Przebudzenie kolosa, czyli premia 50 zł za założenie konta w PKO BP

Nowy obraz (1)Wszelkie bonusy za skorzystanie z produktu finansowego były dotychczas domeną mniejszych bądź silnie rozwijających się banków. Prezentowana promocja dotyczy konta w największym banku w Polsce PKO BP. Zakładając wybrany rachunek bankowy możecie otrzymać 50 zł premii. Obecna propozycja bardzo przypomina promocję Mam Inteligo (nomen omen internetowy bank PKO BP). Warunki zdobycia bonusu są bardzo łatwe, zapraszam do lektury.

 

Tytułowy kolos nie ma nic wspólnego z wyrażeniem kolos na glinianych nogach. PKO BP to największy bank w Polsce, z dobrymi fundamentami zapewniającymi bezpieczeństwo nawet w najgorszych zawirowaniach na rynkach finansowych. Dotychczasowa strategia banku polegająca na zdobywaniu nowych klientów poprzez panie w okienkach nie sprawdza się w dzisiejszych realiach. Również pompowanie milionów złotych w reklamy z udziałem celebrytów nie przynosi zadowalających rezultatów. Internet oraz polecanie sobie nawzajem produktów finansowych – tak wygląda dzisiejsza rzeczywistość marketingu bankowego. 

W opisywanej promocji, w zamian za otwarcie konta bankowego otrzymujecie 50 zł.
Do wyboru macie całą gamę rachunków bankowych. Dla osób fizycznych są to: Konto dla młodych, Konto za zero, Konto bez granic, Superkonto oszczędne, Konto pogodne. Wśród tych rachunków szczegółowiej omówię Konto dla młodych oraz Konto za zero. Są to darmowe rachunki, dlatego moim zdaniem to najlepsze propozycje banku PKO BP. Chcąc skorzystać z bonusu wynoszącego 50 zł możecie również założyć rachunek firmowy.

Aby zdobyć omawianą premię należy:

 • Złożyć wniosek o nowe konto lub nowy pakiet PKO Banku Polskiego za pośrednictwem strony internetowej Mam PKO BP. Aby otrzymać prawo do premii musicie podać we wniosku kod polecenia (tzw. kod MGM). Kod ten podajecie na końcu formularza;
  Jeżeli chcesz uzyskać kod polecenie niezbędny do udziały w promocji, napisz poprzez zakładkę Kontakt.
  Screen z wniosku
 • Nowy obraz (2)Wypełniając wniosek koniecznie musicie wyrazić zgodę na przekazywanie materiałów marketingowych przez Bank oraz zaakceptować regulamin konkursu. Tylko wówczas możecie otrzymać swój bonus, aczkolwiek jest to informacja czysto techniczna;
 • Po złożeniu wniosku, zadzwoni do was konsultant (w moim przypadku była to miła pani), który potwierdza wasze dane osobiste oraz informuje o przybliżonym terminie dostarczenia umowy przez kuriera.
 • Po założeniu konta musicie je naturalnie aktywować w serwisie iPKO;
 • Teraz najważniejsze, także słuchajcie bo nie będę dwa razy powtarzać
  (tekst z serialu ‘Allo ‘Allo 🙂 )


  W ciągu 30 dni kalendarzowych liczonych od dnia otwarcia nowego konta należy wykonać co najmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą wydaną do konta o łącznej wartości minimum 200 PLN w punktach usługowo – handlowych, z wyłączeniem operacji wykonywanych przez Internet. Ponadto należy dokonać co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej przy użyciu aplikacji IKO powiązanej z rachunkiem w PKO Banku Polskim, o łącznej wartości minimum 10 PLN w punktach usługowo – handlowych, z wyłączeniem operacji wykonywanych przez Internet.

  Pierwsza część warunku jest prosta. Standardowo dokonujecie w sklepie kilka mniejszych transakcji na łączną sumę 200 zł lub jedną większą na co najmniej 200 zł. Druga kwestia jest ciekawsza. PKO Bank Polski promuje swoją aplikację IKO. jest to alternatywa dla kart zbliżeniowych, pozwalająca na szybkie płatności w sklepach i innych punktach handlowo-usługowych.
  Więcej na temat IKO oraz określenie miejsc, gdzie można z niej korzystać na stronie http://www.pkobp.pl/iko-platnosci-mobilne/.


  W tym momencie nabywacie prawo do premii 50 zł. Przedstawione powyżej warunki dotyczą kont dla osób fizycznych. Jeżeli zaś zakładacie konto “na firmę”, warunkiem otrzymania bonusu jest:
 • dokonanie w ciągu 40 dni kalendarzowych liczonych od dnia otwarcia nowego pakietu PKO Banku Polskiego, co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej przy użyciu karty wydanej do konta firmowego, z wyłączeniem operacji wykonywanych przez Internet oraz dokonanie, co najmniej jednego przelewu do ZUS poprzez serwis internetowy lub telefoniczny z wykorzystaniem formularza „Przelew do ZUS”.

Premia wypłacana jest po sprawdzeniu przez bank faktu spełnienia warunków oraz uprawnienia do otrzymania nagrody.
Bank dokonuje tego sprawdzenia każdorazowo, w terminie do maksymalnie 50 dni kalendarzowych po zakończeniu każdego etapu Programu. Wypłata nagrody nastąpi w terminie do 25 dni kalendarzowych od momentu sprawdzenia kwestii spełnienia warunków do wypłaty.

Jak widzicie terminy te wydają się dosyć odległe. Jednak są one przedstawione w formie “do x dni”. Bank w ten sposób zabezpiecza się na wypadek gdyby podczas trwania promocji coś nie zadziałało przez co procedury wydłużałyby się. Z doświadczenia Wam powiem, iż w promocji Mam Inteligo premie wypłacane były dużo wcześniej niż zakładał regulamin. W moim odczuciu, tym razem będzie podobnie. Co do etapów programu, wyglądają one następująco:

1 etap 29.12.2014 – 27.01.2015 r.
2 etap 28.01 – 26.02.2015 r.
3 etap 27.02.- 28.03.2015 r.

  Wypłata premii odbędzie się na nowootwarte konto w PKO BP. W regulaminie nie ma jednak informacji, czy w dniu przyznawania premii należy mieć aktywną kartę debetową. Oznacza to, iż prawdopodobnie będziecie mogli wcześniej zastrzec kartę, by nie ponosić opłat z jej tytułu.

  Premia 50 zł jest kwotą netto, nie musicie odprowadzać żadnych podatków. Zrobi to za was bank. Formalnie przyznana premia to 62 zł brutto, ale 12 zł z tej kwoty trafia do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu nie będziecie musieli wypełniać żadnych dodatkowych deklaracji.

  Informacja dla osób, które otwierają konto tylko po to by zdobyć premię i podziękować za współpracę bankowi. Konto najłatwiej jest zamknąć w najbliższym oddziale banku. PKO BP ma bardzo szeroką liczbę placówek na terenie całego kraju, więc nie będzie z tym problemu. Będzie to okazja do już – wiosennego spaceru 🙂

Teraz krótka charakterystyka dwóch wybranych kont osobistych – Konto dla młodych oraz Konto za zero.

Konto dla młodych:

PKO Konto dla Młodych  to nowoczesne, w pełni internetowe i mobilne konto osobiste przeznaczone dla studentów albo absolwentów wyższych uczelni  w wieku 18-26 lat. PKO Konto dla Młodych przeznaczone jest także dla uczniów albo absolwentów szkoły pomaturalnej lub policealnej albo pełnoletnich uczniów szkoły średniej w okresie pobierania nauki, o ile nie ukończyli 26 lat.

 • 0 zł za konto bez żadnych warunków
 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie!
 • 0 zł za kartę debetową – wystarczy dokonać 5 płatności w okresie, w którym jest pobierana miesięczna opłata
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe
 • 0 zł za pakiet 5 SMS w ramach usługi Powiadomienia SMS

Konto za zero

PKO Konto za Zero to nowoczesne konto osobiste, oferujące pełen wachlarz możliwość, z których możesz korzystać bez opłat:

 • 0 zł za prowadzenie konta, jeśli posiadasz kartę debetową
 • 0 zł za kartę debetową, jeżeli w danym okresie rozliczeniowym dokonasz nią operacji bezgotówkowych o wartości min. 300 zł
  3,90 zł – gdy dokonano operacji bezgotówkowych na kwotę min. 100 zł ale nie więcej niż 300 zł kartą debetową wydaną do rachunku
  6,90  zł– gdy dokonano operacji bezgotówkowych na kwotę niższą niż 100 zł kartą debetową wydaną do rachunku 
 • 0 zł za wypłaty kartą z szerokiej sieci bankomatów PKO Banku Polskiego
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe oraz realizację zleceń stałych
 • 0 zł za dostęp do aplikacji IKO

  Jeżeli macie mniej niż 26 lat, śmiało korzystajcie z oferty Konta dla młodych. To na prawdę fajna propozycja, konkurująca z ofertami rachunków banków w pełni internetowych. Pamiętajcie, że PKO BP posiada mnóstwo oddziałów stacjonarnych oraz bardzo ugruntowaną pozycję zapewniającą bezpieczeństwo w kryzysowych warunkach.

  Konto za zero, dla osób starszych niż 26 lat również prezentuje się całkiem okazale. Wystarczą co miesięczne płatności na kwotę 300 zł, by było całkowicie darmowe. Jak na tak tradycyjny bank, to uczciwe rozwiązanie.

  Szczegóły rachunków dostępnych w PKO BP biorących udział w promocji dostępny jest na stronie Mam PKO BP Tam również możecie złożyć wniosek o otwarcie konta.

Na koniec Regulamin promocji

 

 

 

5 Comments

 1. Bardzo rzeczowo napisany artykuł,wszystkie informacje ważne się w nim zawierają- 2 inne strony które o tym pisały nie zawarły tych istotnych informacji co tutaj. Dziękuję za rzeczowy artykuł! 🙂

 2. od zawsze wszystkim znajomym polecałem ten bank. I dalej bedę ale nie dla kasy, tylko dlatego ze jest najlepszy. Tylko PKO BP

  • Tak, to bardzo dobry bank. Szczególnie w zakresie kredytów hipotecznych. Minusem może być niekiedy obsługa, ale i to idzie w dobrym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *