Program poleceń TransferGo, czyli po 10 funtów premii (około 50 zł) dla obu stron za wykonanie darmowego przelewu + nowa strategia działania!

Do grona instytucji umożliwiających sprytne uzyskiwanie dodatkowych dochodów dołącza nowy typ fintechów, a mianowicie pośrednicy zajmujący się międzynarodowym transferem pieniędzy. Nie wszyscy pewnie z Was wiedzą, ale alternatywnie dla stosunkowo drogich (koszty prowizyjne + spread) przelewów oferowanych przez banki, na rynku istnieje mnóstwo firm, zapewniających tanie i szybkie przelewy międzynarodowe. Jedną z nich jest TransferGo, którego program poleceń analizuję w dzisiejszym wpisie. Do ugrania jest naprawdę sporo, ponieważ zarówno polecony, jak i polecający otrzymają równowartość 10 funtów premii. Oczywiście serwis dostępny jest w języku polskim, posiada polski support oraz polskie konta bankowe, zatem przelew premii możecie zlecić w złotówkach. Warunkiem otrzymania premii jest wykonanie jednego przelewu, który na dodatek jest darmowy! Posłużyć Wam w tym może przykładowo konto w N26 lub konto w aplikacji Revolut, bądź też konto znajomego, mieszkającego za granicą. W dzisiejszym wpisie przedstawiam strategię, według której w łatwy sposób na start zdobędziecie 20 funtów, zaś wasi znajomi 10 funtów (oczywiście w wybranej przez Was walucie).

 

 

Kilka słów o TransferGo

TransferGo to brytyjski fintech z siedzibą w Londynie, działający od 2012 roku i obsługujący aż 47 kraje. Jego biznes polega na pośredniczeniu w transferze pieniędzy w ten sposób, iż środki nie wędrują z jednego kraju do drugiego, lecz wpłacane są na konto TransferGo w kraju A, zaś w kraju B wypłacane są z lokalnego konta firmy. W ten sposób znacząco redukowane są koszty transakcyjne, dzięki czemu TransferGo może zaproponować bardzo korzystne kursy przewalutowania, różniące się od kursów NBP o mniej niż 1 grosz. Mało tego, w TransferGo przelew zrealizujecie nie ponosząc przy tym kosztów prowizyjnych pod warunkiem, iż pieniądze wyślecie w opcji z dostawą w ciągu kilku dni. Szybsze transfery są nieco droższe, aczkolwiek nie musicie ich wybierać.

TransferGo jest licencjonowaną instytucją płatniczą, działającą na podstawie regulacji prawnych wydanych przez Brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych (FCA) oraz nadzorowaną przez brytyjski Urząd Skarbowy. W sieci możecie znaleźć mnóstwo pozytywnych opinii na temat TransferGo, na przykład na portalu Trustpilot. Usługi TransferGo przeznaczone są głównie dla osób pracujących za granicą, które chcą przesłać środki dla swoich rodzin, pozostałych w kraju. Serwis dostępny jest również w formie wygodnej aplikacji mobilnej.

 

Program poleceń, czyli po 10 funtów dla obu stron

Zasady programu są stosunkowo proste. Aby wziąć udział w promocji jako polecony, musicie zarejestrować się w programie z czyjegoś polecenia. Oczywiście zachęcam w tym celu do użycia mojego linku polecającego lub kodu polecenia: JakDorobic. Następnie wykonujecie przelew na konto kogoś znajomego (na przykład na konto w N26), po czym otrzymacie 10 funtów (około 50 zł) premii jako poleceni. Premia będzie udostępniona do wypłaty w ciągu 5 dni roboczych od momentu dotarcia środków. Wypłatę możecie zlecić po zalogowaniu w serwisie w zakładce Zaproś i zarabiaj. Środki mogą zostać przelane na wasze konto w PLN (TransferGo przewalutuje je po korzystnym kursie) lub na konto walutowe. Teraz to Wy możecie polecać serwis swojemu bliskiemu, korzystając z własnego linku polecającego. Otóż osoba polecona, może zostać również polecającym!

Po rejestracji z waszego linku, znajomy może teraz wykonać do Was przelew zwrotny, za co otrzymacie po 10 funtów. Najlepiej, aby przelew zwrotny został wykonany na inne konto, jeśli takowe posiadacie, ale nie jest to regułą. Dla Was będzie to już druga premia! Oczywiście możecie teraz polecać TransferGo kolejnym osobom, tworząc wręcz struktury programu poleceń. 

Pamiętajcie, że regulamin nie zezwala na polecenie usługi samemu sobie. Może to grozić banem oraz niewypłaceniem środków. Dlatego przygodę z TransferGo najlepiej zacząć od skorzystania z polecenia dotychczasowego użytkownika programu. Zabronione jest również tworzenie kolejnych kont, szczególnie tych na fikcyjne dane. TransferGo ma prawo poprosić Was o zweryfikowanie swojego konta, na przykład poprzez wysyłkę skanu/zdjęcia któregoś z dokumentów. Numer konta walutowego musi posiadać numer IBAN zaczynający się od innych liter niż PL, czyli np. DE. Przelew na konto walutowe założone w polskim banku, nie zapewni uzyskania premii.

 

Działamy krok po kroku

Po kliknięciu w mój link zobaczycie informację o poleceniu usługi TransferGo. Teraz zarejestrucie się mailem, klikając w zielony przycisk u góry po prawej stronie. Serwis od razu przechodzi do rzeczy, ponieważ waszym oczom ukaże się formatka do wykonania przelewu. Aby zdobyć nagrodę o równowartości 10 funtów, wystarczy, że wykonacie przelew na kwotę o równowartości 50 funtów. Jeśli nie macie zamiaru robić tego od razu po rejestracji, oczywiście, możecie to zrobić później, normalnie po zalogowaniu w serwisie.

No dobrze, a co, jeśli wysyłam inną walutę, na przykład złotówki z konta osobistego w Polsce na konto “eurowe” w N26 lub “funtowe” w Revolut? W jaki sposób przeliczyć kurs, by kwota przelewu na pewno spełniała warunki promocji? Znalazłem na to sposób. Otóż na początek jako kraj nadawcy wybieram Polskę, zaś kraj odbiorcy Wielką Brytanię, po czym wpisuję kwotę 50 funtów. System wylicza mi, iż muszę nadać kwotę 240,28 zł. Wygląda to tak:

 

 

Wysyłając środki na konto w N26, zmieniam kraj odbiorcy na Niemcy, po czym kwota w PLN zostaje bez zmian, natomiast kwota w funtach zostaje przeliczona na kwotę w euro. W moim przypadku jest to 56,07 euro. Jednak dla pewności (a nuż kurs zmieni się nieco w ułamku sekundy), podwyższę tę kwotę do pełnych 58 euro. Kurs walutowy to około 4,29 zł, więc w PLN wyjdzie 248,55 zł.

Jeśli środki transferujecie na konto w Revolut, nie musicie nic zmieniać, po prostu wysyłacie środki na konto w funtach. Aby przejść do działania, otwórzcie aplikację Revolut i wybierzcie konto w Funtach szterlingach. Jeśli takowego jeszcze nie posiadacie, otworzycie je jednym kliknięciem. Po wejściu w szczegóły konta znajdziecie jego 8-cyfrowy numer oraz 6-cyfrowy kod (tak zwany Sort code). Gdy już wykonacie przelew, środki możecie przewalutować po kursie międzybankowym, by następnie za darmo wypłacić je z bankomatu, przelać na konto w banku lub po prostu wydać w sklepach.

Oczywiście strategię tę możecie użyć w odwrotnej kolejności, to znaczy przelew walutowy wykonać najpierw na polskie konto.

 

 

W dalszym kroku wybieramy termin dostarczenia pieniędzy. Oczywiście zostawiam docelowy przelew bezpłatny, który dotrze po kilku dniach. Wybrać możecie również formę płatności. Standardowy przelew jest bezpłatny, natomiast wpłata kartą wiąże się z dodatkową opłatą manipulacyjną w wysokości 0,5% wartości transakcji. W moim przypadku to tylko 0,29 euro (nieco ponad złotówka).

W kolejnych krokach uzupełniacie swoje dane osobowe oraz dane odbiorcy przelewu. Osobiście wykonywałem przelew z konta w N26, aczkolwiek w danych osobowych podałem adres zameldowania w Polsce oraz polski numer telefonu. Na końcu, po podaniu numeru karty, zostałem poproszony o odpalenie aplikacji i potwierdzenie płatności. To tyle. Teraz pozostaje już tylko oczekiwać na przelew. Nie da się ukryć, iż interfejs serwisu TransferGo jest bardzo przejrzysty i pomocny. Wszystko w nim widać jak na dłoni.

Teraz możecie przejść do drugiego etapu naszej strategii. Mianowicie posiadając konto w TransferGo, możecie je polecić swojemu znajomemu, który wykona do Was przelew zwrotny. Mechanizm wykonywania przelewu jest identyczny jak przedstawiony powyżej, natomiast o tym jak polecać usługi TransferGo dowiecie się z kolejnego akapitu.

 

Jak polecać znajomych

W tym celu, wystarczy, że zalogujecie się w serwisie i w swoim profilu klikniecie zakładkę Zaproś i zarabiaj £10. Tam też znajdziecie swój kod/link polecenia. Możecie go zmienić na przyjemniejszą wersję. Przykładowo, ja zastąpiłem go frazą JakDorobic. Kod możecie przekazywać bezpośrednio, mailowo lub poprzez media społecznościowe z wykorzystaniem funkcji udostępniania. Standardowo zakazane jest umieszczenie linków w komentarzach do wpisu. Kwota maksymalnej premii z poleceń jest nieograniczona. Jedynym ograniczeniem jest fakt, iż dziennie możecie polecić do 300 osób. TransferGo dostępne jest na terytorium aż 47 krajów! Usługę możecie zacząć polecać zaraz po rejestracji w serwisie. W panelu użytkownika dostępne będą informacje, ile osób spełniło warunki programu z waszego polecenia. Premia o równowartości 10 funtów (zgodnie z waszą walutą rozliczeniową konta, na przykład PLN) zostanie Wam przyznane, jeśli polecony wykona przelew międzynarodowy na minimum 50 funtów (lub równowartość tej kwoty w innej walucie) w ciągu 6 miesięcy od rejestracji z waszego linku. 50 funtów może stanowić jeden przelew lub sumę kilku mniejszych przelewów. Premia wypłacana jest w ciągu 5 dni roboczych. Przed wypłatą środków, TransferGo może poprosić Was o weryfikację tożsamości poprzez wysłanie skanu jednego z dokumentów ze zdjęciem.

Szczegóły na stronie programu poleceń oraz w regulaminie ogólnym (nie uwzględnia on obecnej promocji).

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Rekordowa premia od Banku Pekao S.A., czyli 200 zł na start
 
Credit Agricole: kredyt do 3000 zł z RRSO 0% na platformie FinAi
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 380 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
250 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 10 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
1700 zł premii w promocji iKonta Biznes od Alior Banku
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląski: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

54 Comments

  • Hej, ty nie musisz. Chodzi o to żeby znajomy miał konto zagraniczne z numerem IBAN zaczynającym się nie od PL, ale np DE itd.

  • Zgadza się Revolut ma IBAN brytyjski więc powinno przejść. Minus jest taki, że właścicielem konta jest jednak Revolut, to takie konto techniczne bardziej.

   • Revolut daje możliwość założenia indywidualnego konta bankowego w funtach, i ono według Ciebie nie jest na Ciebie tylko na Revolut? A z drugiej strony, czy w UK też w przelewach ignorują adresata tak jak to od kilku lat mamy w PL?

    • Tak, to konto techniczne Revoluta. Nie ma on możliwości przydzielania indywidualnych rachunków IBAN. TAK, ignorują, dlatego możesz działać 😀

 1. Jeśli dobrze rozumiem z artykułu:
  Jestem osobą A, korzystam z twojego linku.
  Robię przelew osobie B. Zarówno osoba B jak i ja (osoba A) otrzymuje premie.
  I teraz tak:
  Osoba B korzysta z mojego programu poleceń i robi przelew do mnie i tym samym znowu ja i osoba B otrzymuje premie? Czy taki trik przejdzie? Z góry dzięki!

  • Na to wychodzi 🙂 Dla pewności, osoba B może Ci przelać na inne konto niż to z którego ty wysyłałeś 🙂

 2. Ile czekaliście na przelew z kantoru Alior do N26 ?
  Zrobiłem przelew w trybie pilny. Kiedyś pamiętam, że jak robiłem taki przelew do UK to wszedł od razu, a tu sprawdzam na N26 i nie ma jeszcze środków.

 3. Przekładałem skorzystanie z tej promocji, bo artykuł jest długi 🙂 Ale zostało tylko 9 dni na skorzystanie wg komunikatu na stronie. Szkoda, że nie mają tam przelewów natychmiastowych tylko trzeba im przelewać środki na ich konto w PKO BP (robiłem przelew PL -> DE), a za przelew z karty jest prowizja

  • U mnie artykuły są długie, bo chcę w pełni wyczerpać temat, aby nie było niedomówień. Stawiam na praktykę i pełną informację + analizę kruczkó i zagrożeń. Piękno blogowania 🙂

  • Kod rabatowy na pierwszy przelew bez prowizji – TRY3
   Wtedy pilny przelew z karty jest za darmo i prowizji też nie ma.

 4. ” Wasi znajomi otrzymają natomiast premię od razu, jako dodatek do otrzymanego przelewu.” – No niestety coś tu nie gra. Zrobiłem przelew na kwotę 58 EUR i osoba otrzymała dokładnie tyle ile wysłałem :/

  • Rzeczywiście to chochlik z mojej strony. Przecież odbiorca przelewu nie otrzymuje żadnej premii, lecz polecający i polecony. Dalej jednak wszystko się zgadza. Ty dostałeś za to 10 funtów. Teraz polecisz znajomemu serwis i ty dostaniesz 10 funtów za polecenie a on 10 funtów za wykonanie pierwszego przelewu. Wszystkie premie trzeba jednak zlecić do wypłaty z serwisu.

 5. Mam dwa pytanka:
  1. Czy można wykonać przelew z konta walutowego?
  2. Gdzie znajdę ten kod za 1 poleconego (w e-mailu go nie widzę).

   • Chyba się nie zrozumieliśmy 🙂
    Chodziło mi o to czy mogę przesłać euro z konta walutowego na konto N26 (euro)? Czy to zapewni mi premię?

    • Przelew międzynarodowy, czyli z waluty A na walutę B 🙂 Czyli z konta w PLN na N26.

     • Po czym lub gdzie zobacze czy premia z polecenia wskoczyła ? Przelew na ponad 50£ poszedł w niedziele. W poniedziałek że pieniadze są, że przystępują do realizacji przelewu. Na koncie Revoluta maja byc ponoć jutro

     • Po zalogowaniu w Transfergo, w zakładce “Zaproś i zarabiaj”.

 6. Witam, wypłacacie 10 funtów z promocji na konto w złotówkach czy w funtach (nie chce płacić za spread)?

  • Możesz np wypłacić na konto w funtach w Revolut i wymienić je bezspreadowo 🙂

 7. Założyłem transfergo z Twojego polecenia, wykonałem przelew do znajomego w UK po czym on mi odesłał te środki. Dostałem premię jako Polecający natomiast tej pierwszej jako polecony od Ciebie nie ma. O co może chodzić?

 8. A czy poprzez transfer go można wysłać przelew na konto w Monese, aby spełnić warunki promocji?

 9. Po kliknięciu w rejestrację wyświetliło, że Kod polecający jest nieważny. Promocja już dobiegła końca ?

 10. Jacek… nie umiem zrobić przelewu z REVOLUT na TRANSFERGO. Możesz dać dokładny instruktarz jak do zrobić ? Nie mogę znaleść danych potrzebnych do przelewu

 11. Pytanko: czy przy wypłacie bonusu 10 funtów za zrobiony przelew zawsze proszą o weryfikacje danych dokumentem czy może robią to wybiórczo?

 12. Czy kod polecający wystarczy podać tylko podczas rejestracji, czy też ponownie podczas wykonywania transferu? Przy przelewie jest okienko do wpisania kodu, jednak przy próbie wpisania “JakDorobic” jest informacja, że kod jest nieważny.
  Jak mam to rozumieć?

 13. Czy przelew z mojego konta w PLN mogę wykonać na moje konto w Revolut, czy lepiej jednak, żeby odbiorcą była inna osoba?

 14. Czy dostanę bon za przelew z polecenia z własnego konta w Polsce na własne konto w Revolut (podobnie jak w promocji Worldremit)?

 15. Monese, N26, Revolut, Transfergo, Curve, Azimo, World Remit.
  Czy coś jeszcze przegapiłem z tych promek które dają na start jakieś bonusy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *