Darmowe konto i karta walutowa (z darmową dostawą) w aplikacji Monese, 15 funtów na start oraz po 15 funtów premii w programie poleceń

Aktualizacja: od sierpnia 2019 roku premia dla obu stron w programie poleceń wynosi aż 15 funtów! 

No i mamy kolejny ciekawy fintech na łamach bloga. Po analizach nadal trwających promocji XendpayCurve oraz TransferGo przyszedł czas na aplikację Monese, zapewniającą darmową e-portmonetkę w walucie euro lub w funtach wraz z darmową kartą walutową oraz spersonalizowanym numerem IBAN. Monese wyróżnia się dość mocno na tle poprzednich promocji, ponieważ premia za polecenie jest naprawdę solidna, aplikacja oraz support są po polsku, zaś weryfikacja klienta nie wymaga wideorozmowy po angielsku. Warunki promocji są bardzo proste. Aby zdobyć 15 funtów (stawka od 1 sierpnia 2019 roku) premii, wystarczy złożyć wniosek z dedykowanego linku zamieszczonego na blogu wraz z użyciem kodu dla czytelników bloga. Później już tylko doładujcie konto na dowolną kwotę oraz wykonajcie jedną płatność kartą, również na dowolną kwotę. Premię będziecie mogli wypłacić lub po prostu wydać w sklepach. Po skorzystaniu z promocji, sami będziecie mogli polecać aplikację, zgarniając po 15 funtów premii za każde skuteczne polecenie (bez ograniczeń pod względem liczby poleconych). Taką samą stawkę otrzymają osoby przez Was polecone. Promocja Monese trwa w trybie ciągłym. Będziecie ją mogli sprytnie połączyć z promocjami pozostałych fintechów, dzięki czemu wasze zarobki będą się dodatkowo kumulować. Aplikacja Monese może się przydać również podczas rozliczeń międzynarodowych. Zapewnia ona darmowe przelewy walutowe, a także płatności z wykorzystaniem Google Pay oraz Apple Pay.

 

 

Tytułem (krótkiego) wstępu

Monese było odpowiedzią na problem z zakładaniem kont osobistych przez osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii, ale nie posiadające stałego adresu zamieszkania. W ten sposób powstała aplikacja zapewniająca dostęp do większości usług finansowych, posiadająca międzynarodowy charakter. Mogą z niej skorzystać wszyscy mieszkańcy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym oczywiście Polacy. W 2017 roku, oprócz kont w funtach, Monese udostępniło rachunki również w walucie euro. Monese działa wyłącznie na smartfonach, zaś cały proces zakładania konta odbywa się zdalnie w ciągu kilku minut. Monese nie wydaje kroci na drogie reklamy, zamiast tego oferując nam program poleceń, w którym możemy naprawdę dużo zarobić, promując ten bardzo przydatny startup. Oczywiście możecie poprzestać na używaniu aplikacji zaraz po otrzymaniu premii. Warto ją jednak rozpatrzyć również pod kątem wygodnego narzędzia podczas zakupów międzynarodowych, zarówno podczas zagranicznych pobytów, jak i transakcji internetowych. Na konto w Monese możecie również przyjmować wpłaty środków w obcych walutach. 

 

Jak założyć konto w Monese

Nie owijamy w bawełnę, czyli od razu przechodzimy do działania. Cały proces odbywa się w ramach aplikacji mobilnej Monese. Aplikację możecie pobrać zarówno z Google Play, App Store, jak i strony producenta (link należy otworzyć bezpośrednio na smartfonie). Cała procedura odbywa się w języku polskim, dlatego jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Na początku podajemy adres e-mail, kraj zamieszkania oraz kod zaproszenia, który pozwala zdobyć 15 funtów na start. Kod dedykowany dla czytelników bloga to JAKDOROB. Używając mojego linku i kodu uzyskujecie 15 funtów premii na start, nawet jeśli stawka w standardowym programie poleceń zostanie obniżona! UWAGA, kod polecenia można wpisać tylko podczas rejestracji. Jako ,że później będzie to niemożliwe, skupcie się podczas zakładania konta.

 

 

Załóż konto w Monese – link otwórz na smartfonie!

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JAKDOROB

 

 

Kolejne kroki to ustalenie pinu zabezpieczającego, kodu zabezpieczającego do aplikacji oraz weryfikacja numeru telefonu, by następnie przejść do wyboru konta walutowego. Osobiście wybrałem konto w funtach. Powód? Prozaiczny, premia w funtach ma po prostu wyższą wartość niż w euro. Samo konto w europejskiej walucie założyłem sobie później, już po aktywacji, ponieważ jest to oczywiście darmowe, a może się przydać. Po uzupełnieniu danych osobowych, Monese będzie chciało potwierdzić waszą tożsamość. Cóż, Monese nadzorowane jest przez brytyjskiego regulatora, zatem weryfikacja tożsamości jest naturalnym procesem. W tym celu zostaniecie poproszeni o zdjęcie paszportu lub dwóch innych dokumentów, na przykład dowodu osobistego, książeczki wojskowej, czy prawa jazdy.

 

 

Powyższe formy weryfikacji to tak zwana weryfikacja automatyczna. Istnieją również formy manualne, w których niezbędne jest działanie supportu. Jedną z form takiej weryfikacji jest wideorozmowa z konsultantem (bardzo podobna do opisywanej w przypadku konta N26). Osobiście skorzystałem z wideokonferencji, ponieważ nie miałem przy sobie paszportu. Odbyła się ona po angielsku, jednak pytania były bardzo proste. Wystarczyło powiedzieć swoje imię i nazwisko, jaki rodzaj konta wybraliście (w moim przypadki funty), jakie jest źródło dochodów oraz czy korzystam z programu poleceń. Ostatnia możliwa forma weryfikacji to przesłanie zdjęcia/skanów rachunków lub innych dokumentów potwierdzających adres zamieszkania. W tym przypadku weryfikacja trwa jednak do 3 dni. Monese to dość inteligentna aplikacja, ponieważ w razie przerwania procesu weryfikacji, powrócicie do niego zaraz po ponownym odpaleniu aplikacji. Na szczęście nie będzie potrzeby wypełniania wszystkiego od nowa. Po kilku minutach od weryfikacji automatycznej lub wideorozmowy, wasze konto jest już aktywne! Więcej info na temat weryfikacji konta znajdziecie na tej podstronie Monese.

 

 

Jak doładować konto w Monese oraz spełnić warunki promocji

Głównym warunkiem otrzymania bonusu w promocji jest wykonanie 1 płatności kartą na dowolną kwotę. Bonus wyniesie 15 jednostek danej waluty. W związku z tym, aby wykonać płatność, najpierw należy doładować konto Monese na jeden z kilku sposobów. Dla nas (Polaków) najprostsze i najtańsze są dwa z nich. Pierwszy to przelew międzynarodowy, który zostanie zaksięgowany w ciągu 1 dnia roboczego. Otóż wasze konto w Monese posiada przydzielony tradycyjny numer rachunku IBAN. Właścicielem rachunku (a zarazem odbiorcą) jest jednak Monese. Jest to zatem niejako konto techniczne, udostępniane użytkownikom brytyjskiego fintechu. Związane jest to z faktem, iż Monese nie jest bankiem, więc nie może oferować tradycyjnych rachunków bankowych dla poszczególnych klientów (to taka bardziej forma e-portmonetki, zaś środki zdeponowane są w jednym z dużych brytyjskich banków). Numer swojego konta znajdziecie w aplikacji po kliknięciu w Wpłać środki, a następnie Przelew międzynarodowy. Wykonując przelew do Monese pamiętajcie koniecznie, aby w tytule przelewu wpisać swój numer ID Monese. Znajdziecie go również w zakładce Przelew międzynarodowy. Wpisanie tego numeru zagwarantuje, iż środki znajdą się na waszym konkretnym koncie, a nie koncie ogólnym w Monese. Pamiętajcie również, aby nie wysyłać przelewu w PLN, ponieważ Monese nie obsługuje tego typu transakcji.

 

Rachunek możecie doładować wykonując przelew:

 • z waszego konta walutowego w polskim banku,
 • z konta w ramach kantoru walutowego (na przykład kantoru Alior Banku),
 • z konta walutowego, założonego w zagranicznym banku lub fintechu (bez przewalutowania).

 

Druga opcja to doładowania konta kartą płatniczą. W przypadku takiej operacji Monese pobiera 0,35% 0% prowizji, zaś transakcja zostanie zrealizowana natychmiastowo. Od 22 maja 2019 roku Monese zrezygnowało z pobierania 0,35% prowizji od doładowań konta za pośrednictwem karty płatniczej. Potwierdzeniem stosowania 0% prowizji jest screen, który zamieszczam poniżej.

 

 

Warto pamiętać, iż w większości banków, takowa wpłata będzie potraktowana jako transakcja bezgotówkowa i może zapewnić zwolnienie z opłaty za kartę lub nawet uzyskanie moneyback. Wpłatę możecie dokonać:

 • kartą debetową wydaną do polskiego konta (warto sprawdzić koszty prowizji oraz przewalutowania, na przykład w Getin Banku oraz EnveloBanku nie zapłacicie prowizji, zaś przewalutowanie nastąpi po korzystnym kursie VISY, zaś w przypadku Pekao S.A. po kursie Mastercarda),
 • kartą walutową wydaną do konta walutowego lub konta w ramach kantoru walutowego (bez prowizji i bez przewalutowania),
 • kartą wydaną do konta walutowego założonego w zagranicznym banku, w przypadku konta w funtach, po wpłynięciu płatności w euro, środki zostaną przewalutowane na GBP po kursie rynkowym,
 • kartą wydaną przez inną instytucję.

 

Monese czasami odrzuca doładowanie za pośrednictwem karty. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, iż w adresie potwierdzającym dane posiadacza karty wystarczy nie podawać polskich znaków, zaś w kodzie pocztowym nie stosować kreseczki.

 

Jak wcześniej wspominałem, głównym warunkiem w promocji jest wykonanie jednej płatności kartą w sklepie lub w Internecie na dowolną kwotę. Bonusy zostaną wypłacone obu stronom w ciągu 48 godzin od chwili zaksięgowania przelewu.

 

Jak wypłacić środki z Monese

No dobrze, a co w przypadku gdy odbierzemy premię i będziemy chcieli wycofać środki z Monese. Oczywiście i w tym przypadku mamy spory wybór. Możecie to zrobić wypłacając gotówkę z bankomatu lub po prostu płacąc kartą Monese w sklepach. Na terenie Polski nie będzie to jednak najbardziej efektywny sposób ze względu na koszty przewalutowania, o czym szczegółowo piszę w kolejnym akapicie. Innym rozwiązaniem będzie wykonanie darmowego przelewu za pośrednictwem aplikacji. 

Aby wykonać przelew, odpalcie aplikację Monese i na dole wybierzcie opcję Zapłać. Dodajcie nowego odbiorcę, wybierzcie walutę oraz wpiszcie numer konta odbiorcy wraz z kodem (oba możecie przekopiować). Następnie jak w każdym innym przelewie wybieracie kwotę oraz tytuł przelewu. Na koniec wystarczy przesunąć w dół kropkę z napisem Zapłać i potwierdzić dyspozycję kodem SMS. Środki powinny się znaleźć na koncie odbiorcy jeszcze tego samego dnia roboczego, ewentualnie w kolejnym dniu roboczym. Poniżej wybrane screeny z opisanej procedury 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Konto Monese – szczegóły

Monese oferuje trzy taryfy: Simple, Classic oraz Premium. Docelowo interesuje nas pierwsza z nich (ustawiona domyślnie), gwarantująca darmowe prowadzenie konta oraz użytkowanie karty debetowej. W każdym planie wydanie karty jest bezpłatne. Co ciekawe, w starych planach (przed 1 lipca 2019 roku) standardowy koszt wydania karty wynosił 4,95 jednostki danej waluty, czego potwierdzeniem jest poniższy screen. 

 

 

Darmowe są również przelewy walutowe, zarówno w funtach, jak i przelewy w walucie euro z wykorzystaniem systemu SEPA. Oczywiście transakcje bezgotówkowe kartą wykonane w danej walucie także nie są obarczone jakąkolwiek prowizją lub kosztami przewalutowania. Zatem karta Monese może świetnie się sprawdzić podczas wycieczek do Wielkiej Brytanii lub strefy euro, bądź też podczas zakupów w zagranicznych sklepach online.

 

Wypłaty z bankomatów są darmowe na całym świecie do równowartości 200 euro/funtów (po przekroczeniu limitu naliczona zostanie opłata w wysokości 2% całej kwoty). Darmowa jest również usługa cashback, czyli wypłata gotówki podczas zakupów w sklepie (tylko dla kont w funtach). Monese może Wam służyć jako portmonetka do trzymania środków w walucie obcej. Dla niektórych osób plusem może być fakt, iż środki te nie podlegają polskiej jurysdykcji.

Z ciekawostek dodam, iż karty Monese współpracują z Google Pay (działa tylko w Wielkiej Brytanii) oraz Apple Pay.

Więcej na temat opłat oraz konta Plus w cenniku Monese.

 

Najważniejsze cechy planu Simple – podsumowanie:

 • darmowe prowadzenie kont walutowych w walutach euro oraz funt brytyjski,
 • darmowe wydanie karty walutowej,
 • darmowa obsługa kart walutowych,
 • darmowe przelewy walutowe w walucie euro lub w funcie brytyjskim,
 • darmowe doładowanie konta w Monese za pośrednictwem karty płatniczej,
 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie do równowartości 200 euro/funtów (po przekroczeniu limitu naliczona zostanie opłata w wysokości 2% całej kwoty),
 • płatności w walucie obcej (innej niż waluta konta) po kursach rzeczywistych Mastercarda, bez kosztów przewalutowania do limitu 2000 €/£ miesięcznie, powyżej tej kwoty prowizja wynosi 2%,
 • darmowe przelewy do innych kont Monese,
 • darmowe przelewy między własnymi kontami Monese (bez kosztów przewalutowania),
 • 2% prowizji (minimum 2 euro lub funty) za przelewy walutowe w walucie innej niż waluta konta Monese (na przykład przelew z Monese na konto w polskim banku).

 

 

Załóż konto w Monese – link otwórz na smartfonie!

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JAKDOROB

 

 

Jak zamknąć konto w Monese?

Jeśli będziecie chcieli zamknąć swoje konto, możecie zrobić to w bardzo łatwy sposób. W tym celu wyślijcie wiadomość na adres closures@monese.com z adresu e-mail użytego do rejestracji lub poprzez wbudowany czat w aplikacji w zakładce „Kontakt”.

 

Promocja dla studentów – darmowe konto Classic

Co ciekawe, studenci mogą skorzystać z Monese Classic za darmo przez 12 miesięcy. Aby skorzystać z promocji, należy założyć najpierw konto Monese w dowolnym planie. Jeśli użyjecie przy rejestracji adresu e-mail domeny uniwersyteckiej, ułatwi to weryfikację waszego statusu studenta. Wówczas wystarczy, że po założeniu konta Monese wyślecie na adres adres students-cs@monese.com swój numer Monese ID, a w ciągu 3 dni roboczych wasz plan zostanie zmieniony na taryfę Plus. 

W przypadku skorzystania z tradycyjnego maila, w wiadomości do Monese, oprócz numeru ID prześlijcie również skan lub fotkę dokumentu potwierdzającego studiowanie, na przykład legitymacji, karty studenta lub listu akceptacyjnego z uczelni.

Konto Classic zapewnia darmową dostawę karty, 6 darmowych wypłat z bankomatów w miesiącu oraz obniżenie prowizji przy wymianie walut do 0,5% (minimum 2 funty).

Więcej na temat promocji dla studentów znajdziecie na dedykowanej stronie oraz w tym artykule (Google tłumacz świetnie sobie z nim radzi).

 

Jak polecać aplikację Monese swoim bliskim

Polecanie aplikacji możliwe jest zaraz po założeniu konta. Kod polecenia wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w rozwijane menu w lewym górnym rogu. Swój kod polecenia znajdziecie w zakładce Zaproś i zarabiaj. Kod polecenia możecie podawać bezpośrednio znajomym lub poprzez wykorzystanie social mediów. W tym celu posłuży Wam przycisk Udostępnij kod. Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania kodów polecenia w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję. Ilość zarejestrowanych uczestników z waszego polecenia możecie śledzić na bieżąco w zakładce Zaproś i zarabiaj. W programie poleceń obie strony uzyskują po 15 funtów premii. Warunkiem otrzymania bonusu jest zasilenie konta na dowolną kwotę oraz wykonanie co najmniej jednej płatności kartą.

 

 

Załóż konto w Monese – link otwórz na smartfonie!

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JAKDOROB

 

 

Bezpieczeństwo

Korzystając z usług fintechów nie będących bankami, kluczową kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo. Jako, że Monese nie jest bankiem, wasze środki nie podlegają bezpośrednio ochronie brytyjskiego odpowiednika Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jednak, jak można przeczytać w zakładce Bezpieczeństwo na stronie Monese, spółka Monese Ltd jest zarejestrowanym przedstawicielem PrePay Technologies Limited, która jest instytucją pieniądza elektronicznego, autoryzowaną przez Financial Conduct Authority (odpowiednik polskiego KNF, choć na na wiele wyższym poziomie) na mocy Electronic Money Regulations 2011 (900010) do wydawania pieniądza elektronicznego i instrumentów płatniczych. W przeciwieństwie do banków, nie dokonuje inwestycji środkami klientów i musi przechowywać wszystkie pieniądze klientów oddzielnie od własnych finansów. Gwarantuje to, że, gdy Monese nie będzie już działać, wszyscy klienci otrzymają zwrot w wysokości 100%.

 

 

Wszelkie spostrzeżenia na temat promocji, wysnute na bazie własnych doświadczeń, waszych komentarzy oraz wiadomości prywatnych będę przedstawiał w tej sekcji

 • Informacja o aktualnej stawce podana jest w aplikacji mobilnej, obecnie jest to 15 funtów premii dla poleconych oraz 15 funtów dla polecających (od 10 sierpnia 2019 roku).
 • Przelewy z polskich kont walutowych (również w ramach kantorów online) także się sprawdzają. Jedynym mankamentem jest nieco wydłużony czas oczekiwania na zaksięgowanie transakcji (do 2 dni).
 • Monese czasem nie chce współpracować z polskimi kartami płatniczymi. Bardzo często pomaga jednak fakt, iż w adresie potwierdzającym dane posiadacza karty należy nie podawać polskich znaków, zaś w kodzie pocztowym nie stosować kreseczki.
 • Doładowanie Monese kartą Getin Banku, EnveloBanku oraz Pekao S.A. odbywa się bezprowizyjnie i po kursie organizacji płatniczej (VISA lub Mastercard).
 • Środki z Monese możecie wypłacić przelewem lub robiąc zakupy w sklepach kartą wydaną do e-portmonetki. Robiąc przelew na polskie konto, kurs jest bardzo korzystny, ponieważ spread jest minimalny.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

350 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Net Credit: pożycza za darmo do 3000 zł oraz 100 zł premii na zakupy
 
Alior Bank: 200 zł premii za założenie konta + 8 biletów do kina
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 400 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

213 Comments

 1. Z mojego konta w PLN wychodzi przelew na 50 funtów – ile te 50 funtów będzie w złotówkach i ile 15 funtów będzie w złotówkach robiąc zwrotny przelew na to same konto? 😉

  • To zależy od kursu walut w twoim banku. 50 GBP to mniej więcej ok. 480 PLN, a 15 GBP to nieco ponad 70 PLN

   • 480pln 50f. To po ile ten funt stoi? Prawie 10pln.
    A propos, mam kantor alior i kartę w euro. Co to znaczy że przelicza to na f po cenach rynkowych (kantorowych ?). Czy może wyjdzie podobnie jak zapłacę podpięta pod curve Polska kartę płatniczą w pln???

    • Paweł się pomylił. 480 zł to jakby chodziło o 100 funtów 🙂 50 funtów to około 238 zł na tę chwilę.

     • No tak. Zdecydowanie się pomyliłem wpisując szacunkową wartość 100 funtów

   • Aż mi głupio, że takie tępe dzidy czytają Twojego bloga…. Nie wiedzieć jak przeliczyć funta na złotówkę.

    • Mocne słowa, nie obrażajmy się nawzajem 🙂 Jednak nie da się ukryć, iż nad niejedną analizą spędziłem po kilkanaście godzin, by wyciągnąć wszelkie niuanse 🙂

     • Czy ta promocja jeszcze działa ? Z tydzień temu zarejestrowałem kartę w systemie, wcześniej zarejestrowałem się z użyciem kodu promocyjnego z tej strony. Karta dotarła do mnie szybko. Doładowałem js kartą z ing na 10 euro (pomyłkowo założyłem konto w euro). Dokonałem płatbości rzędu 1 złotych za wodę mineralną w Carefour z 4 dni temu i brak obiecanych 15 euro. Napisałem wczoraj do supportu z poziomu czat w aplikacji, oraz mailowo i zero odpowiedzi. Kpina jakaś

     • Działa jak najbardziej. Jeśli prawidłowo wpisałeś kod polecenia to otrzymasz premię.

 2. Weryfikacja prawem jazdy nie przechodzi, przynajmniej nie takim które mam sprzed 8 lat. Chyba potrzeba jakiegoś międzynarodowego. Dowód osobisty ok ale brak drugiego ważnego dokumentu

  • Nie masz paszportu albo książeczki wojskowej? Wideoweryfikacja też jest bardzo prosta 🙂

   • W pracy nie mam tych dokumentów, a w domu chyba mają po 15 lat więc nie wiem czy przejdą 🙂 wideo w domu nie dam rady zrobic z dzieciakami, jedyna opcja w pracy, ale tu laptoka z kamerką nie mam

   • A jak ominąć wideo i przejść do rachunku w pdf? Nie odnalazłem książeczki w, prawo jazdy odrzuca, a monese uruchamia kamerkę, nie daje wyboru drugiej opcji.

    • No dobra, pierwsza kamerka, to powtórzenie tekstu z ekranu, później przeszedł do dokumentu, tylko się zapętla – po info, że zweryfikują w ciągu 3 dni powraca do ekranu “nie otrzymaliśmy drugiego dokumentu” i tak w koło macieju…

  • Mi od wczoraj nie przechodzi nawet pl dowód. Wczoraj odrzucał, jako nieczytelne, dzisiaj mieli i mieli, aż wywali błąd, choć net działa 🙁

  • Prawidlowo wpisalem , zasililem kwota 10 euro – gdzies wspominali o 50 – czy to nie przyczyna braku srodkow promocyjnych ?

 3. Czy zasilenie kartą Curve z polskiej karty kredytowej przelicz po kursach Curve? Rozumiem, że nie ma znaczenia właściciel karty podpiętej pod Curve i takie zasilenie spełni warunki uzyskania bonusa.

  • Bardziej chodziło mi o środki na karcie Curve Rewards. Chyba jednak po kursie karty kredytowej (taki jaki bank stosuje). Ponadto doładowanie musi być chyba z karty debetowej tak poza tym. Spróbuj i daj nam znać co wyszło 🙂

   • dobry sposób na wyciągnięcie premii z Curve Rewards, niestety tam mam tylko 10GBP, chyba że reszta z innej karty. Nie ma chyba warunku jednorazowego zasilenia. Spróbuję coś pokombinować po południu jak się dostanę do paszportu

    • No właśnie nie precyzują tak jak w przypadku TransferGo czy ma być jednorazowo czy może być w częściach. Ogólnie mowa jest o “zasileniu”, więc częściowa raczej przejdzie, ale lepiej dmuchać na zimne. Curve po prostu płać w sklepach. Nie pobierają już prowizji za przewalutowanie, więc koszty będą minimalne.

  • Podpinasz do curve dowolną kartę platnicza w pln, ustawiasz ja jako glówna. Zasilacz monese wpisując nr. karty curve i wsio. Curve przelicza według kursu MasterCarda i pobiera jedynie 1% za przewalutowanie. No chyba że masz konto walutowe z kartą w funtach. Pytanie tylko czy płatność curve będzie widoczna jako zakup czy przelew?

   • Curve nie pobiera już 1% 🙂 PS z autopsji o tym mówisz? Udało się doładować Monese kartą Curve?

   • Podbijam pytanie, mnie się nie udało zasilić kartą curve, na razie próbowałem z aktywną kk. Jeszcze spróbuję z debetówką.

 4. Ok, jak już puszczę przelew na Monese i odbiorę kartę, to można nią płacić bez kosztowo w PL? Tak jak Revolutem?

 5. I dodatkowe pytanie – przelewam z Revoluta (jest na mnie), czy zostanę obciążony dodatkowym kosztem, coś a’la SEPA? I ile się traci na ewentualnym zwrotnym przelewie z premią na Revoluta?

  • Trzeba by sprawdzić w cenniku Revoluta 🙂 Przelew w funtach na konto w funtach będzie darmowy i bez przewalutowania.

 6. Jak wpłacę kartą Revoluta 50 funtów to się liczy, czy muszę więcej aby zostało 50 po odjęciu 0,3% prowizji?

  • Liczy się bo pobierze 50 funtów + 0,35% od 50 funtów. Ważne aby na revolucie mieć trochę więcej niż 50 funtów.

 7. Testowałem troszeczkę.
  Transfergo niestety nie obsługuje konta monese (w moim przypadku). Zasilenie w Curve nie dziala, komunikat o tym że karta musi być na właściciela konta.

  • Ja zrobiłem przelew w GBP z Alior Kantor na ich konto w Estonii, wybrałem przelew Express, testowany na innych kontach w Europie wchodzi w 5 minut. Tutaj mija cały dzień i nie weszło.
   Czy ktoś z Was robił przelew, jeśli tak to ile czekaliście (księgowanie niby mają o 18) ?

   • Ja robiłem przelew z Kantoru Alior Banku na N26 i rzeczywiście dość długo szło. Daj znać jak zaksięgują.

  • Dzięki za info. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić na sobie wszystkich form płatności. Ostatecznie udało się doładować? Ja zrobiłem przelew z N26 i szybko doszło.

 8. Najpierw musiałem poczekać aż mnie ręcznie zweryfikują, później postanowiłem doładować konto kartą (żeby zdążyć z zasileniem do 23 grudnia) i niestety – próbowałem 3 różnymi kartami, Revolutem, debetówką mBanku ( walutową ), debetówką ING w PLN i żadną się nie udało – transakcje odrzucone. Oczywiście środki były na koncie, transakcje międzynarodowe/internetowe włączone. Jakiś syf mają.
  Nie rozumiem o co chodzi z tym podawaniem adresu do karty – może to się nie zgadza?
  Poza tym założyli mi konto na Imię + drugie imię + nazwisko i teraz jak dojdzie nawet przelew to pewnie powiedzą, że to nie ode mnie, bo w bankach mam jako nadawca pierwsze imię i nazwisko.
  I żeby było śmieszniej nie mogę teraz dodać już żadnej karty, bo uznali, że max 3 razy na miesiąc hehe, no ale i tak żadna nie działała, więc mała strata…

  • Proponuję przelew z konta w N26, konta walutowego lub konta w kantorze internetowym. Jak dojdzie po 23.12 to najwyżej będzie niższa premia (nie wiadomo ile będzie po 23.12, może przedłużą). Skoro już zweryfikowałeś to nie ma sensu tego zaniechać.

  • Leo masz jeszcze trochę czasu bo promocja została przedłużona. Najlepsza opcja to przelew jednak.

 9. Chyba najszybciej doładować revolutem kontem – kupujemy funty w revo, tworzy się nam rachunek lokalny i z lokalnego na lokalny idzie w ciągu 2 h. Wysyłałem w nocy (!!!!) o g. 0.25 w dzień powszedni (18 grudnia), pieniądze doszły na Monese o g. 2.05 Czy zadziała w weekend? Nie wiem, ale w sumie w środku nocy też nie powinno. Tylko uwaga, kupowanie waluty w Revo w weekend to +2% prowizji

 10. No i wszystko weszło. Jacek z Twojego polecenia więc powinno i u Ciebie wpaść 15. Niestety jak już niektórzy pisali nie wchodzi zasilenie kartami, próbowałem Curve (z różnymi podpiętymi kartami), getinem i envelo. Poszedł przelew z alior kantoru, przelew w piątek wszedł do monese w poniedzialek 24. Jacek czy można wypłacić funty do alior kantoru, czy tylko w pln przelew wychodzący?

  • Jeszcze nie testowałem. Sam jestem ciekaw, jak zareaguje Monese “widząc” polski numer IBAN konta walutowego w kantorze Alior Banku.

 11. Zauważyłem, że przedłużyli promocję do końca roku, więc nie mogąc doładować konta żadną kart wysłałem przelew (założyłem konto w Euro więc wysłałem 50 Euro przelewem z Revoluta), zaksięgowało się na następny dzień roboczy, tj 24 grudnia. Jak na razie obiecanej premii brak, ale zakładam, że to z powodu Świąt.

  • Mój przelew doszedł 31 grudnia, więc teoretycznie do dziś powinni wpłacić premię. Jak nie dojdzie do wieczora, trzeba się będzie upomnieć

 12. Dzięki za wpis adminie! Właśnie założyłem konto z Twojego polecenia doładowując kartę Revolutem, wszystko szybko i sprawnie. Wpadło też od razu 15 funtów, mam nadzieję, że i Tobie 🙂 Tym razem bezsenność się opłaciła 🙂 Pozdrawiam!

 13. Pro Tip: Chyba im się spieszy z wydaniem pieniędzy bonusowych, bo zapomniałem o warunku przelewu z konta na swoje nazwisko i zasiliłem z Revoluta swojemu polecanemu 50£, dziś w nocy po kilku godzinach od założenia konta oboje dostaliśmy 15£, więc działa!

 14. Liczy się data wpływu środków czy założenia konta? Konto założyłem 20 grudnia, jak przelew przyjdzie po 7 stycznia to się zalape na promocję?

 15. Witam a gdzie jest opcja aby wypłacić tą kasę z konta na konto np, na kantor walutowy alior? nie widzę w ogóle takiej opcji i co mam zrobić? karta jest nie jest za darmowa Monese do zamówienia? jak wypłacić 65 GBP?

 16. No i nie da się wypłacić funtów na konto w PL (nawet alior kantor). Info z ich supportu. Jak chciałem na konto w PL w PLN – jakiś kurs+opłata 2GBP. Wypłaciłem ostatecznie całość na konto syna w GB i przywiezie mi gotówkę. Tak więc trochę z premii trzeba oddać na przelew do PL.

   • Przelewając z Monese w funtach na Revolut w funtach nie weźmie opłaty za przelew międzynardowy? Wspominałeś, że M. jest z Estonii, a nie GB.

    Płacąc kartą w PL za zakupy PLN warto, czy lepiej zasilić funtowe konto Revolut i stamtąd przelew?

    Krótko mówiąc, jak najtaniej z funtowego Monese wyciągnąć kasę. Przelew funty-złotówki, to 10 zł mniej.

    • Z Monese do Revolut – bez prowizji. Przelew wykonaj w funtach. Następnie na tygodniu przewalutuj kasę w Revolucie na PLN bez spreadu. Teraz możesz to przelać na konto złotówkowe lub wydać w sklepie kartą Revoluta.

     • Super, polecaj apkę dalej i zarabiaj, bo funt teraz mocny 🙂

 17. Czy 15 funtów za polecenie nadal aktualne ? gdyż ja dzisiaj dostałem za polecenie 10 funtów. Błąd czy obniżenie promocji za refa ?

 18. Rozwiązał ktoś problem doładowania środków poprzez płatność kartą? Mi setny raz odrzuciło…

 19. Czemu dostałem tylko 5 funtów nagrody za doładowanie 50 funtami a nie tak jak powinno być czyli 10 funtów?

  • Rzeczywiście, ścięli premię dla poleconych. Od teraz jest 5 funtów zamiast 10. Dla polecających zostało 10 funtów. Dzięki za info, skoryguję wpis.

 20. Witam. Jaka jest prowizja za przelew z konta Monese na polski rachunek bankowy ?Jak kształtuje sie przewalutowanie przykładowo z GBP na PLN. Czy jest to rentowna operacja czy korzystniej jest wypłacic pieniądze w bankomacie i wymienic w kantorze?

 21. Wpisałem ciebie Jacek jako polecającego. Zrobiłem przelew z Revolut przyznali mi premie kliknąłem przycisk (zwróć pieniądze myślałem że w ten sposób zaoszczędzę czas przynajmniej tak działa to w normalnych bankach) i przelew został zrealizowany.Dopiero potem zauważyłem, że jest jakiś inny numer rachunku (powinien wstać się numer rachunku Revolut bo przecież z niego przelewałem a jest zupełnie inny. prawdopodobnie straciłem 15Ł. Ktoś miał taką sytuacje?

  • pogadałem chwile na czacie i zwrócili 15F. Uważajcie na tą opcje “zwróć pieniądze” w aplikacji Monese. 🙂

 22. Lipa jest jakaś teraz z tym Monese. Zarejestrowałem się z polecenia Jacka, przelałem z Revoluta 10Ł i cisza… Kiedy klikam w aplikacji zarabiaj, pisze że jako polecający bym zarobił 10Ł ale gdy polecony zrobi pierwszą transakcję kartą Monese. Czyli po promocji już :/

 23. Jak przenieść w ramach monese funty na euro? Nie mam Revoluta i wypłata premii to 2 funty opłaty (minimum za przewalutowanie)

  • Hej. Napisz do supportu Monese, możesz po polsku. Wytłumaczą Ci krok po kroku jak przerzucić kasę z konta na konto. Mi odpowiedzieli ale nie mogę jakoś wkleić odpowiedzi. Ewentualnie wyrób Revoluta, jest bardzo przydatny.

 24. Do kiedy jest ta promocja 15 funtów? Bo spotkałem się z informacją że do końca maja trzeba założyć kartę i wykonać płatność, to prawda?

  • Dopiero się zaczęła i polecam zasadę działać jak najszybciej – skuteczniejszej nie ma 🙂 Skąd masz taką informację, podeślij źródło. Monese nigdzie nie informuje o tym wprost.

 25. Ciekawe jak mi to zaliczą. Zrobiłem konto chyba 15 ego, jeden polecony też, ale zanim przyjdzie karta itd to mija trochę czasu. W tym momencie wyświetla się 15 funtów. Zobaczymy, ale chyba jednak na starych zasadach wejdzie dyszka.

 26. W cenniku znalazlem zapis, ze koszt przewalutowania to 2 proc, nie mniej niz 2 funty. Czy to znaczy ze przykladowa bulka bedzie kosztowala min 2 futy?

 27. Świetna promocja. Widziałem już wpis dot. Monese na innym blogu, ale nie skorzystałem. Tutaj jest ładnie opisana instrukcja, także użyłem Twojego kodu – należy Ci się za fajny wpis 🙂 Karta już zamówiona, ale obecnie jestem na wakacjach, także szczegółowo obadam produkt dopiero za ok. 2 tygodnie 🙂

 28. Witam czy może mi ktoś wyjaśnić jak mam poprawnie wpisać adres dodanej karty Revolut żeby móc zrobić przelew karta

 29. Przy przelewie z Revoluta na konto Monese w odbiorcy mam napisać swoje imię i nazwisko, czy “Monese Ltd”? I jaki kraj wybrać? Polska? UK? Estonia?

    • Numer konta w UK różni się od numeru w PL. Trzeba wpisać sort code + numer konta.

     • Wszystko poza krajem wpisałem tak jak podała aplikacja Monese. Wczoraj wysłałem sobie z Revoluta 1 funt i dzisiaj mi przyszło info z Revoluta, że przelew został wykonany, ale na Monese nic jeszcze nie mam.

 30. Założyłem konto z polecenia w lutym i dostałem 10GBP, ale nie zamawiałem wtedy karty. Jeśli teraz zamówię kartę i wykonam jedną transakację to dostanę dodatkowo 15GBP?

 31. Czy promocja z 15 funtami trwa tylko do konca maja? Czy zasilajac Monese przelewem z Envelo albo Getina poniosę jakieś koszty?

  • Wpłać kartą funty na konto Monese. Po kursie Mastercarda policzy małą prowizję.

   • Ale to ile muszę wpłacić minimalnie żeby się załapać bo nie rozumiem do końca? I płatność kartą muszę wykonać do końca maja?

    • Wpłata na dowolną kwotę. Po prostu tyle, żeby starczyło na wykonanie dowolnego zakupu. Płatność wykonaj najlepiej do końca maja.

     • Zgadza się. Dlatego lepiej wpłacić przelewem z Revoluta.

 32. Ile minimum muszę wpłacić revolutem żeby się załapać ? Oraz czy można taką kartą płacić w polsce w sklepach ? lidl, biedronka itp

  • Wpłata na dowolną kwotę. Po prostu tyle, żeby starczyło na wykonanie dowolnego zakupu. Płatność wykonaj najlepiej do końca maja.

 33. Bardzo fajna aplikacja do płacenia w UK i w strefie Euro – polecam bardzo – jeśli chcesz zarobic 15 funtów (polecam najnowsza oferta) [wyedytowano] (bonus po jednej platnosci na obojętnie jaką kwotę) – dodatkowo darmowa wysylka karty. Używam apki dlugi czas i jestem turbo zadowolony. Naprawde polecam jestem zachwycony.

 34. Krzysztof, wystarczy 1funt, można w każdym sklepie w Polsce pierwsza transakcja na pin i na terminalu musisz zaakceptować przewalutowanie, potem pin i tyle. Płatność może być nawet na 1zl.

 35. Jacku mam pytanie.
  Co w przypadku gdy moja znajoma nie wpisała mojego kodu polecenia na początku?
  Jest jakaś możliwość wpisania go po rejestracji?

  Pozdrawiam 🙂

  • Pozostaje tylko napisać do supportu z prośbą o ręczne uznanie kodu, ale nie gwarantuję, że to zadziała.

 36. Trzeba dokonać płatności fizycznie w sklepie czy można opłacić coś przez internet?

 37. 15 £ właśnie wpadło na konto, kod polecenia pobrany stąd. Zakupy zrobiłam kartą przez internet, w czerwcu. Także ten, tego… polecam

  • W szczegółach przelewu (w drugim kroku) wybierasz walutę PLN i wpisujesz polski numer konta.

 38. Jak to £15? Gdzieś tu czytałem ostatnio o £10 i założyłem konto. Karta przyszła teraz i jak chcę polecać innym to za £10, a nie £15. Jak zdobywać £15?

 39. Doładowałem konto,zapłaciłem w sklepie kartą poprzez pin w walucie euro i nie dostałem bonusu.Czyli to kolejna ściema jakich wiele!

  • Ile czasu upłynęło od momentu transakcji? O jakich ściemach mówisz, bo przez 5 lat takich tu nie uświadczono…

 40. Zalozylem konto i zamowilem karte do GBP. Potem zalozylem konto w euro. Musze do niego zakladac 2 karte? Czy jedna obsluguje 2 rachunki

  • Do konta w euro jest osobna. Jeśli aktywujesz plan Premium to dostaniesz ją za darmo. Bez tego planu, koszt to 4,95 euro.

 41. Czy chcąc doładować konto z polskiego banku muszę spełniać to minimum 10 GBP? Nie ma innej możliwości, by doładować np 10zł?
  Czy mogę rozpocząć program poleceniowy nie zamawiając fizycznej karty lub przeprowadzić jakoś transakcje również bez niej?
  Pozdrawiam

  • Hej, coś źle doczytałeś 🙂 Wpłacasz dowolną kwotę i wykonujesz 1 płatność KARTĄ na dowolną kwotę.

   • Tak, lecz aplikacja nie chce mi pozwolić na doładowanie poniżej 10 GBP.
    I czy mogę zapraszać już znajomych, gdy moja karta ma przyjść dopiero za 2 tygodnie?

     • Dzięki, najważniejsze, że wszystko udało się załatwić 🙂

 42. Po jakim czasie od transakcji kartą dostaje 10 funtów\
  i czy to problem że kupiłem za 0,55 euro.

 43. Czy jest jakiś sposób aby dokonać transakcji bez otrzymania karty i aktywacji jej? Długi termin oczekiwania. Pozdrawiam

 44. Jacek poszło z Twojego polecenia już 19 czerwca i .. nic się nie dzieje. Kartę zamówiłem do Belgii nie dało się zapłacić ,byłem na wakacjach w Polsce Zabka ,Biedronka ,osiedlowy sklep też odrzuca znów jestem w Belgii Aldi Lidl Carrefour nie dasię zapłacić. W aplikacji tylko komunikat: nie powiodla sie

  • Przecież ja Ci tego nie naprawię 🙂 Napisz przez support Monese w aplikacji i moment znajdą rozwiązanie 🙂

 45. Jak zrobić przelew w Revolucie na konto w Monese ?
  W apce Reboluta daje Płatności, potem Konta Bankowe i ….. Co mam wybrać bo jest wybierz rodzaj przelewu :
  – do mnie
  – do kogos innego
  – do firmy

  Wybieram siebie ? Jak ak zrobie to mam podać kraj i walute – rozumie ze Wielka Brytania i funty
  Następnie mam Dodaj dane konta – imie, nazwisko ( wiadomo )

  Ale nie mam do wpisania nr konta i sort.code tylko IBAN i BIC/SWIFT !!!

  Czy przy przelewie też trzeba podać tutułem – swoje Monese ID ??

   • A z którego rachunku mi ściągnie środki gdy zrobie doladowanie kartą ? Mam w R rachunek w polskich zł i brytyjskich funtach ?

    • To wymień najpierw kwotę w Revolucie z PLN na funty a potem doładuj kartą Monese. Wówczas ściągnie funty.

 46. Cześć. Mam pytanie odnośnie prowizji za przewalutowanie. W jednym miejscu piszesz “Oczywiście transakcje bezgotówkowe kartą wykonane w danej walucie także nie są obarczone jakąkolwiek prowizją lub kosztami przewalutowania.”
  Natomiast w innym zalecasz, aby pierwsza transakcja była jak najniższa, bo Monese pobiera 2%.
  To jak w końcu jest z tą prowizją?

  • Już tłumaczę. Od pewnego czasu Monese nie pobiera 2% prowizji za przewalutowanie do limitu 2000 €/£ miesięcznie. Wcześniej prowizja była naliczana od pierwszego funta/euro. Aktualizując wpis przeoczyłem fragment “o najniższej kwocie”. Obecnie wpis jest zaktualizowany. Serdecznie dziękuję za czujność. Kwota pierwszej transakcji jest zatem bez znaczenia (najważniejsze aby nie przekraczać limitu miesięcznego).

 47. Hej Jacek, od przedwczoraj w apce przy polecaniu widnieje informacja o premii nie 15, a 10 funtów. Możesz potwierdzić, czy u Ciebie też zaszła zmiana?

     • Jacek, rozumiem, że tych 15 funtów żeby od Monese dostać jako polecający to pewną ilość ludzi trzeba polecić?;)
      Wpisałem oczywiście Twój kod podczas rejestracji (15 funtów), teraz chcę dalej polecać ale jest “tylko” 10 funtów;))

 48. Planuję doładować konto w Monese poprzez kartę Revoluta. Jakie musi być najniższe doładowanie konta w Monese, aby otrzymać premię?

  • Kilka złotych, tak by wystarczyło na jedną transakcję w sklepie. To ona determinuje fakt wypłacenia premii 🙂

  • Udało się Tobie doładować Marcin Revolutem? Bo próbowałem 2 razy i niby wszystko idzie dobrze, ale pieniądze nie przepływają, nie ma też żadnej w sumie adnotacji. Nie widzę również innej opcji niż doładowanie Monese minimalną kwotą 10GB.

   • Odpowiem sam sobie – udało się, ale dopiero dzisiaj rano. Wczoraj wieczorem nie wiedzieć czemu pokazywało transakcję w realizacji – z tym że na kwotę 0 funtów. Ale w tej chwili jest ok. Czekam na kartę wobec tego – jak długo idzie? 7 dni? 10?

 49. To wystarczy sam dowód osobisty czy nie? Bo w aplikacji pisze, że tylko jeden dokument ale z komentarzy wynika, że więcej, prawo jazdy mi pewnie nie przejdzie skoro ma 10 lat, paszportu nie mam:(

 50. Wykonałem transakcję dzisiaj na 3 złote i nie było potrzeby wbijania PIN-u, czy to może stanowić problem do wypłacenia bonusu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *