lokata na nowe środki na 2,25% w skali roku

W tabeli oprocentowania Alior Banku możemy również znaleźć ciekawą propozycję lokaty na nowe środki, której okres trwania to aż 9 miesięcy. Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, zaś bank nic nie wspomina o górnej kwocie limitu (choć zawsze warto pamiętać o limitach BFG). Lokatę możecie założyć według następujących zasad:

Do zawarcia lokaty 9-miesięcnzej uprawnieni są klienci deponujący w Banku nowe środki, tj. środki ponad łączne saldo środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokatach terminowych prowadzonych w złotych polskich, według stanu na 1 sierpnia 2017 r. Łączna kwota lokat nie może przekroczyć różnicy pomiędzy saldem bieżącym rachunków, a saldem z 1 sierpnia 2017 r. Zerwanie lokaty możliwe jest w Placówce Banku. Jeżeli lokata zostanie zerwana przed terminem zapadalności, odsetki nie zostaną naliczone, a wypłata może być zrealizowana jako przelew krajowy (po otwarciu konta i pobraniu prowizji zgodnie z Taryfą Opłat i Prowizji) lub w gotówce.

 

Złóż wniosek o Konto Internetowe i skorzystaj z promocji

 

Ważne dokumenty

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
Citi Handlowy: 400 zł premii do Decathlona z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
150 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

3 Comments

  1. Czy mogę najpierw założyć konto lokacyjne, a następnie konto ROR i zgarnąć dwie premie? Czy trzeba się zdecydować na jedno? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *