Nest Bank: Nest Lokata Witaj w nowym wydaniu na 6 miesięcy z oprocentowaniem 4% w sali roku

Dzisiejszy wpis z pewnością spodoba się zarówno osobom, które w ostatnim czasie założyły konto w Nest Banku, jak i tym, które dopiero mają zamiar rozpocząć współpracę z “prorodzinnym” bankiem. Nest Lokata Witaj, będąca jednym z głównych wabików oferty Nest Banku dotychczas zapewniała oprocentowanie 4% w skali roku na okres 3 miesięcy (dla kwot od 1000 zł do 10.000 zł). W obecnej promocji okres obowiązywania “ponadprzeciętnego” oprocentowania możecie wydłużyć aż do 6 miesięcy. Na rynku lokat bankowych w Polsce nie znajdziemy innego półrocznego depozytu z tak dobrym oprocentowaniem. Sprawdźmy jednak co należy zrobić, aby otrzymać promocyjne warunki lokaty.

 

 

Nest Lokata Witaj

Lokata powitalna w Nest Banku przeznaczona jest dla posiadaczy konta osobistego, którzy w ciągu 30 dni od daty otwarcia rachunku złożą dyspozycję założenia lokaty poprzez system bankowości elektronicznej.

Do wyboru macie standardową Nest Lokatę Witaj na 3 miesiące lub depozyt w wersji 6-miesięcznej (można wybrać tylko jeden z nich). Skorzystanie z dłuższej lokaty wymaga jednak spełnienia dodatkowych warunków, a mianowicie zapewnienie nie później niż w ciągu 60 dni od założenia lokaty:

 • wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 2500 zł (w przypadku konta osobistego),
 • wpływów na rachunek firmowy w kwocie minimum 6000 zł oraz realizacji terminowej płatności miesięcznej zaliczki podatku dochodowego do właściwego US lub płatności pełnej składki do ZUS .

W obu przypadkach warunek wystarczy spełnić w jednym miesiącu. Co natomiast kryje się pod postacią wynagrodzenia? Według regulaminu jest to: suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz Klienta z tytułu:

 • wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub
 • renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub
 • stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
 • świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Warunki są dość ostre. Który student otrzymuje 2500 zł stypendium albo który rencista otrzymuje aż taką kwotę renty? Natomiast w przypadku 500 plus spełnienie warunków promocji wymaga posiadania minimum…pięciorga dzieci 🙂

Najbardziej realny wariant to wpływ wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę. Nie wiadomo jak Nest Bank będzie weryfikował, czy to rzeczywiście przelew od pracodawcy, a nie na przykład kolegi posiadacza konta. O wiele większą skrupulatność bank zarezerwował sobie w przypadku kont firmowych. Tutaj regulamin zastrzega możliwość weryfikacji dokumentów księgowych (sprawdzenie realności dokonanej zaliczki).

 

Co jeśli nie spełnię warunków promocji?

Jeśli pomimo założenia lokaty na 6 miesięcy nie uda się Wam spełnić odpowiednich warunków, wówczas oprocentowanie zostanie obniżone do standardowych wartości. Będzie ono obowiązywać od czwartego miesiąca trwania lokaty (przez pierwsze 3 miesiące oprocentowanie będzie wynosić 4% w skali roku) i wyniesie jedynie 0,5% w skali roku. Przeciętne oprocentowanie wyniesie zatem 2,25%. Na nic się nie zda zerwanie lokaty, ponieważ spowoduje to całkowite wyzerowanie odsetek. Oznacza to, iż przed założeniem lokaty sami musicie oszacować swoje możliwości w kwestii spełnienia warunków promocji. Niekiedy “lepsza 3-miesięczna lokata w garści, niż 6-miesięczna na dachu”…czy jakoś tak 😀

Lokując maksymalną kwotę (10.000 zł) na 3 miesiące otrzymacie 100 zł odsetek brutto, czyli 81 zł po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. W przypadku lokaty 6-miesięcznej, kwota ta rośnie dwukrotnie, odpowiednio 200 zł brutto oraz 162 zł netto. Stawką promocji jest zatem maksymalnie 81 zł.

Promocja trwa do odwołania. Z Nest Lokaty Witaj można skorzystać wyłącznie jeden raz. Szczegóły w regulaminie promocji “Nest Lokata Witaj” oraz w tabeli oprocentowania.

 

Szczegóły Nest Konta

Nest Konto to jeden z ostatnich na rynku w pełni darmowych rachunków osobistych. Za darmo, bez spełniania jakichkolwiek warunków otrzymujecie: prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, darmowe wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet oraz w placówkach banku. Oprócz tego możecie skorzystać z rachunku oszczędnościowego Nest Oszczędności z oprocentowaniem 2,25% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł oraz rachunku Nest Rodzinne Oszczędności z premią za regularne oszczędzanie.

Więcej na temat Nest Konta znajdziecie w artykule pod linkiem.

 

Złóż wniosek o Nest Konto i skorzystaj z lokaty na 4%

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
mBank: 300 zł łatwej premii na start z eKontem
 
PKO BP: voucher 100 zł do Allegro z Kontem dla Młodych
 
Citi Handlowy: voucher 300 zł do Hebe z kartą kredytową Simplicity
 
Darmowe konto internetowe Citi Priority z 150 zł premii
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
ING Bank Śląśki: nawet 290 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
Łatwe 200 zł premii za założenie konta w Banku Millennium
 
200 zł do wydania w IKEI z kartą kredytową BGŻ BNP Paribas

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

5 Comments

 1. Kolejna świetna promocja! Bank przecież jest na rynku dopiero z dwa lata a moim zdaniem już śmiało może konkurować z najlepszymi bankami na rynku!

 2. Z tego, co widzę to bank, który ma obecnie najlepszą ofertę pod każdym względem 🙂 Na rynku jest długo, wcześniej funkcjonował pod inną nazwą.

 3. czyli ja jako osoba fizyczna – wystarczy ze w ciągu 60 dni os założenia konta – zapewnię tylko jeden wpływ na min. 2 500 zł z tyt. wynagrodzenia – i mogę się cieszyć z odsetek lokaty 4% po 6 mcach ?

  W obu przypadkach warunek wystarczy spełnić w jednym miesiącu.

 4. czyli ja jako osoba fizyczna – wystarczy ze w ciągu 60 dni os założenia konta – zapewnię tylko jeden wpływ na min. 2 500 zł z tyt. wynagrodzenia – i mogę się cieszyć z odsetek lokaty 4% po 6 mcach ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *