Ranking kont osobistych oraz kont oszczędnościowych – lipiec 2015

savings-box-161876_640Oddaje w wasze ręce aktualne rankingi produktów finansowych: kont osobistych oraz kont oszczędnościowych. Jeżeli szukacie rachunku rozliczeniowego, który będzie dopasowany do waszych potrzeb lub chcecie dowiedzieć się jak ulokować zgromadzone nadwyżki finansowe – ten wpis jest dla Was.

 

 

Ranking kont osobistych

  W najnowszej odsłonie rankingu doszło do sporych przetasowań. Wraz z końcem czerwca, zakończyły się świetne promocje banków BPH, Credit Agricole oraz BZ WBK.
W związku z tym, wszystkie trzy oferty kont bankowych spadły z podium rankingu. Na ich miejsce wskoczyły odpowiednio: Millennium Bank z kontem 360 – lider, Alior Bank i jego Konto wyższej jakości – wicelider oraz Getin Online z propozycją konta Tanie zakupy. Pokrótce omówię dlaczego akurat te trzy banki znajdują się na szczycie tabel, po czym zapraszam Was do pełnego zestawienia.

 

Konto 360 Millennium Bank

Wystarczy, że na wasze konto wpłynie minimum 1000 zł oraz wykonacie jedną dowolną płatność kartą debetową, a rachunek stanie się w pełni bezpłatny:

0 zł za prowadzenie konta

0 zł za kartę do konta

0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez internet i mobilne

– 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą.

Ponadto konto pozwala zarobić do 360 zł w ciągu 6 miesięcy (do 60 zł miesięcznie) dzięki cashbackowi:

  • 2% zwrotu za płatności kartą do konta – aż do 30 zł miesięcznie 
  • 10% zwrotu za płatności BLIK – aż do 30 zł miesięcznie

Do płatności bezgotówkowych zaliczają się tradycyjne płatności w punktach handlowo usługowych, jak i te wykonywane przez Internet.

Co więcej wszyscy nowi klienci mogą skorzystać z bardzo dobrej Lokaty mobilnej oprocentowanej na 3,25% w skali roku. Okres lokaty to 3 miesiące, zaś kwoty jakie można na niej ulokować to przedział 500 – 10 000 zł.

Konto możecie otworzyć w pełni online poprzez przelew weryfikacyjny z waszego obecnego banku. Ewentualnie dokumenty wraz z umową mogą być dostarczone poprzez kuriera. Jeżeli rachunek nie spełni waszych oczekiwań można go w łatwy sposób zamknąć w systemie bankowości elektronicznej.

Millennium Bank posiada szeroką sieć placówek, więc konto nada się również dla osób, które lubią korzystać z bankowości w sposób tradycyjny.

 

Konto Wyższej Jakości w Alior Banku

Ostatnimi czasy bardzo polubiłem Alior Bank. Posiada on bardzo szeroką sieć placówek oraz uczciwe warunki swojego konta. KWJ zapewnia niezmienione zasady aż przez 5 lat. Wystarczy, iż  w danym miesiącu na Twoje konto wpłynie jednorazowo kwota min. 2 500 zł lub wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 700 zł, a konto stanie się w pełni darmowe. Dokładniej mówiąc:

  • 0 zł za prowadzenie konta (w przeciwnym razie 12 zł)
  • 0 zł opłaty miesięcznej za zbliżeniową kartę debetową 
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce 
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą 
  • 0 zł za przelewy internetowe (w tym natychmiastowe)

Co więcej jeżeli zdecydujecie się otworzyć konto w Alior Banku otrzymacie 50 zł z tytułu premii na start. Wystarczy jednorazowy wpływ 500 zł oraz jedna transakcja bezgotówkowa. Ponadto macie możliwość otwarcia lokaty oprocentowane na 4%
(okres 2 miesiące, do 10 tys. zł)

Więcej na temat promocji Alior Banku

 

Konto Tanie Zakupy – Getin Online

Na trzecim miejscu plasuje się Getin Online. Konto jest darmowe w przypadku wpływu minimum 1000 zł miesięcznie oraz wykonania płatności kartą na kwotę co najmniej 400 zł. W przeciwnym razie prowadzenie rachunku kosztuje 9,99 zł. Konto Tanie zakupy ma jednak zasadniczą zaletę. Zwraca aż 10% wartości zakupów dokonanych kartą debetową w sklepach spożywczych oraz na stacjach paliw. Więcej na temat tego konta w rankingu oraz w artykule Getin Online z 10% moneyback na zakupy spożywcze oraz na stacjach paliw do 300 zł rocznie.

 

Przejdź do Rankingu Kont Osobistych – Lipiec 2015

 

Ranking kont oszczędnościowych

Na pytanie Jak Dorobić dzięki rachunkom oszczędnościowym odpowiadałem we wpisie Rachunek oszczędnościowy jako sposób na osiąganie bieżących dochodów pasywnych. Opisywałem w nim czym jest konto oszczędnościowe, jak wygląda jego konstrukcja, na co zwracam uwagę podczas wyboru rachunku oszczędnościowego oraz jak go wykorzystywać w praktyce. Jak wówczas wspominałem, konto oszczędnościowe używam do trzymania na nim nadwyżek, które nie są mi akurat potrzebne do bieżącej dyspozycji (oraz, które nie są nigdzie zainwestowane). Drugim motywem posiadania takiego rachunku jest przechowywanie na nim dodatkowych dochodów, wygenerowanych dzięki sposobom przedstawionym na blogu Jak Dorobić?

 

Klasyfikacja kont oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dotyczącymi ROR

  Regułą na rynku rachunków oszczędnościowych jest fakt, iż najlepsze oprocentowanie mogą otrzymać osoby aktywnie użytkujące podstawowy ROR. Chcąc skorzystać z najlepszej oferty – 4% od Getin Banku (i to z gwarancją oprocentowania do końca 2016 roku) musicie posiadać konto Getin Up lub Konto Słoneczne oraz co miesiąc otrzymywać wynagrodzenie na kwotę minimum 1000 zł, a także dokonywać płatności kartą na minimum 300 zł. Są to warunki (choć niezbyt wygórowane) do spełnienia tak zwanego Pakietu Korzyści, o którym pisałem w recenzji Nie taki Getin straszny jak go malują, czyli nawet 900 zł premii za aktywne korzystanie z konta Getin Up.

Uczciwą propozycję przedstawił również BOŚ Bank w ofercie konta oszczędnościowego Więcej za mniej. Klienci posiadający sam rachunek oszczędnościowy mogą liczyć na oprocentowanie rzędu 2,5% (do 20 tys. zł). Natomiast Ci, którzy zdecydują się na założenie EKOkonta bez Kosztów mogą liczyć na 3,5% rentowności. Natomiast jeżeli na ROR wpłynie miesięcznie co najmniej 1000 zł z innego banku, oprocentowanie zostanie podniesione do 4%, co obok Getin Banku jest obecnie najlepszą propozycją na rynku. Oprocentowanie wynoszące 3,5% oraz 4% obowiązuje dla kwot do 10 000 zł. Sprawdza się stara zasada, że im większa lojalność, tym lepsze warunki. 

Idea Bank podobnie jak Getin wymaga wpływu na minimum 1000 zł oraz płatności kartą. Jednak w tym przypadku wystarczy 100 zł miesięcznie. Niestety oprocentowanie jest niższe, bo wynosi 3%. W przypadku nie spełnienia warunków, oprocentowanie jest redukowane o połowę.

Bardziej liberalne są banki: Orange Finanse, Bank Smart oraz Millennium Bank. Co prawda wymagają one posiadania ROR, aczkolwiek nie ma żadnych wymogów co do aktywnego użytkowania konta osobistego. W Orange Finanse możecie liczyć na 3,5% (niestety tylko przez pierwsze 3 miesiące, później jest to poniżej 1%), ROR jest w pełni darmowy. W Millennium promocyjne oprocentowanie obowiązuje również przez 3 miesiące (na 3%), zaś później także jest redukowane do mniej niż 1%. W tym wypadku, musicie posiadać Konto 360, które jest darmowe, gdy zostanie na nim zaksięgowany wpływ na kwotę minimum 1000 zł oraz zostanie wykonana co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą. Na 3% możecie liczyć ponadto w Smart Banku. Nie ma tutaj ograniczeń co do okresu obowiązywania oprocentowania, zaś samo konto jest w pełni darmowe.

Konta oszczędnościowe bez potrzeby posiadania ROR

  Na koniec najprzyjemniejsza opcja. Oferty samych rachunków oszczędnościowych bez potrzeby zakładania konta osobistego. To propozycja dla osób, które nie chcą zakładać kolejnego konta typu ROR. Ich potrzebą jest oprocentowany rachunek, z którego mogą szybko zrezygnować, gdy znajdą lepszą ofertę. Taką propozycję daje BGŻ Optima. Możecie w nim ulokować do 100 000 zł na 3% w skali roku. Przelewy na i z rachunku oszczędnościowego odbywają się poprzez rachunek powiązany, czyli wasze osobiste konto w dowolnym banku. BGŻ Optima zazwyczaj podaje okres promocyjnego oprocentowania (obecnie to 28 lipca). Następnie rusza nowa promocja, z dopiskiem “tylko dla nowych środków”. Warto więc wypłacać zgromadzony kapitał przed datą zakończenia promocyjnego oprocentowania, by wpłacić go z powrotem po rozpoczęciu nowego okresu. 

Bez potrzeby zakładania ROR ulokujecie również środki w ING Banku na 2,5% oraz w Toyota Bank na 1,97%. W obu przypadkach maksymalna kwota obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 100 000 zł. 

Ranking najlepszych kont oszczędnościowych w formie tabelarycznego zestawienia znajdziecie zawsze w prawym górnym rogu w zakładce Rankingi

 

Przejdź do Rankingu Kont Oszczędnościowych – Lipiec 2015

 

 

5 Comments

  1. Karas, to teraz najlepsza oferta na rynku Millenium, polecam i sama założyłam 2 dni temu 🙂

  2. Witam, ma ktoś może konto założone w https://www.deutschebank.pl Mój znajomy prowadzi tam konto oszczędnościowe już ponad rok i jest bardzo zadowolony. Za otworzenie konta nic nie płacił i za prowadzenie też. Sam interesuje się tematem bo chce sobie takie konto otworzyć. Jakby ktoś więcej by powiedział o tym banku z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *