Program poleceń Xendpay, czyli po 10 funtów (około 50 zł) premii dla obu stron za wykonanie darmowego przelewu + 25 lub 50 funtów ekstra!


Na bloga trafia kolejna analiza serwisu zajmująca się międzynarodowym transferem środków. Xendpay to kolejny po Azimo i TransferGo fintech, który niskokosztowo prześle wasze pieniądze z/na konto walutowe, a przy okazji uraczy Was premią w ramach programu poleceń. Do zdobycia jest naprawdę sporo, ponieważ Xendpay wypłaca po 10 funtów premii dla obu stron lub równowartość tej kwoty w danej walucie. Oprócz tego, otrzymacie 25 funtów ekstra, jeśli skutecznie polecicie Xendpay 5 osobom oraz kolejne 25 funtów za kolejne 5 osób. Zatem polecając platformę 10 osobom zdobędziecie bazowe 100 funtów oraz 50 funtów ekstra, czyli niemal 750 zł dodatkowego dochodu! Co ważne, według niezależnych porównywarek, Xendpay ma najlepsze kursy na rynku. Co do opłat prowizyjnych, stawki ustalacie…sami! Dokładnie, do łącznej sumy transferów wynoszącej 2000 funtów, możecie samodzielnie ustanowić kwotę prowizji lub po prostu z niej zrezygnować. Serwis dostępny jest w języku polskim, posiada polski support oraz rzecz jasna polskie konta bankowe. Warunkiem uzyskania premii jest wykonanie jednego przelewu na kwotę co najmniej 100 funtów. W tym celu możecie użyć przykładowo europejskiego konta w N26 lub brytyjskiego konta w Revolut (który obecnie rozdaje 20 zł na start – szczegóły).

 

 

Program poleceń, czyli po 10 funtów dla obu stron

Jeśli korzystaliście już z promocji TransferGo lub Azimo, bez trudu poradzicie sobie również i w tym przypadku. Program poleceń Xendpay bardziej przypomina promocję Azimo, ponieważ bonus wypłacany jest w formie rabatu na kolejny przelew.

Zacznijmy jednak od podstaw. Aby wziąć udział w promocji jako polecony, musicie na początek zarejestrować się w programie z czyjegoś polecenia. Oczywiście zachęcam w tym celu do użycia mojego linku polecającego. Następnie wykonujecie darmowy przelew na konto walutowe (na przykład na konto w N26 lub w Revolut), po czym otrzymacie równowartość 10 funtów premii jako poleceni. Premia wypłacana jest w formie zniżki na kolejny przelew. Numer konta walutowego musi posiadać numer IBAN zaczynający się od innych liter niż PL, czyli np. DE w przypadku N26 lub GB w przypadku Revoluta. Przelew na konto walutowe założone w polskim banku nie zapewni uzyskania premii.

 

Co ważne, osoba polecona, może następnie zostać polecającym. Po rejestracji z waszego linku, znajomy może teraz wykonać do Was przelew zwrotny, za co otrzymacie po 10 funtów. Dla Was będzie to już druga premia! Oczywiście możecie teraz polecać Xendpay kolejnym osobom, zwiększając w ten sposób swoje dochody.

Pamiętajcie, że regulamin nie zezwala na polecanie usługi samemu sobie. Może to grozić blokadą konta. Taka sama kara grozi za tworzeniu kolejnych kont na tę samą osobę lub co gorsza na fikcyjne dane. Dlatego przygodę z Xendpay najlepiej zacząć od skorzystania z polecenia dotychczasowego użytkownika programu.

 

Działamy krok po kroku

Po kliknięciu w mój link polecający zobaczycie od razu formatkę służącą rejestracji. W pierwszych dwóch krokach podajecie swoje dane osobowe i kontaktowe (nie stosujcie polskich znaków oraz kreseczki w kodzie pocztowym). Na trzeciej stronie formularza uzupełnijcie dane, z których krajów będziecie przekazywali pieniądze. Ja dla pewności w obu przypadkach podałem oprócz Polski, również Wielką Brytanię i Niemcy. Jednak jak się później okazało, już podczas robienia transferów, informacja ta ma na celu wyłącznie zasugerowanie w pierwszej kolejności, do którego kraju chcemy wykonać przelew.

Po utworzeniu konta od razu uzyskujemy dostęp do interfejsu serwisu.

 

W przypadku Xendpay, zanim wykonacie przelew, musicie przejść weryfikację. W moim przypadku trwała ona około 3-4 dni. W tym celu, kliknijcie na Zweryfikuj konto. Musicie tutaj załączyć dwa dokumenty, jeden potwierdzający tożsamość, a drugi potwierdzający miejsce zamieszkania. Wybór jest naprawdę spory. Osobiście wgrałem prawo jazdy oraz rachunek za telefon na abonament. Przeszło bez przeszkód 🙂

 

 

Gdy pozytywnie przejdziecie proces weryfikacji, możemy przejść do kwestii przelewu. Po kliknięciu w Wyślij pieniądze uzupełnijcie dane do wykonania transferu. Przykładowo wykonując przelew na brytyjskie konto w Revolut, ustawcie 100 GBP w sekcji Odbierz.

Zatrzymajcie się nieco dłużej na tej stronie, ponieważ w tym miejscu możecie zweryfikować, czy kod polecenia został prawidłowo wczytany. Jeśli tak, to kwota do zapłaty (na dole strony) będzie niższa o równowartość 10 funtów bonusu (obecnie około 50 zł) od kwoty w polu Wyślij. Oczywiście do adresata dojdzie pełna kwota, czyli nieco ponad 500 zł.

Ponadto w tym miejscu wybieracie…ile chcecie zapłacić za przelew. Domyślnie jest to 10 zł, choć w ramach dodatkowej promocji do 4 marca 2019 roku, pierwszy przelew jest darmowy. Po okresie promocyjnym, kwotę tę możecie zredukować do 0 zł, pod warunkiem, iż suma waszych transferów nie przekracza 2000 GBP. Wybór zostawiam Wam i waszym sumieniom 😉

 

 

 

Dalej przechodzicie już do wypełnienia danych odbiorcy i szczegółów przelewu. Xendpay klientom z Polski udostępnia tylko jedną formę płatności, a mianowicie tradycyjny przelew bankowy. Środki najpierw trafiają na lokalne konto Xendpay w Polsce. Następnie Xendpay wypłaca pieniądze z lokalnego konta kraju odbiorcy. Po kliknięciu w Finalizuj transakcję, pojawi się Wam formatka do wykonania przelewu z bankowości elektronicznej waszego konta. Co tu kryć, interfejs serwisu Xendpay jest bardzo przejrzysty, dzięki czemu jest on bardzo łatwy w obsłudze.

Po wykonaniu przelewu, pojawi Wam się strona informująca o programie poleceń. Teraz możecie przejść do drugiego etapu naszej strategii. Mianowicie posiadając konto w Xendpay, możecie je polecić swojemu znajomemu, który przykładowo wykona do Was przelew zwrotny lub przelew do innej osoby. Mechanizm wykonywania przelewu jest identyczny jak przedstawiony powyżej, natomiast o tym jak polecać usługi Xendpay dowiecie się z kolejnego akapitu.

 

Jak polecać znajomych

W tym celu, wystarczy, że zalogujecie się w serwisie i w swoim profilu klikniecie zakładkę Poleć znajomemu. Tam też znajdziecie swój kod/link polecenia. Kod możecie przekazywać bezpośrednio, mailowo lub poprzez media społecznościowe z wykorzystaniem funkcji udostępniania. Standardowo zakazane jest umieszczenie linków lub kodów w komentarzach do wpisu. Kwota maksymalnej premii z poleceń jest nieograniczona. Premia w wysokości 10 funtów (lub jej równowartości) zostanie Wam przyznana, jeśli polecony wykona przelew międzynarodowy na minimum 100 funtów (lub jej równowartości). Na wykorzystanie zniżki macie rok od jej uzyskania. Minimalna kwota przelewu podczas której wykorzystacie bonus lub sumę bonusów to również równowartość 100 funtów/euro/dolarów lub po prostu 500 zł. Po skutecznym poleceniu nowego klienta, otrzymacie od Xendpay maila z potwierdzeniem tego faktu oraz informacją o przyznaniu bonusu. Fakt ten będzie dodatkowo odnotowany w zakładce Powiadomienia. Zestawienie skutecznie poleconych osób znajdziecie natomiast w zakładce Poleć znajomemu.

 

 

Aktualizacja! Co ciekawe, uzyskane bonusy są sumowane. Zatem podczas “wypłaty” premii wystarczy ustawić minimalną kwotę 500 zł, a suma uzyskanych bonusów zostanie odliczona od kwoty przelewu. Dzięki temu oszczędzacie na kosztach przewalutowania, nie zmniejszacie limitu darmowych transferów oraz wykonujecie mniej przelewów, co jest o wiele wygodniejsze 🙂

W przypadku dwóch bonusów wygląda to następująco:

 

 

25 funtów lub 50 funtów ekstra!

To jeszcze nie wszystko. Xendpay doceni również aktywnie polecających usługi serwisu. Za 5 osób, które zweryfikują swoje konto i wykonają pierwszy przelew otrzymanie 25 funtów premii. Jeśli uda Wam się polecić kolejne 5 osób, wówczas zdobędziecie następną premię ekstra, co łącznie da już 50 funtów!

 

Szczegóły programu poleceń i premii ekstra na dedykowanej stronie oraz w regulaminie. Ponadto wiele ciekawych informacji na temat funkcjonowania Xendpay znajdziecie w dziale pomocy.

 

Zarejestruj się w Xendpay i odbierz 10 funtów premii

 

Kilka słów o Xendpay

Serwis Xendpay jest prawdopodobnie najdłużej działającym serwisem tego typu na rynku. Powstał on w 2005 roku, zaś siedziba spółki będącej właścicielem serwisu znajduje się w Londynie. Fintech obsługuje aż 190 krajów. Jego biznes polega na pośredniczeniu w transferze pieniędzy w ten sposób, iż środki nie wędrują z jednego kraju do drugiego, lecz wpłacane są na konto Xendpay w kraju A, zaś w kraju B wypłacane są z lokalnego konta firmy. W ten sposób znacząco redukowane są koszty transakcyjne, gdyż środki nie muszą bezpośrednio wędrować pomiędzy krajami. Dzięki temu Xendpay może zaproponować bardzo korzystne kursy przewalutowania, tylko nieznacznie różniące się od kursów NBP. 

Xendpay jest licencjonowaną instytucją płatniczą, działającą na podstawie regulacji prawnych wydanych przez Brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych (FCA) oraz nadzorowaną przez brytyjski Urząd Skarbowy. Serwis utrzymuje środki klientów oddzielnie od środków własnych, zatem nawet w przypadku zakończenia działalności, są w pełni bezpieczne. Xendpay spełnia również rygorystyczne wymagania pod względem ochrony danych osobowych. Usługi serwisu skierowane są między innymi do osób pracujących za granicą, które chcą przesłać środki dla swoich rodzin, pozostałych w kraju. Serwis dostępny jest również w formie wygodnej aplikacji mobilnej na iOS (obecnie aplikacja nie jest dostępna na system Android).

 

 

 

Zarejestruj się w Xendpay i odbierz 10 funtów premii

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Revolut: 25 zł premii na start oraz darmowa dostawa karty fizycznej!
 
Citi Handlowy: smartfon OPPO o wartości 799 zł w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity
 
BNP Paribas: 440 zł premii w promocji karty kredytowej mamBONUS
 
Nawet 280 zł premii za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Banku
 
350 zł premii za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Po 15 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
251 zł premii w promocji konta osobistego od BNP Paribas
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
mBank: 150 zł premii w promocji eKonta osobistego
 
Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki z darmową kartą kredytową
 
Po 100 zł premii w programie poleceń banku PKO BP

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

64 Comments

 1. Niestety nie działa rejestracja. Próbowałem kilka razy, ale po wypełnieniu danych w drugim formularzu i klinięciu na strzałkę, nic się nie dzieje. Czy ktoś miał taki problem ?

 2. Hej, możliwe jest, że któryś reflink był pusty? Bo zacząłem z Twojego, mam zweryfikowane konto, ale nijak nie ma “kodu” na start – opłata jest taka sama, bez upustu :-/

   • Tak, weryfikacja pp jednym dniu – paszport i faktura z Vectry. Próbuję wysłać pierwszy przelew, ale nie pokazuje upustu :-/ Czy Ty widzisz, kto z Twojego linka wszedł?

   • Hej – ważne trzeba na starcie (albo później) zaznaczyć zgodę na: Chciałbym otrzymywać aktualizacje produktów, nowości rynkowe i ekskluzywne oferty. I pierwszy przelew pojawił mi się jako “promocyjny: – ale w GBP do Wielkiej Brytanii, do Niemiec w Euro nie :0

 3. Jak długo realnie trwa weryfikacja? Konto zarejestrowałem w sobotę i również wtedy wysłałem im dowód i prawko. W niedzielę w zakładce weryfikacja dowód “znikł” i przy zdjęciu prawka jest napisane że czeka na weryfikację. Ile dni wam weryfikowali?

   • Wielkie dzięki. Jeszcze dopytam dla pewności: jako nazwę konta będzie prawidłowo podać to co podpowiada Xendpay, czyli imię i nazwisko (ciągle pytam o przelew na konto w Revolut?

 4. Czy zakładając konto, będąc jeszcze nie zweryfikowanym można wysłać link polecający innej osobie?

 5. Jacek dzięki za linka polecającego, dzisiaj założyłem konto, przeszła weryfikacja i wysłany przelew – odliczone 50 zł

 6. Jakie dokumenty podałeś do weryfikacji? Ja wysłałem dowód+prawko i od soboty czekam na zatwierdzenie

 7. Jak długo weryfikowali ci konto i jakie dokumenty im podałeś? Ja czekam od soboty bez rezultatu jak na razie 🙁

 8. Ja wrzuciłem też w sobotę paszport i fakturę za prąd. Paszport zweryfikowany, a faktura oczekuje i zastanawiam się czy nie kliknąć kosza przy niej i wrzucić prawo jazdy.

 9. dałem prawko i rachunek za gaz – w tym samym dniu przeszła weryfikacja, u żony do i wyciąg wczoraj wieczorem – aktualnie zweryfikowali wyciąg a do czeka

 10. w jaki sposób można wykorzystać to 10 GBP za polecenie kogoś ?? muszę zrobić kolejny przelew na kwotę 100 GBP ????

 11. Informacja dla przyszłych: Swoj dowod i prawko wysłałem w sobote 02.03 i dopiero dziś 08.03 zweryfikowali mi konto. Dodam że w środę 06.03 wysłałem przez ich formularz kontaktowy informacje z pytaniem jak długo im zejdzie i dopiero dziś 08.03 przyszła odpowiedź, że właśnie to zrobili. Przelew zleciłem, mam nadzieje, że pan Jacek dostanie za mnie kupon (albo już dostał), bo konto rejestrowałem z linku z tej strony. Dziękuję również za to że poświęca Pan czas na szukanie tego typu promocji. Programy poleceń brytyjskich fintechów to moje ulubione 🙂

  • Dzięki za podzielenie się doświadczeniem. W związku z tym polecam teraz promocję WorldRemit 🙂

 12. Jakas porazka ta strona.. Nie dosc, ze tragicznie wolno dzialaja to nie dostalem za polecenie ani grosza.. Ponoc rabat ma byc automatycznie dodany jak transakcja ktora znajomy wykonal bedzie zamknieta. Juz 2 dni czekam i nic nie ma. Nie polecam sie w to bawic.

  • Działają wolno, zgadzam się. Sprawdź czy przy wpisywaniu danych do przelewum np 500 zł, na dole suma do przesłania wynosi mniej, np 458 zł.

 13. Ile szedł Wam przelew u nich na zagraniczne konto (N26/Rev) ?
  Mój przelew powinien na ich konto w Pekao wejść 2ą sesją elixir, ale nic nie przysłali, że dostali kasę na przelew. Tak u nich jest czy powinienem się denerwować ?

 14. Czy dostał już Pan jakieś bonusy? Zapisałem się z Pana linku zaraz po wpisie, przelew ukończony 5.03, wg Xendpay “dokończony” 9.03. W jaki sposób pojawia się info o bonusie za osobę? Mailem czy w ich powiadomieniach w Xendpay?

  • @Wojciech
   Czy mogę zapytać ile zajęło im faktycznie zrealizowanie Twojego przelewu i czy po zaksięgowaniu wpłaty na swoim polskim koncie w Pekao wysłali jakieś potwierdzenie na @ ?

   • Rychu, dokładniej, to przelew wysłałem w niedzielę. Od razu dostałem email, że transakcja została rozpoczęta. W poniedziałek otrzymałem mail, że otrzymali pieniądze, we wtorek, że je wysłali i dotarły fizycznie tego samego dnia na Revo. Jednak w systemie na stronie aż do soboty (czyli przez 4 kolejne dni) status transakcji był “in progress”. Zmienił się na closed i dostałem też o tym maila. Pisz do nich, bardzo szybko odpowiadali, nawet jak nie znasz angielskiego, Google translate wystarczy.

 15. Przelew do N26 przeszedł bardzo szybko, chyba najszybciej, że wszystkich “fintechów” tu opisywanych.
  Ok. 11 dostałem maila, że mają ode mnie przelew i wysyłają kasę, a 15 był na N26.
  Zastanawiam się czy polecony członek rodziny nie powinien jednak jak Wy zrobić mi przelew na Revolut, bo teraz zasiliłem N26 i kasę od nich wpłaciłem kartą na Revolut i po wymianie u nich EUR na PLN zarobiłem tylko 34,90 zł.

  • Nie ma to znaczenia. Może robiłeś przelew w czasie gdy rynki walutowe są zamknięte i wtedy są gorsze kursy 🙂

   • Faktycznie, głupi ja, zrobiłem to w niedzielę.
    Teraz robił polecony przeze mnie członek rodziny i na czysto wpadnie mu ok. 48,50 zł.
    Jak dostawałeś info o bonusach, które wpadały Ci za polecone osoby ? Widać je później w tej zakładce poleć znajomego ?

    • Tak, są w tej zakładce oraz w powiadomieniach. Pamiętaj na przyszłość o tej zasadzie kursów “na tygodniu” 🙂

 16. W jakim terminie pojawia się bonus? Osoba polecona zrobiła przelew który dotarł dwa dni temu, ale u mnie bonusu jeszcze nie ma.

  • Mam to samo. Przelew dostarczony już od 19.03, a nadal nie otrzymałem powiadomienia o nagrodzie.

 17. Minęły 4 dni od pytania (łącznie 7 dzień od statusu closed na przelewie) bonus nie wpadł, a poleciłem skutecznie 3 osoby. Można chyba uznać, że lipa i po bonusach.

  • Niestety u mnie też mało bonusów, a naturalnie wiele osób korzysta z moich linków. Najlepiej razem z poleconymi osobami piszcie reklamację. Ja za to będę wdzięczmy za odzew, kto korzystał z mojego polecenia 🙂

   • Dzisiaj miałem zderzenie z supportem, prawdziwe jaja, podałem osoby które poleciłem, to i tak pomieszali, nr klientów jednych osób z imieniem i nazwiskiem innych (w zakładce poleconych) do tego, to co mieli mi wypłacić wypłacili temu za kogo miałem dostać. Nie wiem czy jest, to do opanowania, może być tylko jak osobiście polecasz i wiesz komu + jego dane osobowe.

 18. Cześć Jacek, otrzymałeś może za mnie 10 funtów? Wysłałem przelew jakieś 5 dni temu.

  • Jeśli masz takie samo imię i nazwisko jak w adresie e-mail to niestety nie 🙁

   • Ja się już biję z nimi jakiś czas, bo nie pokazywali w notyfikacjach żadnych ludzi poleconych. Gdy o to zapytałem supportu, kazali podać dane ludzi. Odmówiłem ze względu na RODO. Zapytałem czy na pewno system poleceń jest automatyczny, czy muszę za każdym razem ich pytać o zgodę ;-). Przyznali mi wtedy od niechcenia za 4 osoby. Ostatnio poleciłem kolejnej osobie, czyli piątej (ją miałem wyszczególnioną w powiadomieniach. I znów zaczęła się batalia, bo nie chcieli uznać własnych zasad, że za 5 osób dają dodatkowo 25 £. Popisałem z nimi ponad tydzień i dziś w końcu jest binus. Jacku, imię znasz, nazwisko w mailu: “s…k” Transfer dokończony oficjalnie, wg nich – 3.03. Pisz do nich śmiało podając moje dane, żeby wypłacili Ci premię i dzięki za te wpisy! 🙂

   • Jacku, w takim razie napisz im, że powinieneś otrzymać premię za mnie, bo ja sam już dawno zrobiłem swój przelew i sam poleciłem 4 osobom.

 19. Czy to możliwe, żeby weryfikacja prawa jazdy trwała 2 tygodnie?!
  Dowód zweryfikowali po 1 dniu, na weryfikację prawa jazdy czekam już bardzo długo. Pisałem do supportu i cisza. Może wrzucić do kosza i zastąpić innym dokumentem? Co radzicie, bo ręce mi opadają…

 20. Co do bonusów za polecenie to kiepsko działają. W moim przypadku nic nie doliczają automatycznie. Po prostu trzeba napisać do nich z numerem klienta osoby poleconej i wtedy bez problemu doliczają. A swoją drogą: otrzymał ktoś już 25 GBP za 5 poleconych?

  • Tak otrzymałem.

   Za to mam inne pytanie, czy próbował ktoś wypłacić bonus inną drogą tzn zamiast wpłaty z Polski do UK, to odwrotnie wybrać UK i odbiorcę Polski bank, wpłata była by z revoluta / wirtualnej karty.

 21. OSTRZEGAM !! Starałem się zrobić przelew i okazało się ,ze firma xendpay żąda faktury zakupu za towar który miałem zakupić ,Transakcja nie doszła do skutku z powodu blokady środków, Dzisiaj mija 25 dzień i moje pieniądze nie wróciły na konto. Czekam jeszcze dwa dni i zgłaszam na policje OSZUSTWO

  • witam. udało się odzyskać pieniądze? mi podobny numer wykręcili… i już dwa tygodnie czekam na zwrot…

 22. HaHa wszędzie promocje przelewy etc. Ciekawe kiedy pojawi się serwis który przeleje pieniądze w promocji ale na swoje konto ahahha

 23. Jak wygląda sprawa w tej chwili, promocja aktywna ale jak z naliczaniem tych bonusów? Ostatnio coś więcej osób ma problemy z bokowaniem pieniędzy. Ktoś może coś więcej napisać, kto korzystał z promocji niedawno?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *