Lokata SKARBONKA PLUS w Idea Banku – 2,75% (na 1 lub 3 miesiące) oraz Nest Lokata na Nowe Środki – 2,7% (od 6 do 24 miesięcy)

Od pewnego czasu trwa stopniowy odpływ depozytów ulokowanych w polskich bankach. Sytuacja ta jest pokłosiem rekordowo niskich stóp procentowych oraz rosnącej inflacji. Gospodarstwa domowe rezygnują z lokat bankowych ze względu na bardzo niskie, a niekiedy wręcz ujemne realne oprocentowanie. Banki z pewnością dostrzegły tę sytuację i starają się jej zaradzić. Potwierdzeniem tych słów jest nowa oferta lokat bankowych w Idea Banku oraz Nest Banku. W obu instytucjach możecie ulokować środki na przyzwoite 2,7% – 2,75% w skali roku (z różnymi terminami zapadalności).

 

 

Nest Lokata na Nowe Środki

Nowa tabela oprocentowania pojawiła się na stronie Nest Banku 24 października 2017 roku. Wraz z nią mamy do czynienia z podwyżkami oprocentowania Nest Lokaty na Nowe Środki. Obecna oferta wygląda następująco:

  • 3 miesiące – 2,3% w skali roku (słabo),
  • 6 miesięcy – 2,7% w skali roku,
  • 12 miesięcy – 2,7% w skali roku,
  • 18 miesięcy – 2,7% w skali roku,
  • 24 miesiące – 2,7% w skali roku.

Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, zaś maksymalnej…nie stwierdzono, zatem w brązowym banku możecie ulokować dowolną kwotę. Warto jednak pamiętać o gwarancjach BFG, które wynoszą 100% dla kwot do 100.000 euro (obecnie około 423.000 zł).

Kluczowym elementem jest definicja nowych środków. Zgodnie z regulaminem:

Nowe środki – nowe środki pieniężne Klienta w złotych, zdeponowane w Banku celem założenia Lokaty, które stanowią nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień poprzedzający dzień bazowy…

W obecnej edycji promocji dniem bazowym jest 15 października 2017 roku. Zatem całkowita kwota wpłacona do Nest Banku z zewnątrz po dniu bazowym będzie traktowana jako dopływ świeżych środków. Lokaty dostępne są online po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Szczegóły na stronie banku, w regulaminie oraz w tabeli oprocentowania.

 

Jeśli dopiero co zaczynacie przygodę z Nest Bankiem, na początek polecam Wam Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem wynoszącym 4% w skali roku. Możecie na niej ulokować od 1000 zł do 10.000 zł na 3 lub 6 miesięcy. Nest Lokata Witaj dostępna jest w ciągu 30 dni od momentu założenia konta. Akurat jeśli chodzi o otwarcie Nest Konta, jest ku temu bardzo dobry powód. W świetnej promocji “Coraz bliżej Święta” przewidziano karty podarunkowe do Rossmanna o wartości 200 zł oraz masę innych benefitów.

 

Lokata SKARBONKA PLUS

W Idea Banku pojawiła się bardzo ciekawa propozycja “lokaty bez haczyków” dla obecnych posiadaczy konta osobistego. Lokata SKARBONKA PLUS zapewnia oprocentowanie wynoszące 2,75% w skali roku. Do wyboru macie dwa okresy zapadalności: 1 lub 3 miesiące. Największym plusem lokaty jest wysoki górny pułap kwoty, jaką możecie zdeponować (do 1 miliona złotych). Lokata dostępna jest po zalogowaniu w bankowości online lub bankowości mobilnej. Ma ona charakter nieodnawialny. Po zakończeniu lokaty, środki wracają na konto w Idea Banku, z którego został zasilony depozyt. Promocja trwa od 24 października 2017 roku do odwołania.

Szczegóły na stronie Lokaty SKARBONKA PLUS oraz w regulaminie.

 

Jeśli dopiero co zaczynacie przygodę z Idea Bankiem, na pierwszy rzut proponuję bestsellerową Lokatę Happy z oprocentowaniem 4% w skali roku na okres 2 miesięcy. Zakres kwot jakie można zdeponować w ramach lokaty wynosi 1000 zł – 10.000 zł. Ponadto w obecnie trwającej promocji możecie dodatkowo zdobyć bon do fly.pl o wartości 200 zł.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
Citi Handlowy: 400 zł premii na start z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
150 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Do 350 zł premii w świetnej promocji Getin Banku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
EnveloBank: nawet 250 zł premii w promocji EnveloKonta
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *