Darmowe konto i karta w aplikacji Monese, czyli po 10 funtów lub 10 euro premii dla obu stron w programie poleceń – promocja do odwołania!

No i mamy kolejny ciekawy fintech na łamach bloga. Po analizach nadal trwających promocji N26, Curve oraz TransferGo przyszedł czas na aplikację Monese, zapewniającą darmową e-portmonetkę w walucie euro lub w funtach wraz z darmową kartą walutową oraz spersonalizowanym numerem IBAN. Monese wyróżnia się dość mocno na tle poprzednich promocji, ponieważ premia za polecenie jest rekordowo wysoka (po 15 funtów 10 funtów, czyli prawie 50 zł dla obu stron), aplikacja oraz support są po polsku, zaś weryfikacja klienta nie wymaga wideorozmowy po angielsku, jak w przypadku banku N26. Warunki promocji są bardzo proste. Wystarczy zapewnić wpływ na kwotę 50 funtów lub 50 euro. Później sami będziecie mogli polecać aplikację, zgarniając solidne premie bez ograniczeń pod względem liczby poleconych. Promocja trwa do 23 grudnia 2018 roku 7 stycznia 2019 roku w trybie ciągłym. Promocję Monese będziecie mogli sprytnie połączyć z promocjami pozostałych fintechów, dzięki czemu wasze zarobki będą się kumulować.

 

 

Tytułem (krótkiego) wstępu

Monese było odpowiedzią na problem z zakładaniem kont osobistych przez osoby mieszkające w Wielkiej Bryatnii, ale nie posiadające stałego adresu zamieszkania. W ten sposób powstała aplikacja zapewniająca dostęp do większości usług finansowych, posiadająca międzynarodowy charakter. Mogą z niej skorzystać wszyscy mieszkańcy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym oczywiście Polacy. W 2017 roku, oprócz kont w funtach, Monese udostępniło rachunki również w walucie euro. Monese działa wyłącznie na smartfonach, zaś cały proces zakładania konta odbywa się zdalnie w ciągu kilku minut. Monese nie wydaje kroci na drogie reklamy, zamiast tego oferując nam program poleceń, w którym możemy naprawdę dużo zarobić, promując ten bardzo przydatny startup. Oczywiście możecie poprzestać na używaniu aplikacji zaraz po otrzymaniu premii. Warto ją jednak rozpatrzyć również pod kątem wygodnego narzędzia podczas zakupów zagranicznych, zarówno podczas zagranicznych pobytów, jak i transakcji internetowych. Na konto w Monese możecie również przyjmować wpłaty środków w obcych walutach. 

 

Jak założyć konto w Monese

Nie owijamy w bawełnę, czyli od razu przechodzimy do działania. Cały proces odbywa się w ramach aplikacji mobilnej Monese. Aplikację możecie pobrać zarówno z Google Play, App Store, jak i strony producenta (link do pobrania aplikacji otrzymacie po wpisaniu numeru telefonu). Cała procedura jest w języku polskim, dlatego jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Na początku podajemy adres e-mail, kraj zamieszkania oraz kod zaproszenia, który pozwoli Wam zdobyć 10 funtów na start. W tym celu możecie użyć kodu od kogoś znajomego lub po prostu ode mnie. Z tego co się orientuję, kod polecenia można wpisać tylko podczas rejestracji. Później będzie to niemożliwe! 

 

Mój kod polecenia to: Q6JYM8UL

 

Kolejny krok to ustalenie pinu zabezpieczającego. Po ustaleniu kodu zabezpieczającego do aplikacji oraz weryfikacji numeru telefonu, przychodzi czas na wybór konta walutowego. Osobiście wybrałem konto w funtach. Powód? Prozaiczny, premia w funtach ma po prostu wyższą wartość niż w euro. Samo konto w europejskiej walucie założę sobie później, bo jest to oczywiście darmowe. Po uzupełnieniu danych osobowych, Monese będzie chciało potwierdzić waszą tożsamość. Cóż, Monese nadzorowane jest przez brytyjskiego regulatora, zatem weryfikacja tożsamości jest naturalnym procesem. W tym celu zostaniecie poproszeni o zdjęcie paszportu lub dwóch innych dokumentów, na przykład dowodu osobistego, książeczki wojskowej, czy prawa jazdy.

 

 

Powyższe formy weryfikacji to tak zwana weryfikacja automatyczna. Istnieją również formy manualne, w których niezbędne jest działanie supportu. Jedną z form takiej weryfikacji jest wideorozmowa z konsultantem (bardzo podobna do opisywanej w przypadku konta N26). Osobiście skorzystałem z wideokonferencji, ponieważ nie miałem przy sobie paszportu. Odbyła się ona po angielsku, jednak pytania były bardzo proste. Wystarczyło powiedzieć swoje imię i nazwisko, jaki rodzaj konta wybraliście (w moim przypadki funty), jakie jest źródło dochodów oraz czy korzystam z programu poleceń. Ostatnia możliwa forma weryfikacji to przesłanie zdjęcia/skanów rachunków lub innych dokumentów potwierdzających adres zamieszkania. W tym przypadku weryfikacja trwa jednak do 3 dni. Monese to dość inteligentna aplikacja, ponieważ w razie przerwania procesu weryfikacji, powrócicie do niego zaraz po ponownym odpaleniu aplikacji. Na szczęście nie będzie potrzeby wypełniania wszystkiego od nowa. Po kilku minutach od weryfikacji automatycznej lub wideorozmowy, wasze konto jest już aktywne! Więcej na temat weryfikacji na tej podstronie.

 

 

Jak doładować konto w Monese oraz spełnić warunki promocji

Głównym warunkiem otrzymania bonusu w promocji jest zapewnienie wpływu w wysokości co najmniej 50 funtów lub 50 euro z rachunku prowadzonego na wasze nazwisko (przelew od kumpla nie spełni warunków). Bonus wyniesie 10 jednostek danej waluty. Po odebraniu premii, środki możecie z powrotem wycofać. Konto Monese możecie doładować na kilka sposobów. Dla nas najprostsze i najtańsze są dwa z nich. Pierwszy to przelew międzynarodowy, który zostanie zaksięgowany w ciągu 1 dnia roboczego. Otóż wasze konto w Monese posiada przydzielony tradycyjny numer rachunku IBAN. Właścicielem rachunku (a zarazem odbiorcą) jest Monese. Jest to zatem niejako konto techniczne, udostępniane użytkownikom brytyjskiego fintechu. Związane jest to z faktem, iż Monese nie jest bankiem, więc nie może oferować tradycyjnych rachunków bankowych dla poszczególnych klientów (to taka bardziej forma e-portmonetki). Numer konta znajdziecie w aplikacji po kliknięciu w Wpłać środki, a następnie Przelew międzynarodowy.

Rachunek możecie doładować wykonując przelew:

 • z waszego konta walutowego w polskim banku,
 • z konta w ramach kantoru walutowego (na przykład kantoru Alior Banku),
 • z konta walutowego, założonego w zagranicznym banku (na przykład banku N26),
 • poprzez pośrednika świadczącego usługi przelewów międzynarodowych (na przykład TransferGo). Nie mam jednak 100% pewności, czy tego typu przelew zapewni otrzymanie bonusu. Zgodnie z warunkami, przelew musi pochodzić od właściciela konta. W przypadku wpłat z wykorzystaniem firmy pośredniczącej, jako nadawca podawany jest właśnie pośrednik.

Druga opcja to doładowania konta kartą płatniczą. W przypadku takiej operacji Monese pobiera 0,35% prowizji, która zostanie doliczona do kwoty przelewu, zaś transakcja zostanie zrealizowana natychmiastowo. W przypadku kwoty 50 funtów, po przeliczeniu prowizja wyniesie mniej niż 1 zł. Warto pamiętać, iż w niektórych bankach, takowa wpłata może zapewnić zwolnienie z opłaty za kartę lub nawet uzyskanie moneyback. Wpłatę możecie dokonać:

 • kartą debetową wydaną do polskiego konta (warto sprawdzić koszty prowizji oraz przewalutowania, na przykład w Getin Banku oraz EnveloBanku nie zapłacicie prowizji, zaś przewalutowanie nastąpi po korzystnym kursie VISY, zaś w przypadku Pekao S.A. po kursie Mastercarda),
 • kartą walutową wydaną do konta walutowego lub konta w ramach kantoru walutowego (bez prowizji i bez przewalutowania),
 • kartą wydaną do konta walutowego założonego w zagranicznym banku (na przykład konto N26, o którym pisałem tutaj), w przypadku konta w funtach, po wpłynięciu płatności w euro, środki będą przewalutowane na GBP po średnich kursach rynkowych,
 • kartą wydaną przez inną instytucję, jak Revolut lub Curve (w ostatnim przypadku zapewnicie sobie dodatkowe 5 funtów premii – szczegóły).

Bonus w wysokości 10 funtów zostanie wypłacony obu stronom w ciągu 48 godzin od chwili zaksięgowania przelewu.

Szczegóły – strona programu poleceń

 

Konto Monese – szczegóły

Monese oferuje trzy taryfy, Starter, Plus oraz Premium. Nas oczywiście interesuje pierwsza z nich (ustawiona domyślnie), gwarantująca darmowe prowadzenie konta oraz użytkowanie karty debetowej. Wydanie karty jest już płatne, wynosi 4,95 jednostki danej waluty. Kartę możecie zamówić w aplikacji, choć nie jest to potrzebne do otrzymania bonusu. Z ciekawostek dodam, iż karty Monese współpracują z Google Pay. Darmowe są również przelewy walutowe, zarówno w funtach, jak i przelewy w euro w systemie SEPA oraz transakcje bezgotówkowe kartą w danej walucie.

 

 

Wypłata z bankomatu kosztuje 1 funta/euro, zaś koszty przewalutowania to 2% wartości transakcji, co już jest średnio opłacalne. Darmowa jest za to usługa cashback, czyli wypłata gotówki podczas zakupów w sklepie (tylko dla kont w funtach). Mimo wszystko, w celu uzyskania bonusu nie musicie wydawać praktycznie ani złotówki. Monese może Wam służyć jako portmonetka do trzymania środków w walucie obcej. Dla niektórych osób plusem może być fakt, iż środki te nie podlegają polskiej jurysdykcji.

Więcej na temat opłat oraz konta Plus w cenniku Monese. Co ciekawe, studenci mogą skorzystać z Monese Plus za darmo. Więcej w tym artykule (Google tłumacz świetnie sobie z nim radzi).

Jeśli będziecie chcieli zamknąć swoje konto, możecie zrobić to w bardzo łatwy sposób. W tym celu wyślijcie wiadomość na adres closures@monese.com z adresu e-mail użytego do rejestracji lub poprzez wbudowany czat w aplikacji w zakładce „Kontakt”.

 

Jak polecać aplikację Monese swoim bliskim

Polecanie aplikacji możliwe jest zaraz po założeniu konta. Kod polecenia wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w rozwijane menu w lewym górnym rogu. Swój kod polecenia znajdziecie w zakładce Zaproś i zarabiaj. Kod polecenia możecie podawać bezpośrednio znajomym lub poprzez wykorzystanie social mediów. W tym celu posłuży Wam przycisk Udostępnij kod. Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania kodów polecenia w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

 

Mój kod polecenia to: Q6JYM8UL

 

Bezpieczeństwo

Korzystając z usług fintechów nie będących bankami, kluczową kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo. Jako, że Monese nie jest bankiem, wasze środki nie podlegają bezpośrednio ochronie brytyjskiego odpowiednika Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jednak, jak można przeczytać w zakładce Bezpieczeństwo na stronie Monese, spółka Monese Ltd jest zarejestrowanym przedstawicielem PrePay Technologies Limited, która jest instytucją pieniądza elektronicznego, autoryzowaną przez Financial Conduct Authority (odpowiednik polskiego KNF, choć na na wiele wyższym poziomie) na mocy Electronic Money Regulations 2011 (900010) do wydawania pieniądza elektronicznego i instrumentów płatniczych. W przeciwieństwie do banków, nie dokonuje inwestycji środkami klientów i musi przechowywać wszystkie pieniądze klientów oddzielnie od własnych finansów. Gwarantuje to, że, gdy Monese nie będzie już działać, wszyscy klienci otrzymają zwrot w wysokości 100%.

Więcej na temat działania Monese w bogato opisanym dziale pomocy oraz w regulaminie.

 

 

Informacja o aktualnej stawce podana jest w aplikacji mobilnej, obecnie jest to 10 funtów premii. To dobra wiadomość dla osób, których transakcje na 50 funtów nie zdążyły się zaksięgować do tej pory.

Na podstawie własnych doświadczeń, waszych komentarzy oraz wiadomości prywatnych, mam kilka ważnych spostrzeżeń na temat promocji, które mogą się Wam przydać.

Posiadacze aplikacji Revolut dość mocno zachwalają ją w przypadku tej promocji. Po zakupie funtów w ramach aplikacji tworzy Wam się rachunek lokalny. Następnie możecie z niego wykonać przelew na konto w Monese. Jako, że będzie to przelew w tej samej walucie, środki zostaną zaksięgowane bardzo szybko. W ten sam sposób możecie wypłacić środki z Monese.

Bardzo sprawnie działa również konto w N26. Wykonanie przelewu jest bardzo proste, zaś środki są księgowane dość szybko. Koszty przewalutowania z euro na funty są mikroskopijne.

Przelewy z polskich kont walutowych (również w ramach kantorów online) także się sprawdzają. Jedynym mankamentem jest nieco wydłużony czas oczekiwania na zaksięgowanie transakcji (do 2 dni).

Monese nie bardzo chce współpracować z polskimi kartami płatniczymi. Może Wam się uda doładować Monese kartą na przykład Getin Banku, EnveloBanku lub Pekao S.A. (bezprowizyjnie i po kursie organizacji płatniczej). Uwaga – jak poinformował mnie jeden z czytelników na profilu facebookowym, w adresie potwierdzającym dane posiadacza karty wystarczy nie podawać polskich znaków, zaś w kodzie pocztowym nie stosować kreseczki.

Środki z Monese możecie wypłacić przelewem lub robiąc zakupy w sklepach, kartą wydaną do e-portmonetki. Robiąc przelew na polskie konto, kurs jest bardzo korzystny. Spread jest minimalny.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
Voucher 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową Simplicity
 
150 zł premii za założenie konta Citi Priority + absolutny brak opłat
 
Aż 280 zł premii za założenie konta w Santander Banku!
 
Kredyt z RRSO 0% do 3000 zł od Credit Agricole
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
BGŻ BNP Paribas: 200 zł łatwej premii za założenie konta
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,44%
 
ING Bank Śląśki: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
15 zł premii dla obu stron w programie poleceń aplikacji Wolt
 
Po 50 zł premii dla obu stron w programie poleceń Azimo
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

84 Comments

 1. Z mojego konta w PLN wychodzi przelew na 50 funtów – ile te 50 funtów będzie w złotówkach i ile 15 funtów będzie w złotówkach robiąc zwrotny przelew na to same konto? 😉

  • To zależy od kursu walut w twoim banku. 50 GBP to mniej więcej ok. 480 PLN, a 15 GBP to nieco ponad 70 PLN

   • Aż mi głupio, że takie tępe dzidy czytają Twojego bloga…. Nie wiedzieć jak przeliczyć funta na złotówkę.

    • Mocne słowa, nie obrażajmy się nawzajem 🙂 Jednak nie da się ukryć, iż nad niejedną analizą spędziłem po kilkanaście godzin, by wyciągnąć wszelkie niuanse 🙂

 2. Weryfikacja prawem jazdy nie przechodzi, przynajmniej nie takim które mam sprzed 8 lat. Chyba potrzeba jakiegoś międzynarodowego. Dowód osobisty ok ale brak drugiego ważnego dokumentu

  • Nie masz paszportu albo książeczki wojskowej? Wideoweryfikacja też jest bardzo prosta 🙂

   • W pracy nie mam tych dokumentów, a w domu chyba mają po 15 lat więc nie wiem czy przejdą 🙂 wideo w domu nie dam rady zrobic z dzieciakami, jedyna opcja w pracy, ale tu laptoka z kamerką nie mam

   • A jak ominąć wideo i przejść do rachunku w pdf? Nie odnalazłem książeczki w, prawo jazdy odrzuca, a monese uruchamia kamerkę, nie daje wyboru drugiej opcji.

    • No dobra, pierwsza kamerka, to powtórzenie tekstu z ekranu, później przeszedł do dokumentu, tylko się zapętla – po info, że zweryfikują w ciągu 3 dni powraca do ekranu “nie otrzymaliśmy drugiego dokumentu” i tak w koło macieju…

  • Mi od wczoraj nie przechodzi nawet pl dowód. Wczoraj odrzucał, jako nieczytelne, dzisiaj mieli i mieli, aż wywali błąd, choć net działa 🙁

 3. Czy zasilenie kartą Curve z polskiej karty kredytowej przelicz po kursach Curve? Rozumiem, że nie ma znaczenia właściciel karty podpiętej pod Curve i takie zasilenie spełni warunki uzyskania bonusa.

  • Bardziej chodziło mi o środki na karcie Curve Rewards. Chyba jednak po kursie karty kredytowej (taki jaki bank stosuje). Ponadto doładowanie musi być chyba z karty debetowej tak poza tym. Spróbuj i daj nam znać co wyszło 🙂

   • dobry sposób na wyciągnięcie premii z Curve Rewards, niestety tam mam tylko 10GBP, chyba że reszta z innej karty. Nie ma chyba warunku jednorazowego zasilenia. Spróbuję coś pokombinować po południu jak się dostanę do paszportu

    • No właśnie nie precyzują tak jak w przypadku TransferGo czy ma być jednorazowo czy może być w częściach. Ogólnie mowa jest o “zasileniu”, więc częściowa raczej przejdzie, ale lepiej dmuchać na zimne. Curve po prostu płać w sklepach. Nie pobierają już prowizji za przewalutowanie, więc koszty będą minimalne.

  • Podpinasz do curve dowolną kartę platnicza w pln, ustawiasz ja jako glówna. Zasilacz monese wpisując nr. karty curve i wsio. Curve przelicza według kursu MasterCarda i pobiera jedynie 1% za przewalutowanie. No chyba że masz konto walutowe z kartą w funtach. Pytanie tylko czy płatność curve będzie widoczna jako zakup czy przelew?

 4. Ok, jak już puszczę przelew na Monese i odbiorę kartę, to można nią płacić bez kosztowo w PL? Tak jak Revolutem?

 5. I dodatkowe pytanie – przelewam z Revoluta (jest na mnie), czy zostanę obciążony dodatkowym kosztem, coś a’la SEPA? I ile się traci na ewentualnym zwrotnym przelewie z premią na Revoluta?

  • Trzeba by sprawdzić w cenniku Revoluta 🙂 Przelew w funtach na konto w funtach będzie darmowy i bez przewalutowania.

 6. Jak wpłacę kartą Revoluta 50 funtów to się liczy, czy muszę więcej aby zostało 50 po odjęciu 0,3% prowizji?

  • Liczy się bo pobierze 50 funtów + 0,35% od 50 funtów. Ważne aby na revolucie mieć trochę więcej niż 50 funtów.

 7. Testowałem troszeczkę.
  Transfergo niestety nie obsługuje konta monese (w moim przypadku). Zasilenie w Curve nie dziala, komunikat o tym że karta musi być na właściciela konta.

  • Ja zrobiłem przelew w GBP z Alior Kantor na ich konto w Estonii, wybrałem przelew Express, testowany na innych kontach w Europie wchodzi w 5 minut. Tutaj mija cały dzień i nie weszło.
   Czy ktoś z Was robił przelew, jeśli tak to ile czekaliście (księgowanie niby mają o 18) ?

   • Ja robiłem przelew z Kantoru Alior Banku na N26 i rzeczywiście dość długo szło. Daj znać jak zaksięgują.

  • Dzięki za info. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić na sobie wszystkich form płatności. Ostatecznie udało się doładować? Ja zrobiłem przelew z N26 i szybko doszło.

 8. Najpierw musiałem poczekać aż mnie ręcznie zweryfikują, później postanowiłem doładować konto kartą (żeby zdążyć z zasileniem do 23 grudnia) i niestety – próbowałem 3 różnymi kartami, Revolutem, debetówką mBanku ( walutową ), debetówką ING w PLN i żadną się nie udało – transakcje odrzucone. Oczywiście środki były na koncie, transakcje międzynarodowe/internetowe włączone. Jakiś syf mają.
  Nie rozumiem o co chodzi z tym podawaniem adresu do karty – może to się nie zgadza?
  Poza tym założyli mi konto na Imię + drugie imię + nazwisko i teraz jak dojdzie nawet przelew to pewnie powiedzą, że to nie ode mnie, bo w bankach mam jako nadawca pierwsze imię i nazwisko.
  I żeby było śmieszniej nie mogę teraz dodać już żadnej karty, bo uznali, że max 3 razy na miesiąc hehe, no ale i tak żadna nie działała, więc mała strata…

  • Proponuję przelew z konta w N26, konta walutowego lub konta w kantorze internetowym. Jak dojdzie po 23.12 to najwyżej będzie niższa premia (nie wiadomo ile będzie po 23.12, może przedłużą). Skoro już zweryfikowałeś to nie ma sensu tego zaniechać.

  • Leo masz jeszcze trochę czasu bo promocja została przedłużona. Najlepsza opcja to przelew jednak.

 9. Chyba najszybciej doładować revolutem kontem – kupujemy funty w revo, tworzy się nam rachunek lokalny i z lokalnego na lokalny idzie w ciągu 2 h. Wysyłałem w nocy (!!!!) o g. 0.25 w dzień powszedni (18 grudnia), pieniądze doszły na Monese o g. 2.05 Czy zadziała w weekend? Nie wiem, ale w sumie w środku nocy też nie powinno. Tylko uwaga, kupowanie waluty w Revo w weekend to +2% prowizji

 10. No i wszystko weszło. Jacek z Twojego polecenia więc powinno i u Ciebie wpaść 15. Niestety jak już niektórzy pisali nie wchodzi zasilenie kartami, próbowałem Curve (z różnymi podpiętymi kartami), getinem i envelo. Poszedł przelew z alior kantoru, przelew w piątek wszedł do monese w poniedzialek 24. Jacek czy można wypłacić funty do alior kantoru, czy tylko w pln przelew wychodzący?

  • Jeszcze nie testowałem. Sam jestem ciekaw, jak zareaguje Monese “widząc” polski numer IBAN konta walutowego w kantorze Alior Banku.

 11. Zauważyłem, że przedłużyli promocję do końca roku, więc nie mogąc doładować konta żadną kart wysłałem przelew (założyłem konto w Euro więc wysłałem 50 Euro przelewem z Revoluta), zaksięgowało się na następny dzień roboczy, tj 24 grudnia. Jak na razie obiecanej premii brak, ale zakładam, że to z powodu Świąt.

  • Mój przelew doszedł 31 grudnia, więc teoretycznie do dziś powinni wpłacić premię. Jak nie dojdzie do wieczora, trzeba się będzie upomnieć

 12. Dzięki za wpis adminie! Właśnie założyłem konto z Twojego polecenia doładowując kartę Revolutem, wszystko szybko i sprawnie. Wpadło też od razu 15 funtów, mam nadzieję, że i Tobie 🙂 Tym razem bezsenność się opłaciła 🙂 Pozdrawiam!

 13. Pro Tip: Chyba im się spieszy z wydaniem pieniędzy bonusowych, bo zapomniałem o warunku przelewu z konta na swoje nazwisko i zasiliłem z Revoluta swojemu polecanemu 50£, dziś w nocy po kilku godzinach od założenia konta oboje dostaliśmy 15£, więc działa!

 14. Liczy się data wpływu środków czy założenia konta? Konto założyłem 20 grudnia, jak przelew przyjdzie po 7 stycznia to się zalape na promocję?

 15. Witam a gdzie jest opcja aby wypłacić tą kasę z konta na konto np, na kantor walutowy alior? nie widzę w ogóle takiej opcji i co mam zrobić? karta jest nie jest za darmowa Monese do zamówienia? jak wypłacić 65 GBP?

 16. No i nie da się wypłacić funtów na konto w PL (nawet alior kantor). Info z ich supportu. Jak chciałem na konto w PL w PLN – jakiś kurs+opłata 2GBP. Wypłaciłem ostatecznie całość na konto syna w GB i przywiezie mi gotówkę. Tak więc trochę z premii trzeba oddać na przelew do PL.

 17. Czy 15 funtów za polecenie nadal aktualne ? gdyż ja dzisiaj dostałem za polecenie 10 funtów. Błąd czy obniżenie promocji za refa ?

 18. Rozwiązał ktoś problem doładowania środków poprzez płatność kartą? Mi setny raz odrzuciło…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *