Konto oszczędnościowe BGŻ Optima: nowe oprocentowanie od 15 lipca – 2,5% dla kwoty do 150.000 zł + lokata na 3,2% lub 3% w skali roku

kon_osz_bgzoptima

Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima to jeden z najpopularniejszych tego typu rachunków wśród osób posiadających oszczędności. Bank średnio co 3 miesiące dokonuje korekty oprocentowania konta oszczędnościowego. Od dzisiaj (15 lipca 2016 roku) oprocentowanie dla nowych środków wynosi 2,5%. Oznacza to spadek o 0,1 punktu procentowego. Obniżka ta jest jednak rekompensowana utrzymaniem dość wysokiej kwoty maksymalnej, na jaką można ulokować środki na koncie oszczędnościowym. Obecnie wynosi ona aż 150 000 zł. To dobra informacja dla osób o znacznych oszczędnościach, a wiem, że takowe posiadacie. Polacy mają zaoszczędzone w formie depozytów oraz kont oszczędnościowych kilkaset miliardów złotych. Nie jest natomiast tajemnicą, iż znaczny odsetek Polaków nie posiada żadnych oszczędności. Morał z tego taki, iż “Ci co mają, zazwyczaj mają sporo”. Dlatego BGŻ Optima z limitem 150.000 zł na koncie oszczędnościowym może być dobrym rozwiązaniem na ulokowanie nadwyżek. Dodatkowo nowi klienci BGŻ Optima (czyli tacy, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie mieli aktywnej umowy ramowej z bankiem) mogą założyć Lokatę Bezkarną na 3,2% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł lub Lokatę Bezkompromisową na 3% dla kwoty do 100.000 zł. Dużą zaletą oferty BGŻ Optima jest prostota. Bank nie wymaga zakładania konta osobistego oraz karty debetowej. Założenie lokaty oraz konta oszczędnościowego odbywa się w pełni online. Tak samo jest z zamknięciem konta, wystarczy złożyć odpowiednią dyspozycję w systemie online.

 

 

Nowe środki

Nowe oprocentowanie jest zagwarantowane przez bank w okresie od 15 lipca 2016 roku do 24 października 2016 roku. Dotyczy ono nowych środków zdeponowanych na koncie oszczędnościowym. Te zaś charakteryzowane są jako:

Przez Nowe Środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego, w kwocie nie większej niż Zwiększenie Salda Początkowego, wg stanu na koniec każdego dnia w okresie promocji (od 15 lipca 2016 r. do 24  października 2016 r.), gdzie:

– przez Saldo Początkowe Rachunku Głównego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia  4 lipca 2016 roku.

– przez Zwiększenie Salda Początkowego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym  wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji”.

 

Jeśli jesteście nowymi klientami (założycie teraz lokatę bezkarną + konto oszczędnościowe), wówczas wszystkie zdeponowane środki traktowane są jako nowe.

Natomiast gdy jesteście już klientami BGŻ Optima, jako nowe środki traktuje się nadwyżkę wpłat ponad stan konta z końca 4 lipca 2016 roku. Jeśli sprytnie wypłaciliście pieniądze z konta oszczędnościowego 4 lipca 2016 roku lub wcześniej, wówczas wszystkie wpłaty po tej dacie będą traktowane jako nowe środki oprocentowane na 2,5%. 

To dość ważne zagadnienie, gdyż oprocentowanie nominalne dotychczas zdeponowanych środków wynosi 1,8% dla salda powyżej 150.000 zł oraz 1,5% w przypadku salda poniżej 150.000 zł. 

Jeśli stale oszczędzacie w BGŻ Optima warto pamiętać o wypłacie środków przed 24 października 2016 roku, by ponownie skorzystać z preferencyjnego oprocentowania w następnym okresie promocji. Ciężko stwierdzić jednak na ile dni wcześniej najlepiej dokonać takowej transakcji.

Prowadzenie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima jest darmowe. Nic nie płaci się również za przelewy. Jednakże można je wykonywać tylko z/na rachunek powiązany, czyli wasze konto osobiste w dowolnym banku. Do konta nie wydaje się karty debetowej.

Aktualna tabela oprocentowania w BGŻ Optima

 

Lokata bezkarna na 3,2%

Ciekawą propozycją dla osób, które nie chcą zakładać kolejnego ROR-u jest Lokata Bezkarna na 3,2% w BGŻ Optima. W jej przypadku otwierane jest jedynie darmowe konto oszczędnościowe, które łatwo zamknąć przez Internet. Lokata bezkarna przeznaczona jest dla osób, które posiadają minimum 1000 zł, zaś jej maksymalna kwota to aż 20 000 zł. Okres trwania lokaty to 3 miesiące. Tytułowa bezkarność polega na tym, iż w przypadku zerwania lokaty – nie tracicie narosłych odsetek. Z lokaty bezkarnej mogą skorzystać osoby, które nie były klientami BGŻ Optima w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

 

Jeśli posiadacie wyższe środki (do 100.000 zł) optymalnym rozwiązaniem będzie Lokata Bezkompromisowa na 3% w skali roku. 

 

 

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe? Polub stronę na facebooku lub zapisz się na newsletter

.

 

.

Zapisz się na Newsletter 

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

One Comment

 1. Jako długoletni klient Optimy, potwierdzam prawie wszystko co napisano wyżej… ale ponieważ już się z BGZ Optimy uwolniłem – pozwolę sobie na kilka uwag:
  1 – ciekawa oferta dla tych co mają do zainwestowania na szybko trochę kasy – skorzystaj raz jako nowy klient, zgarnij odsetki i zmykaj od nich…
  2 – jak masz mocne nerwy to trzymaj u nich kasę… ale bądź przygotowany na żenujące banksterskie sztuczki z okresowym rolowaniem oprocentowania – nie trafisz, nie wycofasz środków w terminie… dadzą co “rewelacyjne oprocentowanie” rzędu 1,5% – reasumując DZIECINADA
  3- mają tak udziwnioną tabelę oprocentowania że na dobrą sprawę trudno na bieżąco się zorientować w oprocentowaniu twojej kasy u nich… chyba że masz wieloletnią praktykę w bankowości i takie manipulacyjne cuda masz w małym palcu !
  4 – optima to bank który permanentnie łamie własne regulaminy, stawia do dyspozycji klientów naliczone odsetki – nie w pierwszym dniu roboczym po danym okresie naliczania, np. gdy wypada ten pierwszy dzień w piątek… ale tak jak im pasuje w systemie tzn zwykle w poniedziałek następnego tygodnia…
  5 – o bardzo wolno działającym i wyświetlającym czasami bzdury operacyjnym systemie strony klienta… nie warto nawet wspominać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *