Santander Bank: nawet 530 zł premii w ramach promocji Konta Jakie Chcę oraz 2,7% w skali roku na koncie oszczędnościowym do 100.000 zł

Santander Bank kontynuuje swoją strategię sprzedażową, w której to oferującymi jego konta bankowe są…obecni klienci. Jak widać program poleceń “Polecam mój Bank” odnosi takie sukcesy, iż Santander postanowił ruszyć z czwartą edycją programu. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, obecny klient zarabia 80 zł za polecenie, zaś nowy klient 80 zł premii za założenie konta. Dodatkowo, najaktywniejsi polecający mogą zdobyć 100 zł premii ekstra za dostarczenie bankowi co najmniej 10 nowych klientów. Oprócz premii startowej, Santander Bank wypłaci Wam 150 zł bonusu za zapewnianie regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia lub też z innych tytułów oraz aż 300 zł moneyback za płatności rachunków domowych. Sumarycznie daje to aż 530 zł premii w jednej promocji bankowej! Ważnym argumentem przemawiającym za założeniem rachunku w Santander Banku jest również konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Warto również pamiętać, iż Santander Bank organizuje szereg promocji skierowanych do obecnych klientów, jak na przykład opisywane niedawno promocje z 100 zł premii do Pyszne.pl z produktem kredytowym, czy też 20 zł do Allegro za wykonanie 2 płatności telefonem. Co do kwestii technicznych, konto możecie zarówno założyć, jak i zamknąć bez wychodzenia z domu!

 

 

Uczestnictwo w promocji – poleceni

Poleconymi (czyli osobami, które otrzymają 80 zł za założenie konta) mogą być osoby pełnoletnie lub osoby małoletnie (w wieku od 13 do 18 lat) nie posiadające konta i karty debetowej w BZ WBK / Santander Banku od 1 maja 2018 roku. Oznacza to, że bank po raz kolejny skrócił okres karencji, tym razem o 2 miesiące. Poza tym, warunkiem uczestnictwa jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie:

 • zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie realizacji promocji,
 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych,
 • zgody na Elektroniczne Kanały Komunikacji (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

 

Wniosek o promocyjne konto wraz z kartą debetową lub mobilną kartą debetową możecie złożyć w placówce banku, na infolinii lub na dedykowanej stronie promocji. W tym ostatnim przypadku, umowę możecie zawrzeć za pośrednictwem kuriera, przelewu weryfikacyjnego lub w rozmowie wideo z doradcą. W każdym przypadku należy podać kod polecenia osoby, która bierze udział w promocji. Na złożenie wniosku macie czas do 30 września 2019 roku.

 

 

Kluczowym elementem uczestnictwa w promocji jest użycie kodu polecenia uzyskanego od dotychczasowego klienta banku. Otwierając konto w placówce lub na infolinii, kod dyktujecie doradcy bankowemu. Natomiast w przypadku składania wniosku online, kod wpisujecie w dedykowanym polu (screen poniżej). Kod możecie uzyskać od kogoś bliskiego lub skorzystać z mojego polecenia: 1008552568. Spełniam wszystkie warunki określone przez regulamin dla osób polecających, dlatego macie pewność otrzymania premii jako polecony.

 

 

 

 

Warunki uzyskania 80 zł premii za założenie konta

Aby zdobyć bonus na start, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową, kartą mobilną lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (sklepy, stacje benzynowe itd) jak i w Internecie (Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów etc),
 • minimum jeden raz zalogujecie się do bankowości internetowej lub mobilnej. 

 

Premie będą wypłacane w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji przez poleconego. Przykładowo, jeśli konto założycie w maju, a w czerwcu wykonacie płatności, wówczas premię otrzymacie w lipcu.

 

80 zł za polecenie konta znajomym

Za każde skuteczne polecenie konta, regulamin przewiduje 80 zł nagrody. Osoba polecona może następnie zostać polecającym! W ten oto sposób zwielokrotnicie swoje zyski po założeniu konta.

Polecającym może być posiadacz konta osobistego w Santander Banku wraz z dostępem do bankowości elektronicznej. Aby móc polecać konta musicie wygenerować swój kod polecenia w zakładce Oferta banku, a następnie Polecam Bank. Dodatkowym wymogiem jest wyrażenie zgód marketingowych, handlowych i na EKK oraz podanie numeru kontaktowego z bankiem. Teraz pozostaje już tylko przekazywanie kodu poleceń swoim bliskim. Jeśli będą oni skrupulatnie spełniać warunki promocji, bank będzie wypłacał Wam premie w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji przez poleconego.

Dodatkowe 100 zł premii ekstra otrzymacie, jeśli co najmniej 10 osób przez Was poleconych spełni warunki promocji i odbierze 80 zł premii startowej. 

Szczegóły promocji w regulaminie programu poleceń “Polecam mój Bank- edycja IV”.

 

 

i użyj mojego kodu: 1008552568

 

Promocja “150 zł za wynagrodzenie”

Uczestnikiem promocji może być osoba, która od 1 kwietnia 2018 roku do 5 maja 2019 roku nie posiadała konta osobistego w Santander Banku (również pod brandem BZ WBK). Na szczęście, posiadanie innego produktu, jak na przykład konta oszczędnościowego lub karty kredytowej nie wyklucza z uczestnictwa w niniejszej akcji. Jak pewnie zauważyliście, okresy karencji w programie poleceń oraz w promocji z wynagrodzeniem są niemal zbieżne. W programie poleceń data graniczna to 1 maja 2018 roku.

Promocja z premią za wynagrodzenie trwa w okresie od 6 maja 2019 roku do 31 lipca 2019 roku (do tego momentu należy podpisać umowę o konto). Aby przystąpić do promocji należy założyć Konto Jakie Chcę wraz z kartą debetową (Dopasowana VISA lub Mastercard). Dodatkowym wymogiem jest posiadanie lub podpisanie umowy o dostęp do bankowości online. Pamiętajcie również o wyrażeniu zgód na elektroniczną formę kontaktu. Zgodę tę zaznaczycie podczas wypełniania wniosku. Co tu kryć, wszystkie te formalności spełnicie podczas składania wniosku o konto w programie poleceń.

 

Po założeniu rachunku, jeszcze w miesiącu podpisania umowy złóżcie dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na konto. Możecie to zrobić poprzez infolinię lub w bankowości online. Następnie, w ciągu 3 kolejnych miesięcy (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnijcie wpływy na kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonajcie 5 płatności bezgotówkowych kartą na dowolną kwotę.

 

Zapewnianie wpływów możecie rozpocząć od następnego lub od drugiego miesiąca po przystąpieniu do promocji. Przykładowo, podpisując umowę w maju, wpływy zapewnijcie od czerwca do sierpnia lub od lipca do września. Wymagane płatności kartą możecie wykonać zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Wykluczone są wyłącznie transakcje w punktach bukmacherskich oraz kasynach (kody MCC: 7995 oraz 6540). Co ważne, spełniając warunek 5 płatności, jednocześnie zwalniacie się z opłaty miesięcznej za kartę. Szczegółowo na ten temat piszę w analizie konta pod koniec wpisu.

Jako, że premia wypłacana jest jednorazowo w łącznej kwocie 150 zł warunki musicie spełnić w każdym z trzech miesięcy. Co ciekawe, w poprzednich edycjach bank wypłacał nagrody cząstkowe. W obecnej edycji bonusy wypłacane będą do końca kolejnego miesiąca, po zapewnieniu ostatniego wpływu (w naszym przykładzie będzie to zatem wrzesień lub październik). W dniu wypłaty premii musicie posiadać aktywne konto, kartę debetową, dostęp do bankowości online oraz zgody na kontakt w formie elektronicznej.

 

Co ważne, regulaminowe wynagrodzenie to nie tylko typowy wpływ pensji, ale również renta, emerytura, czy też inne świadczenie. Potwierdza to zapis regulaminu:

Przez wynagrodzenie rozumiemy wpływ na konto osobiste z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury, świadczenia ZUS/KRUS lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski w okresie trwania promocji, w jednorazowej wysokości min. 1000 zł miesięcznie. Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta, wpłaty własne realizowane w oddziałach lub wpłatomatach banku oraz wpływy na inne konto niż konto podane w dyspozycji przekazywania wynagrodzenia.

Szczegóły – regulamin promocji “150 zł za konto wynagrodzeniem”.

 

 

Krótka instrukcja jak złożyć dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę:

 • po zalogowaniu do bankowości internetowej wchodzicie w zakładkę Twoje sprawy,
 • następnie w sekcji Twoje Produkty wybieracie Konta, a w kolejnym kroku Przenieś do nas wynagrodzenie,
 • formularz możecie wypełnić samodzielnie lub z pomocą konsultanta.

 

 

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Jakie Chcę jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie. W celu otrzymywania zwrotów, należy udać się do dowolnej placówki banku (już po otwarciu konta), by potwierdzić opłacane faktury. Otóż faktury mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza Konta Jakie Chcę. Później wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet lub za pośrednictwem zleceń stałych, bądź poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

 

 

i użyj mojego kodu: 1008552568

 

 

Konto Systematyczne na 2,7% w skali roku, nawet do 100.000 zł

W ramach promocji Konto Systematyczne z bonusem, Santander Bank oferuje preferencyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego na poziomie 2,7% w skali roku. Oprocentowanie będzie obowiązywało w miesiącu zawarcia umowy o Konto Systematyczne oraz do 29 czerwca 2019 roku dla kwoty do 20.000 zł. Możecie jednak otworzyć nawet 5 rachunków oszczędnościowych typu “konto systematyczne”, co sumarycznie daje do 100.000 zł na bardzo dobry procent.

Zgodnie z regulaminem promocji, preferencyjne oprocentowanie będzie naliczane w przypadku uruchomienia funkcji automatycznego oszczędzania (zakładka Pulpit, ikona: Automatyczne oszczędzanie). Jest to nic innego jak zlecenie stałe w ramach którego comiesięcznie pobierana jest ustalona kwota z Konta Jakie Chcę lub Konta VIP. Kwota w ramach automatycznego oszczędzania może mieć symboliczny charakter (minimum 20 zł), zaś Konto Systematyczne możecie również zasilić tradycyjnym przelewem, przykładowo na maksymalną kwotę 20.000 zł.

 

Wniosek o Konto Systematyczne wyklikajcie w zakładce Oferty z poziomu bankowości elektronicznej. W ten sposób możecie otworzyć pierwsze Konto Systematyczne. Kolejne mogą (ale nie muszą) wymagać wizyty w oddziale. Prowadzenie Konta Systematycznego jest darmowe. W każdym miesiącu możecie wykonać za darmo jeden przelew wewnętrzny lub zewnętrzny. Każdy kolejny kosztuje już 10 zł.

Szczegóły:

 

Szczegóły Konta Jakie Chcę

Prowadzenie konta, smsKody, przelewy internetowe (w tym również natychmiastowe) oraz wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu są bezwarunkowo darmowe.

Jeśli chodzi o kartę debetową, do wyboru macie kartę VISA lub Mastercard. Pierwsza z nich oferuje dostęp do promocji w ramach programu VISA Oferty. Plastik Mastercarda zapewni natomiast udział w bardzo korzystnym programie lojalnościowym Mastercard Priceless Specials. Co do opłaty miesięcznej, domyślnie ustawiona jest stała opłata w wysokości 3 zł. Santander umożliwia jednak wybór jednego z dwóch wariantów pozwalających na uniknięcie opłaty za kartę. W pierwszym z nich, opłaty możecie uniknąć pod warunkiem wykonania 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę. W drugim wariancie zwolnienie z pobierania opłaty za kartę nastąpi po wykonaniu płatności na sumę 500 zł. W przypadku niespełnienia wymienionych warunków, opłata za kartę wyniesie 5 zł. Zmiana sposobu pobierania opłat za kartę dostępna jest po zalogowaniu w ramach bankowości elektronicznej w zakładce Bankomaty i opłaty, a następnie w sekcji Opłata za kartę. Oczywiście, rekomenduję Wam wybór wariantu z 5 transakcjami. W ten oto sposób, spełniając warunki dla promocji z wynagrodzeniem, jednocześnie zapewnicie sobie zwolnienie z opłaty za kartę.

W przypadku bankomatów, bez prowizji wypłacicie gotówkę z maszyn należących do Santander Banku. Wypłata z pozostałych bankomatów w Polsce wiąże się z kosztem wynoszącym 5 zł, aczkolwiek opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat.

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji oraz interaktywnej taryfie opłat i prowizji.

 

Po założeniu konta możecie skorzystać z lokaty mobilnej z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Okres lokaty to 4 miesiące. Na lokacie mobilnej możecie zdeponować od 1000 zł do 20.000 zł.

 

 

i użyj mojego kodu: 1008552568

 

 

Errata, czyli jak zawrzeć umowę o konto w praktyce

Umowę możecie zawrzeć na 3 sposoby:

 • za pomocą przelewu internetowego z konta w innym banku (do wyboru macie: mBank, Bank Pekao, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, eurobank, BS Wschowa oraz Raiffeisen Polbank) – w tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na 1 zł z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi).  Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał Twój wzór podpisu), konieczne będzie również załączenie skanu dowodu osobistego do wniosku internetowego,
 • za pośrednictwem kuriera – przez podpisanie umowy w dogodnym czasie i miejscu (na przykład w pracy lub szkole) – konieczne jest załączenie skanu dokumentu do wniosku, nie ma natomiast potrzeby przekazywania kserokopii dowodu kurierowi,
 • za pośrednictwem weryfikacji w rozmowie wideo z doradcą – konieczne jest posiadanie urządzenia wyposażonego w kamerę z dostępem do internetu oraz przeglądarką internetową inną niż Internet Explorer. Osobiście testowałem tę formę podpisania umowy (przez smartfona) i przyznam szczerze, że wszystko poszło dość sprawnie. Obyło się bez kuriera, czy też problemów z przelewem weryfikacyjnym.

 

Jak zamknąć Konto Jakie Chcę?

Jeśli po odebraniu wszystkich możliwych premii, zdecydujecie się na zamknięcie konta, nic nie stoi na przeszkodzie. Santander Bank jest pod tym względem bardzo przyjazny. Obecnie dostępne są 3 formy rezygnacji z konta:

 • wizyta w oddziale, które są na każdym rogu,
 • rozmowa telefoniczna z infolinią (w dni robocze między godziną 8:00 a 18:00),
 • rozmowa on-line w kanale wideo (w dni robocze między godziną 8:00 a 18:00).

W powyższy sposób zamkniecie również kartę wydaną do rachunku.

 

 

i użyj mojego kodu: 1008552568

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Rekordowa premia od Banku Millennium, czyli nawet 300 zł do zdobycia
 
BNP Paribas: 350 zł premii na start za założenie konta osobistego
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 380 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 10 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
150 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego od Alior Banku
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląski: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł na Allegro z darmową kartą kredytową Simplicity
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

3 Comments

  • W jaki sposób zglaszales faktury do zwrotów. W jaki sposób je opłacasz?

 1. mozna to samemu ustawic w bankowosci internetowej, juz nie pamietam dokladnie gdzie, ale nawet na czacie konsultant ci podpowie jak to zrobic. ja mam ustawione i dziala!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *