Przenieś numer do NJU Mobile i odbierz voucher Sodexo o wartości 60 zł – bardzo proste zasady!

NJU Mobile rusza z kolejną promocją z cennymi nagrodami za przeniesienie numeru. Tym razem zamiast gadżetów otrzymacie to co najprzyjemniejsze (prawie), a mianowicie bony Sodexo o wartości 60 zł. Napisałem prawie, ponieważ bony te są niemal pełnym substytutem gotówki. Możecie je wykorzystać w Biedronce, Carrefour, Lidlu, Tesco, Auchan i w wielu innych punktach akceptujących. Ponownie warunkiem zdobycia nagrody jest przeniesienie numeru do NJU Mobile od innego operatora. Jeśli nawet nie planujecie zmiany operatora, możecie w tym celu użyć choćby jakiejś nieużywanej już karty SIM lub nawet zakupić nowy SIM w ofercie na kartę, po czym przenieść numer do NJU Mobile. Główny warunek promocji jest identyczny jak w przypadku poprzednich akcji NJU Mobile – aby otrzymać voucher, wystarczy utrzymać aktywny numer przez minimum jeden pełny cykl rozliczeniowy (koszt przygody z NJU może się zatem zamknąć w kwocie 9 zł). Z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci operatora. Ba, nawet jeśli korzystaliście z poprzednich promocji gadżetowych lub mOkazji, również możecie zgarnąć bon Sodexo.

 

 

Jak zdobyć gadżet w promocji NJU Mobile

Warunkiem uzyskania nagrody jest złożenie wniosku o przeniesienie numeru do NJU Mobile w usłudze z rachunkiem (plan taryfowy NJU podstawowy) na stronie NJU Mobile, podpisanie elastycznej umowy oraz utrzymanie aktywnego numeru przez co najmniej jeden pełny okres rozliczeniowy. Z promocji wyłączone jest przeniesienie numeru z Orange lub z NJU Mobile w ofercie na kartę. Umowa zostanie dostarczona za pośrednictwem kuriera DPD. Koszty kuriera pokrywa oczywiście NJU.

Aby złożyć zamówienie, na stronie NJU Mobile wybierzcie sprawdź jak przenieść, gdy nie znacie tej procedury lub od razu przejdź do sklepu, gdy chcecie przejść do konkretów. Dalszy proces jest już dość prosty i analogiczny. Jeśli umowę podpisujecie dla samej nagrody i nie macie zamiaru aktywnie korzystać z numeru w NJU, nie musicie wybierać żadnej dodatkowej opcji pakietowej. Wystarczy, że wybierzecie plan nju podstawowy za 9 zł. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż oferta NJU ma pewną szczególną cechę. Otóż minimalna kwota faktury wynosi 9 zł (jest to kwota tak zwanego maksymalnego dociążenia). Jeśli będziecie aktywnie korzystać z numeru w NJU, wówczas zapłacicie więcej, zgodnie z cennikiem konkretnej usługi. Natomiast w przypadku, gdy w danym miesiącu w ogóle nie korzystacie z telefonu lub wartość wykorzystanych usług jest mniejsza niż 9 zł, wówczas zostanie naliczona kwota minimalna rachunku, czyli samo 9 zł. 

Dla osób, które chcą zostawić sobie numer w NJU na dłużej, przygotowałem analizę oferty „Wszystko – nie więcej niż 29 zł”, w której za maksymalnie 29 zł miesięcznie otrzymacie nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz 10 GB Internetu.

Pamiętajcie, aby podczas składania zamówienia wybrać opcję e-faktury (domyślnie zaznaczona). Wówczas opłata aktywacyjna wyniesie 0 zł. W przeciwnym wypadku koszt opłaty aktywacyjnej to 20 zł.

 

Po złożeniu wniosku o przeniesienie numeru, przejdźcie na dedykowaną stronę promocji z bonem Sodexo. Jeśli złożyliście już zamówienie, w drugim kroku wpiszcie jego numer oraz zaznaczcie voucher. Numer zamówienia otrzymacie mailowo oraz wyświetli się on Wam po złożeniu wniosku. Na końcu zaakceptujcie regulamin promocji i wyślijcie zgłoszenie. Promocja trwa od 23 listopada 2018 roku do wyczerpania zapasów nagród, dlatego lepiej się pospieszcie. Informacja o dostępności bonów zawarta będzie na stronie promocji. Póki strona działa – promocja jest aktualna.

Po spełnieniu warunków, voucher również zostanie dostarczony firmą kurierską DPD po upływie jednego pełnego okresu rozliczeniowego. Z promocji można skorzystać jednorazowo, aczkolwiek tego typu akcje są cykliczne. Mimo wszystko, jeśli macie chrapkę na kilka bonów, możecie zaangażować do promocji kogoś bliskiego. Promocja nie łączy się z innymi promocjami nju mobile, które umożliwiają otrzymanie gadżetu/prezentu/kodu.

 

Po upływie pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego, numer możecie pozostawić sobie na dłużej, bądź też wypowiedzieć w trybie standardowym lub natychmiastowym. Warto w tym miejscu wspomnieć jak wygląda specyfika umowy w NJU Mobile pod względem naliczania okresów rozliczeniowych. Otóż pierwszy okres rozliczeniowy ma charakter cząstkowy i trwa kilka dni od momentu aktywacji numeru. Dokładny czas trwania tego okresu możecie sprawdzić po zalogowaniu się na stronie NJU Mobile, zaraz po aktywacji numeru. Dopiero drugi okres jest pełnym, miesięcznym okresem rozliczeniowym. To właśnie w tym okresie koniecznie musicie utrzymać aktywny numer. Osobiście polecam poczekać z wszelkimi działaniami do momentu otrzymania prezentu. Z moich doświadczeń wynika, że NJU Mobile nie wystawia faktury dociążeniowej zarówno za pierwszy (cząstkowy), jak i ostatni okres rozliczeniowy (jedynie za wykonane usługi).

Szczegóły: – regulamin promocji z bonem Sodexo od nju mobile.

 

Złóż wniosek i zgarnij bon Sodexo o wartości 60 zł

 

Oferta NJU Mobile „Wszystko – nie więcej niż 29 zł”

NJU Mobile to marka telefonii komórkowej należąca do Orange Polska. W ramach planu taryfowego „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” otrzymacie:

 • nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz na numery stacjonarne w kraju oraz w UE;
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w kraju oraz w UE;
 • transfer danych do 10 GB w kraju (z czego 1,87 GB do wykorzystania w UE), po 6 miesiącach transfer rośnie do 20 GB, po roku do 25 GB, a po 2 latach do 30 GB.

Za to wszystko zapłacicie maksymalnie 29 zł miesięcznie. Nie jest to jednak sztywna stawka, jak w przypadku tradycyjnych abonamentów. Jeśli korzystacie mniej w danym miesiącu, zapłacicie…mniej. Do osiągnięcia pułapu 29 zł za usługi płacicie według cennika (m.in. 19 gr za minutę rozmowy czy 9 gr za SMS-a). Dopiero po przekroczeniu kwoty maksymalnej, opłaty nie będą już naliczane (zapłacicie 29 zł). Oczywiście dotyczy to standardowych usług (bez SMS-ów Premium itp.).

Po szczegóły oferty odsyłam na stronę NJU Mobile.

 

Wypowiedzenie umowy w NJU Mobile

Cechą charakterystyczną oferty NJU Mobile jest elastyczność. Pomimo, iż jest to oferta z rachunkiem, umowa podpisywana jest na czas nieokreślony. Oznacza to, iż możecie ją wypowiedzieć w każdej chwili bez konsekwencji. W ten sposób NJU Mobile promuje się jako “najlepsze rozwiązanie dla niezdecydowanych”. W praktyce wypowiedzenie umowy następuje ze skutkiem na koniec kolejnego okresu rozliczeniowego (następującego po okresie, w którym złożyliście wypowiedzenie). Jedną z opcji wypowiedzenia umowy jest przeniesienie numeru do innej sieci w ofercie na kartę. Wówczas to nowy operator załatwia za Was wszelkie formalności związane z wypowiedzeniem umowy w NJU oraz przenosinami numeru do nowej sieci. Niekiedy takie przeniesienie wiąże się z dodatkowymi bonusami na start u nowego operatora. Po przeniesieniu numeru, sami zdecydujecie co zrobicie z kartą SIM. Będzie to już standardowa oferta typu prepaid.

 

Ciekawą sprawą jest również wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym (lub przeniesienie numeru w trybie natychmiastowym). Kwestię rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia reguluje ustawa Prawo Telekomunikacyjne:

Art. 71a. Abonent, o którym mowa w art. 71, żądając przeniesienia przydzielonego numeru może rozwiązać umowę z dotychczasowym dostawcą usług bez zachowania terminów wypowiedzenia określonych w rozwiązywanej umowie. W takim przypadku abonent jest obowiązany do uiszczenia opłaty dotychczasowemu dostawcy usług w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy, powiększonej o roszczenie związane z ulgą przyznaną abonentowi obliczoną proporcjonalnie do czasu pozostającego do zakończenia trwania umowy.

Ulga przyznana abonentowi jest nieco wirtualną kwotą, którą udziela operator w zamian za podpisanie umowy na usługę telekomunikacyjną (przykładowo na 24 miesiące). Jest to niejako rabat, za to, że związaliśmy się z operatorem na określony czas. W przypadku takiej umowy, rzeczywiście należy zapłacić karę umowną, jeśli przedwcześnie zerwiecie umowę. Jednak w przypadku NJU Mobile ulga wynosi 0,00 zł (przynajmniej tak jest we wszystkich moich umowach, które dotychczas podpisywałem z NJU). Oznacza to, że NJU Mobile nie może naliczać żadnych kar za wypowiedzenie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.

 

 

Jeśli zdecydujecie się przenieść numer z NJU Mobile do innego operatora, ciekawą alternatywą jest a2mobile. Jest to oferta pre-paid, która nie wiąże Was długoterminową umową. W ramach promocji, możecie przenieść numer bez wychodzenia z domu. Startery a2mobile dostarczane są przez kuriera za 0 zł, konto abonenckie ważne jest przez 12 miesięcy po aktywacji numeru oraz po każdym doładowaniu, a dodatkowo otrzymacie 10 zł na start. a2mobile to ciekawa opcja dla minimalistów, którzy potrzebują dodatkowego numeru telefonu do różnego rodzaju promocji. Wystarczy doładować telefon za 5 zł, a wasze konto będzie aktywne przez kolejne 12 miesięcy.

 

 

Złóż wniosek i odbierz bon Sodexo o wartości 60 zł

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 680 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
150 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego od Alior Banku
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląski: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł na Allegro z darmową kartą kredytową Simplicity
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

65 Comments

 1. ten numer, ktory chcielibysmy przeniesc, to musi byc zarejestrowany prawda? czy moze to byc jakas stara nieużywana karta Sim, zamowiona np w jakiejs promocji jako darmowa, ale nigdy nieużywana?

  • Trzeba ją zarejestrować. Można np przez bankowość ING lub Millennium, w Żabkach ma Poczcie, u operatora i w wielu innych miejscach.

 2. Przed przeniesieniem oprócz zarejestrowania musisz wykonać połączenie wychodzące itp. Tego przynajmniej wymaga play.

 3. Jak to jest z tym przeniesieniem natychmiastowym ? Jak to zrobię w połowie okresu rozliczeniowego to zapłacę 9zł, czy 18zł tak jak wychodzi z umowy ?
  Czy coś się zmieniło w związku z nowymi regulaminami od 12 grudnia 2018 ?

 4. Dziwne bo faktura miała być na 9 zł, tymczasem do jednego numeru wogóle jej nie wystawili (nie używałem tego numeru ) do drugiego na kwote 0,29 ( jeden sms).
  O co chodzi ?

  • Tez czekam, długo nie wysyłają, jeżeli w ciągu kilku dni nie dotrze będę wysyłał zapytanie.

  • Mam tak samo, brałem później jeszcze udział w promocji z gadżetami i też cisza.
   W regulaminie powinni napisać, że warunkiem promocji jest upominanie się w formie reklamacji o nagrodę 🙂

   • Nju jest troszkę problematyczne w tym zakresie 🙂 Krótki mail na adres w regulaminie załatwi sprawę 😉

 5. Minął termin na rozpatrzenie reklamacji u mnie, zero voucherów, zero odpowiedzi na reklamację.
  Z brakiem odpowiedzi na reklamację to się jeszcze nie spotkałem.

 6. Jacku co radzisz żeby zrobić ? warunki spełnione. bonu nie ma. reklamacja napisana i zero odpowiedzi? termin rozpatrzenia reklamacji minął kilka dni temu

 7. A czy w oczekiwaniu na kuriera mozna wypowiedzieć już umowe, czyli np. przenieść numer do innej sieci. Nie uśmiecha mi się płacić kolejne 9 pln w oczekiwaniu na i tak wątpliwą nagrode.

 8. Mi dziś odpowiedzieli: “Z przykrością informuję, że reklamacja została rozpatrzona negatywnie.
  Weryfikacja wykazała, że zamówienie nie zostało przez Pana zarejestrowane w
  promocji tak jak nakazywał jej regulamin, na specjalnie do tego przeznaczonej
  stronie.” MASAKRA!!!

  • Otrzymałem dokładnie taką samą odpowiedź, oczywiście zamówienie zarejestrowałem na stronie promocji. Jakich argumentów użyć przy odwołaniu?

   • Wyślij link strony promocji i że tam się rejestrowałeś bo to była główna przyczyna skorzystania z promocji. Napisz że to ich wina, iż tego nie odnotowali i żądasz wydania nagrody.

 9. Wiadomo że to ich wina nie było potwierdzeń oszustwa i krętactwa tak samo inni piszą nalapali ludzi na numer i abonamenty to się do prokuratury nadaje

 10. Tylko że kto im teraz co udowodni trza byłoby zrzuty ekranu robić szkoda gadać przeboleje ale więcej stracą i ich mateczka orange

 11. u mnie to samo ze niby sie nie zarejestrowałem na stronie promocji
  Co robimy z tym faktem?

 12. U mnie i dziewczyny to samo nie zarejestrowanie w promocji, gdzie jesteśmy pewni przystąpienia do promocji.

 13. U mnie to samo, screena jeszcze chcą na potwierdzenie, że brałam udział! a jestem pewna, że rejestrowałam się na tamtej stronie. Dla mnie to oszustwo, co pisać im dalej?

 14. Może pasowało by zgłosić sprawę do UOKIK skoro jest tak duża fala poszkodowanych.
  Ja tez jestem pewien na 100000000000%, Ze razem z żoną rejestrowaliśmy się w promocji na stronie www z numerem zamówienia.
  Co o tym sądzisz Jacku? A może jakieś wtyki w nju 🙂

 15. klamia nigdize nie wysyłali emeil potwierdzenia rozwalili bony teraz graja na zwłoke juz ludzie pisza do uokik dostana kare to sie sciemniaczom odechce skandal mi pisza o sceenshota odpisalem pytacie jakbym mial do czynienia z oszustami a nie z powazna frma….mysla ze nalapali leszczy i ujdzie im to na sucho…

 16. U mnie po kilku mailach sprawę ponownie wysłali do weryfikacji co i tak sądze że nic nie da. Następnym razem przy takich promocjach trzeba chyba filmiki nagrywać że się bierze udział bo to jest szczyt.

 17. Ja również zostałem przez nich oszukany, przeniosłem trzy numery skuszony promocją. Bardzo nie ładnie. W pojedynkę nic nie zdziałamy, każdego z osobna zbyją tą samą śpiewką, trzeba się zorganizować, zebrać poszkodowanych i napisać do Rzecznika Praw Obywatelskich, może jakaś grupa na Fb?

 18. Zazwyczaj jestem ostrożny, ale tym razem dałem sie oszukać, skuszony promocją przeniosłem trzy numery, dotrzymałem wszystkich warunków jednak bonów nie otrzymałem. Widzę, że poszkodowanych ludzi jest dużo, trzeba się zorganizować, bo w pojedynkę nic nie zdziałamy. Może jakaś grupa na fb. Albo zgłaszać bezpośrednio do UOKiK https://www.uokik.gov.pl/kontakt.php

 19. Czy w regulaminie od początku była mowa o tym że reklamacje można zgłosić max 60 dni od zakończenia promocji?? Jeśli tak to wszyscy daliśmy dupy bo promocja skończyła się pod koniec listopada więc reklamacje trzeba było zgłosić max do końca stycznia 🙁 – nigdy więcej oszustów z NJU!!!! (pełnoprawną FV za “pełny okres rozliczeniowy” wystawili dopiero 13 lutego w moim przypadku i przez 3 tyg łudziłem się że bony otrzymam po jej opłaceniu)

 20. Właśnie złożyłem wnioski na przeniesienie do innego operatora, nigdy nie czułem się tak upokorzony. No nic trzeba to przegryźć, dla mnie sieć Nju i Orange są skreślone do końca życia, nigdy żadnych usług od takich oszustów nie wezmę, wolę nawet zapłacić więcej. Brawo wy, możecie być z siebie dumni, że udało się wam oszukać tylu ludzi.

 21. Ja sie na szczęście zabezpieczyłem i jednocześnie składałem do paybacka info o podpisaniu umowy. Payback wypłacił ,sodexo nie.

 22. Co z tym dalej zrobić? Wniosek został przekazany do ponownej weryfikacji. Zostaliśmy oszukani.

 23. To co z tym robimy? Pod jakimś postem wypisujemy im na Facebooku? Nie wiem jak dla was, ale dla mnie 60zl to dużo, ale nie tylko o pieniądze chodzi ale o fakt jawnego oszukania

 24. Jacku doradź co mamy robić? Ty otrzymałeś bon czy tez Cie oszukali? Mi po ponownej weryfikacji odpisali znów to samo, że nie rejestrowałem się na stronie promocji co jest totalna bzdurą. Jest nas tu sporo oszukanych osób. Nie są to pojedyncze przypadali. Co z tym robimy???? Dla zasady nie chce odpuścić tego bonu!

  • Akurat nie korzystałem z tej promocji, pozostaje skarga do rzecznika konsumenta.

 25. Odpowiedź jest zawsze taka sama….a screena nikt niestety nie posiada bo kto zakładał że oni tak zagrają.

  • Hej. Nie za późno. Na, twoje screeny mogą przydać się do rozwikłania całego problemu.

  • mógłbyś udostępnić screen z potwierdzenia rejestracji w promocji ? Bo z tego co pamiętam nie było tam żadnych danych identyfikujących, ode mnie też chcą screen, a niestety go nie posiadam 🙁

 26. Złożyłem skargę u rzecznika mówił , że im więcej osób to zgłosi to bedzie lepiej. Zgłaszajcie do swoich rzeczników

 27. Dostałem negatywną odpowiedź na reklamację. Odpisali, że nie zgłosiłem się do promocji na specjalnej stronie. Sęk w tym, że zarejestrowałem sobie tę stronę do PDF na końcu zgłoszenia – NJU dziękuje mi tam i wypisuje, że moje dane zostały wysłane.

  Przypuszczam, że ktoś czegoś nie dopatrzył i dane ze zgłoszeń się nie rejestrowały. Nie potrafią wyjść z twarzą z tego, co się stało. W efekcie NJU idzie teraz w zaparte i woli grać właśnie w taki sposób. Szkoda, bo to oznacza, że stracą klienta – ja od nich odejdę.

  Co do procedury reklamacyjnej.
  Z jednej strony warto złożyć wniosek związany z odrzuconą reklamacją do Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej. Można to zrobić najwygodniej przez ePUAP – bez wychodzenia z domu.

  Z drugiej strony warto (także za pomocą ePUAP) wysłać do UOKIK skargę/zawiadomienie o podejrzeniu stosowania przez Orange zachowań, które naruszają Art. 24 ust. 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów poprzez nieuczciwe praktyki rynkowe i brak udzielenia konsumentowi rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji. Więcej o tym trybie zawiadomienia UOKIK przeczytać można pod adresem: https://www.uokik.gov.pl/faq_zagadnienia_ogolne.php#faq1197

 28. @ Krzysztof wyślij tego PDFa gdzieś na upload albo prywatnie na maila snajper116 na wp przerobię sobie godzinę i wyślę im takie “potwierdzenie” – skoro oni grają nie fair nie zamierzam ja być fair a niestety jedyną formą powrotu do rozpatrywania reklamacji jest załączenie screena z zapisem do promocji – a skargę i tak złoże bo firemka która żydzi na 60 zł na nowego klienta tylko idzie w zaparte że nie rejestrowałem się i to moja wina jest niepoważna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *