TMUB: 3% na koncie oszczędnościowym, darmowy limit w koncie, do 300 zł w ramach moneyback oraz 120 zł w formie doładowań

Co jakiś czas odświeżam na blogu wątek dotyczący kont osobistych w T-Mobile Usługi Bankowe. Dzisiaj przygotowałem ważne informacje zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów telekomowego banku. Ci pierwsi mogą liczyć na promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym wynoszące 3% w skali roku, do 300 zł w ramach moneyback oraz 120 zł premii w formie doładowań prepaid lub mix. Obecnych posiadaczy konta w TMUB (którzy utracili prawo do 5% zwrotów) z pewnością zainteresuje pomysł z odzyskaniem moneyback’u, poprzez skorzystanie z darmowego limitu w koncie. 

 

 

3% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym dostępne jest dla osób, które nie posiadały konta osobistego w TMUB od 1 kwietnia 2017 roku do 18 czerwca 2017 roku. Jeśli przed datą graniczną zamknęliście ROR i otworzycie go ponownie – będziecie mogli skorzystać z podwyższonego oprocentowania.

Aby móc skorzystać z promocyjnego oprocentowania należy założyć Konto Freemium lub Konto Premium do 31 sierpnia 2017 roku. Możecie to zrobić poprzez przelew weryfikacyjny, bądź za pośrednictwem kuriera. Po aktywowaniu konta osobistego, w tym samym okresie należy złożyć wniosek o konto oszczędnościowe (w ramach bankowości elektronicznej). Oprocentowanie wynoszące 3% w skali roku obowiązuje przez 92 dni (licząc od dnia następującego po dniu otwarcia rachunku oszczędnościowego) dla kwoty do 50.000 zł. Nadwyżka pracuje już na marny, standardowy procent (obecnie nieco ponad 1% w skali roku).

Obecni klienci TMUB mogą natomiast skorzystać z konta oszczędnościowego z oprocentowaniem wynoszącym 2% w skali roku. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule.

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

 

Darmowy limit w koncie dla klientów T-Mobile

Od 1 maja 2017 roku dotychczasowi klienci TMUB muszą spełniać dodatkowy warunek uprawniający do otrzymywania 5% moneyback, a mianowicie posiadanie co najmniej jednego produktu kredytowego (karta kredytowa, pożyczka/kredyt lub limit odnawialny w koncie). Część z Was zdecydowała się na wyrobienie karty kredytowej (na przykład w promocjach z bonem do Tesco lub voucherem do Fru.pl). Inni po prostu zrezygnowali z moneybacku’u. Obecnie trwa ciekawa promocja limitu odnawialnego w koncie, dzięki której możecie “wskrzesić moneyback”. Osoby posiadające abonament telefoniczny w T-Mobile mogą skorzystać z darmowego limitu w koncie. Dodatkowo, w przypadku kwoty limitu do 1000 zł, będziecie mogli skorzystać z procedury uproszczonej. W moim przypadku (posiadam abonament na telefon w T-Mobile) proces wnioskowania i przyznania limitu zajął mniej niż 1 minutę. W sumie miałem przygotować screeny ukazujące cały proces krok po kroku, ale…nie zdążyłem 🙂

Jeśli spełniacie warunki promocji, zostaniecie zwolnieni z opłaty za przyznanie limitu. Standardowo wynosi ona 1% kwoty limitu, nie mniej niż 30 zł. Aby uzyskiwać moneyback nie musicie w ogóle korzystać z przyznanego limitu, wystarczy, iż będzie on aktywny na waszym ROR-ze. W ten sposób bezkosztowo zapewniacie sobie moneyback przez najbliższy rok. Niestety odnowienie limitu będzie się wiązało z opłatą wynoszącą 30 zł (dla przykładowej kwoty limitu wynoszącej 1000 zł). Przed upływem roku możecie zadzwonić na infolinię i zrezygnować z limitu w koncie.

O limit w koncie możecie zawnioskować w ramach bankowości elektronicznej. Jeśli jesteście klientami T-Mobile i wybierzecie kwotę limitu do 1000 zł, całość odbędzie się online. W przypadku wyższych kwot oraz oferty dla osób nieposiadających telefonu w T-Mobile niezbędny będzie kontakt z konsultantem. Zadzwoni on do Was po wypełnieniu wniosku. Z doświadczenia wiem, iż nawet jeśli nie jesteście klientami T-Mobile, możecie wynegocjować zwolnienie z opłaty za przyznanie limitu. Gra jest warta świeczki, ponieważ łączny, roczny moneyback może sięgać nawet 300 zł.

Kwota limitu, jaką może Wam udostępnić TMUB wynosi od 500 zł do 100.000 zł. Więcej na temat działania limitu w koncie znajdziecie w pytaniach i odpowiedziach na stronie banku. Gdyby coś było niejasne, pytajcie o to w komentarzach. Tutaj natomiast znajdziecie regulamin darmowego limitu dla klientów T-Mobile. Dodatkowym plusem posiadania limitu w koncie jest budowa pozytywnej historii kredytowej w bazach BIK-u.

 

Dla nowych klientów do 300 zł moneyback

Jeśli nie posiadacie jeszcze konta w TMUB, warto pochylić się nad propozycją telekomowego banku. Aktywni posiadacze jednego z kont osobistych banku mogą liczyć nawet na 300 zł premii w ramach 5% moneyback. Aby wziąć udział w promocji należy założyć konto Freemium lub Premium oraz wyrazić zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz zgody na weryfikację historii zobowiązań. Promocyjne 5% zwrotu od transakcji kartą dotyczy zarówno transakcji wykonywanych BLIKIEM, kartą debetową jak i kartą kredytową. Zsumowany bonus wypłacany jest 15. dnia następnego miesiąca, po miesiącu, w którym zostały dokonane transakcje. Od moneyback nie pobiera się żadnego podatku. 5% zwrotu otrzymacie zarówno za transakcje w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych jak na przykład: sklepy, stacje paliw, kina, pływalnie, itd. jak i w Internecie (sklepy internetowe, Allegro, itd.). Wyłączone są natomiast transakcje o kodach MCC:

a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;

b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);

c. 4111, określający m.in. usługi transportowe,

d. 6012, określający instytucje finansowe;

e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,

f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,

g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.

h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

T-Mobile Usługi Bankowe umożliwia sprawdzenie kodu MCC w tytule transakcji kartowej (w bankowości online).

 

W przypadku konta Freemium maksymalny miesięczny zwrot to 15 zł, czyli do 180 zł rocznie. Po przekroczeniu kwoty zwrotu 15 zł w danym miesiącu, zwrot za transakcje nie jest dalej naliczany i nie przenosi się na kolejny miesiąc lub rok. Warunkiem uzyskania prawa do bonusu w danym miesiącu jest dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł.

Konto Premium zapewnia jeszcze wyższy zwrot. Maksymalnie otrzymacie 25 zł w skali miesiąca, czyli do 300 zł rocznie. Warunkiem uzyskania prawa do bonusu w danym miesiącu jest wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę wynoszącą co najmniej 500 zł.

 

Premia będzie wypłacana maksymalnie sześć razy (przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych począwszy od miesiąca, w którym premia została naliczona po raz pierwszy). Po tym okresie również możecie uzyskiwać moneyback, aczkolwiek jest jedno „ale”. Otóż musicie posiadać przynajmniej jeden produkt kredytowy w banku. Będzie to weryfikowane na koniec każdego miesiąca, w którym naliczana będzie premia. Do produktów kredytowych zalicza się aktywną umowę o pożyczkę lub kredyt, przyznany limit odnawialny w rachunku, bądź aktywną kartę kredytową, na której w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną transakcję.

Szczegóły w regulaminie promocji moneyback.

 

120 zł w formie doładowań prepaid lub mix

Z promocji doładowań mogą skorzystać abonenci Mix lub posiadacze karty prepaid w T-Mobile/Heyah, którzy w okresie dwóch pełnych miesięcy kalendarzowych przed przystąpieniem do promocji nie posiadali aktywnej umowy o ROR. Aby przystąpić do promocji należy wysłać bezpłatnego SMS-a aktywacyjnego pod nr 80404 o treści TAK. Wysyłając SMS-a aktywacyjnego i przystępując do promocji upoważniacie bank do przekazania operatorowi danych objętych tajemnicą bankową niezbędnych do skorzystania z promocji, w tym informacji o fakcie zawarcia z bankiem umowy oraz spełnieniu lub braku spełnienia warunków promocji (w celu weryfikacji warunków nabycia prawa do premii). Numer, z którego będziecie wysyłać SMS-a musi być później podany jako telefon do autoryzacji zleceń w bankowości elektronicznej (czyli przykładowo do potwierdzania przelewów).

Po przystąpieniu do promocji, do końca następnego miesiąca kalendarzowego należy złożyć wniosek i podpisać umowę o jedno z kont wraz z kartą debetową, a także wyrazić odpowiednie zgody (takie jak w przypadku promocji z moneyback).

Aby otrzymać bonus w formie doładowania na kwotę 10 zł należy zapewnić wpływ wynagrodzenia/stypendium/renty/emerytury lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę 200 zł w przypadku konta Freemium, bądź 500 zł dla konta Premium.

 

Do promocji możecie przystąpić do końca lipca 2017 roku (choć organizator może ją zakończyć wcześniej). Premie wypłacane są na wasze “konto główne” karty prepaid lub konta mix, co oznacza, że możecie je wykorzystać na dowolne usługi. Premie wypłacane są do 15. dnia następnego miesiąca. Maksymalnie otrzymacie 120 zł w formie 12 doładowań po 10 zł. Niespełnienie warunków w jednym miesiącu nie wyrzuca Was z promocji. Jeśli spełnicie jej warunki w kolejnym miesiącu – bez przeszkód otrzymacie bonus.

Po szczegóły odsyłam do:

 

Konto Freemium – szczegóły

  • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo
  • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową w przypadku wykonania transakcji na kwotę minimum 200 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 6 zł,
  • 0 zł za 3 wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, każdy kolejny kosztuje 6 zł,
  • 0 zł za przelewy internetowe,
  • 0 zł za jedną wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu, każda kolejna 6 zł.

 

Złóż wniosek o Konto Freemium

 

Konto Premium – szczegóły

  • 0 zł za prowadzenie konta w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na 500 zł miesięcznie, w przeciwnym wypadku opłata za konto to 18,90 zł,
  • 0 zł za kartę debetową,
  • 0 zł za nieograniczone wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie,
  • 0 zł za przelewy internetowe,
  • 0 zł za nieograniczone wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu.

 

Złóż wniosek o Konto Premium

 

Wybierając konto w TMUB musicie przemyśleć, na jaką kwotę jesteście w stanie zapewnić miesięczne transakcje. Jeśli jest to sporo powyżej 500 zł, lepiej wybrać Premium. Jeśli jednak osiągnięcie pułapu 500 zł może sprawiać problemy, wówczas zdecydowanie wybierzcie ofertę Freemium. Wystarczy, że w danym miesiącu zabraknie choćby grosika do wymaganej kwoty, by bank naliczył Wam aż 18,90 zł za prowadzenie konta Premium.

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Lokata Bezkarna na 3,5% w skali roku + 50 zł bonusu
 
Citi Handlowy: 400 zł premii na start z kartą Simplicity
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
200 zł łatwej premii za założenie konta w Banku Millennium
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *