Konto oszczędnościowe na 3% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł w Pekao S.A. – gwarancja oprocentowania przez 365 dni!

W banku Pekao S.A. trwa bardzo dobra promocja konta oszczędnościowego. Zarówno nowi, jak i obecni klienci banku mogą oszczędzać na 3% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł. Normą tego typu promocji jest zazwyczaj dość krótki okres obowiązywania preferencyjnego oprocentowania, na przykład 3 lub 4 miesiące. W Pekao S.A. promocja trwa przez okrągły rok, dzięki czemu wasze środki mogą stabilnie pracować bez potrzeby ciągłego ich przerzucania z konta na konto.

 

 

Zasady promocji

Być może górna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania niezbyt zadowoli osoby o znacznych oszczędnościach, ale jak na Pekao S.A. i tak jest dobrze. Wspomnę tylko, iż równolegle trwa również promocja konta oszczędnościowego Premium, również na 3% w skali roku, ale do kwoty nawet 100.000 zł. Niestety wymaga ono posiadania Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego. Prowadzenie obu rachunków wiąże się z opłatą w wysokości kilkudziesięciu złotych, dlatego odpuścimy sobie analizę oferty Premium. Ewentualnie zainteresowanych odsyłam do regulaminu konta oszczędnościowego Premium.

Wracając do standardowej oferty, warto zaznaczyć, iż 3% w skali roku to bardzo intratna propozycja na tle rynkowych stawek. Więcej gwarantuje w zasadzie tylko Getin Bank, którego konto oszczędnościowe oprocentowane jest na 3,5% w skali roku. W Pekao S.A. preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 365 dni, licząc od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżka ponad 20.000 zł będzie pracowała już według standardowego oprocentowania.

 

 

Z promocji konta oszczędnościowego mogą skorzystać nowi klienci banku, nieposiadający od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku jakiegokolwiek rachunku bankowego w Pekao S.A., którzy otworzą Konto Przekorzystne w dniach od 2 lipca 2018 roku do 29 września 2018 roku, a wraz z nim konto oszczędnościowe.

Konto oszczędnościowe na preferencyjnych warunkach może również otworzyć osoba obecnie posiadająca ROR w Pekao S.A., aczkolwiek tylko w przypadku, gdy w każdym miesiącu od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku, średnie miesięczne saldo rachunków nie przekraczało kwoty 50 zł.

 

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Co miesiąc możecie wykonać bezpłatnie nielimitowaną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego (co zdarza się dość rzadko), aczkolwiek wyłącznie poprzez aplikację PeoPay. Przelewy poprzez tradycyjną bankowość elektroniczną kosztują dość sporo, bo 7 zł sztuka.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej konta oszczędnościowego oraz na podstronie banku

 

 

 

 

Konto Przekorzystne – szczegóły

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są bezwarunkowo darmowe.

Dla osób, które ukończyły 26 lat, prowadzenie konta będzie darmowe w przypadku zapewnienia przelewu zewnętrznego na kwotę minimum 500 zł, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 6 zł. Karta debetowa standardowo kosztuje 3 zł, aczkolwiek wystarczy wykonać 1 płatność bezgotówkową, aby uwolnić się od tej opłaty. Co do bankomatów, za darmo, bez żadnych warunków wypłacicie gotówkę z urządzeń należących do Pekao S.A. Wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz za granicą kosztują 2% wartości transakcji, minimum 5 zł. Jednak, jeśli zapewnicie warunki zwalniające z opłaty za konto i kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), wówczas bank sprezentuje Wam w danym miesiącu 2 darmowe wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Ponadto wszyscy klienci bez względu na wiek mogą za 0 zł korzystać z przelewów internetowych i mobilnych, a także wpłat gotówki w oddziałach banku.

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

Jak założyć Konto Przekorzystne

Co do kwestii podpisania umowy, bank pozostał tradycjonalistą. Po wypełnieniu wniosku na stronie banku, zadzwoni do Was konsultant, aby umówić dla Was spotkanie w oddziale banku w celu podpisania umowy. Na tę chwilę Pekao S.A. nie umożliwia finalizacji umowy za pośrednictwem kuriera, czy też poprzez przelew weryfikacyjny. W zamian czeka Was miła rozmowa, a w niektórych oddziałach również dobra kawa 🙂

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

100 łatwej premii za założenie konta NN IKZE + do 1706 zł zwrotu
 
15 euro premii za założenie darmowego konta walutowego w N26
 
150 zł premii za założenie konta Citi Priority + 100 zł za polecenie
 
Aż 380 zł premii dla osób do 26 lat w Santander Banku!
 
Kredyt z RRSO 0% do 3000 zł od Credit Agricole
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
BGŻ BNP Paribas: 150 zł łatwej premii za założenie konta
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
ING Bank Śląśki: nawet 190 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
15 zł premii dla obu stron w programie poleceń aplikacji Wolt
 
Łatwe 100 zł premii za założenie konta w Alior Banku
 
300 zł do wydania w Biedronce z kartą kredytową BGŻ BNP Paribas
 
200 zł bonusu w łatwej promocji Kantoru Alior Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

5 Comments

  1. Dla obecnych klientów PEKAO SA, którzy posiadają dzieci – polecam konto Moj Skarb na 3% na rok, potem 1,5%

  2. Jeśli nie mam lub nie chcę lub nie umiem korzystać z PeoPay to za wycofanie środków zapłacę 7 zł.
    Czy jest jakakolwiek możliwość wypłaty owych 20000 po 365 dniach bez ponoszenia kosztów?

    • Rzeczywiście w pełni darmowo jest tylko przez apkę. Może przy likwidacji rachunku, nie pobierają opłaty za wypłatę środków. Napisz do banku lub zadzwoń i daj nam znać co z tego wyszło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *