Lokata Sprint na 2,5% w skali roku + 50 zł premii w promocji dla obecnych klientów Toyota Banku

W Toyota Banku trwa naprawdę dobra promocja dla obecnych klientów banku. Zakładając dowolną lokatę na okres 6 miesięcy na kwotę co najmniej 10.000 zł otrzymacie 50 zł premii. W tym przypadku najlepszą opcją jest wybór Lokaty Sprint na 2,5% w skali roku. Jako, że warunkiem zdobycia bonusu jest utrzymanie aktywnej lokaty przez minimum 60 dni, ciekawą strategią będzie również zerwanie lokaty przed okresem jej zapadalności. Wówczas pomimo utraty odsetek, wypłacona premia będzie substytutem lokaty oprocentowanej na bardzo dobre 3,7% w skali roku.

 

 

Uczestnicy promocji 

Promocja skierowana jest do obecnych posiadaczy dowolnego konta osobistego w Toyota Banku, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą poczty elektronicznej i SMS oraz zgodę na przetwarzanie danych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych w celach marketingowych.

 

Zasady promocji

Jak wspomniałem we wstępie, waszym głównym zadaniem będzie założenie lokaty na minimum 6 miesięcy poprzez bankowość internetową. Spośród depozytów oferowanych przez Toyota Bank, najbardziej opłacalną opcją jest Lokata Sprint na 2,5% w skali roku z 180-dniowym okresem trwania. Przyznam szczerze, iż wstrzymałem się z publikacją wpisu przed upewnieniem się, czy aby na pewno 180 dni to to samo co 6 miesięcy. Na szczęście otrzymałem pozytywną odpowiedź z banku, dzięki czemu mogę przedstawić Wam moją analizę promocji.

Promocja trwa od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2018 roku. W tym czasie należy zwiększyć saldo depozytów posiadanych w Toyota Banku na dzień 31 lipca 2018 roku (czyli kwoty środków pieniężnych zgromadzonych na wszystkich kontach i lokatach w banku we wskazanym dniu) poprzez założenie promocyjnej lokaty. 

Aby zdobyć 50 zł premii należy przez co najmniej 60 dni utrzymać saldo wszystkich depozytów, które posiadaliście w banku według stanu na dzień 31 lipca 2018 roku oraz założoną w ramach akcji lokaty.

 

Powyższy wymóg najlepiej wyjaśnić na przykładzie. Załóżmy, że w dniu 31 lipca 2018 roku posiadam w Toyota Banku dwie aktywne lokaty na łączną kwotę 13.000 zł. Oprócz tego, w ramach niniejszej promocji wpłacam kolejne 10.000 zł. Ponadto, na koncie posiadam jakąś drobną kwotę, służącą do pokrycia opłat z tytułu prowadzenia rachunku (na przykład 10 zł). Aby zatem spełnić warunki promocji po 60 dniach od założenia Lokaty Sprint, w Toyota Banku muszę posiadać: 13.000 zł + 10.000 zł + 10 zł na koncie. Dla pewności, wpłacę na rachunek dodatkowo 10 zł (stan konta wyniesie 20 zł), tak, by przypadkiem saldo po 60 dniach nie było niższe (a nuż w międzyczasie pojawi się jakaś drobna opłata z tytułu użytkowania konta, która wyautuje mnie z promocji).

 

Po spełnieniu warunków promocji, informację o przyznaniu premii otrzymacie SMS-owo do 14 listopada 2018 roku. Sama wypłata bonusu nastąpi do 23 listopada 2018 roku. Co prawda, możecie założyć do 10 Lokat Sprint (każdą na kwotę do 18.000 zł), aczkolwiek bonus może być wypłacony tylko jeden raz. Premia zwolniona jest z opodatkowania. 

 

Śledź profil bloga na Instagramie

 

Ile mogę zarobić i jaką strategię wybrać?

Jeżeli 2,5% w skali roku na okres 6 miesięcy nie jest szczytem waszych marzeń, lokatę możecie zerwać po 60 dniach, tracąc co prawda naliczone odsetki, ale w zamian otrzymując 50 zł bonusu, który przypominam – zwolniony jest z opodatkowania. Rentowność wypłaconej premii tożsama jest z rentownością tradycyjnej lokaty oprocentowanej na 3,7% w skali roku (czyli 3% w skali roku netto). Trzeba przyznać, iż jest to bardzo dobra propozycja.

Jeśli natomiast utrzymacie lokatę do końca, wówczas zarobicie 123,28 zł brutto, a po opodatkowaniu 99,86 zł. Dodając do tego bonus wychodzi nam prawie 150 zł zarobku na czysto. Zatem rentowność netto w skali roku wyniesie 3% netto, a po ubruttowieniu 3,7% w skali roku.

W związku z tym, nie ważne, którą opcję wybierzecie, rentowność będzie taka sama. Do Was pozostaje jedynie wybór, czy wolicie oszczędzać przez 60, czy 180 dni.

Po szczegóły odsyłam Was na stronę promocji oraz do regulaminu.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Alior Bank: 100 zł łatwej premii na start za założenie konta
 
Citi Handlowy: 400 zł premii na start z kartą Simplicity
 
Darmowe konto internetowe Citi Priority z 150 zł premii
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
ING Bank Śląśki: 190 zł premii za konto oraz 400 zł za kartę kredytową
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł do wydania na BP z kartą kredytową BGŻ BNP Paribas

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *