Jak działa Revolut, czyli kantor online oraz karta wielowalutowa z przewalutowaniem po kursach międzybankowych + darmowa dostawa karty!

Pomimo, że Revolut jest mi znany zarówno z praktyki, jak i z teorii od dłuższego czasu, dość długo zastanawiałem się nad jego analizą na łamach bloga. Mając na uwadze fakt, iż Revolut uznawany jest za króla światowych fintechów i posiada mnóstwo zalet, miałem mimo wszystko pewne obawy związane z zaufaniem wobec tej marki. Zmieniłem jednak zdanie po tym jak Revolut uzyskał europejską licencję bankową, uruchomił polski support, otworzył biuro w kraju nad Wisłą oraz udostępnił aplikację w języku polskim. Dzięki tym wdrożeniom, w pełni mogę Wam polecić usługi start-upu, który kreatywnością bije większość banków na głowę. Revolut to kantor online i karta wielowalutowa prepaid w jednym z możliwością korzystania z Apple Pay oraz Google Pay. To wszystko okraszone jest brakiem kosztów. Transakcje rozliczane są po kursach międzybankowych, zaś wszelkie opłaty za użytkowanie aplikacji są wyzerowane. Mało tego, w ramach mojej współpracy z Revolutem, zamawiając kartę za pośrednictwem linków umieszczonych na blogu, zostaniecie zwolnieni z opłaty za dostawę fizycznej karty! Dodatkowo, posiadanie Revoluta będzie idealnym uzupełnieniem do skorzystania z promocji innych fintechów opisywanych na blogu, między innymi Curve, Monese, N26, TransferGo, czy też Xendpay.

 

Aktualizacja: aktualnie trwa promocja z 25 zł premii za wyrobienie karty Revolut oraz wykonanie 1 płatności na dowolną kwotę – sprawdź szczegóły!

 

 

Czym jest Revolut + zbiór jego zalet

Tam gdzie tradycyjny rynek finansowy ma problemy, tam na pomoc przychodzą fintechy. Nie da się ukryć, iż dla większości klientów banków, przez lata największą bolączką były wszelkiej maści rozliczenia walutowe. Banki nie mogły, a raczej nie chciały rozwiązywać tego problemu, bo co tu kryć, była to dla nich prawdziwa żyła złota. Transakcje walutowe są mniej restrykcyjnie nadzorowane pod względem kosztowym. Przykładem może tu być ustawowe obniżenie stawek interchange dla transakcji bezgotówkowych w Polsce. Co ciekawe, ustawa ta nie objęła stawek dla płatności zagranicznych. Dość sporym mankamentem banków był również fakt oferowania tylko podstawowych produktów, takich jak konta walutowe dla 3-4 najpopularniejszych walut. Potrzeby klientów zostały z czasem zaspokajane poprzez rozkwit kantorów online oraz kart wielowalutowych oferowanych przez banki. To była jednak tylko ewolucja płatnicza. Prawdziwą rewolucją było powstanie aplikacji Revolut łączącej w sobie konta walutowe, kantor online oraz kartę multiwalutową. To wszystko dostępne jest dla szerokiej gamy walut oraz bez kosztów przewalutowania!

 

Revolut powstał w 2015 roku jako odpowiedź dla osób podróżujących po świecie, robiących zakupy w zagranicznych sklepach online oraz regularnie wymieniających środki na walutę obcą. Revolut nie posiada placówek stacjonarnych, nie emituje reklam w telewizji oraz nawet nie udostępnia bankowości na komputerze. Wszystko dzieje się w bardzo intuicyjnej aplikacji mobilnej, do której udostępniania jest karta Mastercard w fizycznej i wirtualnej postaci (darmowa dla użytkowników bloga). Ten niskokosztowy model działania wpływa na świetne warunki, jakie Revolut oferuje swoim użytkownikom.

Na koniec grudnia 2018 roku, Revolut miał w Polsce już 300 tysięcy klientów, między innymi dzięki udostępnianiu od pewnego czasu polskich numerów IBAN. Polska jest trzecim rynkiem dla Revoluta po rodzimej Wielkiej Brytanii oraz Francji. Wartość brytyjskiej spółki dobija do 2 miliardów dolarów. Po wdrożeniu licencji bankowej, Revolut ma również zaproponować oferty depozytów, limitów w koncie oraz szybkich pożyczek.

 

 

Po pierwsze – przewalutowania po kursach międzybankowych

Zaczynamy z grubej rury. Przez lata spready walutowe, czyli mówiąc kolokwialnie różnice między ceną kupna i sprzedaży danej pary walutowej stanowiły główne przychody banków i kantorów stacjonarnych. Różnice te z czasem zostawały niwelowane dzięki kantorom online, czy też serwisom świadczącym usługi transferów międzynarodowych, takim jak Xendpay, czy TransferGo. Revolut poszedł absolutnie po bandzie oferując przewalutowania bez prowizji i bez spreadów, czyli stosując kursy rynku międzybankowego. Jeśli nawet nie macie zamiaru korzystać z karty Revolut w celach płatniczych, możecie potraktować aplikację jako kantor walutowy, w którym nie generujecie kosztów na przewalutowaniu. Warto jednak zauważyć, iż taka sytuacja ma miejsce wyłącznie w dni robocze, gdy rynek międzybankowy jest otwarty i dla maksymalnej łącznej kwoty o równowartości 20.000 zł. W weekendy oraz dla nadwyżki doliczane są już spready, aczkolwiek ich poziom wynosi jedynie około 0,5% dla podstawowych walut (tj. USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN i CZK) oraz 1% dla pozostałych walut obsługiwanych przez Revolut (przykładowo chorwacka kuna lub węgierski forint). Wyjątek stanowią cztery waluty: rubel rosyjski, ukraińska chrywna, turecka lira oraz bat tajlandzki. W ich przypadku na tygodniu doliczane jest 1% marży, zaś w weekendy 2% marży.

 

 

Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z weekendowymi przewalutowaniami, wystarczy wymienić odpowiednią ilość środków w ciągu tygodnia. Taktyka ta sprawdzi się szczególnie w przypadku weekendowych wypadów do innego kraju. Dotyczy to oczywiście 24 walut, dla których możecie zakładać konta w ramach Revoluta.

 

Po drugie – darmowe przelewy międzynarodowe oraz wypłaty z bankomatów

Druga sfera na której rozpasały się banki to prowizje za przelewy międzynarodowe oraz wypłaty z bankomatów. Co do przelewów w Revolut, sprawa jest prosta. Przelewy ze wszystkich 24 subkont są darmowe. Nie ważne, czy jest to przelew na polskie konto, przelew SEPA w euro, czy przelew w koronach szwedzkich na konto znajomego w Szwecji. Wszystkie przelewy poza strefą euro wykonywane są w systemie SWIFT. Revolut nie pobiera opłat za przelewy międzywalutowe w okresie naliczenia pierwszych 20.000 zł, 5000 funtów, 5000 euro itd. Przelewy ponad tę kwotę w danym miesiącu będą już obarczone 0,5% prowizji.

W przypadku wypłat gotówki, darmowe są wszystkie bankomaty na świecie. Jednak w tym przypadku obowiązuje miesięczny limit. W przypadku PLN jest to 800 zł, zaś w przypadku pozostałych walut między innymi 200 euro, 200 funtów, 200 dolarów, czy też 2000 SEK. Nadwyżka ponad wymienione kwoty obarczona będzie prowizją na poziomie 1%. Co tu kryć, podczas wakacyjnych wypadów maksymalna kwota darmowych wypłat powinna nam spokojnie wystarczyć. Aby został zastosowany kurs Revoluta, pamiętajcie, aby podczas zapytania przez bankomat o przewalutowanie, zaznaczyć opcję NIE. W przypadku opcji TAK zastosowany zostanie kurs operatora bankomatu.

 

Wykorzystanie danego limitu możecie wygodnie śledzić w ramach aplikacji

 

Co ciekawe, podczas wypłat z bankomatów, Revolut również stosuje kursy międzybankowe (uwzględniając oczywiście weekendowe marże). Przykładowo wypłacając pieniądze z bankomatu w Chorwacji, wypłacicie kuny, których równowartość zostanie pobrana po przeliczeniu z waszego konta złotówkowego lub innego konta na którym macie najwięcej środków.

 

Po trzecie – płatności kartą w najkorzystniejszym wariancie

Multiwalutowość to jedna z głównych zalet Revoluta. Od teraz nie musicie się martwić zakupem waluty przed wylotem do danego kraju. Pełną obsługę zapewnia Wam Revolut. To właśnie jest największa rewolucja, jaką wprowadził brytyjski fintech. Sednem tej rewolucji jest inteligentna karta, która sama wybierze najbardziej optymalny (czytaj: najtańszy) sposób rozliczenia waszej transakcji. Ma być zatem prosto i niskokosztowo, co jest szczególnie ważne, gdy dość często podróżujemy. Aby nie być gołosłownym przeanalizujmy kilka wariantów według których Revolut będzie rozliczał nasze płatności kartą.

 

Wariant numer 1

Płacimy w walucie, której środki posiadamy na subkoncie.

To najprostszy wariant. Załóżmy, iż dokonaliście bezspreadowego zakupu 200 euro. Następnie podczas wycieczki do Francji kupujecie żabie udka za 60 euro. Revolut pobiera wówczas środki z waszego konta w euro, bez ponownej potrzeby przewalutowania.

 

Wariant numer 2

Płacimy w walucie, której środków nie posiadamy na subkoncie.

W tym przypadku załóżmy, iż macie ochotę na żabie udka za 60 euro, ale wasze konto “eurowe” jest puste lub jego stan jest niższy niż kwota płatności. Wówczas po nieudanej próbie pobrania środków z konta w euro, Revolut pobierze wymaganą kwotę z konta na którym jest najwięcej środków. Załóżmy, że na koncie w PLN mamy akurat 500 zł. Zatem Revolut pobierze środki z konta w PLN przewalutowując je w czasie rzeczywistym po kursie międzybankowym. No chyba, że jest akurat weekend, zatem do kursu zostanie doliczone 0,5% marży. Mimo, że weekendowy spread nie jest zbyt wysoki, można go uniknąć poprzez zakup zapasu waluty na tygodniu.

 

Wariant numer 3

Płacimy w walucie, dla której Revolut nie prowadzi subkont.

W trzecim wariancie pozostają pozostałe waluty, które co prawda Revolut akceptuje i rozlicza, ale dla których nie ma możliwości założenia subkonta. W tym przypadku nie ma zatem możliwości zakupu waluty na zapas, zatem przewalutowania będą się odbywały za każdym razem w czasie rzeczywistym, tak jak w wariancie numer 2. Jedynym rozwiązaniem na uniknięcie weekendowych spreadów może być wypłata lokalnej waluty z bankomatu w środku tygodnia. Wówczas nastąpi przewalutowanie po kursie międzybankowym.

Zarówno w przypadku płatności bezgotówkowej, jak i wypłaty z bankomatu, środki będą pobierane z konta na którym mamy zgromadzone najwięcej pieniędzy, oczywiście z uwzględnieniem odpowiednich marż. Zatem kupując w środę owoce morza w chorwackim Splicie, Revolut pobierze kuny chorwackie z konta w PLN na którym mamy zgromadzone 500 zł. Fintech zastosuje tutaj kurs międzybankowy. Jednak kupując grzańca podczas niedzielnej wycieczki do Lwowa, chrywny zostaną wymienione po kursie z 2% marży.

 

Krok po kroku, czyli wnioskujemy o kartę Revolut

Przekonani? Zatem przechodzimy do działania! Aby zamówić kartę z darmową dostawą zarejestrujcie się na dedykowanej stronie promocji (obecnie trwa promocja z 25 zł premii na start). W tym miejscu wystarczy, że podacie numer telefonu, na który przyjdzie SMS z linkiem do pobrania aplikacji. Po wprowadzeniu numeru pojawi Wam się już tradycyjna strona Revoluta. Po instalacji aplikacji, podajcie w niej swój numer telefonu (otrzymacie na niego SMS z kodem weryfikacyjnym) oraz ustalcie swój 4-cyfrowy PIN do logowania w aplikacji. W dalszym kroku podajecie swoje dane osobowe, po czym przystąpicie do weryfikacji. Revolut podlega nadzorowi brytyjskiemu odpowiednikowi KNF, zatem z mocy prawa musi on weryfikować swoich użytkowników. Jednak sam proces jest bardzo wygodny. Najpierw robicie fotkę smartfonem jednemu z dokumentów (dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport), po czym robicie sobie selfie zgodnie z owalną ramką wygenerowaną w aplikacji. Weryfikacja jest bardzo prosta, aplikacja prowadzi Was za rączkę krok po kroku, dodatkowo wszystkie komunikaty są w języku polskim. Revolut ma 10 minut na weryfikację. Gdyby zdjęcia okazały się niewyraźne, zostaniecie poproszeni o powtórzenie procesu. W moim przypadku była to dosłownie 1 minuta, mimo że zdjęcia robiłem przy kiepskim oświetleniu. Osobiście do weryfikacji podałem paszport, ponieważ zawiera on najmniej danych (nie ma tam adresu zameldowania, imion rodziców, czy numeru dowodu osobistego).

 

 

Następnie przejdziecie do wyboru rodzaju karty. Moim zdaniem w pełni wystarczająca jest opcja standardowa, która jest darmowa. Bardziej wypasione karty to wersja Premium oraz Metal. Zapewniają one dodatkowe bonusy jak wyższa kwota darmowych wypłat z bankomatu, obsługa concierge, ubezpieczenie medyczne, darmowe przelewy ekspresowe, czy też kartę ze zmiennym numerem. Jak dowiedziałem się od menadżera Revoluta na Polskę, karta Metal cieszyła się gigantycznym powodzeniem zaraz po jej wprowadzeniu na rynek. Dostarczanie “metali: było opóźnione ze względu na niewyrabianie się z produkcją kolejnych kart. Jak się okazało, zaważył tu prestiż posiadanie metalicznej karty, którą ciężko otrzymać na polskim rynku. Prestiż jednak kosztuje. W przypadku karty Metal opłata miesięczna to 49,99 zł, zaś Premium 29,99 zł. Jeśli wolicie uniknąć tej opłaty, pozostańcie lepiej przy karcie Standard.

 

 

No dobrze, po wyborze karty przychodzi czas na pierwszej jej doładowanie. To zaś musi opiewać na kwotę co najmniej 20 zł. Do wyboru macie możliwość doładowania konta za pośrednictwem karty debetowej lub kredytowej, przelewem bankowym, Apple Pay lub Google Pay. W pierwszej i trzeciej opcji będzie to traktowane jako płatność bezgotówkowa. Osobiście wybrałem opcję doładowania kartą ING Banku Śląskiego za pośrednictwem Google Pay. W ten sposób przy okazji zapewniłem sobie zwolnienie z opłaty za kartę debetową ING.

 

 

Teraz pozostanie Wam już tylko oczekiwanie na dostawę karty. List z kartą powinniście odebrać w ciągu 7 dni od rejestracji. Wysyłka odbywa się z Polski, co jest sporym plusem, ponieważ jeszcze jakiś czas temu polskie bankomaty traktowały kartę Revolut jako zagraniczną. W ten sposób dochodziło do paradoksu, iż przykładowo w bankomatach Euronetu naliczana była opłata surcharge (czyli opłata narzucana przez operatora bankomatu) podczas każdej wypłaty gotówki. W ten sposób cała idea darmowych wypłat Revolutem traciła sens. Jednak dzięki zaprzestaniu produkcji kart w UK, polscy użytkownicy raz, że szybciej otrzymują swoje plastiki, a dwa, mogą w pełni korzystać z darmowych bankomatów.

Wracając jeszcze do kwestii doładowań Revoluta, możecie dodatkowo ustawić tak zwane auto-doładowanie. W przypadku, gdy saldo na koncie Revolut spadnie poniżej określonego poziomu, na przykład 500 zł, będzie ono automatycznie uzupełniane z waszej karty debetowej określoną kwotą, przykładowo 400 zł lub 1000 zł. W ten sposób macie niemal zawsze pewność, iż na Revolucie posiadacie wolne środki. Dzięki temu, pomimo, iż jest to karta prepaid, spełnia ona swoją rolę niczym tradycyjna karta debetowa. Funkcja automatycznego doładowania nie jest jednak od razu dostępna dla nowych użytkowników. Pojawia się z czasem, gdy Revolut określi wasz profil ryzyka.

 

Karta Revolut – podsumowanie opłat 

Wydanie i wysyłka karty (dla użytkowników bloga) – za darmo.

Opłata za prowadzenie rachunków w ramach aplikacji w 24 różnych walutach: PLN, AED, AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, HKD, EUR, GBP, HUF, ILS, JPY, MAD, NOK, NZD, QAR, RON, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR – za darmo.

Użytkowanie karty – za darmo.

Przewalutowanie transakcji – bez spreadów i prowizji (z wyjątkami).

Wypłaty z bankomatów do kwoty 800 zł (200 funtów, 200 euro) – za darmo oraz 2% dla nadwyżki.

Przelewy międzynarodowe (do określonych limitów) – za darmo.

 

 

(obecnie trwa promocja z 25 zł premii na start)

 

 

Bezpieczeństwo

W tym miejscu należy podkreślić główną kwestię – Revolut to nie bank, to fintech. Co prawda uzyskał on już europejską licencję bankową od Banku Litwy, ale do jej wdrożenia zostało jeszcze trochę czasu. Na tę chwilę, konta techniczne Revoluta prowadzą banki Lloyd’s oraz Barclays, uznawane za jedne z największych instytucji finansowych w Wielkiej Brytanii. Środki gromadzone są na osobnych rachunkach do których Revolut nie ma dostępu, dlatego nawet w przypadku upadku fintechu lub próby fraudu, są one bezpieczne. Nie jest to może tak silna ochrona jaką gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny lub jego zagraniczny odpowiednik, aczkolwiek jak możemy przeczytać na podstronie Revoluta, nawet w przypadku upadłości banku, środki gromadzone są na oddzielonym koncie, z którego będzie można zażądać wypłaty roszczenia przed wszystkimi innymi wierzycielami.

Revolut nadzorowany jest przez brytyjską komisję nadzoru finansowego (FCA) oraz brytyjski urząd skarbowy. Jako, że fintech obraca gigantycznymi środkami, oferuje niskokosztowe usługi oraz jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się start-upów, z pewnością jest skrupulatniej kontrolowany w stosunku do pozostałych niebankowych przedsiębiorstw rodem z Wielkiej Brytanii.

 

 

Mimo wszystko warto zachować zdrowy rozsądek. Na karcie prepaid najlepiej przechowywać tylko część środków będących w naszym posiadaniu. Raczej nikt z nas nie przeleje tam oszczędności życia, zatem nawet w najgorszym scenariuszu potencjalna możliwość straty jest niewielka. Pamiętajcie również, aby podczas podróży mieć ze sobą jakieś rezerwowe rozwiązanie. Może to być na przykład karta wielowalutowa banku, który stosuje korzystne przewalutowania lub karta innego fintechu: Curve, Monese albo N26.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, iż w zakresie wydawania kart płatniczych, Revolut współpracuje ze światowym gigantem, jakim jest Mastercard. Dzięki temu wasze transakcje objęte są procedurą chargeback. Obciążenie zwrotne jest swoistym zabezpieczeniem przed nieautoryzowanymi transakcjami. Więcej na temat chargeback pisałem w tym artykule.

 

 

(obecnie trwa promocja z 25 zł premii na start)

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

89 Comments

  • Nie ma, płacisz jako normalną kartą. I nie tylko na Ali ale wszędzie u chińczyków i w innych zagranicznych sklepach.

  • Warto zmienić walutę zakupu. Ali zmienia na PLN z zastosowaniem swojego kursu, który jest gorszy od kursu średniego. Najlepiej zapłacić w walucie bazowej.

 1. Chciałem coś odpisać, ale jak widzę rozpoczęcie komentarza od “witam” to już mi się odechciało…

  • @TER – Nie każdy wie, że “witam” np. w listach może być uznane za niestosowne. Poza tym wydaje mi się, że w języku polskim brakuje takiego uniwersalnego “dzień dobry”, niezależnego od pory dnia. Może w przyszłości, to “witam” takim zwrotem zostanie. 🙂

   Jak ktoś chce o tym poczytać w chyba rzetelnym źródle – https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Witam;7322.html

   • W komentarzach albo nieformalnych wiadomościach dobrze sprawdza się “hej”. To chyba spolszczenie od “Hi” 🙂

  • Sama Karta w Hiszpanii,Katalonii bezużyteczna. W samolocie nie zapłacisz, biletu na metro też nie mogłem kupić. Płaciłem przez podpiętą kartę Curve. Choć nią nie wszędzie mogłem zapłacić. Niektóre terminale odrzucały. Stres czy przejdzie płatność. Nie na moje nerwy..

 2. Chyba dziesiąty raz próbowałem aktywować konto, wysyłając zdjęcia zarówno dowodu jak i prawa jazdy oraz selfie i niestety apka wywala mnie. Muszę od nowa się logować i nadal jest monit o aktywację konta. I tak w kółko.
  Macie jakiś patent na pokonanie tego problemu?

 3. Jakiś tydzień temu rozmawiałem na czacie Revolut, polskie nr kont mają być dopiero za parę tygodni.

  • Chyba coś pomyliłeś 🙂 Lokalne (polskie) numery kont są dostępne już od grudnia 2018. Osobiście mam taki 26-cyfrowy numer.

 4. Nie ma tak, że wypłaty z bankomatów zagranicznych są bezpłatne. Często operator bankomatu pobiera opłatę 10-20 PLN.

  • Są bezpłatne. Po prostu część bankomatów narzuca opłatę surcharge. Jest to sporadyczne i zawsze pojawia się stosowna informacja na wyświetlaczu bankomatu.

 5. Po co tyle kombinacji…. Mało kto o tym wie, ale bierzecie konto w Getin Banku np. Proste Zasady i macie płatności bezgotówkowe kartą Visa bez prowizji dla Banku -tylko przelicznik Visa (warunek konieczny musi to być karta Visa, trzeba o tym poinformować w banku, że tej firmy chcecie).

  • Zgadza się. Podobną ofertę ma Pekao i Envelo Bank. Wszędzie stosowane są rozliczenia bez prowizji i po kursie wystawcy karty. Nie jest on jednak równy kursowi międzybankowemu. W dodatku nie masz kantoru online w aplikacji i tak dużego wachlarza walut.

 6. W jakich godzinach w weekend Revolut dolicza 0,5% za przewalutowania? Czy ktoś wie?
  Czy dla nich weekend to jest:
  – miejsce gdzie się aktualnie znajdujemy
  – czas w UK
  – czasu rejestracji użytkownika, tj PL
  – lub inne określone ramy

  • Prawdopodobnie zgodnie z otwarciem rynków walutowych. Sesje na rynku Forex rozpoczynają się w niedzielę o godzinie 23.00 i trwają nieprzerwanie do piątku do godziny 22.00 czasu polskiego.

 7. Czy link na darmową dostawę karty jest nadal aktualny? Założyłam konto z linka, ale nie ma opcji darmowej dostawy karty 🙁 Może coś zrobiłam nie tak?

  • Działa. Czasem tak się zdarza. Jednak wystarczy napisać do supportu podając link z którego się korzystało i zwracają środki 🙂

 8. pytanie takie – piszesz o innej produkcji kart od kiedy otwarto oddział w Polsce, ja zamawiałem swoją kartę jakieś pół roku temu. Czy są różnice w tych kartach?
  Moje pytanie dotyczy części artykułu “Wysyłka odbywa się z Polski, co jest sporym plusem, ponieważ jeszcze jakiś czas temu polskie bankomaty traktowały kartę Revolut jako zagraniczną. W ten sposób dochodziło do paradoksu, iż przykładowo w bankomatach Euronetu naliczana była opłata surcharge (czyli opłata narzucana przez operatora bankomatu) podczas każdej wypłaty gotówki. W ten sposób cała idea darmowych wypłat Revolutem traciła sens. Jednak dzięki zaprzestaniu produkcji kart w UK, polscy użytkownicy raz, że szybciej otrzymują swoje plastiki, a dwa, mogą w pełni korzystać z darmowych bankomatów.”

  Pozdrawiam,
  Piotrek

 9. Czy doladowac mi konto moze osoba trzecia, czy na moje konto moga robic wplaty osoby trzecie ?

 10. Mam już Revolut, karta w drodze.
  Mam kilka pytań z tym związanych więc proszę o rzetelne odpowiedzi..
  1. Na chwilę obecna potrzebuje kopic 1200 euro, 800 euro chce wypłacić w Polsce a 400 mieć na Revo. Jak to zrobić bezkosztowo. Dodam że nie mam żadnych kont walutowych w Polce.
  2. Jak podpiąć inna kartę z której Revo będzie zasysał PLN.
  3. Muszę na dniach kupić wizy do Turcji, wiza kosztuje 20 $, rozumiem, że mogę zapłacić karta wirtualną Rwvo i koszt wyniesie 20 $ bez żadnych dodatkowych kosztów? jakie konto w Revo musi być aktywne w trackie zakupu? PLN czy $ czy bez znaczenia?
  4. Czy płatność kartą podpiętą do Revo do zasyania PLN będzie traktowana przez polskie banki jak płatnośc bezgotówkowa i odrazu spełni mi warunki utrzymania jej za darmo np, przy warunku wydania 300 PLN?
  5. Będąc w Turcji mogę płacić w Euro, $ i lirach tureckich. Nieraz ceny w dan ej walucie są atrakcyjniejsze od cen w innej walucie? Jak to zrobić żeby zapłacić w $? Powiedzieć sprzedającemu, żeby w terminalu ustawił opcje $ i Revo to automatycznie wykryje? Czy będę musiał zmienić subkonto w $ na aktywne?

  • 1) Wplać polską kartą lub przelewem kasę do Revoluta, wymień środki na euro w ciągu tygodnia.
   2) Jak podasz dane karty to REVO ja zapisze i będziesz mógł zlecać z niej wpłaty. Automatyczne doładowania są dostępne dla użytkowników z pewnym stażem.
   3) Bez kosztów. W tym celu załóż w REVO konto w USD i wymień PLN na USD.
   4) W większości tak, zależy od banku.
   5) Powiedzieć sprzedającemu.

   • Dzięki Jacku za jedyną odpowiedź 🙂
    1. Czemu w ciągu tygodnia ? 🙂
    2. Kartę mam już podpiętą, chcę ja zmienić na inną i nie mogę znaleźć takiej opcji w REVO. Starą kartę chcę zastąpić nową.

    • Oj Michale, chyba nie przeczytałeś w ogóle artykułu albo mocno po łebkach 🙂

     1) Na tygodniu kurs nie ma spreadów.
     2) Klikasz plusik przy danym koncie a następnie przy danych zapisanej karty klikasz na rozwijalną strzałeczkę i tam są dane do nowej karty.

     • Ja zrozumiałem,że na wymianę mam 1 tydzień 🙂

 11. Założyłam konto Revolut kilka tygodni temu. Wczoraj dowiedziałam się, że informacja o tym, że mam konto Revolut jest dostępna dla każdej osoby posiadającej mój numer telefonu. Szukałam informacji na ten temat. Dowiedziałam się, że NIE można zablokować rozpowszechniania tej informacji. Dalej nabrałam podejrzeń, że po założeniu konta Revolut i włączeniu lokalizacji, informacja o mojej lokalizacji stanie się dostępna dla osób posiadających mój numer telefonu.
  Czy autor artykułu ma wiedzę w tej sprawie i może to potwierdzić?

 12. Lipa z tymi poleceniami revolut’a. zainstalowalem z poleconego na tej stronie linku a i tak za wyslanie karty zdarło 9.99…

 13. Hej,
  Zróbcie porównanie revo METAL z kartami premium polskich banków np. Citi, PKO itp. Chodzi o ubezpieczenia, kursy walut, dostępność priority pass czy consierge.
  Takich artykułów brkuje!

 14. Chciałbym wykonać pierwszy przelew z revoluta na polskie konto, ale podczas dodawania odbiorcy aplikacja się zawiesza i nie pozwala uzupełnić danych odbiorcy przelewu.Czy to typowe, czy po prostu mam pecha?

 15. Jakie dane widnieją na przelewie zrobionego z Revolut’a na inne konto bankowe? Czy są tam moje dane takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania i tytuł przelewu czy jakieś dane banku z Anglii?

 16. ktoś zakładał konto ze zdjęciem dowodu osobistego? Niestety nie chce przejść przez samo prawo jazdy 🙁

 17. Założyłam Revo ale mieszkam w Norwegii nie mam konta w Polsce wiec jak uzupełnie konto NOK to jadąc do Polski wymieniam na PLN i moge płacic w Polsce Revo? I Pytanko jak bede płacic karta Revo to jest jakis PIN wymagany czy jak to sie odbywa?

  • Tak, wymienisz NOK na PLN bez kosztów przewalutowania (na tygodniu). Możesz kartą płacić w PL w walucie złoty polski oraz wypłacać gotówkę bez prowizji do 800 zł z dowolnego bankomaty. PIN ustalasz podczas rejestracji. Co tu kryć, karta Revolut to dla Ciebie rozwiązanie idealne 🙂

 18. Wlasnie sie rejestruje, zobaczmy czy bedzie tak skuteczne jak piszesz, atykul moim zdaniem jest starasznie dlugi, zbyt dlugi wg mnie – moznaby go napisac krocej, czytalem tylko i wylacznie wybiorczo

 19. Mam EUR (fizycznie, w ręku). Chciałbym wymienić je na PLN za pośrednictwem Revoluta.
  Jak optymalnie i najkorzystniej (czyt. BEZ KOSZTÓW) przeprowadzić taką transakację?

  • Trzeba najpierw wpłacić w oddziale banku na konto walutowe a dopiero potem na Revoluta. Masz w jakimś banku konto walutowe? Ewentualnie w jakich bankach masz konto osobiste?

  • Każdy link zawarty w artykule uprawnia do zamówienia karty z darmową dostawą.

 20. Mam pytanie. Założylam konto i jako weryfikacje wysłałam zdjęcie dowodu, teraz troche sie tego obawiam, czy mogą to jakoś wykorzystać ?
  A jak wygląda rezygnacja z usług revoult?

  • Nie masz czego się obawiać. Bezpieczeństwo danych w Revolucie jest na tym samym poziomie co w bankach. Nic dziwnego skoro Revolut ma w Polsce więcej klientó niż niektóre banki. Rezygnacja poprzez kontakt na czacie Revoluta 🙂

 21. niestety, nie potrafią mnie zweryfikować, światło dobre, zdjęcia wyraźnie – piszą że to nie jest polski dokument a podaje DO, druga sprawa – nie można wybrać karty visa – tylko mastercard, i na koniec najlepsze po doładowaniu 20zł nie można wybrać dostawy darmowej – zmuszają do płatnej metal lub premium

 22. Hej, mam problem przy zamówieniu karty, wpłaciłam środki, wybrałam kartę standardowa i nagle gdy mam nadać pin apka się zacina albo nawet jak klikam liczy na klawiaturze to na ekranie nic się nie pojawia. Czy ktoś może pomóc?
  Pisałam już na czacie, ale odpowiada robot i zupełnie nie na to z czym mam problem. Pomocy! 🙁

  • Hej. Na czacie napisz frazę “live agent” i odezwie się żywy człowiek. Na pewno pomoże 🙂

 23. hej
  link do rejestracji nie działa…. przy próbie wpisania polskiego nr telefonu znika wszystko ze strony…

  • Czasem tak się zdarza. Popróbuj kilka razy albo wyczyść cookies 🙂

 24. Hej,
  czy od tych ewentualnych bonusowych 20 zł trzeba będzie zapłacić jakiś podatek?
  Raz mi się zdarzył taki zonk z premią za polecenie Inteligo, musiałem złożyć PIT-38 zamiast PIT-37 i radzić się, jak go wypełnić. A tu siedziba instytucji jest w UK, co może jeszcze bardziej skomplikować sytuację…

  • Inteligo naliczało podatek bodajże w 2015 roku co było i tak sprzeczne z ustawą o PIT. Tego typu premię do kwoty 2000 zł zwolnione są z opodatkowania.

 25. Czy mogę kartę revolut podpiąć do Google Pay? Ale nie po to żeby doładować konto, tylko żeby płacić?
  Jeśli tak, to czy w tym celu muszę czekać na fizyczną wersję karty revolut, czy mogę podpiąć ją z poziomu aplikacji?
  To byłoby bardzo wygodne.

 26. Premia wypłacona i jak widzę wypłata środków z karty trochę potrwa. Zleciłem przelew z karty Revolut na konto w banku i przelew ma potrwać 3 dni, strasznie długo…

  • Zgadza się, Revolut nie jest uczestnikiem systemu Elixir, więc trochę to trwa. Lepiej wypłacić z bankomatu lub wydać w sklepach

 27. Posiadam polskie konto złotówkowe czy zasilając konto Revolut które jest w Wielkiej Brytanii będą naliczane opłaty przez mój bank za przelew międzynarodowy czy przewalutowanie??

  • Konto w Revolut również zapewnia polski rachunek IBAN. W związku z tym nie będzie opłat ani przewalutowania. Najlepiej doładować Revoluta ekspresowo, za pośrednictwem karty płatniczej 🙂

   • Zainstalowałem i niestety IBAN jest GB i mój bank (Santander) chce 20zł za przelew “wpisowego” do Revolut. Karty płatniczej nie posiadam dlatego zależy mi na zasileniu przelewem.

 28. Witam, będę pracował krótko w UK i otrzymam wypłatę w funtach na konto revolut i będę chciał przekazać ja do Polski na konto w PKO BP, ale już w złotówkach. Jak to zrobić ?. I jakie poniosę koszty takiej operacji?

  • Dobry pomysł. Wynagrodzenie na konto w funtach. Następnie przewalutujesz w aplikacji środki po kursie rzeczywistym na konto złotówkowe. Na koniec darmowy przelew już w PLN na konto w Polsce. Wszystko 0 zł.

 29. Ciekawe że nigdzie nie jest napisane po jakim konkretnie kursie jest wymieniana kasa. Nigdzie nie moge znaleść informacji o notowaniach kursu miedzybankowego. Na stronie Revoluta brak konkretów. Nigdzie nie jest napisane jaki jest spread, tak jak to ma miejsce w intranetowych kantorach walutowych, gdzie dla każdego kantoru są inne spready i różne kursy. Mówię tu o notowaniach rzeczywistych dziennych. Jeżeli Revolut np wymienia kasę po kursie kupna to przecież lepiej wyjąć kasę w innym kraju ze zwykłej karty np. PKOBP bo tam jest bardziej korzystny kurs (średni a nie kupna).

  • W chwili wymiany waluty widzisz po jakim kursie nastąpi przewalutowanie.

 30. Mieszkam w Polsce i mam konto bankowe w USA. Czy moge doladowac karte Revolut dolarami z amerykanskiego konta skoro Revolut jak narazie nie obsluguje USA?

  • Moim zdaniem tak, bo Revolut ma konta w USD. Jednak nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy przejdzie oraz czy po drodze nie pojawią się jakieś opłaty (banków pośredniczących). Jako, że kwestia ta jest nieco bardziej skomplikowana, napisz na czacie Revoluta swoje zapytanie lub mailowo.

 31. Co w przypadku płatności i wypłat z bankomatu na Białorusi w weekend?
  Jakie prowizje?
  Które konto będzie obciążane £$ czy zł?

 32. Jak reagują terminale płatnicze w Polsce na płatności zbliżeniowe wykonywane kartą Revolut:
  – czy również do kwoty 50 zł przechodzą tego typu płatności bez kodu PIN karty, czy może jest to kwota wyższa ?
  – czy w przypadku przekroczenia kwoty limitu płatności NFC (domyślnie 50 zł): terminal polski prosi o włożenie karty Revolut do term. i podanie kodu PIN, czy podobnie, jak w przypadku kart polskich, wystarczy zbliżyć kartę R i wpisać jej PIN ?

  • Reagują identycznie jak karty wydane do konta w polskim banku. Do 50 zł bez PIN, powyżej 50 zł prosi o PIN. Nie trzeba wkładać do terminalu jeśli płacisz NFC.

 33. Nie jest tak do końca wróciłem wycieczki LT+LV+EST i czasami transakcje nawet powyżej 50zł nie wymagały PIN

 34. Z tego wniosek taki, że limit płatności zbliżeniowych nie zależy od karty,
  lecz od konfiguracji terminalu w danym kraju.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Contactless_payment
  Polska: 50 PLN
  Litwa, Łotwa, Estonia: 25 EUR
  Wielka Brytania: 30 GBP

  Prawdopodobnie kartą wielowalutową wydaną przez bank polski
  udałoby się zapłacić 30 GBP za zakup w UK bez kodu PIN.

 35. Czy ktoś doładowywał revoluta kartą kredytową z Millenium?
  ew. czy Millenium pobiera za to prowizje?

 36. Czy ktos sie orientuje jaki jest limit wypłat z bankomatów bez prowizji? Podają, że 800zł lub 200 Euro. 800zł to jest 183 euro. Ile więc mogę wypłacić w Eurolandzie EURO bez prowizji? 200 euro czy 183 euro?

  • Wydaje mi się, że dla każdego konta jest osobno liczone, według parytetu 800 zł dla PLN, 200 euro dla EUR. Najłatwiej śledzić limity po wejściu w ustawienia, a następne Plan Taryfowy. Tam masz taką skalę narysowaną i podaną kwotę, ile jeszcze możesz wypłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *