T-Mobile Usługi Bankowe: do 300 zł moneyback za płatności kartą oraz 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 50.000 zł)

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, T-Mobile Usługi Bankowe postanowił przedłużyć promocję konta oszczędnościowego z oprocentowaniem na poziomie 3% w skali roku. Maksymalna kwota środków dla preferencyjnego oprocentowania wynosi 50.000 zł, zaś okres jego obowiązywania to 3 miesiące. Oczywiście samo konto oszczędnościowe to zbyt słaby motyw do otwierania konta osobistego. Jednak argument w postaci jednego z najlepszych moneyback na rynku skutecznie zachęca do nawiązania współpracy z TMUB. W bieżącej promocji banku możecie zdobyć nawet 300 zł premii jako 5% moneyback od transakcji kartowych lub BLIKIEM i to na bardzo prostych zasadach. Po spełnieniu odpowiednich warunków nie zapłacicie również ani złotówki z tytułu użytkowania rachunku i karty, a w przypadku konta Premium wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie otrzymacie za 0 zł. Konto możecie otworzyć poprzez przelew weryfikacyjny oraz zamknąć za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

 

 

3% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym dostępne jest dla osób, które nie posiadały konta osobistego w TMUB od 1 kwietnia 2017 roku do 31 grudnia 2018 roku. Jeśli przed datą graniczną zamknęliście ROR i otworzycie go teraz ponownie – będziecie mogli skorzystać z preferencyjnego oprocentowania. Promocja trwa od 1 stycznia 2019 roku do 31 marca 2019 roku. W przypadku umów o ROR zawieranych za pośrednictwem kuriera, za dzień założenia rachunku uznaje się dzień przesłania przez bank w wiadomości SMS potwierdzenia zawarcia umowy. W przypadku umów o konto zawieranych w trybie „potwierdzenie umowy przelewem”, za dzień założenia rachunku uznaje się dzień przesłania przez bank maila z potwierdzeniem zawarcia umowy.

Aby móc oszczędzać na 3% w skali roku na początek należy założyć konto osobiste w wariancie Freemium lub Premium. Po aktywowaniu konta osobistego, wniosek o konto oszczędnościowe znajdziecie w ramach bankowości elektronicznej. Oprocentowanie wynoszące 3% w skali roku obowiązuje przez 92 dni (licząc od dnia następującego po dniu otwarcia rachunku oszczędnościowego) dla kwoty do 50.000 zł. Nadwyżka pracuje już na standardowy procent (obecnie nieco ponad 1% w skali roku). Prowadzenie konta oszczędnościowego jest oczywiście darmowe. 

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

 

Dla nowych klientów do 300 zł moneyback

Zakładając jedno z kont dostępnych w ofercie T-Mobile Usługi Bankowe możecie zdobyć 180 zł premii rocznej w przypadku konta Freemium lub 300 zł premii rocznej w przypadku konta Premium. Bonus nie będzie jednak wypłacony jednorazowo jak ma to miejsce w przypadku akcji z premią na start, lecz w ramach 5% zwrotów naliczanych od transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą lub BLIKIEM. Co tu kryć, jest to idealna promocja dla osób, które aktywnie korzystają płatności bezgotówkowych. Karty TMUB możecie wygodnie ztokenizować w Google Pay lub Apple Pay. Mało tego, w odróżnieniu od większości promocji, niniejsza promocja ma charakter ciągły. Oznacza to, iż bonusy możecie zdobywać również w kolejnych latach, a nie tylko w pierwszym roku.

Aby wziąć udział w promocji należy założyć konto Freemium lub Premium oraz wyrazić zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych, zgody na weryfikację historii zobowiązań oraz zgodę na udział w promocji. Promocyjne 5% zwrotu od transakcji bezgotówkowych dotyczy zarówno płatności wykonywanych BLIKIEM, kartą debetową jak i kartą kredytową. Zsumowany bonus wypłacany jest 15. dnia następnego miesiąca, po miesiącu, w którym zostały dokonane transakcje. Od moneyback nie pobiera się żadnego podatku, gdyż jest to premia w ramach sprzedaży premiowej. 5% zwrotu otrzymacie zarówno za transakcje w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (przykładowo: sklepy, stacje paliw, kina, pływalnie), jak i w Internecie (przykładowo: sklepy internetowe, Allegro, Groupon). Wyłączone są natomiast “nietypowe transakcje”, dzięki którym w zbyt łatwy sposób moglibyście “nabić moneyback”. Dotyczą one następujących kodów MCC:

a) 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,

b) 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),

c) 4111 – określający m.in. usługi transportowe,

d) 6012 – określający instytucje finansowe,

e) 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,

f) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,

g) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne,

h) 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę opłaty rachunków domowych za pośrednictwem karty płatniczej).

 

W przypadku konta Freemium maksymalny miesięczny zwrot to 15 zł, czyli do 180 zł rocznie. Warunkiem uzyskania prawa do bonusu w danym miesiącu jest dokonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł. Aby zdobyć maksymalny zwrot należy wykonać płatności na minimum 300 zł.

Konto Premium zapewnia jeszcze wyższy zwrot. Maksymalnie otrzymacie 25 zł w skali miesiąca, czyli do 300 zł rocznie. Warunkiem uzyskania prawa do bonusu w danym miesiącu jest wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę wynoszącą co najmniej 500 zł. Oznacza to, iż w przypadku konta Premium, albo zgarniecie pełną pulę 25 zł, albo wasza premia wyniesie 0 zł, jeśli nie zapewnicie płatności na minimum 500 zł w skali miesiąca.

 

Premia będzie wypłacana maksymalnie sześć razy (przez 6 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych). Po tym okresie dalej możecie uzyskiwać moneyback (i to bezterminowo), aczkolwiek jest jedno „ale”. Otóż musicie wówczas posiadać przynajmniej jeden produkt kredytowy oferowany przez TMUB. Będzie to weryfikowane na koniec każdego miesiąca naliczania premii. Do produktów kredytowych zalicza się aktywną umowę o pożyczkę lub kredyt, przyznany limit odnawialny w rachunku, bądź aktywną kartę kredytową, na której w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną transakcję.

Sprytnym pomysłem na spełnienie powyższego warunku może być zawnioskowanie o limit w koncie, z którego nie musicie nawet w praktyce korzystać. Tak naprawdę wystarczy sama aktywacja debetu, który może być…darmowy. Oprócz tego dodatkowym plusem będzie zbudowanie pozytywnej historii kredytowej w bazach BIK-u. Limit w koncie traktowany jest w BIK-u jak każdy inny kredyt.

Promocja trwa do odwołania, przy czym bank poinformuje klientów o odwołaniu promocji nie później niż 2 miesiące przed datą jej zakończenia. Co ciekawe, promocja trwa już od 2 listopada 2015 roku i prawdopodobnie jest najdłuższą tego typu akcją w historii!

Szczegóły moneyback’u w regulaminie promocji Zwrot za zakupy.

 

Darmowy limit w koncie

Obecnie trwają dwie promocje limitu w koncie. Pierwsza z nich trwa do 30 września 2019 roku. Jest to jednak promocja na zaproszenie. Odbiorcy promocji wybierani są przez bank. Mianowicie:

Promocja dedykowana jest dla Klientów, którzy otrzymali w Nowej Bankowości Internetowej lub Bankowości Mobilnej propozycję zawarcia umowy o limit odnawialny w rachunku, a następnie złożyli wniosek oraz zawarli umowę o limit w rachunku w Nowej Bankowości Internetowej lub Bankowości Mobilnej w terminie 30 dni od otrzymania propozycji skorzystania z Promocji.

Szczegóły w regulaminie promocji limitu odnawialnego w rachunku BEZ OPŁATY za przyznanie.

 

Druga promocja dostępna jest już dla wszystkich klientów. W przeciwieństwie do pierwszej akcji, tutaj definiowana jest minimalna kwota przyznanego limitu. Zarówno wnioskowana, jak i przyznana kwota musi opiewać na co najmniej 7000 zł. Spełniając ten warunek, zapewnicie sobie zwolnienie z opłaty za przyznanie limitu odnawialnego w koncie. Standardowo wynosi ona 1% kwoty limitu, nie mniej niż 30 zł. Mówiąc bardziej szczegółowo, opłata zostanie pobrana, a następnie przekazana zwrotnie na ROR w przeciągu 30 dni od momentu uruchomienia limitu odnawialnego w rachunku. Promocja trwa do 30 czerwca 2019 roku w TMUB.

Szczegóły w regulaminie promocji limitu odnawialnego w rachunku.

 

Aby uzyskiwać moneyback nie musicie w ogóle korzystać z przyznanego limitu, wystarczy, iż będzie on aktywny na waszym ROR-ze. Niestety odnowienie limitu będzie się wiązało z opłatą zgodną z TOiP (obecnie jest to 2%, minimum 50 zł). Przed upływem roku możecie zadzwonić na infolinię i zrezygnować z limitu w koncie. Zatem najlepszą strategią będzie beztroskie korzystanie z moneyback oraz zawnioskowanie o limit pod koniec czerwca. W ten sposób zapewnicie sobie stały i bezkosztowy moneyback przez niemal półtora roku. Nawet jeśli nie otrzymacie darmowego limitu, minimalny koszt przyznania debetu to obecnie 30 zł (dla kwoty do 3000 zł). Jest to niewiele więcej niż miesięczny moneyback dla konta Premium. Moim zdaniem warto ponieść ten wydatek, by w kolejnych miesiącach uzyskiwać solidną premię.

O limit w koncie możecie zawnioskować w ramach bankowości elektronicznej. Po wypełnieniu wniosku zadzwoni do Was konsultant, by potwierdzić dyspozycję. Podczas rozmowy możecie spróbować wynegocjować zwolnienie z opłaty za przyznanie limitu. Kwota limitu, jaką może Wam udostępnić TMUB wynosi od 500 zł do 100.000 zł. Więcej na temat działania limitu w koncie  oraz aktualne RRSO znajdziecie na stronie banku – limit w koncie. Gdyby coś było niejasne, pytajcie o to w komentarzach. 

 

Konto Freemium – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową w przypadku wykonania transakcji na kwotę minimum 200 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 6 zł,
 • 0 zł za 3 wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, każdy kolejny kosztuje 6 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za jedną wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu, każda kolejna 6 zł.

 

Złóż wniosek o Konto Freemium

 

Konto Premium – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na 500 zł miesięcznie, w przeciwnym wypadku opłata za konto to 18,90 zł,
 • 0 zł za kartę debetową,
 • 0 zł za nieograniczone wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za nieograniczone wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu.

 

Złóż wniosek o Konto Premium

 

Wybierając konto w TMUB musicie przemyśleć, na jaką kwotę jesteście w stanie zapewnić miesięczne transakcje. Jeśli na spokojnie zapewnicie płatności na kwotę powyżej 500 zł, wybierzcie wariant Premium. Jeśli jednak osiągnięcie pułapu 500 zł może sprawiać problemy, wówczas zdecydowanie lepsza będzie oferta Freemium. Wystarczy, że w danym miesiącu zabraknie choćby grosika do wymaganej kwoty, by bank naliczył Wam aż 18,90 zł za prowadzenie konta Premium.

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Rekordowa premia od Banku Pekao S.A., czyli 200 zł na start
 
Credit Agricole: kredyt do 3000 zł z RRSO 0% na platformie FinAi
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 380 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
250 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 10 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
1700 zł premii w promocji iKonta Biznes od Alior Banku
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląski: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

13 Comments

 1. Cześć. T-Mobile pobrało mi opłatę za konto. Wydałem ponad 500 zł bezgotówkowo, ale w tym były też płatności BLIK. Samą kartą wydałem mniej niż 500. Naliczyli opłatę, ponieważ według regulaminu BLIK nie wlicza się do warunku bezpłatności konta. Nie uznali mi 3 reklamacji. Co polecacie?

  • Raczej pozostaje już tylko przełknąć stratę 18,90 zł albo zamknąć konto.

 2. To ciekawe co piszesz – czy Jacek możesz to zweryfikować? W artykule wyraźnie piszesz że BLIK jest też wliczany do promocji…Oczywiście można go pomijać, ale jednak jest to pewne utrudnienie

 3. Do promocji się wlicza. Dostałem pełnym zwrot. Jednak do warunku darmowego konta się nie wlicza. Skutkiem tego dostałem zwrot 25 zł, ale pobrano opłatę 18,90. Mówimy oczywiście o koncie Premium

 4. No tak, czyli trzeba przypilnować odpowiedniej wartości transakcji, rozumiem że zbliżeniowe płatności telefonem (przez Google Pay) do zwolnienia z opłaty za kartę się wliczają? Czy nie?

 5. “0 zł za nieograniczone wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie” dla konta Premium. Co natomiast z przewalutowaniem za wypłatę gotówki za granicą?

 6. Muszę przyznać że darzę T-Mobile UB pełnym szacunkiem, nie dość że jak spełnisz warunki masz konto za free, to jeszcze dorzucają 25 złotych. I najważniejsze – nie znam innego banku, innej instytucji finansowej, gdzie w szczegółach każdej transakcji jest kod MCC, a to bardzo ułatwia spełnianie warunków, i to nie tylko w T-Mobile.

  • Fakt, pod tym względem są spoko. To moje główne konto jeszcze od czasów Alior Sync.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *