Darmowy kredyt do 2000 zł w Getin Banku, czyli prowizja 0%, oprocentowanie 0%, RRSO 0%

Jak zapewne wiecie, jestem dość sceptycznie nastawiony do wszelkiej maści zadłużania się na potrzeby konsumpcyjne. Jedyne kredyty jakie toleruję to kredyt hipoteczny, kredyt studencki oraz ewentualnie kredyt inwestycyjny w przypadku przedsiębiorstw. No dobrze, jestem też w stanie zaakceptować typowy kredyt gotówkowy, ale tylko w przypadku, gdy za jego pośrednictwem chcemy zbudować pozytywną historię kredytową w bazach BIK-u na potrzeby zaciągnięcia w przyszłości kluczowych zobowiązań. Historię kredytową najlepiej budować poprzez korzystanie z darmowych kredytów lub obarczonych możliwie najniższymi kosztami. Pośród klasycznych kredytów gotówkowych dość trudno znaleźć oferty za prawdziwe 0 zł. Co prawda niektóre parabanki chwalą się “pierwszymi pożyczkami za zero”, aczkolwiek mają one charakter krótkoterminowy (zazwyczaj 30 dni). Na szczęście na rynku znalazł się jeden rodzynek. Getin Bank ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy, który rzeczywiście nic nie kosztuje, zaś okres jego spłaty to 12 miesięcy. Terminowo spłacając pożyczkę, raz, że nie poniesiecie żadnych kosztów, a dwa – pozytywnie wpłynie to na waszą wiarygodność kredytową. To właśnie pod tym kątem dokonuję analizy niniejszej promocji, z której mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Getin Banku.

 

 

Obecnie na rynku dostępna jest jeszcze lepsza oferta darmowego kredytu! Credit Agricole zapewnia do 3000 zł na 12 miesięcy z RRSO 0%. Oprócz tego na start możesz otrzymać aż 350 zł premii

Sprawdź szczegóły promocji

 

Oferta darmowego kredytu gotówkowego w Getin Banku

Nie da się ukryć, iż banki nie są instytucjami charytatywnymi, dlatego filantropia w przypadku udzielania kredytów może dziwić na pierwszy rzut oka. Jednak sprawa jest tutaj bardzo oczywista. Oferta ma charakter promocji, której celem jest zachęcenie klientów do wypróbowania usług Getin Banku. Tak jak w przypadku kont czy lokat z premią, tak i tutaj bank oferuje bonus w postaci niepobierania opłat za udzielenie pożyczki. Bank ma nadzieję, iż po wypróbowaniu darmowego kredytu, zdecydujecie się zaciągać kolejne zobowiązania, już na tradycyjnych warunkach. Oczywiście czytelnicy bloga znają takie sztuczki i współpracę kredytową z bankiem zakończą na pierwszym, darmowym kredycie 🙂

 • Oprocentowanie kredytu – 0%
 • Prowizja za udzielenie kredytu – 0%
 • Pozostałe koszty (w tym ubezpieczenie) – 0 zł
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – 0%

Szukając haczyków (lub dziury w całym) moglibyśmy spodziewać się sytuacji, w której Getin Bank wyzeruje jedną opłatę, po czym odbije ją sobie w przypadku innej, na przykład prowizji. Oferta jednak promowana jest jako “Sprawdź nasz Bank i oddaj tyle, ile pożyczasz!”. Dlatego wszelkie ukryte koszty byłyby swoistym faux pas ze strony banku. Klient, który weźmie kredyt ma być zadowolony, tak, by związać się z bankiem na dłużej.

 

RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wskaźnik ten zawiera wszystkie skumulowane koszty kredytu. RRSO obowiązkowo jest podawane w przypadku każdej pożyczki, tak by klient mógł łatwo porównać różne oferty (zawarte tu są całkowite koszty kredytowania). W związku z tym, że wszelkie koszty związane z darmowym kredytem w Getin Banku wynoszą 0% (lub 0 zł), RRSO równiez wynosi 0%, co jest potwierdzeniem braku ukrytych opłat. Pozostaje jeszcze kwestia ubezpieczenia. Na szczęście nie jest ono wymagane w przypadku darmowego kredytu, no chyba, że sami będziecie chcieli z niego skorzystać.

Kwota na jaką możecie zaciągnąć kredyt wynosi od 500 zł do 2000 zł. Okres spłaty wynosi natomiast 12 miesięcy. Raty spłacane są miesięcznie. Ich wartość wynosi od 41,67 zł w przypadku kredytu na 500 zł do 166,67 zł dla kredytu o największej kwocie.

 

Jak skorzystać z promocji

Na wstępie należy zaznaczyć, kto może skorzystać z promocyjnego kredytu. Zgodnie z notą zawartą na stronie promocji:

Oferta skierowana jest do osób nie posiadających w Getin Noble Banku czynnego produktu kredytowego.

Oznacza to, iż akcja przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Getin Banku. Promocja nie ma typowego regulaminu, aczkolwiek dowiedziałem się, iż aktualni posiadacze konta, czy też innego produktu niekredytowego również mogą skorzystać z promocji. 

Aby skorzystać z promocji, wypełnijcie formularz zgłoszeniowy na dedykowanej stronie banku. Następnie skontaktuje się z Wami konsultant, który przedstawi szczegóły oraz umówi dla Was spotkanie w oddziale. Cała procedura odbywa się podczas jednej wizyty w placówce. Z moich informacji wynika, iż kredyt udzielany jest “na dowód osobisty”, czyli samo oświadczenie o osiąganych dochodach. Wiadomo jednak, iż polityka kredytowa jest dość indywidualną kwestią, więc możecie zostać poproszeni o dostarczenie dokumentów potwierdzających uzyskiwanie dochodów. Wszystkiego dowiecie się od konsultanta. Pamiętajcie, iż decyzja o udzieleniu kredytu to już wewnętrzna procedura banku. Z moich doświadczeń mogę podpowiedzieć, iż niektórzy pracownicy placówek odmawiają przyjęcia wniosku w przypadku, gdy jesteście obecnymi lub nawet byłymi klientami Getin Banku. Jest to oczywiście niezgodne z zasadami promocji. Gdybyście się znaleźli w tego typu sytuacji, pokażcie doradcy stronę promocji oraz ewentualnie skontaktujcie się przy nim z infolinią. Z pewnością to pomoże 🙂 …nie mówiąc już o groźbie złożenia reklamacji.

 

Po co brać darmowy kredyt?

Tutaj dochodzimy do meritum, czyli sensu zaciągania darmowej pożyczki. Ja znalazłem trzy cele, którymi można tłumaczyć skorzystanie z niniejszej promocji:

 • polepszenie zdolności kredytowej – cel główny,
 • ulokowanie środków z kredytu na rachunku oszczędnościowym – cel dodatkowy,
 • praktyczna nauka zaciągania i spłacania kredytu – cel dodatkowy.

Jeśli planujecie w przyszłości zaciągnąć jakieś ważne zobowiązanie (zapewne będzie to kredyt hipoteczny) warto zaistnieć w bazie Biura Informacji Kredytowej. Darmowy kredyt od Getin Banku jest ku temu bardzo dobrą okazją, gdyż polepszenie scoringu odbędzie się bezkosztowo. Na wielu forach możemy znaleźć zachęty, żeby “wziąć cokolwiek na raty” lub niedużą pożyczkę, by niewielkim kosztem (prowizja, odsetki, ubezpieczenia) zbudować sobie podstawową historię kredytową. W tym przypadku nie dość, iż zrobicie to za darmo, to na dodatek będzie to miało o wiele lepszy skutek niż krótkoterminowy (na przykład 6-miesięczny) kredyt ratalny. Terminowo spłacone zobowiązanie o długości pełnego roku (12 miesięcy) ma lepszy wpływ na scoring niż “pożyczka na chwilę”. Pamiętajcie jednak, aby pożyczkę koniecznie spłacić jeszcze przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny.

Przy okazji, przypominam, iż innym sposobem na polepszenie zdolności kredytowej jest wyrobienie karty kredytowej. Oczywiście podstawą jest jej terminowe spłacanie, najlepiej zaraz po wystawieniu wyciągu. Z moich informacji wynika, iż dla polepszenia zdolności kredytowej, kartę również należy posiadać przez co najmniej 12 miesięcy. Ważne jest jednak, aby kartę kredytową zamknąć jeszcze przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny. Wówczas limit kartowy nie będzie psuł waszej zdolności kredytowej. W tym przypadku również bezkosztowo możecie polepszyć swoją wiarygodność, korzystając na przykład z darmowej karty Citi Simplicity. Dodatkowo, biorąc udział w promocji możecie otrzymać jedną z poniższych nagród:

 

Teraz cel numer dwa, czyli ulokowanie środków uzyskanych z kredytu na wybranym produkcie oszczędnościowym. Nie da się ukryć, iż suma odsetek w tym przypadku nie będzie powalająca. Jednak, skoro środków uzyskanych z kredytu i tak nie przeznaczycie na konsumpcję – warto skorzystać z nadarzającej się okazji do uzyskania dodatkowego dochodu. Lokując 2000 zł na rachunku oszczędnościowym z oprocentowaniem 3% w skali roku, po roku uzyskamy około 26,32 zł netto odsetek. Lepsze to niż nic. Warto przy okazji pamiętać, iż w związku z comiesięczną spłatą rat, odsetki naliczane są od coraz niższej podstawy.

 

Na koniec ostatni cel, czyli przetestowanie czym jest kredyt, jak się go spłaca, jak wygląda harmonogram spłat, umowa kredytowa i tak dalej. Darmowy kredyt możecie potraktować zatem w celach edukacyjnych. Na żywym organizmie wyrobicie sobie nawyk regularnego spłacania rat kredytowych, który może się Wam przydać w przyszłości.

To chyba tyle. Jeśli jesteście zainteresowani przetestowaniem darmowego kredytu od Getin Banku, wypełnijcie krótki formularz na dedykowanej stronie promocji i poczekajcie na kontakt od konsultanta. Dajcie również znać w komentarzu, jak wyglądała procedura udzielenia kredytu w waszym przypadku 🙂

 

 

Obecnie na rynku dostępna jest jeszcze lepsza oferta darmowego kredytu! Credit Agricole zapewnia do 3000 zł na 12 miesięcy z RRSO 0%. Oprócz tego na start możesz otrzymać aż 250 zł premii

Sprawdź szczegóły promocji

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

14 Comments

 1. Jezeli jest sie jeszcze wspołwłaścielem lub pełnomocnikiem do konta Getin UP to wyklucza, to o wnioskowanie o kredyt ?

 2. Kurcze trudno powiedzieć, bo tutaj jest tylko krótka Nota Prawna, a nie pełny regulamin. Możesz wypełnić formularz i jak zadzwonią to odpowiedzą na 100%. Raczej współwłaściciel odpada, ale pełnomocnik już chyba nie, ale nie jestem pewien. Pzdr

 3. Witam,
  Chciałem wziąć kredyt, żeby zwiększyć scoring. Jak się jednak okazało nie został mi on udzielony, ponieważ scoring jest za mały. Czy to w ogóle możliwe przy tak niskim kredycie? Zarabiam powyżej średniej krajowej i pracuję na umowie o pracę od czerwca 2016r. Jak sprawdzić ten scoring w BIK i czy można to zrobić bezpłatnie? Jeśli już to zrobię, to jak czytać taki raport? Czy to nie jest wyłudzanie danych przez bank? Bo dowód mi zeskanowali oraz przeprowadzili ankietę, poznali dochody. Liczę na szybką odpowiedź.

 4. Również posiadam konto Bik. Raz na pół roku pobieram bezpłatnie informacje ustawową w której widnieją wszystkie moje informacje finansowe. Fajna sprawa. W ten sposób możesz monitorować, czy ktoś nie podpiął sie na ciebie w bankach.

 5. Czy jest możliwość spłaty kredytu wcześniej, np. po pół roku? Czy wtedy też wpłynie to korzystnie na mój scoring w biku?

 6. Wypadałoby uzasadnić dlaczego kredyt gotówkowy jest lepszy od karty kredytowej do budowy zdolności/historii kredytowej. Jeśli lepszy nie jest, to po co się w to bawić, jeśli z promocji karty kredytowej dostaje się średnio kilkanaście razy więcej.

  • To proste – dobrze jest dywersyfikować różne źródła budowania historii kredytowej. Pokazać bankom, że radzisz sobie zarówno z kredytem gotówkowym, kartą kredytową, limitem w koncie, czy kredytem ratalnym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *