Nest Bank: Lokata na Nowe Środki – 3% w skali roku na okres 3 lub 6 miesięcy

Nest Konto to jeden z najpopularniejszych rachunków wśród czytelników bloga. Zatem skoro już jesteście klientami brązowego banku, warto z tego korzystać. Obecnie w ofercie banku pojawiła się intratna propozycja lokaty zapewniającej oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku dla 3 lub 6-miesięcznego okresu oszczędzania. Podwyżki oprocentowania dotyczą również lokat z dłuższym okresem zapadalności.

 

 

Lokata na Nowe Środki

Nowa tabela oprocentowania pojawiła się na stronie Nest Banku 23 listopada 2017 roku. Wraz z nią mamy do czynienia z podwyżkami oprocentowania Nest Lokaty na Nowe Środki. Obecna oferta wygląda następująco:

 • 3 miesiące – 3% w skali roku,
 • 6 miesięcy – 3% w skali roku,
 • 12 miesięcy – 2,8% w skali roku,
 • 18 miesięcy – 2,85% w skali roku,
 • 24 miesiące – 2,9% w skali roku.

Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, zaś maksymalna to aż 2 miliony złotych. Warto jednak pamiętać o gwarancjach BFG, które wynoszą 100% dla kwot do 100.000 euro (obecnie około 421.000 zł).

Kluczowym elementem jest definicja nowych środków. Zgodnie z regulaminem:

Nowe środki – nowe środki pieniężne Klienta w złotych, zdeponowane w Banku celem założenia Lokaty, które stanowią nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień poprzedzający dzień bazowy…

W obecnej edycji promocji dniem bazowym jest 15 października 2017 roku. Zatem całkowita kwota wpłacona do Nest Banku z zewnątrz po dniu bazowym będzie traktowana jako dopływ świeżych środków. Oprocentowanie dla obecnych środków wynosi zaledwie 1,2% w skali roku. Zatem układ jest prosty – przynosicie do Nest Banku “świeży hajs”, a w zamian dostajecie lepszy procent na lokacie.

Lokaty dostępne są online po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Na takie samo oprocentowanie możecie liczyć również w przypadku założenia lokaty w oddziale. Osoby niebędące klientami Nest Banku mogą natomiast ulokować środki z oprocentowaniem niższym o 0,2 punktu procentowego.

Szczegóły na stronie banku, w regulaminie oraz w tabeli oprocentowania.

 

Jeśli dopiero co zaczynacie przygodę z Nest Bankiem, na początek polecam Wam Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem wynoszącym 4% w skali roku. Możecie na niej ulokować od 1000 zł do 10.000 zł na 3 lub 6 miesięcy. Nest Lokata Witaj dostępna jest w ciągu 30 dni od momentu założenia konta.

 

100 zł premii w kultowej promocji “Mam Inteligo”

Sprawdź szczegóły

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Lokata Bezkarna na 3,5% w skali roku + 50 zł bonusu
 
Citi Handlowy: 400 zł premii na start z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
200 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

3 Comments

 1. Dziękuję za podpowiedź o lokatach w Neście, proszę tylko o pomoc i uzupełnienie, bo nie moge się tego doczytać a wczoraj ich infolinia, wyjaśniała mam to tak jakoś mętnie…
  1 – Będąc aktualnie klientem Nesta i mając do dyspozycji wolne środki poza tym kontem, należy je najpierw wpłacić na swoje konto podstawowe… i dopiero z tego konta założyć lokaty o których tu mowa?
  2 – Ile takich lokat na 3% może założyć klient tzn czy mając wolne sto tysięcy, mogę założyć 10 lokat po 10 tysięcy, każda na trzy miesiące i 3% ?

  • Hej, dzięki za zainteresowanie.

   1) Tak, dokładnie.
   2) Można założyć 10 lokat. To rozsądna strategia w przypadku pilnej potrzeby wypłaty kapitału 😉

 2. Cieszy że co raz więcej pojawia się ofert lokat 3%, bo do tej pory banki nie chciały dawać więcej jak 2-2,5%. Tutaj dodatkowy jest wysoki limit wpłaconej kwoty, więc oferta zdecydowanie warta zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *