Lokata Przedwiośnie na 3% w skali roku dla kwoty do 40.000 zł dostępna w Open Finance

Open Finance cyklicznie organizuje promocje korzystnych lokat bankowych. Ostatnia tego typu akcja miała miejsce w czerwcu zeszłego roku, kiedy to mogliśmy skorzystać z Lokaty Pod Słońcem na 3,3% w skali roku (przez pierwsze 2 miesiące). Lokata Przedwiośnie jest bardzo podobnym produktem. Przez pierwsze 2 miesiące oprocentowanie wynosi 3% w skali roku, zaś w kolejnych 2 miesiącach spada do 1,5%. Jednak konstrukcja lokaty pozwala na jej zerwanie w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Zatem najbardziej optymalne będzie trzymanie środków na depozycie przez 2 miesiące, gdy oprocentowanie jest na solidnym poziomie.

 

 

Na wstępie trzeba zaznaczyć, iż Open Finance w tym przypadku pełni jedynie rolę dystrybutora. W rzeczywistości wasze środki trafiają do Getin Banku, będącego w tej samej grupie kapitałowej co Open Finance. Dzięki temu wasze środki gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny w 100% dla kwoty do 100.000 Euro.

Lokata Przedwiośnie to depozyt na 4 miesiące. Jednak konstrukcja oprocentowania nie jest stała przez cały okres lokaty, lecz wygląda następująco:

  • w pierwszych dwóch miesiącach – oprocentowanie wynosi 3%
  • w dwóch kolejnych miesiącach – oprocentowanie wynosi 1,5%

Średnie oprocentowanie wynosi zatem 2,25% w skali roku. Jednak najważniejszą cechą lokaty jest fakt, iż można ją zerwać bez utraty odsetek w każdym momencie jej trwania. Jeśli więc satysfakcjonuje Was jedynie oprocentowanie wynoszące 3%, lokatę możecie zerwać po 2 miesiącach. Co ważne, aby zachować naliczone odsetki, zerwanie lokaty musi nastąpić w placówce dystrybutora. Zerwanie lokaty w inny sposób nie uprawni Was do otrzymania naliczonych odsetek.

Każdy klient może założyć tylko jedną Lokatę Przedwiośnie, zakres kwot jakie możecie na niej ulokować mieści się w granicach 500 zł – 40.000 zł. Pamiętajcie, iż nie trzeba korzystać z żadnych dodatkowych produktów, w tym nie ma potrzeby zakładania konta osobistego.

Aby założyć lokatę należy udać się na spotkanie z doradcą finansowym do placówki Open Finance. Jak wcześniej wspomniałem, przedwczesne zerwanie lokaty również wiąże się z “wycieczką” do placówki. Mam świadomość, że nie każdemu opłaca się jechać specjalnie do oddziału, by zarobić kilkanaście złotych odsetek więcej. Promocja najbardziej opłaci się osobom, które mają placówkę Open’a po drodze i przy okazji założą lokatę. Ewentualnie może to być dobry pretekst, by wyjść na spacer. W oddziale zostaniecie poczęstowani bardzo dobrą kawą i to dwa razy 🙂

Po szczegóły lokaty odsyłam do karty produktu – Lokata Przedwiośnie.

 

Jeśli jesteście zainteresowani spotkaniem w Open Finance, wypełnijcie krótki formularz kontaktowy na stronie Open.pl lub korzystając z mojego linka polecającego (nie przejmujcie się reklamą kredytów z MDM). Pamiętajcie, aby podczas rozmowy wyraźnie zaznaczyć, iż interesuje Was Lokata Przedwiośnie. Z moich informacji wynika, iż nie wszyscy doradcy są uprawnieni do założenia tej lokaty. 

Jeżeli jednak wolicie oszczędzać z pozycji fotela (ale we własnym domu), przypominam o trwającej promocji Duet lokat w Toyota Banku. Za założenie dwóch depozytów możecie otrzymać 140 zł premii oraz nawet 250 zł w programie poleceń.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

100 zł za założenie konta oraz 100 zł za polecenie w Inteligo
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Nawet 550 zł premii w ramach promocji mBanku
 
Po 5/10 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
150 zł premii za założenie konta Citi Priority + absolutny brak opłat
 
200 zł łatwej premii z Kontem Optymalnym
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
Smartfon Xiaomi o wartości 449 zł z darmową kartą kredytową
 
ING Bank Śląśki: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
BGŻ BNP Paribas: 400 zł na Allegro z darmową kartą kredytową
 
Łatwe 200 zł premii w promocji Banku Millennium
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *