Mobilny bank N26 już dostępny w Polsce, czyli darmowe konto i karta oraz program poleceń z 15 euro (około 65 zł) premii za polecenie

Kurczy się pomału nasz rodzimy rynek bankowy. Z bankowej areny znikają takie marki jak Deutsche Bank i Raiffeisen Polbank, zaś w mediach mówi się o przejęciu eurobanku przez Bank Millennium (to już niemal pewne) oraz BOŚ Banku przez Alior Bank (to na razie spekulacje). Czy zatem ciekawe promocje odejdą do lamusa? Na szczęście nie! Receptą na “promocyjny kryzys” jest zagranica. Z jednej strony są to technologiczne startupy, jak na przykład Wolt oraz Curve, oferujące premię za przetestowanie ich aplikacji mobilnych. Z drugiej zaś będą to transgraniczne banki, oferujące swoje usługi na terenie całej Unii Europejskiej. Pionierem w tym zakresie jest mobilny bank N26, który od kilku dni obsługuje klientów z Polski. N26 obsługuje już 1,5 miliona klientów. Bank ten oferuje w pełni darmowe konto i kartę, przewalutowania po kursie Mastercarda oraz korzystny program poleceń, w którym zarówno polecony, jak i polecający otrzymują po 15 euro (prawdopodobnie bank wypłaca premie już tylko polecającym, tak przynajmniej donoszą niektórzy czytelnicy). Polecając rachunek swoim bliskim możecie zdobyć nawet 1500 euro bonusu. Konto w N26 zakłada się i zamyka…przez smartfona, dosłownie w ciągu kilku minut! Promocję konta N26 możecie połączyć z programem poleceń TransferGo. W ten sposób zyskacie kolejne 10 lub nawet 20 funtów premii (około 100 zł)!

 

 

Co oferuje bank N26

Dotychczas niemieckie banki skutecznie utrudniały polskim klientom korzystanie z ich usług, co było problematyczne szczególnie dla osób pracujących lub często podróżujących do Niemiec, a w zasadzie do całej eurozony. Niestety konta walutowe zakładane w polskich bankach nie gwarantuje takich samych warunków użytkowania, co konto z niemieckim numerem IBAN, zaczynającym się od przedrostka DE. N26 postanowił wyjść przed szereg, otwierając swoje podwoje dla klientów z Polski oraz kilku innych krajów Unii Europejskiej. Od teraz możecie posiadać pełnoprawny rachunek w walucie euro, prowadzony przez bank z licencją bankową wydaną w Niemczech. W związku z tym, środki zgromadzone w N26 objęte są w 100% gwarancją niemieckiego odpowiednika BFG, zatem do 100.000 euro (czyli grubo ponad 400.000 zł).

Konto N26 zapewnia bezwarunkowo darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku. Karta również będzie wydana za darmo, a jej miesięczny koszt obsługi wynosi okrągłe 0 zł. Dostawa karty pocztą jest darmowa, aczkolwiek może to potrwać do 2 tygodni. Dostawa kurierem kosztuje sporo, bo aż 25 euro, dlatego lepiej ją sobie darować. Konto N26 zapewnia dodatkowo dwa subkonta walutowe, powiadomienia push po każdej transakcji, obsługę Google Pay oraz Apple Pay, darmowe przelewy SEPA (w walucie euro), a także bezprowizyjne przewalutowania transakcji bezgotówkowych kartą po kursie Mastercarda. N26 oferuje 5 darmowych wypłat z bankomatów w każdym miesiącu, aczkolwiek wyłącznie w krajach strefy euro. Chcąc wypłacić gotówkę w Polsce, musicie liczyć się z opłatą równą 1,7% wartości transakcji. Rozwiązaniem może tu być skorzystanie z innej instytucji wydającej karty walutowe. Możecie na przykład przelać euro do Kantoru Alior Banku, po czym środki odbierzecie za darmo w placówce banku. Innym rozwiązaniem (choć nie jestem jeszcze w 100% pewny, czy ono zadziała) będzie podpięcie karty N26 do aplikacji Curve, zapewniającej darmowe wypłaty z bankomatów do równowartości 200 funtów.

N26 nie posiada placówek stacjonarnych. Całość obsługi odbywa się w pełni online, po części na tradycyjnej stronie www, ale docelowo w aplikacji mobilnej. Konto możecie zasilić poprzez przelew SEPA z konta walutowego w polskim banku, kantoru online (na przykład za darmo w ramach Kantoru Alior Banku) lub innej instytucji oferującej “walutową portmonetkę online”. Wykonując przelew SEPA z konta w PLN, bank przewalutuje środki po własnym kursie kupna, który nie jest zbyt korzystny, dlatego lepiej odpuścić sobie tę formę zasilenia N26.

 

Program poleceń, czyli 15 euro dla polecającego

N26 postanowił promować swoje usługi w moim zdaniem najbardziej optymalny sposób. Programy poleceń, w których zadowoleni klienci rekomendują swoim znajomym usługi danej instytucji to o wiele skuteczniejsza forma marketingu niż wkurzające reklamy z celebrytami. N26 stosuje najprzyjemniejszą odmianę programu poleceń, czyli taką w której zyskują obie strony (od pewnego czasu, N26 nie wypłaca premii poleconemu), podobnie jak w programach Booking.com, Curve, Wolt, ING Banku Śląskiego, czy Getin Banku.

Aby wziąć udział w promocji, podczas zakładania konta należy podać kod polecenia obecnego posiadacza konta w N26. O samym procesie zakładania konta opowiem w kolejnym akapicie.

 

Jeśli chcesz, możesz użyć mojego kodu polecenia: jacekg3901

 

Aby otrzymać premię jako polecony należy aktywować kartę Mastercard i wykonać nią co najmniej jedną transakcję o wartości 15 euro (w jednej płatności). Może to być płatność online lub w stacjonarnym punkcie handlowo-usługowym [aktualizacja: warunki możecie spełnić również poprzez przelew międzynarodowy kartą debetową z wykorzystaniem serwisu TransferGo, w ten sposób uzyskacie dodatkowe 10 a nawet 20 funtów premii].  Na spełnienie warunku promocji macie rok od założenia konta. Premia zarówno dla poleconego, jak i polecającego zostanie wypłacona maksymalnie w ciągu 30 dni. Warunek promocji możecie spełnić robiąc zakupy w polskim sklepie. N26 przewalutuje transakcję po kursie Mastercarda, który jest niemal “bezspreadowy”. Przy kursie 4,30 zł, wartość transakcji musi wynosić około 65 zł. Lepiej zrobić to z lekką górką, aby na 100% spełnić warunki promocji. Aktualny przelicznik kursów Mastercarda dostępny jest na tej stronie.

Szczegóły na stronie programu poleceń oraz w regulaminie.

 

Jak założyć konto N26

Wniosek o konto możecie złożyć na dedykowanej stronie N26 lub w aplikacji mobilnej N26 – The Mobile Bank. Aplikację możecie pobrać zarówno z Google Play, jak i App Store. Pomimo, że strona banku i aplikacja są po angielsku, cała procedura jest bardzo prosta. Ponadto możecie kliknąć prawy przycisk myszy i wybrać opcję przetłumacz na język polski. Tłumacz google radzi sobie bardzo dobrze ze swoim zadaniem.

We wniosku, po kolei podajecie (bez polskich znaków): imię, nazwisko, datę urodzenia, dane kontaktowe (numer domu/mieszkania najlepiej podać z ukośnikiem, zaś rezydencję jako Poland), hasło, kod polecenia (poniżej screen prawidłowego podania kodu, fakt ten będzie potwierdzony w kolejnym polu) oraz zgody bankowe.

 

Następnie otrzymacie maila weryfikacyjnego. Po weryfikacji, bank zapyta, czy jesteście zainteresowani kartą biznesową. Wybieramy opcję NO (personal). W tym momencie pojawią Wam się szczegóły karty Mastercard. Po zapoznaniu się z przedstawionymi informacji, bank zapyta w jaki sposób chcecie otrzymać swoją kartę. Rekomenduję oczywiście darmową opcję, czyli dostawę tradycyjną pocztą. Grafika przedstawiająca rower jest trochę nie na miejscu. Jeśli mieszkacie na wschodzie Polski, Hans z Berlina miałby nie lada wyzwanie, aby dostarczyć Wam kartę rowerem 🙂 Chociaż w sumie maksymalny czas dostawy karty to 2 tygodnie, więc kto wie 😉 Ewentualnie, za 25 euro wasza karta dotrze skute… kurierem. Na końcu bank poprosi Was o pobranie aplikacji mobilnej (jeśli wniosek wypełnialiście na komputerze) oraz zapyta jak w przyszłości chcielibyście doładowywać swoje konto. W tej krótkiej ankiecie osobiście wybrałem doładowanie kartą płatniczą. Byłoby to niezwykle wygodne rozwiązanie.

Dalsza część odbędzie się już w aplikacji mobilnej. Po pobraniu apki, zarejestrujcie się w niej mailem oraz ustalonym wcześniej hasłem, a następnie potwierdźcie adres do wysyłki karty debetowej. Najważniejszym punktem będzie wideoweryfikacja. Możliwa jest ona w 5 językach, między innymi angielskim, niemieckim, czy francuskim. Pomimo, że na liście nie ma języka polskiego, z moich informacji wynika, iż w N26 pracują również agenci mówiący po polsku. Formalnie rozmowa odbywa się po angielsku, po czym agent powtarza słowa w języku polskim. Jednak znając absolutne podstawy języka angielskiego, spokojnie sobie poradzicie. W ostateczności, gdy nie dacie rady dogadać się z agentem, możecie poprosić o przełączenie do kolejne osoby i za każdym razem pytać Do you speak polish? Jeśli odpowiedź będzie przecząca, poproście o zmianę agenta, na przykład krótkim next person please.

Przejdźmy do samej wideoweryfikacji. Agent najpierw poprosi Was o przeliterowanie adresu e-mail, a następnie zapyta, czy maila zakładaliście samodzielnie oraz czy jest on używany przez osoby trzecie (najlepiej odpowiedzieć: no, myself). Następnie agent wykona Wam zdjęcie oraz poprosi o wykonanie dodatkowych czynności. Tutaj spokojnie dogadacie się “na migi”. Chodzi o pomachanie ręką oraz pokazanie dowodu do kamerki z dwóch stron. Agent będzie miał przygotowaną kartkę, która będzie symbolizowała dowód osobisty. Pokaże Wam on w jaki sposób ruszać dowodem przed kamerką, pokazać “orzełka” (eagle) do światła oraz zasłonić go palcem. Na koniec, agent poprosi o przeliterowanie serii i numeru dowodu osobistego. Teraz pozostanie już tylko potwierdzenie całości kodem SMS. To tyle! No stress, będzie dobrze 🙂

Ostatni krok to potwierdzanie urządzenia na którym zainstalowana jest aplikacja oraz ustalenie pinu do zatwierdzania transakcji. Teraz wasze konto jest już aktywne i możecie się zapoznać z jego wszystkimi funkcjami.

 

Jeśli chcesz, możesz użyć mojego kodu polecenia: jacekg3901

 

Konto w N26 zamykacie również w pełni online poprzez czat z doradcą. Podajecie wtedy swoje imię i nazwisko, numer konta oraz datę zamknięcia rachunku. Jeśli saldo konta jest dodatnie, podajcie również numer do wykonania ostatniego przelewu SEPA. Lepiej jednak samemu wyczyścić konto i wtedy zawnioskować o jego zamknięcie.

 

Jak polecać N26 swoim znajomym?

To bardzo proste. Wystarczy, że zalogujecie się w aplikacji i w swoim profilu znajdziecie zakładkę Invite your friends. Tam też znajdziecie kod polecenia. Kod możecie przekazywać bezpośrednio lub poprzez media społecznościowe z wykorzystaniem funkcji Tell a friend. Standardowo zakazane jest umieszczenie kodów w komentarzach do wpisu. Maksymalnie możecie uzyskać do 1500 euro premii z poleceń. N26 dostępne jest na terytorium: Niemiec, Austrii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Belgii, Portugalii, Finlandii, Luksemburga, Estonii, Grecji, Polski, Szwecji, Danii i Norwegii. Konto możecie zacząć polecać zaraz po pełnej aktywacji rachunku. W aplikacji mobilnej dostępne będą informacje, ile osób spełniło warunki programu z waszego polecenia.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

100 zł za założenie konta oraz 100 zł za polecenie w Inteligo
 
100 zł na start i 3% na koncie oszczędnościowym od Pekao
 
Nawet 500 zł premii za skorzystanie z platformy Bancovo
 
Po 10 funtów premii za przetestowanie aplikacji Monese
 
150 zł premii za założenie konta Citi Priority + absolutny brak opłat
 
Kredyt z RRSO 0% do 3000 zł od Credit Agricole
 
Po 5 funtów dla obu stron w programie poleceń aplikacji CURVE
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń TransferGo
 
Mini Ratka w PKO Banku Polskim z RRSO na poziomie 3,44%
 
ING Bank Śląśki: nawet 340 zł premii w promocji Konta z Lwem
 
15 zł premii dla obu stron w programie poleceń aplikacji Wolt
 
Po 50 zł premii dla obu stron w programie poleceń Azimo
 
Lokata na 4% w skali roku + 50 zł premii od Getin Banku

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

54 Comments

 1. w jaki sposób zasila się konto w N26 ?? tylko przelew międzynarodowy ?? i czy zasilenie Revoluta kwotą 15 EUR wystarczy aby otrzymać premię w ramach programu poleceń

  • W Polsce możesz doładować tylko przelewem SEPA (oferuje go każdy bank, kantory online, czy instytucje zajmujące się przelewami zagranicznymi). W Niemczech można wpłacić gotówkę w placówkach partnerskich. Skoro doładowanie Revoluta to transakcja kartą online to raczej tak.

 2. Niestety nie zweryfikowali mnie, bo ponoć słaba jakość rozmowy i kazali mi gadać w słuchawkach, a ja ich nie mam. Podałem Twój kod polecenia.

 3. Ile czekaliście na przelew z kantoru Alior do N26 ?
  Zrobiłem przelew w trybie pilny. Kiedyś pamiętam, że jak robiłem taki przelew do UK to wszedł od razu, a tu sprawdzam na N26 i nie ma jeszcze środków.

 4. Założyłem konto z Twojego kodu polecenia i zapłaciłem dziś kartą jednorazowo 90 zł. Mam pytanie premię mają wypłacić do 30 dni. Czy dostałeś swoją pierwszą premię za założenie konta i czy wypłacili szybciej ?

 5. Rzomawiałem na czacie i przejrzałem regulamin i okazuje się, że premia tu jest tylko dla polecającego. Dla poleconego nic nie ma 🙁
  Dostałeś premię za samo otwarcie konta z czyjegoś polecenia ?

  • A jak rozumiesz ten fragment regulaminu?

   N26 Customer and the Invited Friends, in case the reward will be granted to both) is displayed in the
   N26 web app or mobile app where the respective Referral Code or Referral Link is provided. However,
   the actual amount of the Reward depends on the actual amount paid out under the Friend Referral
   Program at the time of sign up of the Invited Friend. The Reward will be paid out in the local currency.

   • No właśnie to jest ogólnie, że w przypadku, gdyby premia była gwarantowana dla obu stron…Na stronie www i ich w bankowości internetowej jest info tylko, że dla polecającego, choć szczerze nie jestem pewien czy ta strona nie wyglądała wcześniej inaczej, bo bym pewnie to wyłapał. A ty dostałem premię za bycie poleconym (pewnie też zakładałeś konto z jakiegoś kodu polecenia) ?

 6. Nie wiem czy coś się w międzyczasie nie zmieniło, ale rozmawiałem na czacie, kiedy dostanę premię za bycie poleconym i okazało się, że nie ma premii dla poleconego tylko i wyłącznie dla polecającego. Przejrzałem strony programu poleceń i tam też nie ma nic o premii dla poleconego tylko dla polecającego.

 7. Czy ktoś dostał premię jako polecony ?
  Nie wiem czy pisać do nich reklamację – rozmawiałem 2x na czacie i zgodnie twierdzą, że premia jest tylko dla polecającego, ale wydaję mi się to dziwne, bo w takim razie jaki sens jest zakładać konto z polecenia skoro nie robi to dla zakładającego różnicy.

  • Robi taką różnicę, trochę jak “gorący kartofel”, żeby dostać coś, musisz go przekazać komuś innemu. Jesteś jako polecający bardziej zdeterminowany do zapraszania.

   • Cóż, czyli nie muszę się już martwić, że od tygodnia w apce weryfikują moje dane (“do 2 dni”), skoro to ściema

 8. Hej. Pytanie i ciekawostka. Założyłem konto, najpierw przez www, później odeslalo mnie do aplikacji, pobralem i jedyne co zrobiłem to kilka fotek dowodu osobistego, po czym jak próbuje się zalogować pisze że około 2 dni mam czekać na weryfikację. Żadnej rozmowy z konsultantem nie było. O co chodzi ? Dzięki za pomoc

  • Cześć, mam podobnie. W dniu wczorajszym zrobiłem zdjęcie dowodu osobistego, sobie selfiaka i wpisałem kilka info z dowodu osobistego. Mam czekać dwa dni robocze na weryfikację. Jak dla mnie to lepsze rozwiązanie niż czat. Czekam na decyzję.

  • Czy przy weryfikacji potrzebna jest rozmowa z konsultantem bo wyslalam zdjęcie i kopie dowodu osobistego i nie dostalam żadnej informacji..

  • Jest w artykule:

   Konto w N26 zamykacie również w pełni online poprzez czat z doradcą. Podajecie wtedy swoje imię i nazwisko, numer konta oraz datę zamknięcia rachunku. Jeśli saldo konta jest dodatnie, podajcie również numer do wykonania ostatniego przelewu SEPA. Lepiej jednak samemu wyczyścić konto i wtedy zawnioskować o jego zamknięcie.

  • tak, w podblądzie aplikacji mam info że dają obu osobom – polecanej i polecającemu po 15 euro. Możesz skorzystać z mojego kodu: dominikc2967

 9. Witam. Owszem zmienił się proces weryfikacji. Wystarczy kilka fotek dowodu osobistego, później wpisac dane dot. Ważności dowodu, wydania, imię i nazwisko bez polskich znaków oraz nr dowodu. Niby pisze ze weryfikacja trwa do 2 dni roboczych banku, lecz może to trwać i tydzień (info od konsultanta N26), u mnie trwała 10 min.

 10. Mam pytanie. W trakcie składania wniosku natknąłem się na rubrykę która w wolnym tłumaczeniu znaczy “identyfikator w państwie w którym się rozliczamy”. Wpisałem tam polska ale czy nr o który tam pytają to PESEL i czy trzeba go podawać czy nie ?

  • Od 1 września 2011 roku osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej używają numeru PESEL jako identyfikatora podatkowego.

    • Co do premii, nie wiadomo. W regulaminie ogólnym jest mowa o wypłacie dwóch stron. Mimo wszystko wypłacają tylko polecającemu. Ale po co wymieniać?

 11. Jestem świeżo po założeniu konta, więc podzielę się spostrzeżeniami 🙂 Pierwszy krok wykonałem na www, następnie w aplikacji, w której dokonałem jedynie potwierdzenia wszystkich danych, które wprowadziłem przez www. Ostatni krok to zrobienie fotek dowodu osobistego, albo paszportu i wysłanie do nich w celu weryfikacji. Po 15 min dostałem komunikat, że wszystko jest ok, następnie synchronizacja konta z telefonem i…. voila, gotowe. Nie było żadnej rozmowy z konsultantem, a poruszanie się po aplikacji i stronie bankowej bardzo przejrzyste, intuicyjne. Promocja poleceń… zawsze można spróbować, wiec możecie wykorzystać mój kod polecającego: wyedytowano Powodzenia.

 12. Info od supportu wyjaśniające kwoestie osoby poleconej:

  Hey Daniel!
  The 15EUR only go to the person who recommended not the new person opening an account 🙂
  Have a great day,
  N26 Customer Service

 13. Mam problem jak chce poddać się weryfikacji cały czasy wyskakuje czerwony napis brak połączenia tak od miesiąca probowalam na 3 telefonach i nic proszę i rade co robic

 14. Nie mogą mnie zweryfikować,te zdjęcie dowodu to w tej ramce ma być,a dane też w takich polach.?Ciężko utrafić.A jak się uda to odrzucają że niewyraźne.

 15. Jacek, czy dobrze rozumiem, że zarówno wysłanie z konta walutowego (np. Alior Banku) przelewu do N26, jak i wysłanie przelewu z N26 na konto walutowe Alior Banku kwalifikuje się zgarnięcia premii?

 16. Sorry, mój poprzedni komentarz dotyczył promocji Transfer Go, umieściłem go w złym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *