Lokata Przedwiośnie na 3% w skali roku dla kwoty do 40.000 zł dostępna w Open Finance

Open Finance cyklicznie organizuje promocje korzystnych lokat bankowych. Ostatnia tego typu akcja miała miejsce w czerwcu zeszłego roku, kiedy to mogliśmy skorzystać z Lokaty Pod Słońcem na 3,3% w skali roku (przez pierwsze 2 miesiące). Lokata Przedwiośnie jest bardzo podobnym produktem. Przez pierwsze 2 miesiące oprocentowanie wynosi 3% w skali roku, zaś w kolejnych 2 miesiącach spada do 1,5%. Jednak konstrukcja lokaty pozwala na jej zerwanie w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Zatem najbardziej optymalne będzie trzymanie środków na depozycie przez 2 miesiące, gdy oprocentowanie jest na solidnym poziomie.

 

 

Na wstępie trzeba zaznaczyć, iż Open Finance w tym przypadku pełni jedynie rolę dystrybutora. W rzeczywistości wasze środki trafiają do Getin Banku, będącego w tej samej grupie kapitałowej co Open Finance. Dzięki temu wasze środki gwarantowane są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny w 100% dla kwoty do 100.000 Euro.

Lokata Przedwiośnie to depozyt na 4 miesiące. Jednak konstrukcja oprocentowania nie jest stała przez cały okres lokaty, lecz wygląda następująco:

  • w pierwszych dwóch miesiącach – oprocentowanie wynosi 3%
  • w dwóch kolejnych miesiącach – oprocentowanie wynosi 1,5%

Średnie oprocentowanie wynosi zatem 2,25% w skali roku. Jednak najważniejszą cechą lokaty jest fakt, iż można ją zerwać bez utraty odsetek w każdym momencie jej trwania. Jeśli więc satysfakcjonuje Was jedynie oprocentowanie wynoszące 3%, lokatę możecie zerwać po 2 miesiącach. Co ważne, aby zachować naliczone odsetki, zerwanie lokaty musi nastąpić w placówce dystrybutora. Zerwanie lokaty w inny sposób nie uprawni Was do otrzymania naliczonych odsetek.

Każdy klient może założyć tylko jedną Lokatę Przedwiośnie, zakres kwot jakie możecie na niej ulokować mieści się w granicach 500 zł – 40.000 zł. Pamiętajcie, iż nie trzeba korzystać z żadnych dodatkowych produktów, w tym nie ma potrzeby zakładania konta osobistego.

Aby założyć lokatę należy udać się na spotkanie z doradcą finansowym do placówki Open Finance. Jak wcześniej wspomniałem, przedwczesne zerwanie lokaty również wiąże się z “wycieczką” do placówki. Mam świadomość, że nie każdemu opłaca się jechać specjalnie do oddziału, by zarobić kilkanaście złotych odsetek więcej. Promocja najbardziej opłaci się osobom, które mają placówkę Open’a po drodze i przy okazji założą lokatę. Ewentualnie może to być dobry pretekst, by wyjść na spacer. W oddziale zostaniecie poczęstowani bardzo dobrą kawą i to dwa razy 🙂

Po szczegóły lokaty odsyłam do karty produktu – Lokata Przedwiośnie.

 

Jeśli jesteście zainteresowani spotkaniem w Open Finance, wypełnijcie krótki formularz kontaktowy na stronie Open.pl lub korzystając z mojego linka polecającego (nie przejmujcie się reklamą kredytów z MDM). Pamiętajcie, aby podczas rozmowy wyraźnie zaznaczyć, iż interesuje Was Lokata Przedwiośnie. Z moich informacji wynika, iż nie wszyscy doradcy są uprawnieni do założenia tej lokaty. 

Jeżeli jednak wolicie oszczędzać z pozycji fotela (ale we własnym domu), przypominam o trwającej promocji Duet lokat w Toyota Banku. Za założenie dwóch depozytów możecie otrzymać 140 zł premii oraz nawet 250 zł w programie poleceń.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
BGŻ BNP Paribas: 400 zł premii w promocji karty kredytowej
 
BZ WBK: 450 zł premii + 2,7% na koncie oszczędnościowym do 120k zł
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Bank Millennium: 150 zł na zakupy i 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
150 zł premii w promocji Alior Banku + 3% na koncie oszczędnościowym
 
300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
Voucher 200 zł do Answear.com za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *