Wielki powrót mOkazji od mBanku: 50 zł premii za aktywowanie umowy z NJU Mobile

Po kilkumiesięcznej przerwie w mBanku powraca mOkazja w ramach której możecie zdobyć 50 zł premii za aktywowanie umowy z NJU Mobile. W stosunku do poprzedniej serii promocji zaszły dwie znaczące zmiany. Po pierwsze, z mOkazji możecie skorzystać jednorazowo w ciągu danego miesiąca (wcześniej było to dwukrotnie, aczkolwiek miejmy nadzieję, iż akcje będą powtarzane w przyszłości). Drugą nieco gorszą zmianą jest fakt, iż musicie utrzymać aktywny numer przez minimum jeden pełny cykl rozliczeniowy (wcześniej umowę można było wypowiedzieć nawet zaraz po aktywacji). Jeśli nie posiadacie jeszcze konta w mBanku, przypominam o promocji w ramach której możecie zdobyć nawet 1000 zł premii!

 

 

mOkazja NJU Mobile

mOkazje znajdziecie po zalogowaniu w bankowości elektronicznej mBanku w zakładce Pasaż. Ta mOkazja nie wymaga żadnego zapisu. Aby z niej skorzystać wystarczy złożyć wniosek o nową usługę z rachunkiem (telefon lub Internet) na stronie NJU Mobile. Może to być całkowicie nowy numer lub przeniesienie numeru od dotychczasowego operatora. Pamiętajcie, aby podczas składania zamówienia wybrać opcję e-faktury (domyślnie zaznaczona). Wówczas opłata aktywacyjna wyniesie 0 zł. W przeciwnym wypadku koszt opłaty aktywacyjnej to 20 zł.

 

Gdy już złożycie wniosek, kluczowym elementem jest wpisanie numeru zamówienia po zalogowaniu na dedykowanej stronie promocji pod linkiem:
https://form.mbank.pl/webforms/mokazja/logowanie.html (link do tej strony znajdziecie również w szczegółach mOkazji). Będziecie mieli na to czas do 31 grudnia 2017 roku. Umowę o świadczenie usług dostarczy Wam kurier firmy DPD. 

Głównym warunkiem promocji jest utrzymanie aktywnego numeru przez co najmniej jeden, pełny okres rozliczeniowy. Warto w tym miejscu wspomnieć jak wygląda specyfika umowy w NJU Mobile pod względem naliczania okresów rozliczeniowych. Otóż pierwszy okres rozliczeniowy ma charakter cząstkowy i trwa kilka dni od momentu aktywacji numeru. Dokładny czas trwania tego okresu możecie sprawdzić po zalogowaniu się na stronie NJU Mobile, zaraz po aktywacji numeru. Dopiero drugi okres jest pełnym, miesięcznym okresem rozliczeniowym. Zwrot zostanie wypłacony na wasze konta w mBanku w ciągu 60 dni od momentu upływu pierwszego pełnego cyklu rozliczeniowego.

 

Jeśli okazja będzie się pojawiać także w kolejnych miesiącach, również będziecie mogli z niej skorzystać. Jedynym ograniczeniem jest fakt, iż w ciągu 6 miesięcy można podpisać do 6 umów z NJU Mobile (później trzeba nieco odczekać). Obecna edycja trwa do 31 grudnia 2017 roku. W tym czasie należy złożyć wniosek o NJU z rachunkiem oraz uzupełnić numer zamówienia w stosownym formularzu. Nic się nie stanie jeśli kurier dotrze do Was już po zakończeniu miesiąca, a nawet roku 🙂

Więcej na temat mOkazji po zalogowaniu na stronie banku oraz w nocie prawnej.  Oferta nie łączy się z innymi promocjami Orange, Orange Finanse i mBanku. 

 

Oferta NJU Mobile

NJU Mobile to marka telefonii komórkowej należąca do Orange Polska. Oferta NJU ma pewną szczególną cechę. Otóż minimalna kwota faktury wynosi 9 zł (jest to kwota tak zwanego maksymalnego dociążenia). Jeśli będziecie aktywnie korzystać z numeru w NJU, wówczas zapłacicie więcej, zgodnie z cennikiem konkretnej usługi. Natomiast w przypadku, gdy w danym miesiącu w ogóle nie korzystacie z telefonu, wówczas zostanie naliczona kwota minimalna rachunku, czyli samo 9 zł. 

 

Osoby, które zdecydują się na dłuższą współpracę z NJU Mobile, mogą skorzystać z planu taryfowego „Jeden na wszystko” zapewniającego:

 • nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz na numery stacjonarne w kraju oraz w UE;
 • nielimitowane SMS i MMS do wszystkich sieci w kraju oraz w UE;
 • transfer danych do 20 GB w kraju lub do 1,96 Gb w UE.

Za to wszystko zapłacicie maksymalnie 39 zł miesięcznie. Nie jest to jednak sztywna stawka, jak w przypadku tradycyjnych abonamentów. Jeśli korzystacie mniej w danym miesiącu, zapłacicie…mniej. Do osiągnięcia pułapu 39 zł za usługi płacicie według cennika (m.in. 19 gr za minutę rozmowy czy 9 gr za SMS-a). Dopiero po przekroczeniu kwoty maksymalnej, opłaty nie będą już naliczane (zapłacicie 39 zł). Oczywiście dotyczy to standardowych usług.

Po szczegóły oferty odsyłam na stronę NJU Mobile.

 

Specyfika umowy w NJU Mobile

Cechą charakterystyczną oferty NJU Mobile jest elastyczność. Pomimo, iż jest to oferta z rachunkiem, umowa podpisywana jest na czas nieokreślony. Oznacza to, iż możecie ją wypowiedzieć w każdej chwili bez konsekwencji. W ten sposób NJU Mobile promuje się jako “najlepsze rozwiązanie dla niezdecydowanych”. W praktyce wypowiedzenie umowy następuje ze skutkiem na koniec kolejnego okresu rozliczeniowego (następującego po okresie, w którym złożyliście wypowiedzenie). Jedną z opcji wypowiedzenia umowy jest przeniesienie numeru do innej sieci w ofercie na kartę. Wówczas to nowy operator załatwia za Was wszelkie formalności związane z wypowiedzeniem umowy w NJU oraz przenosinami numeru do nowej sieci. Niekiedy takie przeniesienie wiąże się z dodatkowymi bonusami na start u nowego operatora. Po przeniesieniu numeru, sami zdecydujecie co zrobicie z kartą SIM. Będzie to już standardowa oferta typu prepaid.

 

Wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym

Ciekawą sprawą jest również wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym (lub przeniesienie numeru w trybie natychmiastowym). Kwestię rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia reguluje ustawa Prawo Telekomunikacyjne:

Art. 71a. Abonent, o którym mowa w art. 71, żądając przeniesienia przydzielonego numeru może rozwiązać umowę z dotychczasowym dostawcą usług bez zachowania terminów wypowiedzenia określonych w rozwiązywanej umowie. W takim przypadku abonent jest obowiązany do uiszczenia opłaty dotychczasowemu dostawcy usług w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy, powiększonej o roszczenie związane z ulgą przyznaną abonentowi obliczoną proporcjonalnie do czasu pozostającego do zakończenia trwania umowy.

Ulga przyznana abonentowi jest nieco wirtualną kwotą, którą udziela operator w zamian za podpisanie umowy na usługę telekomunikacyjną (przykładowo na 24 miesiące). Jest to niejako rabat, za to, że związaliśmy się z operatorem na określony czas. W przypadku takiej umowy, rzeczywiście należy zapłacić karę umowną, jeśli przedwcześnie zerwiecie umowę. Jednak w przypadku NJU Mobile ulga wynosi 0,00 zł (przynajmniej tak jest we wszystkich moich umowach, które dotychczas podpisywałem z NJU). Oznacza to, że NJU Mobile nie może naliczać żadnych kar za wypowiedzenie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Wybór okresu wypowiedzenia należy oczywiście do Was (standardowy czy natychmiastowy). Z moich doświadczeń wynika, że NJU Mobile nie wystawia faktury dociążeniowej zarówno za pierwszy (cząstkowy), jak i ostatni okres rozliczeniowy (jedynie za wykonane usługi). Zatem w przypadku standardowego okresu wypowiedzenia, przygoda z NJU będzie Was kosztować 18 zł, zaś w przypadku natychmiastowego wypowiedzenia tylko 9 zł. Pomimo, że regulamin tego nie precyzuje, z jakimkolwiek wypowiedzeniem lepiej wstrzymać się do momentu aż upłynie jeden pełny cykl rozliczeniowy (da Wam to pewność spełnienia warunków promocji). Najbardziej hardcorowa wersja to złożenie wypowiedzenia w standardowym trybie  w pierwszym (cząstkowym) okresie rozliczeniowym. Wówczas umowa zostanie rozwiązana na koniec drugiego (czyli pierwszego pełnego) okresu rozliczeniowego. W ten sposób spełnicie warunki promocji, a przy okazji nie zostanie Wam naliczona żadna opłata. Oczywiście to tylko moje dywagacje na podstawie regulaminów związanych ze świadczeniem usług przez NJU Mobile.

 

Przeniesienie numeru do Virgin Mobile

Ciekawą propozycję dla chcących przenieść numer do oferty prepaid ma Virgin Mobile. Główne aspekty przemawiające za przeniesieniem numeru do tego wirtualnego operatora to:

 • wszystkie formalności załatwiane są bez wychodzenia z domu – wniosek składa się online, zaś dokumenty dostarcza kurier (koszty pokrywa Virgin Mobile),
 • sami wybieracie datę przeniesienia – konkretny dzień (tryb natychmiastowy) lub zgodnie z okresem wypowiedzenia,
 • starter jest bezpłatny,
 • na start otrzymujecie saldo w wysokości 5 zł,
 • w prezencie otrzymujecie do wyboru: e-kod na 6-miesięczny dostęp premium do aplikacji Coyote, 90-dniowy dostęp do TIDAL, lub zestaw 3 sztuk… prezerwatyw SKYN, 
 • możecie skorzystać z oferty Freemium, która zapewnia co miesiąc 30 minut, 30 SMS-ów oraz 300 MB Internetu. 

Więcej na temat oferty Virgin Mobile w tym artykule.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Citi Handlowy: 500 zł premii do Biedronki z kartą Simplicity
 
Citi Handlowy: 400 zł premii w promocji konta Citi Priority
 
Weź darmową pożyczkę na Vivus.pl i odbierz bon 300 zł na fly.pl
 
BZ WBK: 450 zł premii + 2,7% na koncie oszczędnościowym do 120k zł
 
LG K8 LTE o wartości 439 zł z kartą kredytową Citi Simplicity
 
Lokata Happy na 4% w skali roku + bon o wartości 200 zł na fly.pl
 
350 zł premii oraz 3% na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
 
Darmowy kredyt od Getin Banku z 0% RRSO
 
300 zł premii w promocji karty kredytowej Citi Simplicity
 
BGŻ BNP Paribas: voucher 150 zł za założenie Konta Optymalnego
 
Nawet 250 zł premii w promocji eKonta od mBanku
 
Łatwe 150 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK
 
200 zł premii w Pekao S.A. + 2,7% na koncie oszczędnościowym
 
ING Bank Śląski: 340 zł premii do zdobycia za założenie Konta z Lwem
 
mBank: 300 zł łatwej premii za założenie konta firmowego
 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

5 Comments

 1. Dziękuję za prześwietlenie promocji. Czy dobrze rozumiem, iż zapłacę za kilka dni okresu cząstkowego, pełny okres rozliczeniowy (ten właściwy, aby spełnić warunki promocji) i w przypadku rozwiązania umowy w trybie standardowym za 30 dni daty wypowiedzenia (tj. liczonego od pierwszego dnia drugiego cyklu)?

 2. Okres cząstkowy jest za darmo, jeśli nie będziesz wykonywał połączeń. Za ostatni okres NJU też nie nalicza opłat. Zatem zapłacisz tylko 9 zł za ten środkowy, pełny, jeden okres 🙂

 3. Dzięki za odpowiedź. Jeżeli będę chciał zapłacić 9 zł to z jakiej oferty skorzystać spośród nju z rachunkiem: “Najwięcej – nie więcej niż 39 zł”, “Wszystko – nie więcej niż 29 zł” czy “Rozmowy – nie więcej niż 19 zł”. Czy to może obojętne jeżeli nie będę korzystać…

 4. Ok, dzięki. Powracając do pierwszego mojego pytania – w przypadku wypowiedzenia umowy po zakończeniu pełnego pierwszego cyklu wydaje mi się, iż zapłacę 18 zł tj. za pierwszy pełny cykl i za 30 dni wypowiedzenia co będzie się w całości pokrywało z drugim cyklem. Aby było 9 zł to musiałbym złożyć wypowiedzenie przed skończeniem pierwszego pełnego cyklu, ale nie wiem czy to będzie zgodne z mokazją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *