Przenieś numer do NJU Mobile i odbierz gadżet: powerbank, słuchawki bluetooth lub mini głośnik bluetooth (o szacunkowej wartości ponad 100 zł)

Oprócz opisywanej kilka dni temu mOkazji, w której możecie zdobyć 50 zł, NJU Mobile prowadzi również inną akcję promocyjną, przeznaczoną dla wszystkich (gwoli ścisłości, mOkazje przeznaczone są wyłącznie dla posiadaczy konta w mBanku). Warunkiem zdobycia nagrody w tej promocji jest przeniesienie numeru do NJU Mobile od innego operatora. Możecie w tym celu użyć jakiejś nieużywanej już karty SIM lub nawet zakupić nową kartę SIM w ofercie na kartę, po czym przenieść numer do NJU Mobile. W przypadku tej promocji, zamiast premii pieniężnej, do wyboru są trzy nagrody rzeczowe: powerbank o mocy 4000 mAh, słuchawki bluetooth Snake oraz mini głośnik bluetooth XOOPAR Eggi XG21016. Najcenniejszym gadżetem jest oczywiście głośnik bluetooth. Jego szacunkowa wartość to ponad 100 zł. W dalszej części artykułu znajdziecie linki potwierdzające wartość tej nagrody. Główny warunek promocji jest identyczny jak w przypadku poprzednich akcji – aby otrzymać wybrany gadżet, wystarczy utrzymać aktywny numer przez minimum jeden pełny cykl rozliczeniowy (koszt przygody z NJU może się zatem zamknąć w kwocie 9 zł). Z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci operatora.

 

 

Jaka jest wartość gadżetów w promocji?

Zaczniemy nietypowo, ale prawdopodobnie od najciekawszej kwestii, czyli wartości nagród w promocji. Powerbank ma bardzo niską wartość, więc go sobie darujemy. Z pewnością najcenniejszy jest głośnik bluetooth XOOPAR Eggi XG21016. O ile nie jest on dostępny w polskich sklepach, o tyle udało mi się go odnaleźć w popularnych sklepach zagranicznych, dostępnych (i chętnie użytkowanych) przez Polaków:

Powyższe ceny pochodzą z dnia 23 lutego 2018 roku (godzina 17:00) przy kursie dolara na poziomie 3,40 zł. Do tego należy doliczyć koszty dostawy oraz ewentualnie koszty celno-skarbowe, jeśli takowe się pojawią.

Specyfika źródłowa głośnika dostępna jest na stronie producenta Xoopar. Po polsku, specyfikację głośnika znajdziecie na stronie powerbanki.pl, należącej do firmy blueboat, dystrybutora gadżetów elektronicznych. Z dużą dozą prawdopodobieństwa to właśnie od tej firmy gadżety nabywa NJU Mobile. Na wspomnianej stronie znajdziemy również zdjęcia (niestety bez opisu) słuchawek Snake. Jaka jest ich wartość? Trudno powiedzieć. Na pewno niższa niż w przypadku głośnika, aczkolwiek szacuję ją na około kilkadziesiąt złotych.

 

Jak zdobyć gadżet w promocji NJU Mobile

Warunkiem uzyskania nagrody jest złożenie wniosku o przeniesienie numeru do NJU Mobile w usłudze z rachunkiem (plan taryfowy NJU podstawowy) na stronie NJU Mobile, podpisanie elastycznej umowy oraz utrzymanie aktywnego numeru przez co najmniej jeden pełny okres rozliczeniowy. Z promocji wyłączone jest przeniesienie numeru z Orange lub z NJU Mobile w ofercie na kartę. Umowa zostanie dostarczona za pośrednictwem kuriera DPD.

Aby złożyć zamówienie, na stronie NJU Mobile rozwińcie zakładkę OFERTA, a następnie wybierzcie opcję Z RACHUNKIEM. Jeśli umowę podpisujecie dla samej nagrody i nie macie zamiaru aktywnie korzystać z numeru w NJU, możecie wybrać tak naprawdę dowolną opcję. Oferta NJU ma pewną szczególną cechę. Otóż minimalna kwota faktury wynosi 9 zł (jest to kwota tak zwanego maksymalnego dociążenia). Jeśli będziecie aktywnie korzystać z numeru w NJU, wówczas zapłacicie więcej, zgodnie z cennikiem konkretnej usługi. Natomiast w przypadku, gdy w danym miesiącu w ogóle nie korzystacie z telefonu, wówczas zostanie naliczona kwota minimalna rachunku, czyli samo 9 zł. Dla osób, które chcą zostawić sobie numer w NJU na dłużej, przygotowałem analizę oferty „Wszystko – nie więcej niż 29 zł”, w której za maksymalnie 29 zł miesięcznie otrzymacie nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz 10 GB Internetu.

Pamiętajcie, aby podczas składania zamówienia wybrać opcję e-faktury (domyślnie zaznaczona). Wówczas opłata aktywacyjna wyniesie 0 zł. W przeciwnym wypadku koszt opłaty aktywacyjnej to 20 zł.

 

Po złożeniu wniosku o przeniesienie numeru, przejdźcie na dedykowaną stronę promocji. W pierwszym kroku podajcie nazwę dotychczasowego operatora, w drugim kroku wpiszcie numer zamówienia (otrzymacie go mailowo), następnie wybierzcie gadżet, a na końcu zaakceptujcie regulamin promocji. Promocja trwa od 20 lutego 2018 roku do wyczerpania zapasów nagród. Dostępność danej nagrody podana będzie podczas wyboru gadżetu.

Po spełnieniu warunków, wybrany gadżet również zostanie dostarczony firmą kurierską DPD po upływie jednego pełnego okresu rozliczeniowego. Z promocji można skorzystać jednorazowo, aczkolwiek tego typu akcje są cykliczne. Mimo wszystko, jeśli macie chrapkę na kilka gadżetów, możecie zaangażować do promocji kogoś bliskiego. 

 

Po upływie pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego, numer możecie pozostawić sobie na dłużej, bądź też wypowiedzieć w trybie standardowym lub natychmiastowym. Warto w tym miejscu wspomnieć jak wygląda specyfika umowy w NJU Mobile pod względem naliczania okresów rozliczeniowych. Otóż pierwszy okres rozliczeniowy ma charakter cząstkowy i trwa kilka dni od momentu aktywacji numeru. Dokładny czas trwania tego okresu możecie sprawdzić po zalogowaniu się na stronie NJU Mobile, zaraz po aktywacji numeru. Dopiero drugi okres jest pełnym, miesięcznym okresem rozliczeniowym. To właśnie w tym okresie koniecznie musicie utrzymać aktywny numer. 

Szczegóły – regulamin promocji „Przenieś numer od innego operatora i zgarnij gadżet od nju mobile”.

 

Złóż wniosek i odbierz swój gadżet

 

Oferta NJU Mobile „Wszystko – nie więcej niż 29 zł”

NJU Mobile to marka telefonii komórkowej należąca do Orange Polska. W ramach planu taryfowego „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” otrzymacie:

 • nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz na numery stacjonarne w kraju oraz w UE;
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w kraju oraz w UE;
 • transfer danych do 10 GB w kraju (z czego 1,87 GB do wykorzystania w UE).

Za to wszystko zapłacicie maksymalnie 29 zł miesięcznie. Nie jest to jednak sztywna stawka, jak w przypadku tradycyjnych abonamentów. Jeśli korzystacie mniej w danym miesiącu, zapłacicie…mniej. Do osiągnięcia pułapu 29 zł za usługi płacicie według cennika (m.in. 19 gr za minutę rozmowy czy 9 gr za SMS-a). Dopiero po przekroczeniu kwoty maksymalnej, opłaty nie będą już naliczane (zapłacicie 29 zł). Oczywiście dotyczy to standardowych usług (bez SMS-ów Premium itp.).

Po szczegóły oferty odsyłam na stronę NJU Mobile.

 

Wypowiedzenie umowy w NJU Mobile

Cechą charakterystyczną oferty NJU Mobile jest elastyczność. Pomimo, iż jest to oferta z rachunkiem, umowa podpisywana jest na czas nieokreślony. Oznacza to, iż możecie ją wypowiedzieć w każdej chwili bez konsekwencji. W ten sposób NJU Mobile promuje się jako “najlepsze rozwiązanie dla niezdecydowanych”. W praktyce wypowiedzenie umowy następuje ze skutkiem na koniec kolejnego okresu rozliczeniowego (następującego po okresie, w którym złożyliście wypowiedzenie). Jedną z opcji wypowiedzenia umowy jest przeniesienie numeru do innej sieci w ofercie na kartę. Wówczas to nowy operator załatwia za Was wszelkie formalności związane z wypowiedzeniem umowy w NJU oraz przenosinami numeru do nowej sieci. Niekiedy takie przeniesienie wiąże się z dodatkowymi bonusami na start u nowego operatora. Po przeniesieniu numeru, sami zdecydujecie co zrobicie z kartą SIM. Będzie to już standardowa oferta typu prepaid.

 

Ciekawą sprawą jest również wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym (lub przeniesienie numeru w trybie natychmiastowym). Kwestię rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia reguluje ustawa Prawo Telekomunikacyjne:

Art. 71a. Abonent, o którym mowa w art. 71, żądając przeniesienia przydzielonego numeru może rozwiązać umowę z dotychczasowym dostawcą usług bez zachowania terminów wypowiedzenia określonych w rozwiązywanej umowie. W takim przypadku abonent jest obowiązany do uiszczenia opłaty dotychczasowemu dostawcy usług w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy, powiększonej o roszczenie związane z ulgą przyznaną abonentowi obliczoną proporcjonalnie do czasu pozostającego do zakończenia trwania umowy.

Ulga przyznana abonentowi jest nieco wirtualną kwotą, którą udziela operator w zamian za podpisanie umowy na usługę telekomunikacyjną (przykładowo na 24 miesiące). Jest to niejako rabat, za to, że związaliśmy się z operatorem na określony czas. W przypadku takiej umowy, rzeczywiście należy zapłacić karę umowną, jeśli przedwcześnie zerwiecie umowę. Jednak w przypadku NJU Mobile ulga wynosi 0,00 zł (przynajmniej tak jest we wszystkich moich umowach, które dotychczas podpisywałem z NJU). Oznacza to, że NJU Mobile nie może naliczać żadnych kar za wypowiedzenie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.

 

Wybór okresu wypowiedzenia należy oczywiście do Was (standardowy czy natychmiastowy). Z moich doświadczeń wynika, że NJU Mobile nie wystawia faktury dociążeniowej zarówno za pierwszy (cząstkowy), jak i ostatni okres rozliczeniowy (jedynie za wykonane usługi). Zatem w przypadku standardowego okresu wypowiedzenia, przygoda z NJU będzie Was kosztować 18 zł, zaś w przypadku natychmiastowego wypowiedzenia tylko 9 zł. Pomimo, że regulamin tego nie precyzuje, z jakimkolwiek wypowiedzeniem lepiej wstrzymać się do momentu aż upłynie jeden pełny cykl rozliczeniowy (da Wam to pewność spełnienia warunków promocji).

 

Przeniesienie numeru do Virgin Mobile

Ciekawą propozycję dla chcących przenieść numer do oferty prepaid ma Virgin Mobile. Główne aspekty przemawiające za przeniesieniem numeru do tego wirtualnego operatora to:

 • wszystkie formalności załatwiane są bez wychodzenia z domu – wniosek składa się online, zaś dokumenty dostarcza kurier (koszty pokrywa Virgin Mobile),
 • sami wybieracie datę przeniesienia – konkretny dzień (tryb natychmiastowy) lub zgodnie z okresem wypowiedzenia,
 • starter jest bezpłatny,
 • na start otrzymujecie saldo w wysokości 5 zł,
 • w prezencie na start otrzymujecie 10 GB Internetu,
 • w prezencie otrzymujecie do wyboru: 3-miesięczną kartę rabatową Good For U Restaurants, 90-dniowy dostęp do TIDAL, lub zestaw 3 sztuk prezerwatyw SKYN, 
 • możecie skorzystać z oferty Freemium, która zapewnia co miesiąc 30 minut, 30 SMS-ów oraz 300 MB Internetu. 

Więcej na temat oferty Virgin Mobile w tym artykule.

 

Złóż wniosek i odbierz swój gadżet

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
BZ WBK: 450 zł premii + 2,7% na koncie oszczędnościowym do 120k zł
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Lokata Happy na 4% w skali roku + bon o wartości 200 zł na fly.pl
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

15 Comments

 1. czyli przenosze teraz numer, pierwszy okres tra np od 10 marca do 10 kwietnia i 12 kwietnia przenosze numer, i place 9 zl? i dostaje nagrode?

 2. Dzięki wielkie. Poprzednim razem skorzystałem bo tak się złożyło, że akurat przenosiłem nr, teraz przenoszę nr żony i czekałem aż może pojawi się jakaś promocja. Pozdrawiam

 3. A jak mam juz umowę w nju i chce teraz przeniesc numer który konczy mi się w maju? Tyle tylko że nie chcę łączyć tylko nową umowę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *