Nawet 2850 zł premii dla przedsiębiorców w ramach pięciu promocji rachunków firmowych

ikonto-1500-dla-firm.2016-06-01-10-58-47

Banki ostro wzięły się za promowanie kont przeznaczonych dla przedsiębiorców. Dotychczas byliśmy głównie przyzwyczajeni do promocji stworzonych z myślą o osobach fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. W obecnej chwili mamy do dyspozycji pięć promocji, w których do zdobycia jest łącznie aż 2850 zł. Nie da się ukryć, iż banki mocniej zabiegają o klientów firmowych. Są oni zazwyczaj bardziej lojalni wobec banku, generują większe przepływy pieniężne oraz częściej korzystają z płatnych usług. W związku z tym, bonusy dla przedsiębiorców przyjmują o wiele większe rozmiary niż w przypadku kont osobistych. Jeśli prowadzicie działalność gospodarczą, warto to skrzętnie wykorzystać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadać kilka rachunków firmowych. Z moich informacji wynika, iż wystarczy jedynie powiadomić Urząd Skarbowy (poprzez CEIDG) oraz ZUS o fakcie założenia nowego konta. Jeśli nawet nie zamierzacie zakładać wszystkich pięciu rachunków, być może, któryś z nich zainteresuje Was na tyle, iż postanowicie zmienić swoje główne konto firmowe. Wszystkie przedstawione poniżej rachunki zapewniają za darmo większość z podstawowych usług.

 

 

250 zł za otwarcie konta mBiznes Standard

Zacznę od promocji mBanku, która potrwa jeszcze tylko przez tydzień, do końca lutego 2017 roku. W jej ramach możecie otrzymać 100 zł na start oraz 24-miesięczne zwolnienie z podstawowych opłat za użytkowanie rachunku. Dodatkowe 150 zł zyskacie uczestnicząc w akcji organizowanej wraz serwisem Bankier.pl. Warunki zdobycia bonusów są banalnie proste. Aby otrzymać pierwsze 100 zł wystarczy założyć konto w promocji oraz w ciągu 30 dni kalendarzowych od momentu otwarcia konta zapewnić płatność składek na ZUS w wysokości minimum 250 zł. Kolejne 150 zł otrzymacie, jeśli zapewnicie dodatkową transakcję, na przykład bezgotówkowa płatność kartą w sklepie lub przelew zewnętrzny. Podstawowe opłaty za konto (prowadzenie rachunku, obsługa karty debetowej, przelewy internetowe) są zwolnione z opłat przez pierwsze 24 miesiące.

Szczegóły promocji wraz z odpowiednimi terminami jej realizacji znajdziecie w artykule – mBiznes.

 

600 zł premii za założenie konta firmowego „Firma to Ja” w Idea Banku

W ramach promocji Idea Banku możecie zyskać 600 zł premii w skali roku. Bonus nie jest wypłacany jednorazowo, lecz w formie comiesięcznych premii po 50 zł. Premiowane są różne czynności – utrzymywanie odpowiedniego salda na rachunku, korzystanie z księgowości online, czy przelewy do ZUS lub US. Najłatwiej jednak uzyskać bonus dzięki wpłatom we wpłatomacie. Tak naprawdę 3 wpłaty w miesiącu zapewnią Wam otrzymanie 50 zł premii miesięcznej. Prowadzenie konta “Firma to Ja” jest darmowe, tak samo jak przelewy internetowe oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Obsługa karty jest darmowa w przypadku zapewnienia transakcji bezgotówkowych na kwotę 400 zł lub…dokonania wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na kwotę nie niższą niż 1000 zł. 

Szczegóły promocji znajdziecie w artykule – Idea Bank.

 

300 zł premii na karcie podarunkowej Orlen za założenie konta BIZnest

W zamian za założenie rachunku firmowego BIZnest Konto otrzymacie aż 300 zł premii w formie karty podarunkowej do wykorzystania na stacjach paliw Orlen i BLISKA. Warunki promocji są bardzo proste. Wystarczy, że przez 4 miesiące będziecie opłacać zaliczki na podatek dochodowy z wykorzystaniem BIZnest Konta zapewnicie wpływy na konto w kwocie co najmniej 1000 zł. Kwota wpłacanych zaliczek jest dowolna. Promocja jest limitowana do 500 promocyjnych wniosków, zatem warto się pospieszyć. Co do samego konta, jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Za 0 zł będziecie mogli korzystać z karty debetowej, wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, wykonywać przelewy internetowe, a także wpłacać gotówkę we wpłatomatach sieci Euronet. 

Szczegóły promocji wraz z odpowiednimi terminami jej realizacji znajdziecie w artykule – BIZnest.

 

200 zł premii na za założenie Konta Direct dla Firmy w banku ING

Bardzo łatwą premię możecie również otrzymać w ramach promocji ING Banku Śląskiego. 200 zł otrzymacie w zasadzie za samo założenie konta (wraz z kartą oraz dostępem do bankowości elektronicznej) oraz wykonanie jednego przelewu do ZUS-u. Co ciekawe, bank nie precyzuje jaka musi być kwota przelewu. Oznacza to, że może on mieć nawet symboliczną wartość. Oprócz tego możecie otrzymać 100 firmowych wizytówek w zupełności za darmo. Ich wartość to ponad 30 zł. Prowadzenie konta oraz przelewy internetowe są darmowe, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonacie przelew do ZUS lub US, bądź na konto firmowe wpłynie łącznie minimum 2000 zł (za wyjątkiem przelewów między rachunkami własnymi firmy). Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, że miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą, wyniesie co najmniej 300 zł w ciągu danego miesiąca kalendarzowego.

Szczegóły promocji znajdziecie w artykule – Konto Direct dla Firmy.

 

1500 zł premii na za założenie iKonta Biznes w Alior Banku

Alior Bank oferuje rekordową premię. 1500 zł robi wrażenie, dlatego grafikę z tą informacją umieściłem na początku wpisu. Oczywiście warunki uzyskania bonusu są nieco trudniejsze. Bonus nie jest wypłacany jednorazowo, lecz po maksymalnie 125 zł w ciągu 12 miesięcy. Podobnie jak w promocji Idea Banku premie wypłacane są za różne czynności – przelewy, transakcje kartą, utrzymanie salda na koncie, czy skorzystanie z dodatkowych usług Alior Banku. O ile zgarnięcie pełnych 1500 zł będzie dość trudne, o tyle kwota 700 zł – 1100 zł jest w zasięgu większości przedsiębiorców (szczegółów dowiecie się w artykule poświęconym tej promocji). Prowadzenie iKonta Biznes jest darmowe w przypadku zapewnienia średniomiesięcznego salda na kwotę 1000 zł oraz wyrażenia zgody na komunikację marketingową. Karta do konta jest darmowa w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych.

Szczegóły promocji znajdziecie w artykule – iKonto Biznes.

 

Podsumowanie – taktyka

Co do formalności, warto wspomnieć, iż jako przedsiębiorcy powinniście rozliczyć przychód z tytułu uzyskanych premii. Z informacji od księgowego oraz znajomych przedsiębiorców, którzy korzystają z tego typu promocji wiem, że nie jest to problem. Również posiadanie kilku rachunków bankowych nie jest czymś nadzwyczajnym. Jest to bardzo wygodne w przypadku dokonywania płatności z kontrahentami posiadającymi konta w różnych bankach. Dzięki przelewom w ramach tej samej instytucji finansowej, środki księgowane są natychmiastowo. Dzięki temu poprawiacie swoją płynność, ponieważ środki “nie wiszą” między bankami. Inną zaletą posiadania kilku rachunków jest oddzielenie środków przeznaczonych na opłacanie składek do ZUS-u, zaliczek na podatek dochodowy oraz wpłatę VAT-u należnego. Dzięki temu macie pewność, że nie wydacie pieniędzy, które muszą  być przekazane w formie odpowiednich danin. W związku z tym, nie dość, że skorzystacie z promocji bankowych to zapewnicie sobie lepsze zarządzanie finansami w waszej firmie.

Co do “taktyki” skorzystania z promocji, najłatwiej będzie założyć najpierw cztery pierwsze rachunki. Konto mBiznes posłuży do zapłaty przelewu do ZUS-u (jednokrotnie) oraz wykonania jednej dowolnej transakcji. W ramach konta w banku ING również wykonacie przelew do ZUS-u, ale w kolejnym miesiącu. W Idea Banku najlepszym sposobem na uzyskanie bonusu będzie spacerek do wpłatomatu lub zamówienie mobilnego wpłatomatu pod dom 🙂 Nest Bank natomiast to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o wpłaty zaliczek do Urzędu Skarbowego. Oprócz tego pamiętajcie, aby zapewnić na to konto 1000 zł wpływów (na przykład przelew z Idea Banku). W ten sposób wasz przychód wyniesie 1350 zł!

Nieco później możecie założyć iKonto w Alior Banku. Aby uzyskać 60 zł premii miesięcznie (720 zł rocznie) można opłacać z iKonta Biznes ZUS (25 zł premii), zaliczki do Urzędu Skarbowego (25 zł premii) oraz wykonywać jeden przelew natychmiastowy (10 zł premii). Bardziej zaawansowani “wyjadacze wisienek” mogą oczywiście zyskać jeszcze więcej.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
Citi Handlowy: 400 zł premii na start z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
150 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Do 350 zł premii w świetnej promocji Getin Banku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
EnveloBank: nawet 250 zł premii w promocji EnveloKonta
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

One Comment

  1. Brzmi ciekawie, aczkolwiek mając już 3 konta nie wiem czy sens ma zakładanie kolejnych, nawet jeśli rozliczanie tych ,,bonusów” to nie problem. Osobiście mam zamiar otworzyć czwarte (ale nie więcej :>) i coraz bardziej przekonuję się do Idea Banku. Jedyny bank który tak naprawdę wychodzi na przeciw naszym potrzebom jako właścicielom małych i średnich firm. A co do mobilnego wpłatomatu to po prostu strzał w dziesiątkę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *