Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas: voucher 200 zł do sklepów Rossmann

Bank BGŻ BNP Paribas to ma rozmach! Oprócz trwającej akcji, w której do zdobycia jest 12-miesięczny karnet OK System o wartości 756 zł, właśnie ruszyła promocja z kartami podarunkowymi do Rossmanna w roli głównej. Co ciekawe, jest to już druga odsłona promocji “Atrakcyjne konto”, jednak tym razem wartość nagrody głównej została zwiększona dwukrotnie, czyli do 200 zł. Oprócz tego, w standardowej promocji Konta Optymalnego “Mobilna Premia 2” w łatwy sposób uzyskacie kolejne 300 zł. W artykule dość szczegółowo rozpisuję jak sprytnie i nieinwazyjnie zdobyć pełną pulę. Co do samego Konta Optymalnego, jego główne zalety to bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie rachunku oraz bezwarunkowe 0 zł za kartę debetową. UWAGA – pula promocyjnych wniosków to tylko 1000 sztuk, zatem warto się pospieszyć.

 

 

Uczestnictwo w promocji

Promocja dostępna jest dla osób, które nie posiadały konta osobistego w BGŻ S.A., BNP Paribas oraz po połączeniu obu banków w ciągu 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku. Jeśli przykładowo złożycie wniosek o konto 26 marca 2018 roku, wówczas wasz poprzedni rachunek powinien być zamknięty przed 26 marca 2015 roku.

Jeśli w powyższym okresie posiadaliście (lub nadal posiadacie) wyłącznie konto oszczędnościowe w BGŻ Optima, śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji. W przypadku BGŻ Optima podpisywana jest osobna umowa ramowa, a ponadto jest to tylko konto oszczędnościowe, a nie klasyczny ROR.

 

Jak założyć konto w promocji

Tradycyjnie, przed złożeniem wniosku o Konto Optymalne na początek zarejestrujcie się na dedykowanej stronie promocji. W tym miejscu wystarczy podać podstawowe dane takie jak imię, nazwisko, numer kontaktowy, adres e-mail oraz numer PESEL. Pamiętajcie, aby zaakceptować regulamin oraz wyrazić zgody niezbędne do przeprowadzenia promocji (zaznaczcie wszystkie trzy okienka).

Na zarejestrowanie się w promocji (oraz złożenie wniosku) macie czas do 15 kwietnia 2018 roku lub do wyczerpania puli 1000 promocyjnych wniosków (promocja jest naprawdę dobra, więc może zakończyć się przed czasem). Oczywiście w przypadku wyczerpania puli, stosowna informacja pojawi się na stronie akcji i kolejne wnioski nie będą już przyjmowane. Jeśli zatem zdążycie zarejestrować się przed zakończeniem promocji, wówczas macie pewność, iż weźmiecie w niej udział.

Pamiętajcie, iż jednym z warunków promocji jest zawnioskowanie o kartę debetową oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Ponadto promocja “Mobilna Premia 2” (o której piszę nieco niżej) wymaga wyrażenia zgody na przesyłanie mailem dokumentów i informacji związanych z realizacją zawartej umowy z bankiem (czyli tak zwana zgoda na e-korespondencję).

Umowa o konto wraz z kartą debetową (w jednej przesyłce) zostaną dostarczone za pośrednictwem kuriera. Na podpisanie umowy i aktywację konta macie czas do końca kwietnia 2018 roku.

 

Warunki uzyskania 200 zł premii

Łączna premia podzielona jest na dwa vouchery po 100 zł każdy. Aby zdobyć pełną pulę, przez 6 kolejnych miesięcy (od maja do października 2018 roku) należy zapewniać wpływ zewnętrzny na 1000 zł, wykonywać płatności kartą na 200 zł oraz jeden przelew poprzez aplikację mobilną GOmobile. Poniżej prezentuję szczegółową rozpiskę “gdzie i kiedy należy spełniać warunki promocji”.

 

Voucher nr 1 – 100 zł

W maju, czerwcu oraz lipcu 2018 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnij wpływ zewnętrzny na co najmniej 1000 zł,
 • wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 200 zł,
 • wykonaj minimum 1 przelew zewnętrzny aplikacją mobilną GOmobile.

 

Voucher nr 2 – 100 zł

W sierpniu, wrześniu oraz październiku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnij wpływ zewnętrzny na co najmniej 1000 zł,
 • wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 200 zł,
 • wykonaj minimum 1 przelew zewnętrzny aplikacją mobilną GOmobile.

 

Wymagany przelew na 1000 zł może pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego. Wyłączone są wpłaty gotówkowe, przelewy z konta w BGŻ Optima oraz przelewy z innych waszych rachunków prowadzonych przez BGŻ BNP Paribas (w tym rachunków kredytowych). Co do przelewu poprzez aplikację, może być on wykonany na dowolną kwotę, przykładowo na wasze konto w innym banku. Płatności kartą mogą być wykonane zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Bank wyklucza niektóre klasy kodów MCC, które mogłoby posłużyć do zbyt łatwego „nabijania transakcji”. Należą do nich:

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określający instytucje finansowe,
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 określający płatność rachunków.

 

Formalności, czyli finalizacja promocji

Informację o przyznaniu nagrody otrzymacie dwukrotnie, odpowiednio do 17 sierpnia 2018 roku oraz do 14 listopada 2018 roku. Vouchery w formie kart podarunkowych wielokrotnego użytku zostaną wysłane Pocztą Polską do końca sierpnia 2018 roku oraz do końca listopada 2018 roku. Ważność kart podarunkowych upływa 1 lipca 2019 roku. Możecie ich używać wielokrotnie aż do wyczerpania salda. W przypadku gdy kwota zakupów przekracza wartość pozostałą na karcie podarunkowej, nadwyżkę możecie opłacić gotówką lub kartą płatniczą.

Szczegóły w regulaminie promocji “Atrakcyjne konto 2”.

 

Złóż wniosek o Konto Optymalne i odbierz nawet 500 zł premii

 

Do 300 zł moneyback w promocji “Mobilna Premia 2”

Promocja została zakończona 31 marca 2018 roku!

Do waszej dyspozycji będzie również stała promocja Konta Optymalnego, w której do zdobycia jest łatwe 300 zł premii. Bonus rozłożony jest na 12 miesięcy, po maksymalnie 25 zł zwrotu w skali miesiąca. Aby zdobyć pełną pulę wystarczy tak naprawdę poświęcić kilka, góra kilkanaście minut w ciągu całego miesiąca. Otóż w ramach promocji “Mobilna Premia 2” otrzymacie 1 zł zwrotu za wykonanie transakcji mobilnej na kwotę co najmniej 5 zł. Do wyboru macie:

 • płatności z wykorzystaniem Android Pay (obecnie Google Pay) lub
 • transakcje wykonane aplikacją mobilną GOmobile (z wyłączeniem transakcji poprzez system BLIK oraz założenia lokaty poprzez aplikację).

Jeśli chodzi o transakcje poprzez aplikację GOmobile, wystarczy tak naprawdę wykonać 25 przelewów po 5 zł każdy, a 25 zł będzie wasze. Bank stosuje tu jednak małe ograniczenie polegające na tym, iż:

“W przypadku kilku Transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samym miesiącu kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję w danym miesiącu”

 

Oznacza to, iż każdy z przelewów powinien być wykonany na inny numer konta. Największymi wygranymi w tej promocji będą oczywiście posiadacze dużej liczby rachunków bankowych. Pamiętajcie, iż indywidualny (niepowtarzalny) numer posiadają też rachunki oszczędnościowe lub rachunki maklerskie otwierane wraz z kontem osobistym. Ba, niektóre banki umożliwiają założenie kolejnych rachunków oszczędnościowych w pełni internetowo. Warto zatem poświęcić teraz nieco czasu na otwarcie dodatkowych kont, by w kolejnych miesiącach powtarzać tylko transakcje mobilne i zgarniać bonusy. Oczywiście możecie również dogadać się z kimś ze swoich bliskich, by nawzajem przesyłać sobie pieniądze. W ten sposób w pełni zoptymalizujecie warunki promocji i to bez wykonywania jakichkolwiek płatności kartą (a wiem, że tych już macie sporo w portfelu 😀 ).

 

Dodatkowym warunkiem wypłacania bonusów w ramach promocji “Mobilna Premia 2” jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia w danym miesiącu lub wykonanie co najmniej dwóch transakcji płatniczych (przelewów) na rachunki przedsiębiorców będących:

 • dostawcami mediów (płatności za telefon, TV, Internet, prąd, gaz, wodę lub ścieki),
 • dostawcami usług płatniczych (np. bank krajowy, biuro usług płatniczych, instytucja płatnicza), w zakresie spłaty kredytu, pożyczki udzielonej przez ten podmiot,
 • uczelniami (szkołami wyższymi), przykładowo płatności za korzystanie z akademików, domów studenckich),
 • placówkami systemu oświaty (np. szkoły, przedszkola), a także żłobkami albo klubami dziecięcymi.

Na szczęście bank ani nie definiuje w regulaminie pojęcia wynagrodzenie, ani nie określa jaka ma być minimalna kwota wymienionych transakcji 🙂

 

Premie będą wypłacane do 8. dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania transakcji lub w najbliższym dniu roboczym, jeśli 8. dzień miesiąca wypada w dzień wolny od pracy. Pierwszy okres spełniania warunków promocji będzie miał charakter cząstkowy. Co to oznacza? Idealnie prezentuje to przykład zaczerpnięty z regulaminu promocji:

 

Klient przystąpił do promocji 15 stycznia 2018 r. Pierwsza Premia zostanie wypłacona 8 lutego 2018 r. za Transakcje Aplikacją Mobilną dokonane od 15 do 31 stycznia 2018 r. Ostatnia Premia zostanie wypłacona 8 stycznia 2019 r. za Transakcje Aplikacją Mobilną dokonane w okresie 1 – 31 grudnia 2018 r.

 

Jak wcześniej wspomniałem, na wykonanie wszystkich niezbędnych transakcji będziecie potrzebowali maksymalnie kwadransa, zatem powyższe ograniczenie raczej nie boli 🙂

Szczegóły w regulaminie promocji “Mobilna Premia 2”.

 

Złóż wniosek o Konto Optymalne i odbierz 200 zł premii

 

Szczegóły Konta Optymalnego

Konto Optymalne zapewnia bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej oraz standardowe przelewy internetowe. Co do bankomatów, darmowe wypłaty gotówki dostępne są z urządzeń należących do banku oraz sieci Planet Cash. Koszt wypłaty z pozostałych bankomatów to 5 zł. Za granicą możecie wypłacać gotówkę bez prowizji z bankomatów należących do grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance. Wpłaty gotówki we wpłatomatach banku są darmowe, zaś wpłata w oddziale wiąże się z kosztem równym 10 zł.

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za obsługę karty debetowej – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów BGŻ BNP Paribas oraz sieci Planet Cash,
 • 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych (usługa jest obecnie wdrażana),
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe.

Szczegóły w taryfie opłat i prowizji.

 

Złóż wniosek o Konto Optymalne i odbierz 200 zł premii

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
Voucher 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową Simplicity
 
150 zł premii za założenie konta Citi Priority + absolutny brak opłat
 
Aż 280 zł premii za założenie konta w Santander Banku!
 
Kredyt z RRSO 0% do 3000 zł od Credit Agricole
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
BGŻ BNP Paribas: 200 zł łatwej premii za założenie konta
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,44%
 
ING Bank Śląśki: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
15 zł premii dla obu stron w programie poleceń aplikacji Wolt
 
Po 50 zł premii dla obu stron w programie poleceń Azimo
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

7 Comments

  • Ale te dwie promocje są ze sobą połączone. Oczywiście nie musisz korzystać z tej drugiej 🙂

 1. Witam. Masz błąd w ofercie. Nie można zrobić przelewu z swojego konta na konto w bgż 1000zł. To nie spełnia warunków promocji. Przelew musi byc z konta kogoś innego choćby Twojej żony (ale nie możesz być współwłascicelem tego konta) Rozmawiałem z inforlonią, zresztą taki warunek jest w uczestnictwie. Przeczytaj raz jeszcze regulamin.Może sie mylę.
  Ja złoże dziś dwa formularze na tą promocje przez Twój blog

  • Hej. Przelew 1000 zł z twojego konta w innym banku w pełni spełnia warunki promocji. Jest to sprawdzone info i zgodne z regulaminem. Akcja organizowana jest przez firmę zewnętrzną stąd brak wiedzy na infolinii. Jeśli jest inaczej, wskaż punkt w regulaminie który przeczy mojej analizie 🙂 ps zasada nr 1 w promocjach bankowych – nie słuchać konsultantów na infolinii 😉

 2. Tak ale ja dzwoniłem również do organizatora promocji. Tutaj dowód Wpływy – każdy wpływ na Konto Osobiste, z wyłączeniem wpływów, pochodzących z:
  a) innych rachunków tego samego Uczestnika (w tym rachunków, których Uczestnik jest współposiadaczem)
  prowadzonych w Banku;
  i co powiesz na to?

  • A to: 🙂

   Bank – Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna, z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa,
   zarejestrowany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000011571 prowadzonym
   przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, posiadający NIP
   526-10-08-546 oraz kapitał zakładowy w wysokości 84.238.318 zł w całości wpłacony;

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *