TMUB: konto oszczędnościowe na 2% w skali roku do 50.000 zł + do 300 zł moneyback

Kilka lat temu nawet przez myśl by mi nie przeszło, że kiedykolwiek będę się zachwycał oprocentowaniem rachunku oszczędnościowego na poziomie 2% w skali roku. Cóż, “taki mamy klimat” i musimy się w nim odnaleźć. T-Mobile Usługi Bankowe wprowadził do swojej oferty konto oszczędnościowe, którego promocyjne oprocentowanie wynosi właśnie 2% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł. W stosunku do najpopularniejszych oszczędnościówek, czyli BGŻ Optima (2,2% w skali roku) oraz Banku Millennium, który zapewnia 2,5% w skali roku nie jest to najgorsza propozycja. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż oba wymienione banki stosują dość krótkie okresy promocyjnego oprocentowania, przez co wpłacanie i wypłacanie środków w odpowiednim momencie przypomina nieco zabawę w kotka i myszkę. Oprocentowanie w TMUB jest natomiast gwarantowane do końca tego roku (po spełnieniu odpowiednich warunków, o których mowa w dalszej części wpisu).

 

 

Konto oszczędnościowe na 2% w skali roku

T-Mobile Usługi Bankowe ma dość specyficzną strategię działania. Dla aktywnych klientów, którzy traktują konto w TMUB jako główny rachunek oraz są dodatkowo “ubrani” w produkt kredytowy bank daje dużo i za darmo. Mówiąc prościej, nieaktywni klienci niejako zrzucają się na tych, którzy intensywnie korzystają z produktów telekomowego banku. Jeśli posiadacie konto bankowe, dość często używacie karty debetowej oraz wyrobiliście kartę kredytową możecie liczyć na:

 • darmowe prowadzenie konta, obsługę karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (w przypadku konta Premium),
 • 5% zwrotu od transakcji kartą (do 25 zł miesięcznie, czyli do 300 zł w ciągu roku),
 • Voucher o wartości 250 do fru.pl zł oraz 5% zwrotu za płatności zagraniczne do 560 zł w ciągu roku (w przypadku karty kredytowej MasterCard Travel).

W tak zwanym międzyczasie dostępna była również karta kredytowa z bonem do Tesco (o wartości 200 zł), 50 zł premii za wpływ wynagrodzenia, czy 120 zł zwrotu za doładowania telefonu w T-Mobile na kartę. Do całej tej układanki TMUB dorzuca konto oszczędnościowe z dość przyzwoitym (jak na te czasy) oprocentowaniem. Należy przyznać, iż produkty oszczędnościowe nie były mocną stroną zarówno za czasów T-Mobile Usługi Bankowe, jak i Alior Sync.

Jak zasłużyć sobie na promocyjne oprocentowanie? Należy traktować rachunek w TMUB jako główne konto, a mianowicie zapewnić wpływ z tytułu:

 • wynagrodzenia dokonany przez pracodawcę, lub
 • wpływ z tytułu stypendium dokonany przez uczelnię wyższą, lub
 • wpływ z tytułu renty lub emerytury dokonany przez ZUS.

W przypadku braku jednego z wyżej wymienionych wpływów, oprocentowanie naliczane jest standardowo według schematu WIBID 1M – 0,4 punku procentowego. W chwili pisania tego artykułu oprocentowanie to wynosi 1,06% w skali roku. Warto również pamiętać, iż promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 50.000 zł. Nadwyżka pracuje już według standardowej stawki. Promocja trwa od 1 maja 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku. Jeśli zapewniliście odpowiedni wpływ w kwietniu bieżącego roku, już teraz wasze środki będą procentowały według promocyjnej stawki.

 

Konto oszczędnościowe możecie otworzyć w nowej bankowości internetowej, zakładka Oferta dla Ciebie, a następnie Oszczędności. Możecie je również otworzyć poprzez infolinię, w placówce lub w wirtualnym oddziale. Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu. Każdy kolejny to koszt 5 zł.

Receptą na płatne przelewy jest usługa auto-uzupełniania. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzać w sposób bierny, bez potrzeby stałego sprawdzania salda na koncie. Ustawiając auto-uzupełnianie ustalacie jaka powinna być minimalna oraz maksymalna kwota na koncie osobistym. W przypadku, gdy saldo jest niższe niż kwota minimalna, wówczas jest ono uzupełnianie z konta oszczędnościowego. Jeśli natomiast na nieoprocentowanym koncie osobistym znajduje się większa kwota, nadwyżka ponad ustaloną kwotę maksymalną przelewana jest na konto oszczędnościowe. Sami możecie ustalić częstotliwość weryfikowania salda na koncie: dzienną, tygodniową lub miesięczną. Przelewy w ramach auto-uzupełniania są darmowe. Minimalna kwota przelewu w ramach usługi wynosi 50 zł.

Szczegóły w tabeli oprocentowania oraz TOiP.

 

Dla nowych klientów do 300 zł moneyback

Jeśli nie posiadacie jeszcze konta w TMUB, warto pochylić się nad propozycją telekomowego banku. Aktywni posiadacze jednego z kont osobistych banku mogą liczyć nawet na 300 zł premii w ramach 5% moneyback. Aby wziąć udział w promocji należy założyć konto Freemium lub Premium oraz wyrazić zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz zgody na weryfikację historii zobowiązań. Promocyjne 5% zwrotu od transakcji kartą dotyczy zarówno transakcji wykonywanych kartą debetową jak i kartą kredytową. Zsumowany bonus wypłacany jest 15. dnia następnego miesiąca, po miesiącu, w którym zostały dokonane transakcje. Od moneyback nie pobiera się żadnego podatku. 5% zwrotu otrzymacie zarówno za transakcje w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych jak na przykład: sklepy, stacje paliw, kina, pływalnie, itd. jak i w Internecie (sklepy internetowe, Allegro, itd.). Wyłączone są natomiast transakcje o kodach MCC:

a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;

b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);

c. 4111, określający m.in. usługi transportowe,

d. 6012, określający instytucje finansowe;

e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,

f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,

g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.

h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

T-Mobile Usługi Bankowe umożliwia sprawdzenie kodu MCC w tytule transakcji kartowej (w bankowości online).

 

W przypadku konta Freemium maksymalny miesięczny zwrot to 15 zł, czyli do 180 zł rocznie. Po przekroczeniu kwoty zwrotu 15 zł w danym miesiącu, zwrot za transakcje nie jest dalej naliczany i nie przenosi się na kolejny miesiąc lub rok. Warunkiem uzyskania prawa do bonusu w danym miesiącu jest dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł.

Konto Premium zapewnia jeszcze wyższy zwrot. Maksymalnie otrzymacie 25 zł w skali miesiąca, czyli do 300 zł rocznie. Warunkiem uzyskania prawa do bonusu w danym miesiącu jest wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę wynoszącą co najmniej 500 zł.

 

Premia będzie wypłacana maksymalnie sześć razy (przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych począwszy od miesiąca, w którym premia została naliczona po raz pierwszy). Po tym okresie również możecie uzyskiwać moneyback, aczkolwiek jest jedno „ale”. Otóż musicie posiadać przynajmniej jeden produkt kredytowy w banku. Będzie to weryfikowane na koniec każdego miesiąca, w którym naliczana będzie premia. Do produktów kredytowych zalicza się aktywną umowę o pożyczkę lub kredyt, przyznany limit odnawialny w rachunku, bądź aktywną kartę kredytową, na której w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną transakcję.

Szczegóły w regulaminie promocji.

 

Karta kredytowa z voucherem 250 zł + moneyback za transakcje zagraniczne

Jeśli macie zamiar wyrobić również kartę kredytową w TMUB, obecnie jest ku temu bardzo dobra okazja. Bank prowadzi promocję, w której do zdobycia jest voucher do wykorzystania w serwisie fru.pl (o wartości 250 zł) oraz 5% zwrotu za płatności zagraniczne (do 560 zł w skali roku). Szczegółowy opis promocji znajdziecie tutaj.

 

Konto Freemium – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową w przypadku wykonania transakcji na kwotę minimum 200 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 6 zł,
 • 0 zł za 3 wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, każda kolejna kosztuje 6 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za jedną wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu, każda kolejna 6 zł.

 

Złóż wniosek o Konto Freemium

 

Konto Premium – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na 500 zł miesięcznie, w przeciwnym wypadku opłata za konto to 18,90 zł,
 • 0 zł za kartę debetową,
 • 0 zł za nieograniczone wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, 
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za nieograniczone wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu.

 

Złóż wniosek o Konto Premium

 

Wybierając konto w TMUB musicie przemyśleć, na jaką kwotę jesteście w stanie zapewnić miesięczne transakcje. Jeśli jest to sporo powyżej 500 zł, lepiej wybrać Premium. Jeśli jednak osiągnięcie pułapu 500 zł może sprawiać problemy, wówczas zdecydowanie wybierzcie ofertę Freemium. Wystarczy, że w danym miesiącu zabraknie choćby grosika do wymaganej kwoty, by bank naliczył Wam aż 18,90 zł za prowadzenie konta Premium. 

 

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
BZ WBK: 450 zł premii + 2,7% na koncie oszczędnościowym do 120k zł
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Lokata Happy na 4% w skali roku + bon o wartości 200 zł na fly.pl
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

4 Comments

 1. Czy klienci TMUB konta freemium prowadzonego ciagle począwszy od 2015 roku będą objęci promocją 2% zwrotu w ciągły roku za prowadzenie konta oszczędnościowego do kwoty 50.000zl ?

 2. Mimo spełnienia warunków na oszczędnościowym pokazuje się niższe oprocentowanie.

  • Prawdopodobnie na koniec miesiąca podczas naliczania odsetek weryfikowana będzie kwestia spełnienia warunków i wówczas zostanie naliczone promocyjne oprocentowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *