Program poleceń TransferGo, czyli po 10 funtów premii (około 50 zł) dla obu stron za wykonanie darmowego przelewu + konkurs dla aktywnych!

Do grona instytucji umożliwiających sprytne uzyskiwanie dodatkowych dochodów dołącza nowy typ fintechów, a mianowicie pośrednicy zajmujący się międzynarodowym transferem pieniędzy. Nie wszyscy pewnie z Was wiedzą, ale alternatywnie dla stosunkowo drogich (koszty prowizyjne + spread) przelewów oferowanych przez banki, na rynku istnieje mnóstwo firm, zapewniających tanie i szybkie przelewy międzynarodowe. Jedną z nich jest TransferGo, którego program poleceń analizuję w dzisiejszym wpisie. Do ugrania jest naprawdę sporo, ponieważ zarówno polecony, jak i polecający otrzymają równowartość 10 funtów premii. Oczywiście serwis dostępny jest w języku polskim, posiada polski support oraz polskie konta bankowe, zatem przelew premii możecie zlecić w złotówkach. Warunkiem otrzymania premii jest wykonanie jednego przelewu, który na dodatek jest darmowy! Posłużyć Wam w tym może przykładowo konto w N26, o którym pisałem tutaj lub konto znajomego, mieszkającego za granicą. W dzisiejszym wpisie przedstawiam strategię, według której w łatwy sposób na start zdobędziecie 20 funtów, zaś wasi znajomi 10 funtów (oczywiście w wybranej przez Was walucie). Dodatkowo możecie zyskać cenne nagrody w konkursie dla aktywnych polecających 🙂

 

 

Kilka słów o TransferGo

TransferGo działa od 2012 roku, zaś jego siedziba znajduje się w Londynie. Fintech obsługuje aż 47 kraje. Jego biznes polega na pośredniczeniu w transferze pieniędzy w ten sposób, iż środki nie wędrują z jednego kraju do drugiego, lecz wpłacane są na konto TransferGo w kraju A, zaś w kraju B wypłacane są z lokalnego konta firmy. W ten sposób znacząco redukowane są koszty transakcyjne. Dzięki temu TransferGo może zaproponować bardzo korzystne kursy przewalutowania, różniące się od kursów NBP o mniej niż 1 grosz. Mało tego, w TransferGo pieniądze wyślecie bez kosztów prowizyjnych, jeśli wasz przelew będzie wysłany w opcji z dostawą w ciągu kilku dni. Szybsze transfery są nieco droższe, aczkolwiek nie musicie ich wybierać.

TransferGo jest licencjonowaną instytucją płatniczą, działającą na podstawie regulacji prawnych wydanych przez Brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych (FCA) oraz nadzorowaną przez brytyjski Urząd Skarbowy. W sieci możecie znaleźć mnóstwo pozytywnych opinii na temat TransferGo, na przykład na portalu Trustpilot. Usługi TransferGo przeznaczone są głównie dla osób pracujących za granicą, które chcą przesłać środki dla swoich rodzin, pozostałych w kraju. Serwis dostępny jest również w formie wygodnej aplikacji mobilnej.

 

Program poleceń, czyli po 10 funtów dla obu stron

Zasady programu są stosunkowo proste. Aby wziąć udział w promocji jako polecony, musicie zarejestrować się w programie z czyjegoś polecenia. Oczywiście zachęcam w tym celu do użycia mojego linku polecającego lub kodu polecenia: JakDorobic. Następnie wykonujecie przelew na konto kogoś znajomego (na przykład na konto w N26), po czym otrzymacie 10 funtów (około 50 zł) premii jako poleceni. Premia będzie wypłacona w ciągu 5 dni roboczych od momentu dotarcia środków. Wasi znajomi otrzymają natomiast premię od razu, jako dodatek do otrzymanego przelewu (jednak wypłatę otrzymanej premii należy zlecić samodzielnie w serwisie, co nie jest żadnym problemem). Wypłatę możecie zlecić po zalogowaniu w serwisie. Teraz to Wy możecie polecić serwis swojemu bliskiemu, korzystając z własnego linku polecającego. Otóż osoba polecona, może zostać również polecającym.

Po rejestracji z waszego linku, znajomy może teraz wykonać do Was przelew zwrotny, za co otrzymacie po 10 funtów. Najlepiej, aby przelew zwrotny został wykonany na inne konto, jeśli takowe posiadacie, ale nie jest to regułą. Dla Was będzie to już druga premia! Oczywiście możecie teraz polecać TransferGo kolejnym osobom, tworząc wręcz struktury programu poleceń. 

Pamiętajcie, że regulamin nie zezwala na wzajemne polecenie sobie usługi. Może to grozić banem oraz niewypłaceniem środków. Dlatego przygodę z TransferGo najlepiej zacząć od skorzystania z polecenia dotychczasowego użytkownika programu. Zabronione jest również tworzenie kolejnych kont, szczególnie tych na fikcyjne dane. TransferGo ma prawo poprosić Was o zweryfikowanie swojego konta, na przykład poprzez wysyłkę skanu/zdjęcia któregoś z dokumentów. Numer konta walutowego musi posiadać numer IBAN zaczynający się od innych liter niż PL, czyli np. DE. Przelew na konto walutowe założone w polskim banku, nie zapewni uzyskania premii.

 

Działamy krok po kroku

Po kliknięciu w mój link zobaczycie informację o poleceniu usługi TransferGo. Teraz zarejestrucie się mailem, klikając w zielony przycisk u góry po prawej stronie. Serwis od razu przechodzi do rzeczy, ponieważ waszym oczom ukaże się formatka do wykonania przelewu. Aby zdobyć nagrodę o równowartości 10 funtów, wystarczy, że wyślecie znajomemu po prostu kwotę o równowartości 50 funtów. Jeśli nie macie zamiaru robić tego od razu po rejestracji, oczywiście, możecie to zrobić później, normalnie po zalogowaniu w serwisie.

No dobrze, a co, jeśli wysyłam inną walutę, na przykład złotówki z konta osobistego w Polsce na konto “eurowe” w N26? W jaki sposób przeliczyć kurs, by kwota przelewu na pewno spełniała warunki promocji? Znalazłem na to sposób. Otóż na początek jako kraj nadawcy wybieram Polskę, zaś kraj odbiorcy Wielką Brytanię, po czym wpisuję kwotę 50 funtów. System wylicza mi, iż muszę nadać kwotę 240,28 zł. Wygląda to tak:

 

 

Następnie zmieniam kraj odbiorcy na Niemcy, po czym kwota w PLN zostaje bez zmian, natomiast kwota w funtach zostaje przeliczona na kwotę w euro. W moim przypadku jest to 56,07 euro. Jednak dla pewności (a nuż kurs zmieni się nieco w ułamku sekundy), podwyższę tę kwotę do pełnych 58 euro. Kurs walutowy to około 4,29 zł, więc w PLN wyjdzie 248,55 zł. Oczywiście strategię tę możecie użyć w odwrotnej kolejności, to znaczy przelew walutowy wykonać najpierw na polskie konto.

 

 

W dalszym kroku wybieramy termin dostarczenia pieniędzy. Oczywiście zostawiam docelowy przelew bezpłatny, który dotrze po kilku dniach. Wybrać możecie również formę płatności. Standardowy przelew jest bezpłatny, natomiast wpłata kartą wiąże się z dodatkową opłatą manipulacyjną w wysokości 0,5% wartości transakcji. W moim przypadku to tylko 0,29 euro (nieco ponad złotówka). Płacąc kartą N26 od razu można spełnić warunek zapewniający 15 euro premii na start. Nie jestem co prawda pewien tego w 100%, aczkolwiek regulamin nie zawiera wykluczeń pod względem kodów MCC lub rodzajów transakcji [aktualizacja: sprawdziłem to w praktyce i okazało się, że przelew kartą w ramach TransferGo zapewnia spełnienie warunków w promocji N26 – możecie to wykorzystać].

W kolejnych krokach uzupełniacie swoje dane osobowe oraz dane odbiorcy przelewu. Osobiście wykonywałem przelew z konta w N26, aczkolwiek w danych osobowych podałem adres zameldowania w Polsce oraz polski numer telefonu. Na końcu, po podaniu numeru karty, zostałem poproszony o odpalenie aplikacji i potwierdzenie płatności. To tyle. Teraz pozostaje już tylko oczekiwać na przelew. Nie da się ukryć, iż interfejs serwisu TransferGo jest bardzo przejrzysty i pomocny. Wszystko w nim widać jak na dłoni.

Teraz możecie przejść do drugiego etapu naszej strategii. Mianowicie posiadając konto w TransferGo, możecie je polecić swojemu znajomemu, który wykona do Was przelew zwrotny. Mechanizm wykonywania przelewu jest identyczny jak przedstawiony powyżej, natomiast o tym jak polecać usługi TransferGo dowiecie się z kolejnego akapitu.

 

Jak polecać znajomych

W tym celu, wystarczy, że zalogujecie się w serwisie i w swoim profilu klikniecie zakładkę Zaproś i zarabiaj £10. Tam też znajdziecie swój kod/link polecenia. Możecie go zmienić na przyjemniejszą wersję. Przykładowo, ja zastąpiłem go frazą JakDorobic. Kod możecie przekazywać bezpośrednio, mailowo lub poprzez media społecznościowe z wykorzystaniem funkcji udostępniania. Standardowo zakazane jest umieszczenie linków w komentarzach do wpisu. Kwota maksymalnej premii z poleceń jest nieograniczona. Jedynym ograniczeniem jest fakt, iż dziennie możecie polecić do 300 osób. TransferGo dostępne jest na terytorium aż 47 krajów! Usługę możecie zacząć polecać zaraz po rejestracji w serwisie. W panelu użytkownika dostępne będą informacje, ile osób spełniło warunki programu z waszego polecenia. Premia o równowartości 10 funtów (zgodnie z waszą walutą rozliczeniową konta, na przykład PLN) zostanie Wam przyznane, jeśli polecony wykona przelew międzynarodowy na minimum 50 funtów (lub równowartość tej kwoty w innej walucie) w ciągu 6 miesięcy od rejestracji z waszego linku. 50 funtów może stanowić jeden przelew lub sumę kilku mniejszych przelewów. Premia wypłacana jest w ciągu 5 dni roboczych. Przed wypłatą środków, TransferGo może poprosić Was o weryfikację tożsamości poprzez wysłanie skanu jednego z dokumentów ze zdjęciem.

Szczegóły na stronie programu poleceń oraz w regulaminie ogólnym (nie uwzględnia on obecnej promocji).

 

Dodatkowe nagrody dla uczestników programu

To jeszcze nie wszystko. Otóż do 21 grudnia 2018 roku trwa konkurs dla osób, które aktywnie polecają TransferGo. Stu najaktywniejszych polecających otrzyma nagrodę pieniężną: 1000 funtów za 1 miejsce, 750 funtów za drugie miejsce oraz 50 funtów za miejsca od trzeciego do setnego. Dla wszystkich uczestników przewidziano natomiast nagrody gwarantowane:

 • darmową opcję dostawy “TERAZ” za rejestrację 1 znajomego,
 • darmowe nalepki TransferGo za skuteczne polecenie 2 osób,
 • darmową koszulkę TransferGo za skuteczne polecenie 3 osób,
 • darmowy portfel za skuteczne polecenie 5 osób.

Ranking polecających dostępny jest po zalogowaniu. Szczegóły na stronie konkursu.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
15 euro premii za założenie darmowego konta walutowego w N26
 
150 zł premii za założenie konta Citi Priority + 100 zł za polecenie
 
Aż 380 zł premii dla osób do 26 lat w Santander Banku!
 
Kredyt z RRSO 0% do 3000 zł od Credit Agricole
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
BGŻ BNP Paribas: 200 zł łatwej premii za założenie konta
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,46%
 
ING Bank Śląśki: nawet 190 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
15 zł premii dla obu stron w programie poleceń aplikacji Wolt
 
Łatwe 100 zł premii za założenie konta w Alior Banku
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

16 Comments

  • Hej, ty nie musisz. Chodzi o to żeby znajomy miał konto zagraniczne z numerem IBAN zaczynającym się nie od PL, ale np DE itd.

  • Zgadza się Revolut ma IBAN brytyjski więc powinno przejść. Minus jest taki, że właścicielem konta jest jednak Revolut, to takie konto techniczne bardziej.

   • Revolut daje możliwość założenia indywidualnego konta bankowego w funtach, i ono według Ciebie nie jest na Ciebie tylko na Revolut? A z drugiej strony, czy w UK też w przelewach ignorują adresata tak jak to od kilku lat mamy w PL?

    • Tak, to konto techniczne Revoluta. Nie ma on możliwości przydzielania indywidualnych rachunków IBAN. TAK, ignorują, dlatego możesz działać 😀

 1. Jeśli dobrze rozumiem z artykułu:
  Jestem osobą A, korzystam z twojego linku.
  Robię przelew osobie B. Zarówno osoba B jak i ja (osoba A) otrzymuje premie.
  I teraz tak:
  Osoba B korzysta z mojego programu poleceń i robi przelew do mnie i tym samym znowu ja i osoba B otrzymuje premie? Czy taki trik przejdzie? Z góry dzięki!

  • Na to wychodzi 🙂 Dla pewności, osoba B może Ci przelać na inne konto niż to z którego ty wysyłałeś 🙂

 2. Ile czekaliście na przelew z kantoru Alior do N26 ?
  Zrobiłem przelew w trybie pilny. Kiedyś pamiętam, że jak robiłem taki przelew do UK to wszedł od razu, a tu sprawdzam na N26 i nie ma jeszcze środków.

 3. Przekładałem skorzystanie z tej promocji, bo artykuł jest długi 🙂 Ale zostało tylko 9 dni na skorzystanie wg komunikatu na stronie. Szkoda, że nie mają tam przelewów natychmiastowych tylko trzeba im przelewać środki na ich konto w PKO BP (robiłem przelew PL -> DE), a za przelew z karty jest prowizja

  • U mnie artykuły są długie, bo chcę w pełni wyczerpać temat, aby nie było niedomówień. Stawiam na praktykę i pełną informację + analizę kruczkó i zagrożeń. Piękno blogowania 🙂

  • Kod rabatowy na pierwszy przelew bez prowizji – TRY3
   Wtedy pilny przelew z karty jest za darmo i prowizji też nie ma.

 4. ” Wasi znajomi otrzymają natomiast premię od razu, jako dodatek do otrzymanego przelewu.” – No niestety coś tu nie gra. Zrobiłem przelew na kwotę 58 EUR i osoba otrzymała dokładnie tyle ile wysłałem :/

  • Rzeczywiście to chochlik z mojej strony. Przecież odbiorca przelewu nie otrzymuje żadnej premii, lecz polecający i polecony. Dalej jednak wszystko się zgadza. Ty dostałeś za to 10 funtów. Teraz polecisz znajomemu serwis i ty dostaniesz 10 funtów za polecenie a on 10 funtów za wykonanie pierwszego przelewu. Wszystkie premie trzeba jednak zlecić do wypłaty z serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *