Promocja “Aktywni zyskują”, czyli 50 zł premii za założenie i utrzymanie lokaty Plan Depozytowy na 130 dni dla obecnych klientów Toyota Banku

750-200

Lojalność za lojalność, takim właśnie hasłem można określić najnowszą promocję Toyota Banku. Osoby, które otworzyły konto w jednej z promocji typu “lokata z premią” organizowanej przez bank wraz ze spółką Agora, mogą otrzymać kolejny bonus, tym razem wynoszący 50 zł. Głównym warunkiem promocji jest zwiększenie dotychczasowego salda depozytów, otwarcie lokaty Plan Depozytowy na 130 dni z oprocentowaniem 2,5% w skali roku oraz utrzymanie zwiększonego salda przez określony czas, o czym szczegółowo dowiecie się w dalszej części artykułu.

 

 

Uczestnicy

W przypadku tej promocji, kluczowym elementem jest sprecyzowanie, kto może w niej uczestniczyć. Otóż akcja dedykowana jest dla obecnych posiadaczy Konta Jedynego, otwartego w ramach jednej z poprzednich promocji organizowanych wspólnie przez Toyota Bank oraz Agorę:

Klikając w odnośniki przejdziecie do opisów danych promocji, co pozwoli Wam zweryfikować, czy swoje konto na pewno zakładaliście podczas akcji z Agorą. Warto mieć na uwadze, iż w międzyczasie bank organizował także akcje Money Mania oraz Comperia Bonus, w których udział nie uprawnia do otrzymania 50 zł bonusu.

Z promocji wykluczone są osoby, które zamknęły Konto Jedyne w terminie od 7 kwietnia 2015 roku do 5 grudnia 2016 roku (stąd ta lojalność za lojalność). Oprócz tego, standardowo z promocji wyłączeni są pracownicy banku oraz pracownicy/współpracownicy organizatora promocji wraz z ich najbliższą rodziną.

 

Warunki promocji

Jeśli macie już pewność, że możecie wziąć udział w akcji, przejdźmy do zasad promocji. Aby zdobyć 50 zł bonusu, należy założyć lokatę Plan Depozytowy na 130 dni na kwotę minimum 10.000 zł. Środki przeznaczone na lokatę muszą jednak stanowić zwiększenie dotychczasowego salda depozytów według stanu z 5 grudnia 2016 roku. Mówiąc prościej, lokata może być założona z dopływu świeżych środków na konto (z zewnątrz).

Zgodnie z regulaminem:

Saldo depozytów – kwota środków pieniężnych zgromadzonych przez Uczestnika na wszystkich kontach i wszystkich lokatach dostępnych w ofercie Banku na dzień 05.12.2016 roku;

Zwiększenie salda depozytów – zwiększenie kwoty środków pieniężnych zgromadzonych na wszystkich kontach i wszystkich lokatach dostępnych w ofercie Banku, poprzez założenie w okresie trwania Akcji lokaty Plan Depozytowy na 130 dni na kwotę min. 10 000 zł.

Co dalej. Gdy już zwiększycie saldo depozytów o wspomniane 10.000 zł i otworzycie w bankowości internetowej Plan Depozytowy na 130 dni z oprocentowaniem 2,5% w skali roku (nie pomylcie się wybierając lokatę, bo wybór na liście jest ogromny), należy utrzymać założoną lokatę wraz z dotychczasowym saldem depozytów przez minimum 40 dni. Po tym okresie możecie zerwać lokatę, jednak w takim przypadku nie otrzymacie odsetek, dlatego warto utrzymać ją przez pełne 130 dni (odsetki wypłacane są na koniec okresu oszczędzania). Pamiętajcie, iż saldo depozytów dotyczy również kwot zgromadzonych na koncie osobistym. Jeśli dość aktywnie z niego korzystacie, dla bezpieczeństwa lepiej zapewnić na nim pewną górkę, tak by po 40 dniach nie okazało się, że saldo depozytów jest zbyt niskie. Łącznie możecie otworzyć do 10 lokat Plan Depozytowy na 130 dni, aczkolwiek otrzymacie nie więcej niż jeden bonus. Poniżej kluczowe hasła z regulaminu dla tej części analizy:

Utrzymanie lokaty – utrzymanie aktywnej umowy lokaty Plan Depozytowy na 130 dni w kwocie min. 10 000 zł założonej w ramach Akcji przez minimum 40 dni licząc od dnia jej założenia;

Utrzymanie zwiększonego salda depozytów – utrzymanie przez minimum 40 dni licząc od dnia założenia lokaty Plan Depozytowy na 130 dni, kwoty depozytów z dnia 5.12.2016 roku, tj. środków zgromadzonych na wszystkich kontach i wszystkich lokatach w Banku, wraz z lokatą Plan Depozytowy na 130 w kwocie min. 10 000 zł założoną w ramach Akcji;

 

Kalendarium promocji

Teraz kwestie formalne. Aby wziąć udział w akcji, należy zarejestrować się na dedykowanej stronie promocji w dniach od 6 do 19 grudnia 2016 roku. Po rejestracji zostaniecie przeniesieni na stronę banku. W tym miejscu zostaniecie poproszeni o wyrażenie zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie przeprowadzenia promocji (głównie przyznawania oraz wydawania premii). Jest to standardowa procedura dla tego typu akcji. Pamiętajcie, że jednym z warunków akcji jest posiadanie aktualnej zgody na przesyłanie informacji handlowych oraz na przetwarzanie danych w celu marketingu bezpośredniego.

Na zwiększenie salda depozytów oraz otwarcie lokaty macie czas od 6 grudnia 2016 roku do 8 stycznia 2017 roku. Informację o przyznaniu premii otrzymacie mailowo do 7 marca 2017 roku. Waszym zadaniem będzie uzupełnienie danych do wypłaty premii na stronie promocji do 13 stycznia 2017 roku. Będą to standardowe dane, niezbędne do wykonania przelewu premii na wasze konto w Toyota Banku. Premie zostaną wypłacone do 31 marca 2017 roku. Oczywiście w tym dniu Konto Jedyne musi być aktywne. Bonus zwolniony jest z opodatkowania.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji.  

screen-shot-12-05-16-at-12-39-pm

Ile można zatem zarobić

Lokując 10.000 zł na lokatę z oprocentowaniem 2,5% w skali roku, po 130 dniach uzyskacie 72,12 zł odsetek netto (już po odliczeniu podatku). Dodając do tego 50 zł nieopodatkowanego bonusu, łączny zysk netto wyniesie 122,12 zł. Aby uzyskać taki wynik netto (bez żadnych bonusów) należałoby ulokować środki na 130-dniową lokatę z oprocentowaniem wynoszącym 4,23% w skali roku. Próżno szukać takiego oprocentowania w ofertach przeznaczonych dla obecnych klientów danego banku. Najlepiej oprocentowane lokaty promocyjne (tak zwane “tylko dla nowych”) opiewają na 4% w skali roku.

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

Śledź bloga w social mediach:
FACEBOOK
Twitter
LINKEDIN
INSTAGRAM
SOCIALICON

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *