“Premiowanie za bankowanie”, czyli do 600 zł premii za założenie oraz aktywne korzystanie
z konta firmowego “Firma to Ja” w Idea Banku

Screen Shot 03-24-16 at 08.23 PM

Idea Bank zmienia swoją ofertę rachunku firmowego “Firma to Ja”. Dotychczasowy bonus, jaki mogliście uzyskać w zamian za aktywne użytkowanie konta został zmniejszony z 741 na 600 zł. Mimo tego, jest to i tak jeden z najlepszych rachunków dla osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Z promocji mogą skorzystać nowi oraz pod pewnymi warunkami, dotychczasowi klienci Idea Banku. Oprócz sowitego bonusu, konto Firma to Ja zapewnia prowadzenie konta, przelewy internetowe (w tym do ZUS i US) oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za 0 zł. Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę 400 zł. Oprócz świetnego konta, Idea Bank zapewnia wiele udogodnień dla przedsiębiorców, między innymi mobilny wpłatomat, oddział online, zróżnicowane produkty kredytowe oraz darmową przestrzeń do coworkingu Idea Hub.

 

 

Uczestnicy

Uczestnikami promocji mogą zostać osoby, które nie posiadają obecnie konta Firma to Ja i złożą wniosek o konto na dedykowanej stronie promocji. W akcji mogą wziąć też udział obecni posiadacze konta, pod warunkiem iż dotychczas nie korzystali z promocji “Premiowanie za bankowanie”.

W tym drugim przypadku, do promocji należy przystąpić poprzez system transakcyjny Idea Cloud. Aby tego dokonać, należy jednak spełnić dodatkowe warunki: złożyć formularz o przystąpieniu do promocji, posiadać aktywną umowę o rachunek i bankowość elektroniczną (nie mogą być w fazie wypowiedzenia) oraz posiadać dostęp do systemu Idea Cloud. Ponadto w ciągu ostatnich trzech miesięcy (poprzedzających dzień przystąpienie do promocji) Wasz rachunek nie mógł zostać uznany kwotą jakiejkolwiek zewnętrznej transakcji płatniczej (zewnętrznymi transakcjami płatniczymi nie są transakcje otrzymane na rachunek z innego rachunku prowadzonego przez bank na rzecz obecnego posiadacza rachunku) np. poleceniem przelewu, wpłatą gotówkową we wpłatomacie, z uwzględnieniem wpłat dokonanych za pomocą karty oraz obciążony co najmniej jedną z poniższych transakcji:

 • przelewem lub przelewami na łączną kwotę minimum 1000 zł,
 • transakcją lub transakcjami bezgotówkowymi kartą na łączną kwotę minimum 400 zł,
 • przelewem lub przelewami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub Urzędu Skarbowego (US).

 

Nawet jeżeli posiadacie już główne konto w swojej firmie, konto Firma to Ja możecie potraktować jako rachunek dodatkowy. Dzięki temu zabiegowi uzyskacie dodatkowy dochód, praktycznie bez jakiegokolwiek wysiłku. Polskie prawo zezwala na posiadanie więcej niż 1 rachunku firmowego. Dla niektórych jest to wręcz niezbędna kwestia ze względu na przyspieszenie rozliczeń z kontrahentami (przelew w ramach tego samego banku dociera błyskawicznie). Pamiętajcie, aby o fakcie dodania nowego rachunku bankowego poinformować ZUS oraz Urząd Skarbowy.

 

Ile można zyskać

Maksymalna miesięczna premia to 50 zł brutto. Okres wypłacania premii to 12 miesięcy. Wobec tego łącznie możecie uzyskać aż 600 zł premii brutto. Wypłata premii determinowana jest wieloma wariantami, tak naprawdę sami decydujecie z jakiego tytułu ją otrzymacie.

Screen Shot 09-05-16 at 09.59 AM

 

 • Pierwsza część premii wypłacana jest za samo utrzymywanie salda na koncie. Można to utożsamiać z oprocentowaniem rachunku firmowego. Przykładowo, utrzymując na koncie średnio 5000 zł, po roku otrzymacie z tego tytułu 120 zł brutto. Licząc efektywne oprocentowanie dla tego typu “lokaty” otrzymujemy 2,4% brutto. Dla 10.000 zł będzie to 20 zł, zaś przy 15.000 zł premia wyniesie 30 zł. Dla wszystkich tych stawek, “oprocentowanie w skali roku” wynosi 2,4%. Żaden inny rachunek firmowy nie zagwarantuje takiego oprocentowania. Oczywiście ciężko jest się wstrzelić akurat w kwotę równą dolnemu progowi, ale i tak to bardzo sowite wynagrodzenie.

 

 • Za każdą wpłatę we wpłatomacie otrzymacie 20 zł brutto. W regulaminie nie ma żadnych ograniczeń co do ilości wpłat, jedyny warunek to minimalna kwota wpłaty w wysokości co najmniej 1000 zł. Spacerek (lub zamówienie mobilnego wpłatomatu jeśli w waszym mieście jest dostępna takowa usługa) do wpłatomatu, 3 wpłaty po 1000 zł i… 50 zł premii. Będą to zapewne najprościej zarobione pieniądze przez waszą firmę 🙂

 

 • Przelewy do ZUS-u lub US-u nie należą do przyjemnych. Jednak Idea Bank solidnie motywuje do wpłacania składek/zaliczek na podatek. Wystarczy przelew na kwotę minimum 250 zł do wybranej instytucji, by cieszyć się 30 zł bonusu. Coś co dotychczas było rutynowym działaniem, teraz pozwala zarabiać. Takie rzeczy tylko w Idea Bank 🙂

 

 • Ostatni element dotyczy osób, które zdecydują się korzystać z księgowości Idea Cloud. Za każdą wystawioną i opłaconą fakturę (na kwotę minimum 100 zł) dostaniecie 20 zł. Oczywiście jeśli wolicie korzystać z zewnętrznej obsługi rachunkowej, nie musicie korzystać z systemu księgowo-fakturowego Idea Cloud.

 

Bonus będzie wypłacany w  formie przelewu na rachunek do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, za który należna jest premia. Jeśli zainteresowała Was ta promocja, wniosek możecie złożyć na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie, aby podczas rozmowy z konsultantem wspomnieć o aktywacji promocji na waszym koncie.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji.

 

Opodatkowanie

Wartość przyznanej premii powiększa przychód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i od takiej premii powinniście samodzielnie odprowadzić należny podatek, zgodnie z formą opodatkowania, którą wybraliście dla waszej firmy. Więcej na ten temat w komunikacie

 

Szczegóły Konta Firma To Ja

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta firmowego
 • 0 zł za wydanie karty debetowej
 • 0 / 4,99 zł za obsługę karty debetowej

Opłata nie jest pobierana w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 400 zł miesięcznie lub wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na kwotę nie niższą niż 1000 zł. Posiadanie karty nie jest obowiązkowe.

 • 0 zł za przelewy internetowe, w tym do ZUS i US
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za program do wystawiania faktur
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach (Euronet oraz Idea Banku) i Mobilnym Wpłatomacie
 • 0 zł za dwa pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu (pozostałe 3,50 zł)
 • 0 zł za wirtualny sejf do przechowywania dokumentów
 • 0 zł za korzystanie z przestrzeni do pracy w Idea Hub

Rachunek przeznaczony jest tylko dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. 

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji

 

Złóż wniosek o konto Firma to Ja i odbierz do 600 zł premii

 

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *