Konto oszczędnościowe BGŻ Optima na 2,3%, nowe oprocentowanie od 13 lutego 2017 dla kwoty do 150.000 zł + lokata na 3% do 20.000 zł

BGŻ Optima postanowił utrzymać dotychczasowe, promocyjne oprocentowanie swojego rachunku oszczędnościowego. W ramach promocji “Uruchom nowe zyski” bank zapewnia 2,3% w skali roku dla kwoty do 150.000 zł. Nazwa promocji dosadnie wskazuje, jaka jest polityka BGŻ Optima w zakresie stosowania promocyjnego oprocentowania. Na 2,3% będą pracować jedynie środki będące nadwyżką nad saldem początkowym. To zaś zostało ustalone na 31 stycznia 2017 roku. Jeśli posiadacie już konto oszczędnościowe w BGŻ Optima i wycofaliście z niego środki przed dwoma tygodniami – całość środków będzie uznana za “świeży kapitał”. Tak samo będzie w przypadku osób, którzy dopiero co zdecydują się otworzyć niniejszy rachunek. Dla nich przewidziano również promocyjną Lokatę Bezkarną na 3% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł. Mogą ją założyć osoby, które przez ostatnie 12 miesięcy nie miały aktywnej umowy ramowej z bankiem.

 

 

Nowe środki

Nowe oprocentowanie jest zagwarantowane przez bank w okresie od 13 lutego 2017 roku do 25 kwietnia 2017 roku. Przed zakończeniem tego okresu warto ponownie wycofać środki (lub ich część), przykładowo na inne konto oszczędnościowe. Dzięki temu będziecie mogli ponownie skorzystać z promocji w następnym cyklu, po 25 kwietnia 2017 roku. Kiedy tego dokonać? Ciężko powiedzieć, zazwyczaj bank ustala termin “salda początkowego” na około 2 tygodnie przed startem nowej edycji. BGŻ Optima wyczuł jednak, iż wiele osób w ten sposób optymalizuje lokowanie swoich oszczędności, dlatego ustalanie terminów wygląda nieco jak zabawa w kotka i myszkę. Wracając jednak do tematu bieżącego oprocentowania, dotyczy ono nowych środków zdeponowanych na koncie oszczędnościowym. Te zaś charakteryzowane są jako:

Przez Nowe Środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego, w kwocie nie większej niż Zwiększenie Salda Początkowego, wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji” (tj. od 13 lutego 2017 r. do 25 kwietnia 2017 r.), gdzie:

  • przez Saldo Początkowe Rachunku Głównego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta , wg stanu na koniec dnia 31 stycznia 2017 r.,
  • przez Zwiększenie Salda Początkowego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym  wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji”.

 

Jeśli jesteście nowymi klientami (założycie teraz Lokatę Bezkarną + konto oszczędnościowe), wówczas wszystkie zdeponowane środki traktowane są jako nowe. Za nowego klienta traktuje się osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały aktywnej umowy ramowej z bankiem.

 

Oprocentowanie standardowe dotychczas zdeponowanych środków wynosi 1,7% dla salda powyżej 150.000 zł oraz 1,5% w przypadku salda poniżej 150.000 zł. Nie jest to najgorsze z rynkowych rozwiązań (zważywszy na prostotę tego konta oszczędnościowego), aczkolwiek jest ono o wiele gorsze od promocyjnego oprocentowania.

Prowadzenie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima jest darmowe. Nic nie płaci się również za przelewy, aczkolwiek można je wykonywać tylko z/na rachunek powiązany, czyli wasze konto osobiste w dowolnym banku (w BGŻ Optima nie zakłada się konta osobistego). Do konta oszczędnościowego nie wydaje się karty debetowej. Ogromnym plusem tego rachunku jest prostota. Środki pracują na przyzwoity procent bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków. Ważnym czynnikiem przemawiającym za ofertą BGŻ Optima jest stosunkowa wysoka kwota maksymalna, na jaką możecie ulokować środki z promocyjnym oprocentowaniem oraz elastyczność w zakresie dokonywania wpłat i wypłat, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów.

Aktualna tabela oprocentowania w BGŻ Optima.

 

Lokata Bezkarna na 3%

Lokata Bezkarna oprocentowana jest na 3% w skali roku. Jest ona przeznaczona dla osób, które posiadają minimum 1000 zł, zaś jej maksymalna kwota to 20.000 zł. Okres trwania lokaty to 3 miesiące. Tytułowa bezkarność polega na tym, iż w przypadku zerwania lokaty – nie tracicie narosłych odsetek. Oznacza to, iż spełnia ono niejako rolę rachunku oszczędnościowego, aczkolwiek bez możliwości dopłat. Po uruchomieniu rachunku oszczędnościowego, możecie otworzyć tylko jedną Lokatę Bezkarną.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 
Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

4 Comments

  1. Wygląda na to, że aby załapać się na następną promocję po 25 kwietnia, wskazane byłoby wycofać środki tuż przed świętami Wielkanocnymi.

  2. Cześć! Zastanawiam się nad założeniem tego konta oszczędnościowego. Na stronie widze, że promocja kończy się 25 kwietnia. I teraz pytanie, czy zakładać jak najszybciej konto, żeby jeszcze skorzystać z promocyjnego oprocentowania na wpłacone środki, czy jednak poczekać na nową promocję?

    • Możesz już teraz. BGŻ Optima ma taką strategię, iż pod uwagę bierze saldo np. sprzed 2 tygodniu, od startu promocji. Jeśli 26 kwietnia bank okresli nowe promocyjne oprocentowanie to będzie ono obowiązywać dla nadwyżki według stanu np. z 12 kwietnia. Oczywiście tego dnia twoje saldo to 0 zł (bo jeszcze nie miałaś konta), więc całość środków będzie pracować według nowego, promocyjnego oprocentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *