Darmowy plan Premium w Monese na 3 miesiące zapewniający przewalutowania bez prowizji oraz darmowe wypłaty z bankomatów, a na początek 15 funtów premii dla obu stron programu poleceń

Po tym jak Monese przedłużyło promocję z 15 funtów premii na start dla obu stron programu poleceń oraz wdrożyło darmowe zasilenia konta za pośrednictwem karty płatniczej, przyszedł czas na coś ekstra. Otóż w ramach kolejnej promocji możecie skorzystać przez 3 miesiące z darmowego planu taryfowego Premium, który standardowo kosztuje 14,95 funtów miesięcznie. Łącznie daje to zatem oszczędność o wartości około 45 funtów, czyli ponad 200 zł! Plan Premium zapewnia darmową dostawę drugiej karty płatniczej, bezpłatne wpłaty gotówki na terenie Wielkiej Brytanii, darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz przewalutowania po kursie rzeczywistym! Bezprowizyjne przewalutowania dotyczą zarówno płatności kartą, wypłat z bankomatów, jak i przelewów międzynarodowych. W ten oto sposób, Monese może być świetnym rozwiązaniem płatniczym podczas europejskich wojaży. Aktywując w najbliższym czasie plan Premium zapewnicie sobie korzystne rozwiązania akurat przez okres całych wakacji. Oprócz tego brak prowizji za przewalutowanie jest bardzo dużym plusem dla uczestników programu poleceń, w którym ciągle do zdobycia jest 15 funtów. W ten sposób środki możecie wypłacić bezkosztowo na konto w PLN, wypłacić w bankomacie lub wydać kartą w sklepie. Jako wisienkę na torcie dodam fakt, iż w maju liczba użytkowników Monese na całym świecie przekroczyła okrągły milion 🙂

 

 

15 funtów premii na start + czym jest Monese

Na temat działania aplikacji Monese napisałem już dwa artykuły. Oba oczywiście są na bieżąco aktualizowane i to tam właśnie odsyłam Was w celu znalezienia informacji ma temat “jak założyć konto Monese”. W powyższych artykułach znajdziecie również mój kod polecenia, który sprawi, że na start otrzymacie 15 funtów premii oraz darmową dostawę karty. Premię uzyskacie za wykonanie 1 płatności kartą. Z moich informacji wynika, iż “plastik” dochodzi po około 3-4 dniach roboczych od zamówienia.

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o świeżynce jaką jest zwolnienie z opłat za doładowanie salda w Monese za pośrednictwem karty płatniczej. Jeszcze do 22 maja 2019 roku Monese pobierało z tego tytułu prowizję na poziomie 0,35%. Potwierdzeniem stosowania stawki 0% jest screen, który zamieszczam poniżej.

 

 

Minimalna wartość wpłaty kartą to równowartość 10 funtów. Środki możecie wpłacić przykładowo za pośrednictwem Revoluta lub karty płatniczej wydanej do konta osobistego w PLN, która stosuje korzystne przewalutowanie bez kosztów prowizji (Alior Bank, EnveloBank, Pekao, czy też Getin Bank).

Dotychczasowe artykuły na temat Monese:

 

 

Załóż konto w Monese

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JACEK559

 

 

Jakie zalety posiada plan Premium?

Po pierwsze – darmowe dostawy kart płatniczych. W planie Starter w ramach promocji możecie zamówić wyłącznie jedną kartę płatniczą. Albo do konta w funtach albo do konta w euro. Standardowy koszt wydania karty to 4,95 euro lub 4,95 funtów. W przypadku planu Premium dostawa obu kart jest za darmo. Jeśli posiadacie już konto w Monese, po przejściu na plan Premium możecie otworzyć drugie konto (o ile go jeszcze nie posiadacie), by następnie domówić drugą kartę. Natomiast nowym użytkownikom na początek sugeruję założenie pierwszego konta z darmową kartą w planie Starter (najlepiej konta funtowego ze względu na wyższą wartość premii), a następnie po przejściu na plan Premium drugiego konta z kolejną darmową kartą.

 

Po drugie – darmowe bankomaty na całym świecie. W planie Starter każda wypłata z bankomatu jest płatna i wynosi 1 jednostkę walutową danej waluty. W przypadku planu Premium nieważne gdzie wypłacacie środki. W Polsce, Grecji, czy w Wielkiej Brytanii wypłaty z dowolnego bankomatu nie są obarczane jakąkolwiek prowizją. W ten sposób możecie wypłacić na przykład środki uzyskane w ramach programu poleceń. Maksymalny dzienny limit wypłat z bankomatów to 300 funtów oraz 350 euro.

Oprócz braku opłaty za wypłatę gotówki, warto również wspomnieć o kursie stosowanym podczas przewalutowania. Otóż dla planu Premium, Monese stosuje kurs rzeczywisty oferowany przez organizację Mastercard. W przypadku planu Starter dodatkowa marża za przewalutowanie wynosi 2%.

 

 

Po trzecie – darmowe przelewy międzynarodowe z przewalutowaniem po kursie hurtowym. Pod tym względem Monese jest naprawdę mocne. Otóż w każdym planie otrzymujecie możliwość wykonywania przelewów bez opłat. O ile przelewy w tej samej walucie (lokalny przelew między brytyjskimi kontami w funtach lub europejski przelew SEPA) nie robią wrażenia, o tyle przelewy międzynarodowe z zastosowaniem kursu rzeczywistego to spora przewaga nad bankami. Przykładowo, gdybym chciał teraz wykonać przelew z konta w PLN na konto w euro, korzystając z mojego konta w TMUB zapłaciłbym gigantyczny spread. Przy średnim kursie 4,26 zł, TMUB zastosowałby kurs na poziomie 4,45 zł! Spread wynosi zatem około 4,7%.

 

 

W tym samym czasie, kurs przeliczeniowy dla przelewów w Monese wynosi 4,26 zł, czyli równowartość kursu średniego! To zatem świetny sposób na regulowanie zagranicznych płatności, których nie możemy wykonać kartą. Ewentualnie w taki oto sposób możemy wypłacić środki z konta w Monese na nasze konto bankowe. Kursy bez dodatkowych spreadów dostępne są wyłącznie w planie Premium. W przypadku planu Starter dodatkowa marża za przewalutowanie wynosi 2%.

 

 

 

Po czwarte – płatności kartą bez prowizji za przewalutowanie. Skoro można wypłacać gotówkę z bankomatu i robić przelewy bez przewalutowania to i można płacić w sklepie. Podobnie jak w przypadku wypłat z bankomatów stosowane tutaj są kursy Mastercarda. Dzięki temu kartą Monese możecie płacić w dowolnym miejscu, zaś przewalutowanie nastąpi jednorazowo po bardzo korzystnym kursie. Ewentualnie kartą Monese możecie płacić nawet w Polsce, jeśli w ten sposób chcecie wydatkować środki uzyskane z poleceń. Aktualne kursy Mastercarda możecie śledzić pod tym linkiem.

 

Po piąte – darmowe wpłaty gotówki. Posiadacze kont w funtach brytyjskich w planie Premium mogą bezprowizyjnie wpłacać gotówkę na konto w Monese. Usługa ta dostępna jest jednak wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii. Wpłaty dostępne są na brytyjskiej poczcie oraz w punktach płatniczych PayPoint. Do waszej dyspozycji jest aż 40 tysięcy punktów, w których można wpłacać środki. Co ciekawe, w planie Starter opłaty za takowe operacje są dość wysokie (2%, min. 2 funty w przypadku poczty oraz 3,5%, min. 3 funty w punktach PayPoint). Jest to zatem bardzo wygodne rozwiązanie dla Polaków mieszkających za granicą, którzy chcą za darmo przekazywać środki swoim bliskim mieszkającym w kraju. Wystarczy wpłacić gotówkę na konto w Monese, by następnie wysłać środki na konto w polskim banku bez opłat za przewalutowanie.

 

Po szóste – priorytetowa obsługa w 12 językach. Jako klienci klasy Premium, Monese będzie Was traktować iście po królewsku. Otóż posiadacze najwyższego planu taryfowego mają priorytet, jeśli chodzi o odpowiedzi supportu. Oczywiście Monese zapewnia pełną obsługę w języku polskim.

 

 

Załóż konto w Monese

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JACEK559

 

 

Jak aktywować plan Premium?

Skoro poznaliśmy już zalety planu Premium możemy przejść do sedna sprawy. Aby skorzystać z próbnego planu Premium musicie posiadać aktywne konto oraz aktywowaną kartę debetową.

Aby aktywować plan należy zalogować się w aplikacji i rozwinąć menu w lewym górnym rogu, a następnie przejść do zakładki Promocje. W tym miejscu wpiszcie kod PREMIUMPLEASE.

 

 

W ten sposób, nowy plan taryfowy zostanie uruchomiony na kolejne 3 miesiące.

 

 

Dokładna data zakończenia subskrypcji znajduje się w zakładce Mój plan. Oprócz tego znajdziecie tam wykaz benefitów jakie należą Wam się z tytułu posiadania danego planu taryfowego.

 

 

 

Na koniec brawa dla Monese za zdobycie 1 miliona klientów 🙂

 

 

Załóż konto w Monese

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JACEK559

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 680 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
150 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego od Alior Banku
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląski: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł na Allegro z darmową kartą kredytową Simplicity
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

13 Comments

 1. PREMIUMPLEASE – “*Offer available until 11:55pm GMT on 30 June 2019.”
  – nie znalazłem w tekście tej informacji… lecz przeleciałem pobieżnie;)

   • w emailu od Monese z 5.06.2019, drobniejszym druczkiem:

    “*Offer available until 11:55pm GMT on 30 June 2019. Valid on plan upgrades made via the Monese app only. To be eligible for the promotion, apply code PREMIUMPLEASE in the Monese app at the Promotions section within the main navigation. To qualify for this promotion, customers should be users of the Starter plan. The promotion is not available to other pricing plans”.

    A Ty skąd w ogóle dowiedziałeś się o tej promocji?

 2. Hej
  Czy można zasilić konto w Monese poprzez np. TransferGo? Czy musi to być moje konto/karta? Bo przy wykonywaniu przelewu z transferGo i tego typu serwisami wysyłasz kwotę z Twojego konta na ich konto, później oni ze swojego konta wysyłają na twoje konto docelowe. Więc pytanie czy tak też doładuję Monese? Z góry dzięki za odp

  • Kiedyś próbowałem i TransferGo odrzucało przelew do Monese, natomiast do Revoluta i N26 przechodzi gładko. Pablo a nie masz Revoluta?

 3. Chyba założę Revoluta właśnie..bo to chyba jedyne narzędzie które się opłaca do przewalutowania, które można użyć żeby zasilić Monese(możliwe że N26 i Curve też dobrze wychodzi ale nie analizowałem). Natomiast jeśli chodzi o rachunki w PLN i zasilenie kartą to tylko Getin bank (Visa), Bank pocztowy (Visa), Envelo (Visa), Plus bank (Visa). Bank Peako niestety: Przewalutowanie odbywa się z waluty transakcji na dolary, a następnie na złote według tabeli kursowej Visy/Mastercarda, co daje wyższy spread. Banki przewalutowujące po kursie Visa to raczej giganty nie są..stąd wielu moich znajomych których mógłym polecić może mieć problem z doładowaniem Monese bez takich narzędzi jak kantory internetowe, Revolut, N26, Curve..które trzeba dodatkowo zakładać. Jakieś pomysły jak jeszcze zasilić Monese po kursie bliskim forex?

 4. Użyłem Twojego kodu i doładowałem Revolutem 10£, ale po 5 dniach wciąż nie dostałem 15£. Czy muszę najpierw za coś zapłacić przy użyciu monese?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *