Pozytywne zmiany w programie poleceń Monese, czyli 15 GBP premii na start, darmowa dostawa karty (zamiast 4,95 GBP) + dostęp do Apple Pay

W cieniu Revoluta i N26 rozwija się świetna aplikacja płatnicza Monese, o której pisałem na początku tego roku. Po stopniowym obniżaniu premii na start, w Monese nareszcie zaszły pozytywne zmiany. Otóż premia na start dla nowych użytkowników wynosi aktualnie 10 funtów 15 funtów (od 16 maja 2019 roku), czyli dwa razy więcej niż dotychczasowo! Ponadto, uproszczeniu uległ warunek zdobycia premii startowej. Obecnie wystarczy wykonać jedną transakcję płatniczą na dowolną kwotę. A jeśli jesteśmy przy kwestii karty, warto zwrócić uwagę, iż Monese zrezygnowało z pobierania opłaty za wydanie pierwszej fizycznej karty. Standardowo takowa usługa kosztowała 4,95 GBP. Gdy już otrzymacie swoją kartę, będziecie mogli ją podpiąć pod Google Pay lub Apple Pay. Druga z wymienionych usług działa na terenie Polski od początku kwietnia. Niezmiennie natomiast otrzymacie 10 funtów 15 funtów za polecanie Monese swoim bliskim. Co tu kryć, można na tym naprawdę sporo zarobić.

 

 

Pozytywne zmiany w Monese

W dzisiejszym artykule przedstawiam wyłącznie pigułkę wiedzy o zmianach jakie zaszły w Monese od mojej ostatniej publikacji na ten temat. Szczegółowy opis zakładania konta wraz z analizą warunków zdobycia premii znajdziecie w bazowym artykule, który oczywiście został zaktualizowany o najnowsze treści.

 

Od 12 kwietnia 2019 roku 16 maja 2019 roku, zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na dedykowanej stronie programu poleceń pojawił się bardzo pozytywny baner, informujący o podniesieniu stawki do 10 funtów 15 funtów dla klientów, którzy założą konto z polecenia:

 

 

 

 

Warunki zdobycia premii przez obie strony programu są bardzo proste. Wystarczy założyć konto z polecenia obecnego użytkownika Monese oraz wykonać co najmniej jedną transakcję kartą o dowolnej wartości (choćby pieczywo w osiedlowej piekarni). Zarówno prowadzenie konta, jak i obsługa karty są bezwarunkowo darmowe. Warunki możecie również spełnić poprzez doładowanie konta Revolut.

Co ważne, osoby zakładające konto z polecenia, będą również zwolnione z opłaty za wydanie karty w postaci fizycznej. Standardowo, taka przyjemność kosztuje sporo, bo 4,95 funta lub euro, w zależności jakie konto wybierzecie. Pamiętajcie jednak, iż w przypadku drugiej karty, opłata będzie już pobrana.

 

 

Załóż konto w Monese

Jeśli chcesz, możesz użyć mojego kodu polecenia: JACEK559

 

 

Z pozostałych zmian, warto wspomnieć, iż od początku kwietnia, Monese umożliwia korzystanie z Apple Pay na terenie Polski. To dość ciekawe zjawisko, ponieważ jeszcze sporo banków w Polsce nie udostępnia tej opcji. Jak widać, fintechy potrafią być o wiele bardziej innowacyjne. Ponadto użytkownicy British Airways, mogą zarejestrować się w programie lojalnościowym Avios i zbierać punkty wymienne na loty lub rezerwacje hoteli.

Jeśli jesteście zainteresowani założeniem konta w Monese, zapraszam do dedykowanego artykułu. Przypominam, na start otrzymacie 10 funtów 15 funtów, zaś po założeniu konta w aplikacji, będziecie mogli ją polecać swoim bliskim, za co oboje otrzymacie po 10 funtów 15 funtów.

 

Do czego jeszcze przyda się konto w Monese?

Monese było odpowiedzią na problem z zakładaniem kont osobistych przez emigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii, ale nie posiadających stałego adresu zamieszkania. W ten sposób powstała aplikacja zapewniająca dostęp do większości usług finansowych, zarówno w funtach brytyjskich, jak i w walucie euro. Dzięki temu możecie przyjmować płatności w obcej walucie, bez posiadania stałego miejsca zamieszkania za granicą. To ważne szczególnie dla osób, które nie chcą, aby wpłaty były realizowane na konta założone w Polsce.

Monese bardzo dobrze sprawdzi się podczas wakacji w strefie euro lub w Wielkiej Brytanii. W ten sposób będziecie mogli wykonywać płatności kartą, bez potrzeby przewalutowania. W Monese zarówno prowadzenie konta, jak i karta są bezwarunkowo darmowe, co zdarza się dość rzadko w przypadku polskich kont walutowych.

Oprócz tego, Monese możecie wykorzystać podczas realizacji promocji wiązanych z innymi fintechami, między innymi Xendpay, czy WorldRemit. Przelew na konto w Monese zapewni spełnienie warunków promocji. Ponadto w przypadku promocji TransferGo, premię możecie przelać właśnie na konto w Monese.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 680 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
150 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego od Alior Banku
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
ING Bank Śląski: 140 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
Citi Handlowy: 400 zł na Allegro z darmową kartą kredytową Simplicity
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

15 Comments

  1. Czy posiadając konto w GBP pobierana jest jakakolwiek opłata za płatność kartą w PL? PS: Karta zamówiona, tak więc zasłużony bonusik już wkrótce powinien wpaść na Twoje konto 🙂

    • Hej, opłaty nie ma. Jest tylko prowizja za przewalutowanie ale przy małej transakcji, koszt wyniesie 2-3 grosze 🙂 To mniej niż w piosence Kazika 😀

  2. Kiedy te bonusy wpadają? Karta przyszła, doładowałem ją z revoluta 3£ i kupiłem kartą w biedrze sok. Było to dwa dni temu. A bonusu jak nie było tak nie ma.

  3. Obecnie w nowej promocji do zdobycia 15 funtów za założenie konta i wyrobienie karty DARMOWEJ monese a następnie wykonaniu jednej dowolnej transakcji tą kartą! MEGA 😉 należy zkorzystać z polecenia..

  4. Niestety obecnie nikt już nie skorzysta z 15£, jeżeli zamówi się kartę i nie użyje jej przed końcem maja, to będzie 10£, potwierdzone z supportem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *