Idea Bank: Lokata Happy na 4% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł, czyli najlepsza lokata na wrzesień – w pełni online i bez otwierania konta!

Po krótkiej przerwie, szlagierowy produkt Idea Banku, jakim jest Lokata Happy, na stałe powróciła do oferty banku. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ od lat jest ona uznawana za najlepszy depozyt bankowy dostępny na rynku. Z jednej strony, Lokata Happy zapewnia najwyższe oprocentowanie spośród wszystkich lokat na polskim rynku, a mianowicie 4% w skali roku dla kwoty od 500 zł do 20.000 zł. Z drugiej zaś, ogromne zalety Lokaty Happy to brak potrzeby zakładania konta lub korzystania z dodatkowych produktów banku oraz fakt, iż lokatę założycie w pełni online, dosłownie w ciągu kilku minut. Ponadto lokatę możecie zerwać bez konsekwencji. Wówczas bank wypłaci Wam pełne odsetki za realny okres oszczędzania. W ten oto sposób, lokatę od Idea Banku możemy uznać za wzorcowe rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z oszczędzaniem.

 

 

Szczegóły Lokaty Happy

 • Oprocentowanie lokaty: 4% w skali roku.
 • Okres deponowania środków: 3 miesiące.
 • Kwota lokaty: od 500 zł do 20.000 zł.
 • Odsetki dopisywane są do kapitału na koniec okresu lokaty.
 • Bez zakładania konta ani innych dodatkowych produktów bankowych.
 • Bez wyrażania zgód handlowych oraz marketingowych.
 • Środki zgromadzone na lokacie objęte są 100% gwarancją BFG.
 • Lokatę Happy możecie założyć jednorazowo.
 • Z możliwością zerwania lokaty, bez utraty odsetek!
 • Lokata ulega automatycznemu odnowieniu na kolejny, taki sam okres. W każdym momencie trwania lokaty możecie jednak złożyć dyspozycję zmiany wariantu depozytu na nieodnawialny (telefonicznie lub w oddziale banku). W przypadku odnowienia się lokaty, obowiązywać będzie oprocentowanie jak w przypadku Lokaty Standardowej (można ją zerwać i wypłacić środki przelewem na konto).

 

Kto może założyć promocyjną Lokatę Happy?

Lokata Happy jest niejako ofertą promocyjną, skierowaną wyłącznie do nowych klientów. W związku z tym Idea Bank jest dość restrykcyjny pod względem uczestnictwa w promocji, ponieważ mogą z niej skorzystać osoby, które po pierwsze nigdy nie miały żadnej umowy z Idea Bankiem (konto, lokata, kredyt itd.), a po drugie nigdy nawet nie wnioskowały o jakikolwiek produkt banku.

 

Mówiąc prościej, wasze dane nie mogą widnieć w bazie Idea Banku. Potwierdza to zapis regulaminu:

Z Lokaty HAPPY może skorzystać tylko nowy Klient Banku, tj. Klient, który do momentu poprzedzającego złożenie Wniosku o założenie Lokaty HAPPY nie zawarł z Bankiem Umowy Produktowej lub nie złożył Wniosku w rozumieniu Regulaminu prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Banku S.A. dla klientów indywidualnych albo Regulaminu prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Bank S.A. oddział Lion’s Bank w Warszawie dla klientów indywidualnych dostępnego na stronie www.lionsbank.pl.

 

Jeśli zatem mieliście już styczność z Idea Bankiem, niestety nie możecie skorzystać z promocji. Warto jednak wykazać się pewną kreatywnością i zaangażować w promocję członków rodziny lub znajomych, których dane nie widnieją w bazach niebieskiego banku 🙂

 

Jak założyć Lokatę Happy?

Wniosek o promocyjną lokatę dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. W pierwszym kroku podajecie kwotę lokaty oraz swoje podstawowe dane osobiste. Druga strona wniosku to wasze szczegółowe dane osobowe. Po złożeniu wniosku, macie 5 dni na przelanie zadeklarowanej kwoty. Środki muszą pochodzić z waszego konta w dowolnym banku (adres zamieszkania podany w banku, z którego dokonacie przelewu musi być taki sam jak ten podany we wniosku). Numer konta, na który należy przelać środki, by zasilić lokatę otrzymacie poprzez wiadomość e-mail. Pomimo, że wraz z lokatą nie jest otwierane konto osobiste, uzyskacie pełny dostęp do bankowości elektronicznej Idea Cloud, dzięki czemu będziecie mieli podgląd Lokaty Happy oraz będziecie mogli korzystać z innych propozycji depozytów.

Szczegóły w Tabeli oprocentowania.

 

Ile można zarobić na Lokacie Happy

Lokując środki na okres 3 miesięcy zarobicie przykładowo:

 • dla wariantu 5000 zł: 50 zł brutto; 40,5 zł netto,
 • dla wariantu 10.000 zł: 100 zł brutto; 81 zł netto,
 • dla wariantu 20.000 zł: 200 zł brutto; 162 zł netto.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

11 Comments

 1. Nie było lokat happy bo proponowali wszystkim nowym starym biednym i bogatym 3,9 bez łaski a ta lokata jest jednorazowa w życiu więc żadna rewelacja jak ktoś skorzystał choćby 10 lat temu A z ciekawostek lokatę mobilną w getin do 20 k zł można założyć drugi raz w życiu (wymaga bezpłatnego po 1 transakcji kartą/blikiem konta )

  • Niedługo mi się mobilna skończy w GB, więc to ciekawe co piszesz, normalnie można ją założyć z aplikacji i przejdzie bez problemu?

   • Maciej bardziej chodziło mi o to że zakładałem mobilną kilka lat temu a teraz po zmianie regulaminu ze stycznia 2019 dało się ją założyć drugi raz w życiu (wcześniej tez pisano że jest jednorazowa) – nie wiem czy w aktualnej wersji regulaminu uda się ją założyć kilkukrotnie zobaczymy

    • No niestety zmniejszyli do 3,8%, niedługo po publikacji artykułu. Zostaje zatem przełknąć jakoś te 0,2% straty 🙂

 2. jak ja zakładałem lokatę happy to była oprocentowana 10 %
  samcik(kropka)blox(kropka)pl/resource/ideabank_lokata.jpg

 3. ale w zasadzie o co chodzi? Bo w Idea można mieć tylko raz w życiu, więc nie skorzystam, ale piszecie też o GB? – tam można mieć jedną mobilną w jednym czasie, więc jeśli się skończy – zakładasz drugą, bo jest już w innym czasie. O to wam chodziło?

 4. Faktycznie można założyć nową lokatę mobilną w GB, ale już tylko na 10k i tylko na 3% – zysk po 3 miechach to całe 75 zł brutto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *